ODPOWIEDZI PART 1 2 3 !!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 79
poprzednia |
Jesli pamietacie swoje odpowiedzi to napiszcie please. Jak wam poszlo???
ale w czym? w use of ebglish czy w readingu?
W jednym i drugim ,ale raczej w Part 3 :)
reading byl glupi.... trudny :/ Use raczej łatwy, choć głupia była wykreślanka... writing to list do kolegi i story zaczynajacy sie od "Peter realised that his new car was no longer in the car park" [czy jakoś tak] A odp. nie pamietam :D
PART 3 byl bardzo prosty :) prosciusienko. W pierwszym texcie (o dzięciołach) nie wiedziałem tylko 1 i 10. (w pierwszym bylo do wyboru :keep, stay, count i come, wybralem stay ale pewnie zle) w dziesiatym bylo ( costam ,pick, costam, settle) i ja wybralem pick ale obawiam sie ze dobre jest settle.

W drugim - o filadelfii tez bylo latwo ,bo 3/4 slowek to byly takie bardzo podstawowe slowka typu Who, What, Where itp. W ostatnim paragrafie nie wiedziałem o co im chodziło z tym podatkiem na ubrania ,ale to tam jedno tylko :P

W trzecim - transformacje - wszystkie łatwe ,z wyjątkiem dwóch ostatnich. Przedostatnie bylo z mowy zależnej, a to jest zawsze wredne, a ostatnie bylo jakies wyrazenie z attend. wiekszosc osob napisalo po prostu : to attend, ale ja napisalem that i will attend ale nie wiem w sumie jaka byla roznica :P :P

Czwarta część byla najtrudniejsza IMO. Wyszło mi ze 5 zdan jest poprawnych. Nie bylem pewnien ,ale w pierwszej linijce chyba zle jest slowko FIRST, bo tam chodzilo o to ze ten gosciu sie urodzil, a nie mozna powiedziec ze : po raz pierwszy sie urodzilem...

Piąta czesc - najlatwiejsza - nie zdziwie sie jak bede mial wszystko dobrze. :D




READING :

To byl poprostu KOSZMAR : dopasowywanie paragrafow jeszcze jakos uszło, test ABCD tez. Ale ten tekst z tym dziadem od ptakow i to ostatnie to byla poprostu MASAKRA ! nic mi nie pasowalo...Wogole uwazam ze reading mi poszedl najgorzej...
ahaa a zapomnialem sie wypowiedziec na temat writingu : bylo bardzo latwo : odpisanie temu kolesiowi bylo spoko a tamte tematy tez byly jakies takie przyzwoite. Wprawdzie planowałem napisać ARTICLE ,ale w koncu zdecydowalem na CoMPOSITION bo temat byl latwiejszy :D Writing mi poszedl chyba tak dobrze jak use :)
tak w error correction tez na poczatku wywalilam first, potem cos bylo nie tak z ta matka nauczycielka, chyba trzeba bylo skreslic working. potem years. ech glupie to bylo :P. zostawilam chyba 4 nietkniete. dziecioly i philadelphia glupie :P, transformacji juz nie pamietam co do slowa. chyba pol godziny sie zastanawialam co powinno byc w pierwszym przykladzie w open cloze (?). wahalam sie pomiedzy well/long/far (zdanie bylo as......as cos tam). ech :]
magda- dobrze jest w tym pierwszym WELL

w error correcion tez mam prawie tak samo ,ale mi nie wyszlo 4 nietkniete. 2 nietkniete pod rząd mi wyszly. Czy dobrze pamietam czy w ktoryms z ostatnich zle bylo "has" ??


CZy ktos mi z tym pomoze :

-"John doesn't work here any more" - The secretary said

TRANSFORMACJA Z [worked]

The secretary said that...............................................there
ja w ostatnim mialam chyba wlasnei has, w przedostatnim be bodajze.
w tym zdaniu zrobilam tak: The secretary said that JOHN NO LONGER WORKED there. ale nie wiem czy dobrze :/
o jaaaaaaaaaaaaaaa !!! no pewnie, że dobrze !! że tez ja na to nie wpadlem !!
ja wpadlam 5 minut przed koncem :P
a w unaware mialam tak:
the old lady WAS UNAWARE OF FACT HOW loud was her radio. tylko mi 'the' brakowalo przed tym fact :P, a bez fact jakos łyso brzmialo :D
ja zaznaczyłem w PART 3 'come' ,a tym drugim' settle' :) Co tam jeszcze "consider" ,"provide" ,"rate" ,"makes"

też miałem who ,what ,where ,z podatkiem napisałem "no" taxes ,bo dzięku temu oszczędzas kase "a" fortune ,ale niewiem czy dobrze.

z attend napisałem "... will attend.." tak samo
a jak mieliście z tą kobietą co nie chciała pracować w księgarni "doesn't wants to apply" ?

No też słowka FIST wybrałem ,ale raczej dobrze. Potem oczywiście 'working' nie pasowało ,reszty nie pamiętam.

Part 5 prosty ,walnąłem się z honest ,bo napisałem honestly ,ale tak właśnie coś mi nie pasowało ,niestety nic innego mi nie przychodziło do głowy.

use - useful
qualify - qualifications
approved - approvement
real - reality
employ - employer
achived - achivement
likely - unlikely
choose - choice
important - importance
succed - successful

Reading masakra :P Zwłaszcza o tej wyprawie ortologicznej i sklepach ,boshe co za zdania :D
a mozecie podac dokładnie wszystkie tematy "writingu" ?
Bede wdzieczna :)
a to mam dobrze to zdanko :D
...has never worked... tak bodajże zrobiłem ,pzdr
tak sie zastanawiam ... was unaware jesli ,, of the fact " how loud her radio was . to mamy 6 slow .. a wiec of fact raczej dziwnie brzmi .. moze sie myle ... ,,was unware that so loud her radio was " tak ja mam
W part1 w pierwszym mam "count" czy jakoś tak, nie wiem czy dobrze.... wzielam od osoby obok :] a w ostatnim "pick" ale to pewnie źle.... Wam też wyszło dużo "A"?

W part2 mialam [kolejność przypadkowa :D] "well" "not" "no" "a" "where" "such"...

W part4 zostaly 4 ok, gdzies pod koniec bylo "has" i "be", na poczatku "first", "working", "years"... wiecej nie pamietam...

W part5 tez mam źle to honest. Powinno byl dishonest, a wpisalam honestly... ehh bywa, przynjamniej reszta dobrze:]
ja mam "the old lady was unaware of how loud her radio was" ale kurde... dziwnie brzmi :)
wg. mnie powinno być:
secretary said that JOHN DIDN'T WORK THERE ANYMORE.
ale do uzycia bylo slowko "worked"
Powinno być - tak jak mowa była wcześniej 'John no longer worked':

'has never worked' odpada bo jest w zdaniu 'any more' - nie może być przetransformowane na 'never': 'never' to nigdy, a 'any more' nigdy więcej....
a nie przypadkiem

"had worked" ?
mam pytanie nie orientujecie sie czy wyniki podawane na stronie BC sa opisane danymi osobowymi czy moze nr identyfikacyjnym ktory byl nam przydzielony?
według numerów
Nie może być "that i will attend", bo tam była mowa zależna - cofnięcie czasu... jak już to "would attend"
możecie mi proszę doprecyzować tematy na writing?
story: beginning
"Peter realised that his new car was no longer in the car park" [czy jakoś tak] wiecej nie pamietam, bo zaczelam pisanie:D

List do pen-frienda [Marka], ktory zaprasza Ciebie i Twojego kuzyna do tv. Musisz powiedziec ze to jest "great", powiedziec ze nie chcesz zobaczyc "quiz show" tylko cos innego, musisz napisac co. Potem bylo do wyboru: poznanie prezenterow, czy poznanie tego jak robia program. Wybrać i dlaczego... Zgodz sie na zamieszkanie przez ten dzien u kolegi i napisz mu co jeszcze moglby zrobic dla Twojego kuzyna.

To było jakoś tak, nie?
Ja mam pytanie do readingu do 1 czytanki do 3 tytulu wybraliscie problem removed czy scientific breakthrough???
ja dałam John no more worked
bo tam musiało być worked, ale to jakoś dziwnie brzmi
czy ktoś wykreślił classes?
bo to jakoś dziwnie brzmiało "I went to classes for an early years"
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 79
poprzednia |

« 

FCE - sesja zimowa 2005

 »

FCE - sesja zimowa 2005