college Wielka Brytania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
od września będę chodziła do collegu na A-level.
Jeśli ktoś z was chodzi do angielskiej szkoły byłoby miło gdyby opisał jak mniej więcej wyglądają zajęcia. Ciekawi mnie czy jest tak jak w polskim liceum dużo zadawane? Czy raczej nauka przebiega spokojnie, wszystko jest wytłumaczone?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Od raz zaznaczam, iż nie uczęszczam do szkoły w Londynie. Ale na Twoje pytania raczej nie odpowie osoba, która chodzi jak to zostało ujęte "do angielskiej szkoły", gdyż wszędzie są różni ludzie (nauczyciele). Jedni zadają mniej inni więcej, a jeszcze inni biegną z materiałem, że ho ho. Pytanie powinno brzmieć "Jacy nauczyciele są w tym i tym collegu?" (:

Pozdrawiam
Cicha O.
heriel w której klasie jesteś....tak w Polskim systemie? :P
No i co trzeba mieć aby się dostać do takiego college'u?
hejka, ja wlasnie uczeszczam do college'u i moge mniej wiecej powiedziwc jak to wyglada. jak kolezanka wspomniala wczesniej to zalezy od nauczycieli, ja osobiscie trafilam na wspanialych, ktorzy snaprawde staraja sie aby kazdy ZAINTERESOWANY lekcja uczen zrozumial temat. niestety wsrod tych wspanialych nauczycieli trafila misie jedna taka nie mila pinda z angielskiego. generalnie nie jest ciezko w takiej szkole jesli systematycznie sie powtarzasz notatki. zajecia nie trwaja 45 min jak w Polsce tylko srednio 2-3 h. (tak bylo w mojej szkole i na moim kursie) przede wszystlim zajecia sa ciekawsze, poniewaz nauczyciele maja wiecej czasu i sie nie stresuja i korzystaja z roznej pomocy dydaktycznej. z nauczycielami swobodnie mozna rozmawiac na wszystki tematy. jesli sie nie rozumie danego tematu nauczyciele wytlumacza nawet kilka razy bez zadnych zniechecajacych uwag. troche sie teraz spiesze jesli masz jakies konkretne pytania wal smialo postaram sie odpowiedziec ASAP ;) mam nadzieje ze ten krotki zarys pomogl.
pozdrawiam!

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia