USA

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym studiować w USA, na jakiejś lepszej uczelni. Boję się tylko o moje oceny z liceum. W gimnazjum miałam średnią 5,0 a teraz będę miała 4,0 (tzn.w tym półroczu). W przyszłym się poprawię, ale ten semestr mi troche nie wyszedł. I mam jeszcze pytanie odnośnie zajęć dodatkowych. Chodzę na tańce, należę do wolontariatu i do programu Sokrates (taki szkolny). Czy to wystarczy?? Czy z tylko takimi zainteresowaniami mam szansę na lepszej uczelni??
Umiem angielski na poziomie FCE, ale przez te kilka lat dobrnęłabym do CAE
Wszystko oczywiście zalezy od uczelni na którą skladzasz podanie. Uczelnie Ivy League (Harvard, Princeton, Yale etc.) dają tzw. full rides czyli przy przyjęciu są gotowi zapłacic Ci za wszystko, jest jeszcze pare Liberal Arts Collleges które oferują stypendia dla międzynarodowych ale niestety przy doborze kandydatow jednym z kryteriow są finanse.

Chyba warto by było mieć jeszcze jakieś zainteresowania, najlepiej jakies szefostwo gdzies (oni kochaja tzw. leadership skills), prezes jakiegos kółka czyklubu oraz osiągnięcia naukowe olimpiady etc. Średnia co najmniej 5,0 (cały czas mowię o wymaganiach dobrych uczelni). Angielski na poziomie wyzszym niz CAE, zamiast egzaminów Cambridge zdany TOEFL. poziom angielskiego musi być naprawdę wysoki, chociazby po to zeby zdac dobrze cześć Critical Reading czy Writing na obowiązkowym egzaminie SAT I i 3 SAT II oraz napisać dobre eseje o sobie (rownież jedno z kryteriow). Jeśli interesują Cie jakieś szczegóły to daj znać :)
PS. Te zajęcia które wymieniłaś są bardzo dobre, pozdrawiam :)
dzieki za inf :) a czy ze średnią 4,0 mogę juz przekreślić sobie niektóre uczelnie??
Niektóre uczelnie to znaczy które? W której jesteś klasie? Może popraw sobie średnią, a nie przekreslaj czegokolwiek ;)
Uczelnie takie jak Yale, Harvard albo Princeton. Ja nie chcę niczego przekreślać, tylko boję się, ze oni mnie mogą przekreślić już na wstępie. Wtedy całe moje starania poszłyby na marne :) A średnią na 100% poprawię, teraz juz wiem co wolno a czego nie wolno w tej szkole itp. Teraz jestem w 1 klasie liceum.
I liceum :) wszystko przed Tobą, gdyby udało Ci sie bardzo poprawic srednią to byłby to wręcz atut :) Bierz udział w olimpiadach, konkursach i badz miła dla nauczycieli ktorzy potencjalnie moga napisać Ci rekomendacje. Najważniejsza jest II klasa.
uuuufff, pocieszyłaś mnie :D a już myślalam, ze wszystko stracone. Ale w takiej sytuacji to chyba nie jest aż tak źle :) dzięki. Dlaczego 2 klasa jest najważniejsza??
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy np. German różni się poziomem trudności od German z Listening?? Czy tylko tym, ze w tym 2. masz więcej roboty?? Jeśli tak to po co zdawać z L.??
Ja osobiście zdawałam French with L. ale podejrzewam, że z German jest podobnie ;) Testy z Listening sa nieco trudniejsze ze względu na to, że są z zadaniami ze słuchu, poprostu. Uniwerkom bardziej się podobają, bo lepiej pokazują poziom znajomości języka (samo Reading dużo łatwiej się rozwiązuje a przecież nie wolno iść na łatwiznę! ;)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy chcąc iść na studia graduate trzeba iść najpierw na studia undergraduate??
Tak, zawsze najpierw są undergraduate, potem ewentualnie graduate, czyli jakby magisterskie. Nie ma tak jak w Polsce programów 5 letnich magisterskich.
a czy jak np. chcę iść na uczelnię z ligi bluszczowej, to mogę tam iść od razu?? czy najpierw muszę iść na uczelnie undergraduate??
Jak idziesz po maturze, to na undegrad. Jak juz masz magistra z Polski, to mozesz na graduate.
Zasadniczo uniwerki w tym również Ivy Ligue maja tzw "undergraduate colleges" jak również "graduate schools" czyli od razu możesz iść na undergraduate na dany uniwersytet.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa