W którym kraju studiować za darmo?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. Jestem na 3 roku Filologii Angielskiej i bardzo chciałbym zdawać magisterke w innym kraju. Nie mam wystarczająco duzo pieniędzy żeby zdawać w UK czy US(bo tak byłoby najlepiej dla mnie) ale czytałem ostatnio, że studia za darmo są w kilku krajach Europy, a w tym Austrii, Danii, Finlandii, Grecji, Norwegii czy Szwecji. W którym z podanych przeze mnie krajów studiuje się i żyje najlepiej, gdzie można znaleźć najłatwiej prace dla studenta, gdzie koszty utrzymania nie są tak ogromne? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, szczególnie tym którzy może studiowali w jednym z tych krajów i mogą wyrazić swoją opinię. Pozdrawiam.
A moze tak pomyslalbys o pracy - a nie o darmowej edukacji. Co bedziesz robil potem?
A moze tak pomyslalbys o pracy - a nie o darmowej edukacji. Co bedziesz robil potem?
Myślę, ale to tylko moje zdanie, że najlepiej byłoby w Twoim wypadku startować np. na jakiś postgraduate degree w Szkocji, czesne dla Szkotów i studentów z państw UE nie są aż tak wysokie jak dla ludzi z innych części UK. A i magisterka trwa rok. Warto byłoby sprawdzić strony konkretnych uniwerków i ich cen jeżeli chodzi o konkretny kierunek, który cię interesuje. Możesz popracować rok i zarobić sobie na czesne :).
Trzeba teraz bardzo uważac ze Szkocja. Jak oni zostaną 'independent' (osobnym) państwem, to nie będą członkami UE - i wtedy będzie całkowicie inna bajka.
Cytat: terri
Trzeba teraz bardzo uważac ze Szkocja. Jak oni zostaną 'independent' (osobnym) państwem, to nie będą członkami UE - i wtedy będzie całkowicie inna bajka.

Terri nie masz racji :)
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: terri
Trzeba teraz bardzo uważac ze Szkocja. Jak oni zostaną 'independent' (osobnym) państwem, to nie będą członkami UE - i wtedy będzie całkowicie inna bajka.

Terri nie masz racji :)

Ale z tego co ja slysze, to Szkocja nie będzie członkami UE i będą musieli się dopiero starac o czlonkowstwo.
Drugie, jeszcze nie wiemy, czy nawet UK będzie w UE, bo tez referendum na być w przyszłym roku i jak na razie to opinia jest na OUT.
Dopiero co czytalam na bbc.co.uk, ze Alex Salmon obiecuje, ze w ciągu 18 miesięcy Szkocja będzie członkami UE.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa