Studia geograficzne w UK.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do ludzi, którzy studiują geografię w UK. Czy opłaca się studiowanie geografii w UK, czy lepiej by było zostać w Polsce i studiowac tu geo.? Czy jest po geo praca np. w hotelach albo po meteorologii w stacjach meteorologicznych?
Cytat:
Czy jest po geo praca np. w hotelach albo po meteorologii w stacjach meteorologicznych?

sorry, zgubiłam swoją magiczną filiżankę, z której wróżę z fusów, chyba nie mogę Ci odpowiedzieć :((((



nie wiem i nikt nie wie, jak bedzie wyglądał rynek pracy za 5, 6 lat, co będziesz mieć w CV, gdzie będziesz mieszkać i jaką odrobinę szczęścia dostaniesz.
edytowany przez oliwkowa-oliwka: 20 sty 2013
czym ty się sugerujesz? Moim e-mailem? Jestem w klasie maturalnej i chce się zapytać tych którzy wiedzą coś o studiach geo. w obecnym momencie!
sugeruję się zdrowym rozsądkiem. studia pracy nie dają i naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy pracę po tym kierunkiem znajdziesz, jaką i gdzie i czy w zwiazku z tym się "opłaca" studiować w UK. przejrzyj programy studiów w Polsce i w UK (znajdziesz plany/zarysy bez problemu w internecie), porównaj, zastanów się pod kątem tego, czy to, co jest w programie Cię interesuje. na pytanie czy jest po tym praca nikt Ci nie odpowie. skoro jesteś na tyle ogarnięty, żeby wybierać się na studia, to powinieneś wiedzieć, że sytuacja za parę lat może się diametralnie zmienić i stąd mój ironiczny ton.
Najpierw zastanow sie co chcesz z zyciem robic? Postanowienie ze 'pojde na studia' i napewno jakas prace znajde to jest najwieksza glupota stulecia.
NIC nie gwarantuje pracy, i to na 3 lata przyszlosci. NIKT Ci nie odpowie po jakim kierunku znajdziesz prace, ale jedno jest 100 procent pewne.Ludzie zawsze beda potrzebowali fachowcow do zrobienia jakiejs pracy. Zastanow sie, czy twoj dyplom polozy pieniadze na stole, czy nie.
hej, zapewne studia geograficzne w UK to znacznie wiecej mozliwości i większy prestiż niż polskie szkoły. mam znajomego po licencjacie w szkocji które pracę (w zawodzie) dostał po studiach od ręki (w Londynie), właśnie po geografii. był jednak bardzo dobrym studentem i to zapewne nie bylo bez znaczenia. ale... jeżeli czujesz się na siłach to uderzaj do UK, większe wyzwanie ale i możliwości lepsze!
Właśnie na taką odpowiedz czekałem Adamsmo! Dzięki :D
A moge wiedzieć gdzie pracuje twój kolega, jaka praca?
Cytat: szymek15091996
A moge wiedzieć gdzie pracuje twój kolega, jaka praca?

wiem że jest to praca w Londynie, opracowuje jakieś analizy (chyba odnośnie opadów, na pewno coś związane z meteorologią). niestety nie potrafię powiedzieć ci nic więcej, nie utrzymujemy już bliższych kontaktów
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa