HistoriaUSA i Anglii-dobre ksiazki

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos moze polecic fajne ciekawe ksiazki dotyczace historii Usa i Great Britain?

Chce kupic by miec w domu i nie wiem na jakie sie zdecydowac. Inetresuja mnie wydania w j. polskim jak i angielskim. Jakie ksiazki wg was najl;epsze? z Jakich korzystacie na studiach?Prosze o opinie
Henryk Zins "Historia Anglii" Ossolineum
Henryk Katz "Historia Stanów Zjednoczonych Ameryki" Ossolineum
przy okazji historia Wielkiej Brytanii, to historia od 1707 ;)
Ja w trakcie studiów w NNKJO uczyłem się z następujących książek:
- "An Illustrated History of Britain" David'a McDowall'a
- "An Illustrated History of the USA" Brian'a O'Callaghan'a

Obie są w całości po angielsku, wszystko jest przystępnie napisane i szczerze je polecam!
Polecam 'Oxford Guide to British and American Culture'. Fajny przewodnik, znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o historii i kulturze brytyjskiej i amerykańskiej.
U nas praktycznie caly I rok uczyl sie do examu z Historii Anglii z "Ilustrowanej Historii..." :)
ja też jestem za Illustrated... of GB/USA

bardzo przyjemnie się czyta :)
Hmmm jak dla mnie "Illustrated" nie są jakieś specjalne, same ogólniki. No ale zależy na ile dokładne fakty komu potrzebne.
a moze ktos mialby Zinsa w pdf'ie ?
Dr Misztal (obecnie już chyba profesor), z którym miałem wykłady z Historii Wielkiej Brytanii, polecał "Illustrated...". Opowiadał, jak rada NKJO zaprotestowała przeciwko tak prostej książce, na co on zripostował: "A wiedzą państwo, kiedy miało miejsco takie wydarzenie?" – Cisza – "No właśnie, a ta książka to podaje. No to chyba się nada?"

Ze swojej strony polecam też "The Isles" Normana Daviesa. Cudne :)))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia