LISTENING GRUDZIEN 2007

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 54
poprzednia |
CZY KTOS Z WAS MIAL JUZ LISTENING? JESLI TAK TO PISZCIE CO BYLO ;D
hej, ja mialem godzine temu.

kumpel mial ,,j,, i mial o orkach i telefonach w australii

ja mialem test ,,b,, i mialem o motylach wielkosci paznokcia, o roslinach w szklatrni i o instrumentach muzycznych
trudne?
Hej. Trudna była część 4? Na jaki temat? Bo ja pierwsze 3 pisze zwykle całkiem całkiem ale 4 mnie rozwala...

Pzdr i dzięki za info
4 wg mnie byla najlatwiejsza, bylo o osobach ktore sie uczyly lub graja na instrumentach muzycznych
1. trabka, dlaczego wzieli go na ,,lidera,, i dlaczego gra na trabce
2.
3. gitara i jak porownal granie na gotarze basowej do nowelisty
4. pianino , dlaczego teraz trudniej niz w mlodosci i dlaczego chce grac
5. skrzypce dlaczego gra i co mysli ze jest najtrudniejsze


ogolnie chyba to bylo najlatwiejsze,
ja dalem odpowiedzi -
1. bo wyczowa klimat i ludzi, gra bo polepsza mu humor
3. chce byc coraz lepszy, pisanie nowel jest bardziej wymagajace
4. bo trudniej jest sie skupic, bo imponuje jej granie dla znajomych
5. bo lubi klasyczna muzyke, najtrudniejsze trzymanie tych skrzypiec
ojej ojej. wersja A. część 3 masakra :/:/ wszędzie praktycznie mi 2 odp pasowały... 4 też mało znośna. ech...
hej, tez mialem wersje A , 4 czesc byla zdecydowanie najgorsza:/
Pamietacie odp??
to co pamietam
cz 1 grandmother, washing machine, maturity, cos blanket, wool and silk
cz2 West Coast , Mini Village, headquater, sea lions(?), horse riding and camping
cz 3 scary i dalej nie pamietam choc mam nr DDACCD
cz4 ost mialem CHA , mial ktos poodbnie albo pamieta swoje odp??
też wersja A.
bardzo średnio mi poszło, a myślałam w sumie, że akurat na listeningu to sobie nabiję więcej punktów i nadrobię nim inne części... :/

wiecie może jak oni się odnoszą do błędów - literówek na listeningu?

najgorzej... nie wiem. chyba 2 część. w 4 nie miałam problemów z ocenieniem gdzie pracują, ale z tymi zdaniami to już gorzej.
mam nadzieję, że chociaż te 60% się uzbiera :/
mialam wersje A
w 1. grandmother, bushes, maturity, babies blanket, wool and silk, fishing (totalny strzal:P slyszalam tylko ing :) ), washing machine
2. harbour, spotter, see lands, cos and climbing, migration (Special) i nie pamietam co ale genelanie nie slyszalam
3. to byla jedna wielka tragedia w 1 normal i mialam duzo odpowiedzi C i D w ostatnim cos o new ideas, tam gdzie bylo o graniu cruel character mialam cos z understand, z tym z advertiment on tv mialam support family, wczesneij jeszcze odpowiedz z cos tam good drama i reszty nei pameitam ale glownie strzelalam:(
4. niektore akcenty byly okropne!
pamietam ze w ostatni speaker to travel i w task2 A
uzylam jeszcze magazine publishing z tym chyba zaznaczylam working under pressure ale to raczej zle, finance ( to chyab przed ostatni)wahalam sie nad cos tam techlonogy i do tego w task 2 cos z keen on i to tez strzal.. fine art(to chyab zle) w pierwszym chyba cos o fashion i z tym w task 2 o responsibility
generalnie to w 3 i 4 glownei strzelalam:(
kazda literowka to blad i wtedy jest 0 pkt:(
wersja A...
part 1: grandmother, bushes?, maturity, baby's blanket, butter, wool and silk, washing machine
part 2: central harbor, horse riding and camping, Mini Village, sea? i nie pamietam:P
part 3: beautiful, C, C i nie wiem:P ostatnie A
part 4: fashion designer ktory byl zaskoczony ze ma tyle responsibilities ze sie nie spodziewal?, cos tam magazines, architect, ostatni travel :P
w tej cz.4 to speaker 1 u mnie pracowal w... z tego co pamietam w fashion i wzielam odpowiedz z odpowiedzialnoscia.
ktos tam pracowal w travel i wzielam o tej roznorodnosci (pewnie zle bo totalny strzal),
ktos w magazine publishing i wzielam cos tam z working under pressure
ktos w architekurze i... tam babka chyba narzekala na brak wolnego czasu, czy ze w weekendy tez musi pracowac, nie pamietam.
i ktos w fine art. i nie jestem pewna czy to w koncu napisalam ale wzielam ze ona nie ma sprecyzowanych tych planow, czy ambicji na przyszlosc, nie wiem jak to bylo sformułowane.

srednio... :/
butter tez mialam..
czy koles 3 z part 4 nie byl przypadkiem od FInance - zdawalo mi sie ze cos o accounting powiedzial - no ale mi sie pewnie zdawalo i czy w part 1 powinno byc baby's blanket czy babies blanket?? oby to drugie;p i co daliscie w part 1 w luke : softness of [luka] ?? a part 2 daily life of.. {luka)??
też mam nadzieję że babies blanket :)
softness of butter, chyba
daily life of sea lions.

tak mi się wydaje. no i tak napisałam.
trzeci koles z 4 czesci? nie pamietam ktory to :P
sea lions trafilem:D bo myslalem ze przegapilem ta luke:D no moze bedzie dobrze:) wreszcie jakis pozytyw, ale butter nie uslyszalem:/ z tym babies to po dluzszym zastanowieniu jednak dalbym baby's:/ albo liczba mnoga z zaimkiem dzierzawczym jakkolwiek to bedzie wygladac;p z tych zawodow to chyba wybralem - kolejnsoc mieszana - fine art , finanse, architecture, fashion designer

3 koles to ten po ktorym doznalismy szoku z akcentem;p
Hellooo

Listening juz za mna :)Chociaz myslalm ze bedzie lepiej...
Tez mialam test A. O ile pierwsze dwie czesci stosunkowo latwe to 3 i 4 niezbyt ciekawie mi poszly...

Odpowiedzi jakie pamietam:
Cz 1
grandmother,maturity,baby's blanket, wool and silk, fishing, washing machine,cos z butterflies


Cz2.
central harbour, spotter,glass bottom, seal..., mini village, horseriding and camping, migration,

Cz.3
w pytaniu pierwszy dalam odp normal,
cos z cruel character odp z understand,
w pyt o advertisements dalam odp D (cos zwiazene z luxery)
w pytaniu ostatnim odp A (cos z admire czy jakos tak)
pytanie o podziw rodzicow - umiejetnosc wczucia sie w role
pytanie dot. documentary - neutralne przedstawienie faktow

Cz4
nie pamietam zbyt wiele
pierwszy duzo odpowiedzialnosci ale nie pamietam gdzie pracowal
druga babka, chyba cos z technologia informacyjna i nie byla pewna ambicji na przyszlosc
trzeci facet chyba cos z czasopismem albo filmem nie pamietam i lubi prace ze wzg na roznorodnosc
ostatni chyba cos z travel i rozwijanie umiejetnosi

a i jeszcze gdzies po drodze projektant wnetrz czy jakis architekt i chyba brak czasu wolnego czy jakos tak

Ogolnie to czesc 3 i 4 lipna. Myslalam ze bedzie latwiej ale coz... Zobaczymy za 3 miesiace :)
A jakie wy daliscie odpowiedzi??
prawdę mówiąc to miałam do czynienia z różnymi akcentami i bałam się, że będą gorsze. no i w sumie nie doznałam żadnego szoku, więc wciąż nie wiem o któego chodzi :P

jestem na siebie zła... na prawdę miałam nadzieję, że chociaż listening mi lepiej pójdzie. raczej ciężko będzie mi nadrobić na np english in use.
trudno.
Jestes tego pewna?? Nie wydaje mi sie zeby w tej czesci egzaminu az tak bardzo zracali na to uwage... Wydaje mi sie ze nie zwracali na to uwagi gdy zdawalam FCE...
widze ze mielismy podobne oczekiwania i mamy te same obawy - English in use ost mi wychodzi na 40-50%:/ a readingiem tego nie nadrobi sie, a word formation pewnie bedzie takie ze slowa pierwszy raz w zyciu bede widzial:/
ten 3 to ten gdzie dalas magazine publisher;p moze jakies 2 zawody zgadlem ;p a z tej drugiej czesci moze tez 2-3 beda trafione - w sumie za malo:/ oby chociaz tych 20 odp bylo dobrze.
A i jeszcze w czesci 3 w pytaniu o wspolczesnych aktorow dalam odp lack of creativity :)
Tez nie doznalam szoku z powodu akcentu. Zapewne z powodu 3 miesiecy spedzonych na wyspach ;)Do kazdego akcentu mozna sie przyzwyczaic :)
A propos kocyku dla dziecka to tez mi sie wydaje ze bedzie z dopelniaczem saksonskim baby's blanket, chociaz moge sie mylic...
a ja obsessed with fashion, ale bardzo intuicyjnie ;)
lack of creavity na czuja
Na forum znalazlam taki wpis:

inigram 17 Cze 2007, 14:22 odpowiedz Zgłoś wpis do usunięcia
gadacie bez sensu, nawet nie sprawdzicie na stronie jak jest napisane.
jak ktos chce sam zobaczyc to niech sobie wejdzie na Cambridge ESOL -> exams -> CAE -> CAE specifications and sample papers -> pierwszy lepszy exam report (niech bedzie december 2[tel]> strona 17, zaraz nad "test A"

a tam jest jasno napisane:
Correct spelling is expected at this level although some minor variations are allowed, especially in proper names. Care is taken, however, not to focus on words that cause undue spelling difficulties as answers, and both US and Britisth English spellings are accepted.
uff w koncu jakies podobne odpowiedzi do moich :P. wynika z tego, ze w 3 czesci tez mialas wiekszosc C. Ja w kazdym razie mialam tak:
1,2 podobnie wiec nie bede przepisywac
3: aktorstwow dziecinstwie- normal,
aktorzy teraz maja selfish lifestyle,
rodzice: to szacunek do siebie jako aktora,
wystepy w reklamach: w celu wsparcia rodziny,
czarne charaktery: chce aby widzowie je zrozumieli,
filmy dokumentalne: przekazanie informacji w neutralny spoob,
czego by chcial: aby go podziwiali

4: z reguły podobne odpowiedzi ^^:
sp1: fashion design, koles cieszy sie z wiekszej odpowiedzialnosci
sp2: przemysl filmowy, babka nie jest pewna co do ambicji (tego nie bylam pewna)
sp3: wydawnictwo, facet cieszy sie z roznorodnosci (myslalam czy moze zaznaczyc o ambicjach, ale w koncu zostawilam tak jak bylo :P)
sp4: architektura, babka narzeka na brak czasu
sp5: podroze, facet czuje ze nie wykorzystuje sie jego wiadomosci (ale nie pamietam, czy na pewno wybralam travel czy cos innego)
tez dolaczam sie do fanow lack of creativity;p
troche mamy tak samo
-cruel character odp z understand,
-pytanie dot. documentary - neutralne przedstawienie faktow
ale
w 1szym scary - dal ktos tak jeszcze??
advert -support family
reszty nie pamietam co zaznaczylem
Nareszcie jakas w pelni sprecyzowana wypowiedz :)
Z tego co widze mamy podobnie...
Wiec cheer up nie bedzie tak zle :) ...
Mysle ze zdalysmy ta czesc obie, pytanie tylko na ile...
Widze że generalnie mamy te same odpowiedzi. I owszem, ta 4 część dla mnie tez była trochę ciężka. Pozdrawiam wszystkich co w Łodzi zdają. Widzimy się w śr na 6 godzinnym pisaniu ;]
w pierwszym normal na 100 % jako ze koles powiedzial cos " I took it for granted" co w moim przekonaniu znaczylo ze bylo to dla niego czyms zwyczajnym, normalnym..
Czy kto jeszcze podziela moj poglad? ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 54
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa