UW anglistyka

Temat przeniesiony do archwium.
wg rekrutacji na UW trzeba zdac mature z rozszerzonego angilskiego i dwoch przedmiotow (poziom roz lub podst), czy w takim przypadku pierwszenstwo maja osoby, ktore zdaly mature rozszerzona z tych przedmiotow??

a jezeli chodzi lingwistyke na UMCS'ie ponoc wystarczy miec mature rozsz. z ang i podst/roz z niemieckiego, czy mam rozumiec ze pierwszenstwo maja osoby z matura rozszerzona takze z niemieckiego?? prosze o odpowiedz...
a jezeli chodzi lingwistyke na UMCS'ie ponoc wystarczy miec mature
>rozsz. z ang i podst/roz z niemieckiego, czy mam rozumiec ze
>pierwszenstwo maja osoby z matura rozszerzona takze z niemieckiego??

to nie dokładnie tak, że mają pierwszeństwo.teoretycznie możesz zdawać niemiecki na podstawie ale musiałbyś mieć z niego conajmniej 150% pkt, nierealne. po prostu jest dużo chętnych z maturą rozszerzoną, bo wiadomo że trudniejsza, czyli w swoich przelicznikach więcej dają za rozszerzenie.

jeśli trochę zamotałam odsyłam do lektury na stronie umcs:
https://irk.umcs.lublin.pl/katalog.php?op=info&id=WHU_LAN_S1

pozdrawiam
ja juz nawet w tych przelicznikach nie bardzo sie lapię, ile punktow mozna max. na maturze dostac za podst niem i roz. ang??
ja ucze sie niem dopiero od roku, teraz jestem w drugiej klasie, wiec tylko podstawe moglabym zdawac.. a zalezy mi na lingwistyce gdyz nacisk jest na tlumaczenia.. a na filologii jest niestety duzo zajec czysto historycznych..kultura anglii ehhh, czy to oznacza ze powinnam dac sobie spokoj z lingwistyka i tym samym z matura z niemieckiego? i skupic sie przede wszystkim na polskim?
nie, powinienes pójsc na intensywny kurs z niemieckiego jeśli ci zależy na lingwistyce oczywiscie. uwierz mi, da sie po 3 latach nauki od zera zdać przyzwoicie mature rozszerzoną
ja też sie nie znam na tych przelicznikach na umcs, skladalam tylko na lingwistyke uw
naprawde tak myslisz? to jest realne? a matura ze słuchu-transkrypcje ? brrr obecnie przerobilam juz 5 czasow,wszystkie zdania poboczne, konstrukcje z zu no i oczywiscie podstawy..teraz bede miec 6h niem tyg.. myslisz ze wystraczy?
a co z polskim... wypadaloby rozszerzony - gdybym sie nie dostala na ling (anglistyka w kolejce) ale z drugiej strony gdybym skupila sie na niem to mi moze zle pojsc :( a ile % powinno wystarczyc z matury z niem? i jaki poziom jest takiej matury? (np. porownojac do jezyka ang... FCE etc); I jak duzy jest zasob slownictwa?

pzdr

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia