Anglistyka na KULu, podręczniki, wykładowcy etc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy ktoś ze starszych studentów anglistyki na KULu mógłby mi pomóc i wytłumaczyć pare kwestii?:)
Mianowicie:
- co z podręcznikami? tytuły podawane są na pierwszych zajęciach czy trzeba samemu się o nie zatroszczyć? co dobrze byłoby mieć już na samym początku?
- plan zajęć podawany jest na stronie, czy wywieszony gdzieś na uczelni?
- co z wykładowcami? komu nie podpaść?
- jak sprawa wygląda z wykłądami? cały dzień zajęty czy w miare przystępny rozkład? (bo przypuszczam, że zajęcia są w jednym budynku)
- jak powoli przygotowywać się do początku roku by pierwsze zajęcia nie były szokiem? gruntowna powtórka z gramatyki, słownictwo? czekam na rady;)

Za każdą pomoc będe bardzo wdzięczna. Dziękuje bardzo:)
czesc a wiec od poczatku:
co z podręcznikami? tytuły podawane są na pierwszych zajęciach czy
>trzeba samemu się o nie zatroszczyć? co dobrze byłoby mieć już na
>samym początku?
Tytuly podrecznikow dostajesz na 1szych zajeciach.Co miec na poczatku? Ciezko powiedziec gdyz wy juz idziecie innym programem 3+2 i na pewno bedzie rewolucja podrecznikowa wiec sie wstrzymaj z kupnem.
plan zajęć podawany jest na stronie, czy wywieszony gdzieś na
>uczelni?
Plan zajec wywieszony bedzie przed naszym dziekanatem ale ten plan Ci niewiele da gdyz jest to plan dla wszystkich grup a Ty przed pierwszym spotkaniem organizacyjnym(pierwszaki maja takie spotkanie w dniu rozpoczecia roku)nie bedziesz wiedziec na pewno do jakiej grupy nalezysz.Choc oczywiscie mozesz miec swoje preferencje.Moze uda Ci sie nawet do tej grupy zapisc ale to nic pewnego.
>- co z wykładowcami? komu nie podpaść
Nie chcialabym szstac nazwiskami na forum.Powiem tak.Najlepiej uczyc sie systematycznie.Pierwsze 2lata sa bardzo ciezkie.
jak sprawa wygląda z wykłądami? cały dzień zajęty czy w miare
>przystępny rozkład? (bo przypuszczam, że zajęcia są w jednym budynku
Nie,zajecia nie sa w jednym budynku.Czasem w starym, czasem w nowym a czasem trzeba latac na Staszica na lacine. Rozklad zajec na anglistyce na kulu to porazka.Zajecia moga byc i w soboty albo nawet do 21(na tygodniu).Na wszystkich latach.Nie tylko na 1szym.
jak powoli przygotowywać się do początku roku by pierwsze zajęcia
>nie były szokiem? gruntowna powtórka z gramatyki, słownictwo? czekam
>na rady;)
A daj sobie spokoj.Odpoczywaj i ciesz sie wakacjami i nie zawracaj sobie teraz glowy zajeciami ;-) Czeka Cie ciezki rok.Nabieraj sil.Pozdrowienia
Dziękuję bardzo, rozjaśniłaś mi pewne kwestie:)

Dręczy mnie jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy łacina jest obowiązkowa dla wszystkich? bez względu czy była w liceum czy nie? bo zdania są podzielone. Grupa studentów KULu twierdzi, że nie jest, drudzy z kolei, że jest. To jak to jest naprawdę? I czy ta ulica Staszica jest daleko od KULu? bo nie moge jej na mapie znaleźć.
Mówiąc o starym i nowym budynku miałaś na myśli te dwa budynki KULu które znajdują się obok siebie?

Dziękuje:)
Acha, wspomniałaś coś o jakiś grupach i własnych preferencjach. Czy mogłabyś mi wytłumaczyć o co w tym chodzi? można wybierać spośród czegoś? bo nie zrozumiałam:)