Info o Szwajcarii i Kanadzie

Temat przeniesiony do archwium.
Od kwietnia tego roku zmienily sie zasady wyjazdu do pracy do Szwajcarii- nie potrzebna jest juz wiza a pozwolenie zalatwic mozna tu na miejscu. Wiecej info na www.arbeitsbewilligungen.zh.ch (info dla kantonu Zürich).

Jesli chodzi o emigracje do Kanady, to mam dobra wiadomosc dla bylych aupair. Jesli bylas/es aupair przez co najmniej rok i masz ochote "po-aupairkowac" sobie jeszcze jakies dwa lata to mozesz wziac udzial w programie the live-in caregiver. Po dwuch latach masz prawo starac sie o staly pobyt. www.canada.pl
Hejka , dzięki za info o Szwajcarii :) Nie wiem tylko jak to jest z pracą au pair bo podobno rząd nie podpisał jakiejś umowy i praca opiekunki zawsze będzie tam nielegalna :(a ja jadę właśnie jako au pair. Może ktoś tam sobie siedzi i jakieś instrukcje podsunie? :)Ja będę już 28 sierpnia w Genewie.
Heyka, ja jestem tu wlasnie jako aupair, i jesli chodzi o kanton Zürich to nie ma zadnych problemow. Wydanie pozwolenia zajelo 1 tydzien! Ale tak jak wiesz Szwajcaria skalda sie z kantonow a kazdy z nich ustala swoje zasady. Polecam aby twoja rodzina goszczaca dowiedziala sie u zrodla czyli w Fremdepolizei (policji dla obcokrajowcow?, nie wiem jak to sie nazywa w francuskiej czesci)
p.s jak chcesz sie skontaktowac to podaj maila.
Hejka Hopp:) Podpisywałaś/eś jakąś umowę z rodzinką?Czyli w Polsce nie ubezpieczałaś się?Bo ja w tej chwili nie mam żadnego ubezpieczenia, nie wiemm czy iść rejestrować się w urzędzie jako bezrobotna i pobrać tą legitymację do pracy za granicą czy dać sobie spokój i tak jak ty załatwaić na miejscu.Miałaś kartę euro26 lub ISIC? odpowiedz proszę na maila: [email]
Margo, co sie stalo? Nie wyjechalas do Genevè? Ja zalatwialem wszystko na miejscu, a ubezpieczenie mam w szwajcarskiej kasie chorych ökk, za ktore placi mi host. Nie wiem czy polskie ubezpieczenie cos ci tu da, Szwajcarzy placa bardo duzo na kase chorych (nie jestem pewny dokladnie ale podstawowe ubezpieczenie to kolo 250Fr/miesiac), ale za to nawet leki masz za darmo- co ostatnio okazalo sie dla mnie mila niespodzianka kiedy potrzebowalem lekarza.
HoppSchwiz, wybieram sie do Zurichu jako aupair, mam pare pytan, jakbys miala chwilke czasu to napisz do mnie na meila: [email]
Temat przeniesiony do archwium.