Nauka j.angielskiego przez cały rok. Ważne!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromne pytania, z mojej dalekiej rodziny mam taką osobę, która po gimnazjum uczyła się cały rok j.angielskiego, a poźniej poszła do szkoły gdzie wszystkiego uczyła się po angielsku. Teraz mam pytanie bo nie mam do tej osoby żadnego kontaktu, gdzie można sie uczyć cały rok języka by opanować go na poziomie profesjonalnym i nie było by zbyt drogo. I nie mówcie mi tylko żeby pójść do szkoły językowej gdzie trzeba tracić mase pieniędzy. Proszę o pomoc, może znacie takie miejsca, gdzie cały rok mógłbym się uczyć. Proszę o wszystkie propozycje. Dzięki.

Pozdrawiam
gdzie można sie uczyć cały rok
>języka by opanować go na poziomie profesjonalnym i nie było by zbyt
>drogo.
Pierwsza rzec - co rozumiesz przez poziom profesjonalny? Zaawansowana znajomosc jezyka angielskiego? No i caly rok mozna sie uczyc gdziekolwiek, mam jednak wrazenie, ze chodzilo Ci o nauke w jeden rok. Nie wiem jaki jest Twoj poziom, ale w ciagu roku od zera do zaawansowanego ciezko dojsc. Nie mowie, ze jak ktos nie ma innych obowiazkow i poswieca caly czas na nauke, ze sie nie da, ale to sa juz jednostki wybitne.

I nie mówcie mi tylko żeby pójść do szkoły językowej gdzie
>trzeba tracić mase pieniędzy. Proszę o pomoc, może znacie takie
>miejsca, gdzie cały rok mógłbym się uczyć.
Pytales o rade jak nauczyc sie jezyka, wiec szkola jezykowa teoretocznie po to jest, wiec chyba calkiem niezly pomysl. Ja jednak w ogole jestem jakas "anty" jezeli chodzi o nauke w szkolach jezykowych. Tak czy tak jest jeszcze wiele innych metod nauki jezyka i to duuuuzo tanszych. Pierwsza rzecz - dostep do internetu. Jak ktos umiejetnie z niego korzysta to jest to ogromna kopalnia wiedzy. Internet daje wlasciwie nieograniczony dostep do materialow, jest wiele stron z gramatyka, slowkami, testami. Poza tym radia/TV internetowe, no i oczywiscie mozliwosc kontaktu z ludzmi, ktorzy sie jezyka ucza, jak rowniez native speakerami, do ktorych mozna od czasu do czasu napisac maila albo pogadac przez MSN czy Skypa:D Potem jakas ksiazka, moze program komputerowy, no i przede wszystkim duzo, duuuzo checi, bo bez tego to ani rusz. Zreszta poszukaj troche o sposobach nauki samoukow, na pewno znajdziesz cos dla siebie.
Wiem tlyko że ona uczyłą się rok, musiałą chyba znać go na poziomie perfekcyjnym, ucząc się matamtyki, angielskiego, biologi, chemi itd po anglisku, wiem że uczyłą sięcały rok. Zajęcia w szkole językowej cało roczne w takiej dobrej i opanowaniu programu do perfekcyjnosci a nawet native speaker kosztuje 60.000-70.000 tys zł( indywidualnie i mowie o Berlitz) . Dość dużo, a ja nie chem uczyć się sam, bo wole mieć kogoś kto mi wszystko jasno wytłumaczy. Może ktoścoś polecić? Może zwykłe lekcje indywidualne u nauczyciela j.angielskiego? Prosże o odp. bo na skzole jezykow nie zabardzo mnie stać.
Zeby uczyc sie czegos po angielsku wcale nie musisz mowic perfekcyjnie, ale oczywiscie im lepsza znajomosc jezyka wykladowego, tym teoretycznie latwiej z danym przedmiotem. Ceny ktore podajesz sa kosmiczne, a sama nauka z native speakerami tez jest w duzej mierze przereklamowana.

a ja nie chem uczyć się sam, bo wole mieć kogoś
>kto mi wszystko jasno wytłumaczy.
No to masz problem, bo wytlumaczyc cos, a nauczyc sie tego to jest spora roznica. Nikt sie za Ciebie niczego nie nauczy. Jezeli Ty sam nie bedziesz chcial, nie siadziesz i nie wezmiesz sie za nauke to nawet najlepszy nauczyciel nic nie zdziala. Owszem, jasne wylozenie materialu duzo pomaga, ale potem trzeba jeszcze poswiecic duzo czasu, zeby sie tego wszystkiego nauczyc i utrwalic. Ale z tego co piszesz to dla Ciebie rzeczywiscie chyba ta szkola jezykowa czy prywanty nauczyciel bedzie najlepszy, ale z takim podejsciem nie licz, ze sie jezyka w rok nauczysz.
Bartoszku
Wiedza niestety kosztuje (nie tylko pieniedzy)- jak chcesz cos osiagnac, to sam mozesz duzo sie nauczyc, ale niestety nie wszystko. Chyba nie znajdziesz nauczyciela, ktory poswieci ci czas za 'gratis'.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie