Filologia angielska na Uniwersytecie w Białymstoku

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 66
poprzednia |
Moje pytanie dotyczy filologii angielskiej na UwB. Może jest ktos na forum kto tam studiuje? Chciałabym dowiedzieć sie czy na UwB mozliwy jest wybor grup: brytyjskiej i amerykanskiej? Pytam bo na wiekszosci uniwerkow tak jest;) Takze czy na uniwerku w Białymstoku nauczają Ame czy tylko BrE? A i moglby ktos napisac ile procent trzeba bylo miec zeby dostac sie na ten kierunek?
Witam.
Ja skonczylem tam anglistyke.
Minusy: slabe zaplecze techniczne i infrastruktura, prawie calkowity brak wymian studenckich
Plusy: Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne, solidny poziom nauczania (studenci z Bstoku dostaja sie na najlepsze uczelnie na studia 2go stopnia), bardzo mila atmosfera i pomocni wykladowcy.
Ogolnie bardzo polecam.

Jesli chodzi o AmE i BrE to nie wybiera sie grup. Jezeli chcesz trzymac sie modelu amerykanskiego to podczas zajec z fonetyki bedzie Cie obowiazywac wymowa i transkrypcja amerykanska. Generalnie cwiczenia z fonetyki opieraja sie na BrE (oprucz wspomnianych wyzej indywidualnych przypadkow). Jest kilku wykladowcow ktorzy trzymaja sie AmE na swoich zajeciach, ale to mniejszosc. Kiedy zdawalem tam w 2005 bylo 13 osob namiejsce na dzienne (tylko 60 miejsc) + jeszcze sa wieczorowe - tryb dzienny tylko ze placisz kase. Pozdrawiam
ja mam pytanie o dokładniejsze dane, bo co mówi nam to, że było 15 osób czy iles na jedno miejscE? mogło tyle być, jak chcieli sie tam dostać ludzie z 50% z podst. albo nawet rozszerz. ang, bo to jednak za malo procent. Czy ktoś się orientuje dokładniej ile pkt stanowila dolna granica? słyszałam że rok temu ok. 84%. mniej czy więcej?
ja wlasnie jestem na 3 roku na UwB. Zgadzam sie jezeli chodzi o zaplecze, biblioteke i wyposazenie sal to biednie to wyglada. Poziom nauczaniaogolnie jest niezly (wypowiada sie osoba ktora miala problemy z zaliczeniem ale glownie ze swojego lenistwa) Jezeli chcesz sie nauczyc to sie nauczysz i w Bialymstoku. Czesc studentow u nas odpadla bo nie poradzili sobie. Malo kto ma stypendium bo jak na kazdych studiach(a specjalnie filologicznych) trzeba niezle zasuwac na srednia 4,75, nawet jezeli sa to studia proste. Anglistyka na UwB do nich nie nalezy. Wymian zadnych nie bylo dopiero od tego roku 2008/2009 pojawila sie pierwsza propozycja Hiszpania i łotwa. Jrest juz nabor na rok nastepny Hiszpania i Cypr:P Jechac mozna chyba od 2 roku. Mamy studentow z UW ktorzy zdecydowali sie do nas przeniesc poniewaz na UwB jest swietna atmosfera, wspolpraca miedzy wykladowcami i uczniami jest na prawde dobra a to tez wazne. A na studia 2 stopnia mozesz sie wybieraz na uczelnie w calej Polsce. UwB powinno dać Ci solidne podstawy( tylko ucz się a nie tak jak ja obijaj)Pozdrawiam.
aha jak ja zdawalam w 2007 roku to bylo 11 osob na miejsce. Miejsc- 60 na dziennych. Zdawalo do nas ponad 700 osob. Dostalam sie w pierwszym podejsciu z matura 88 rozsz ang, wiec prog byl chyba 84% Pod uwage brali podst i rozszerzenie nie wiem jak jest teraz bo matura ma chyba inny format zdaje sie chyba tylko jeden poziom. Aha kryterium dodatkowym byl j. polski.
aha, dzieki za informacje ;)) teraz zdaje sie tylko jeden poziom, zmiana wejdzie od przyszlego roku, i trzeba bedzie zdawac 2egzaminy jesli chce sie miec rozszerzenie. Tak też myslalam ze prog jest ok. 85%... Bedzie dobrze :)
A wie ktoś może czy na filologii egzaminy wstępne? Przeszukałam całą stronę UwB, ale tam nie ma o tym żadnej informacji. Jeżeli ktoś dysponuje taką wiedzą to proszę się podzielić i napisać czy są (jeżeli tak to jak wyglądają- pisemne czy ustne itd) wszelkie odpowiedzi mile widziane. pozdrawiam
czyli z moimi prognozowanymi 80-84% mam jakieś szanse?? :(
tez sie wybieram. z tego co slyszalam, to rok temu nie bylo wstepnych. mam tam znajomego na pierwszym roku. mi wychodzi a matury wlasnie dzisiejszej ponad 90% :)
gratuluje. widze, że już mamy jedno miejsce mniej.
pożyjemy, zobaczymy...

głupie błędy, głupie błędy...(!!!) :/
Również popełniłam mnóstwo głupich błędów. Mam pytanie, ile wynosi limit miejsc na filologię angielską na UwB (studia I stopnia, stacjonarne). Jakiś czas temu na oficjalnej stronie uniwersytetu, czytałam, że limit wynosi 120 (większość osób na forum twierdzi, że 60), czy wie ktoś dokładnie jak to jest z tą liczbą miejsc?
>Również popełniłam mnóstwo głupich błędów. Mam pytanie, ile wynosi
>limit miejsc na filologię angielską na UwB (studia I stopnia,
>stacjonarne). Jakiś czas temu na oficjalnej stronie uniwersytetu,
>czytałam, że limit wynosi 120 (większość osób na forum twierdzi, że
>60), czy wie ktoś dokładnie jak to jest z tą liczbą miejsc?

też czytałam na zasadach rekrutacji 2009 że wynosi 120. Więc raczej tyle. Nie moga wprowadzać w błąd.
Dzięki. mam nadziję, że w tym roku nie będzie egz (chyba napisaliby coś na ten temat w zasadach rekrutacji, przecież to ważnie, nie?). jeżeli matura poszła mi tak dobrze jak mi się wydaje (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć ;) ) to pewnie się spotkamy :)
ja juz jestem po ustnym ang. dzis. podstawa zdana na maxa :)
pewnie sie spotkamy na studiach ;P
czy ktoś może wie, czy warto studiować na kolegiach językowych? głownie chodzi mi o NKJO w Krakowie (kanonicza), a także w Suchej Beskidzkiej i Zakopanem? i mniej więcej jakie wyniki trzeba mieć z matury rozszerzonej? i ew. informacje na ten sam temat z UP w Krakowie i z Uniwersytetu Śląskiego? chodzi o filologię angielską (spec. nauczycielska)?? dziękuję z góry za informacje
Dondziorex, gratulacje! Ja zdaję rozszerzony ustny (mam 19) i mam ogromnego stresa... boję się że dostanę coś o klonowaniu albo o zanieczyszczeniach w kosmosie, czyli taki temat na który, nawet po polsku nie ma nic do powiedzenia ;) nie interesuję się takimi rzeczami z reguły, mogę im zrobić interpretacje wiersza, albo pogadać o literaturze ale nie coś z nauki i techniki :(
kaktus hehe u mnie z klasy rozszerz. ustne zdawalz 4 osoby. dwie maja 20pkt, a dwie -18 ;) wiem ze jedna miala jakies glupie tematy do prezentacji: jeden czy powinna byc jedna jednolita konstytucja w calej EU, a drugi temat: czy turysci powinni adaptowac sie do miejsca do ktorego przyjezdzaja tak, aby nie wygladali ze sa turystami. cos takiego. mowila na ten drugi i wlasnie dostala 18pkt. bedzie dobrze;))
A jaki jest Twój okręg? No, chodzi mi o to gdzie jest wasza OKE? :) szczerze przyznam, że mam cichą nadzieję, że w Łomży :) bo te zestawy przychodzą na cały okręg właśnie i później we wszystkich szkołach są takie same i siłą rzeczy ta szkoła gdzie matura była najwcześniej stanowi baaardzo cenne źródło wszelakicj informacji... :)
hehe nie wiem. pewnie w Łomży.
Kurde to ja licze na około 90% i też się do białego wybieram i się zastanawiam w sumie czy mam szanse skoro polski jest dodatkowym kryterium....
a może ktoś wie jaki próg był w 2008?
około 87-88%
wiem ze teraz sa na pierwszym roku osoby ktore mialy ok. 84% z ang rozszerz.. Na bank. a o co chodzi ze polski jest dodatkowym kryterium? pierwszo slysze... ja juz sie zastanawiam czy nie jechac gdzies do Krakowa np. na ta filologie, skoro tu tak slabo. pozatym zdawalam polski rozszerz, ktory sie liczy np. w Krakowie.
Wyżej ktoś napisał że dodatkowym kryterium w 2007 był polski. A ja tez o tym czytałam w informatorze tylko nie wiem z którego on był roku:P Moim zdaniem jeżeli ktoś chce się nauczyć to wszędzie się nauczy;]
co masz na myśli mówiąc, że, cytuję: tu tak słabo? bo przyznam, że mnie to zaciekawiło. Zgadzam się, że jeżeli ktoś się chce czegoś nauczyć to się nauczy wszędzie. jasne, że ważny jest poziom uczelni itd, ale to w końcu zależy od studenta czy mu zależy i jest w stanie pracować samodzielnie. leniowi i harvard nie pomoże ;P
to mam na mysli, ze slyszalam ze poziom taki sredni, tak samo zaplecze i w ogole.
mam znajomych na filologii wiec co nieco wiem. i przy okazji wiem ze mi dobrze poszlo, polak tez czuje ze git wiec warto by sprobowac wyjechac stad.
witam was. mam do was pytanie. czy jest jakikolwiek sens próbować się dostać na dzienną(bądź zaoczną, ale czy tam będę porządnie przygotowany jak na dziennej?) filologię ang na UwB z podstawą ang? O tych studiach zacząłem myśleć dopiero po maturze i nie planowałem wcześniej iść w tym kierunku. tak więc czy z podst. napisaną na około 90-94%(z przelicznikiem 0,65) jest sens składania papierów czy to tylko strata kasy?
a jeżeli nie to jaką polecicie mi uczelnię? Czy wyższa szkoła zarządzania i finansów to dobry wybór w kierunku filologii ang?
Jeśli chodzi o Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania to z podstawą jak najbardziej, znam osoby, które miały ok.85% z podstawy i tam studiują. Ale co do poziomu uczelni, to nie wiem jak jest dokładnie, chociaż bez wątpienia na UwB jest on zdecydowanie wyższy.
Filologię angielską można studiować także na UWM w Olsztynie oraz na UMK w Toruniu. Jeśli masz podstawę z angielskiego, nie wiem dokładnie, ale jeśli nie jest narzucony poziom egzaminu z angielskiego, można z dobrym wynikiem zdać język polski R lub WOS czy historię również R i być może jest szansa na dostanie się (przynajmniej tak jest na UWM, o którym jestem lepiej poinformowana).
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 66
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie