Studia w UK. Reklama i PR.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Czy możecie mi powiedzieć czy na studiach w UK np. na Oxfordzie znajdę taki kierunke jak "Reklama i PR" Nie wiem jak to sprawdzić tzn. nie wiem jak po angielsku nazywa się ten kierunek,a bardzo mi na wiadomościach o tym zależy. Chciałbym wiedzieć z jakich przedmiotów muszę napisać maturę, żeby się tam dostać [polską]. Ogólnie jak najwięcej info. We wrześniu idę do liceum i w klasie którą wybrałem są takie przedmioty rozszerzone : angielski/francuski/wos/polski... Nie wiem czy to będą dobre kierunki... Pomóżcie
Ox tego nie oferuje, ale generalnie szukaj pod public relations, advertising, media może?
No właśnie nie wiem czy w UK znajdę prace po PR tak samo jak reklama. A media to co ? :)
Cytat: LPLP
No właśnie nie wiem czy w UK znajdę prace po PR tak samo jak reklama.

A to tego akurat nikt nie wie i nie ma sto procent pewności wybierając się na studia.
A media to media.
Ok. Ale czego uczą takie studia ? Bo samo określenie "media" to za mało.
Cytat: LPLP
Ok. Ale czego uczą takie studia ? Bo samo określenie "media" to za mało.

A wiesz, co znaczy 'media'? Media wg SJP to środki masowego przekazu. Rzuciłam po prostu propozycję kierunku pośredniego, jeśli Cię to interesuje to musisz sam pochodzić po stronach uniwersytetów które Cię interesują i szukać kierunków pokrewnych dla PR i reklamy. Bo idealnie 'PR i reklama' nie sądzę, że znajdziesz. Szukaj kierunków, czytaj opisy programów tych studiów i zastanawiaj się, co jest najbliższe temu co chciałbyś robić. Nikt za Ciebie nie może tego zrobić.
Przyszly student....?
Tak. Za 3 lata :)
Studiowałam reklamę w UK w University of Chester. Moj kierunek nazywał się po prostu BA (Hons) in Advertising, pamiętam że kiedy szukałam takich studiów w Anglii to było ich od groma w różnych wyższych instytucjach.

Z tego co wiem Public Relations to kierunek wystepujący oddzielnie od Reklamy, wiec Twoja decyzja zależy od tego czym bardziej się interesujesz.

Przy okazji czy mogę poprosić was (tych ktorzy chca wyjechać na studia do UK) o wypełnienie ankiety którą stworzyłam do mojej pracy magisterskiej:
link to: http://edu.surveygizmo.com/s3/582051/Badanie-do-pracy-magisterkiej

W zamian oferuję porady i informacje związane z kierunkiem Reklamy :-)

Pozdrawiam,
Marta
Zobacz sobie Robert Gordon University. Ja mam zamiar aplikować na Media. Zobacz sobie, czego będziesz się uczyć w ciągu tych 4 lat. Univ oferuje też kierunek Communication with Public Relations BA (Hons), którego część zajęć pokrywa się z tymi z Mediów, ale część się różni.
Temat przeniesiony do archwium.