Uzupełnienie luk w liście-Proszę o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 101
poprzednia |
Czy ktoś z Was uzupełniłby ten list z anglika? Jutro mam kolosa i właśnie dostałam od koleżanki jedno zadanie, które podobno będzie. Nie jestem najlepsza z gramatyki, a próbowałam sama się za to zabrać,ale wątpię, że mam dobrze. Dlatego PROSZĘ tak gorąco jak dziś jest :) o pomoc w uzupełnieniu tego choler*ego tekstu.
Z góry dziękuję,


Dear Paula,
Thanks very much for your letter. Sorry I haven’t (1)……..for long time but I’ve been very busy at work.
I’m very pleased that you want to visit me. When would you like (2)……..? I don’t think you should come in the summer. It’s too hot and there are too (3)……….tourists. The best time to come is in May, June or September. The weather’s (4)……….than in July or August but it’s very nice. If you come in September , I’ll be on holiday and we can go sightseeing together.
Have you been to Greece before? There are (5)……..things to see in Athens like the near, and I’d like to take you to (?) (6)……..the islands. The beaches there are wonderful, and the sea’s (7)……clean.
Have you (8)……….(nie mogę tu rozczytać) ? If you haven’t, I’m sure you’ll like it We eat a lot of fish and vegetables, and of (nie mogę rozczytać) the most famous Greek dish is Moussaks which is aubergines and meat , with a cheese. It’s delicious!
Write to me soon to tell me when (9) ……………come.
I’m really looking forward (10) …….you

Przykładowe odpowiedzi:

1. A) write
b) written
c) wrote
2. a) come
b) coming
c) to come

3.a) much
b)many
c) few

4. a) coolest
b) cool
c) cooler

5.a) a lot of
b) much
c) enough

6. a) from
b) of
c) on

7. a) incredible
b) incredibly
c) a bit


8. a) never
b)ever
c) yet

9.a) you come
b) you’ll come
c) you’re going to come

10. a) to seeing
b) to see
c) seeing
P.S są dwa wyrazy, których nie mogłam odczytać, gdyż zdjęcie jest słabej jakości.Przepraszam ;/
Tobie nie zależy na odrobieniu tego zadania, bo inaczej sama byś zabrała się do pracy, to dlaczego komuś tutaj miałoby zależeć? Tylko frajerzy odrabiają prace domowe za innych.
1.b
2. c
3.b
4.c
5.a
6.c
7b
8...?
9.c
10 c (?)

(dzięki za miłe przywitanie, cześć... xd ) od razu się usprawiedliwię- najnormalniej w świecie po prostu po przerwie wracam do języka, więc robiłam w ramach powtórki- ja na tym nic nie tracę, a tylko mogę zyskać ^^
edytowany przez enought: 18 cze 2012
ale ktoś traci....
poza tym na kartce moglas/es zapisac sobie swoje odpowiedzi.
edytowany przez boy123: 18 cze 2012
oczywiście, ze to zrobiłam, ale poniewaz nie jestem ich pewna, to licze, że ktoś jeszcze na to zerknie (szczególnie, ze są znaki zapytania ;) )

Poza tym, ja wiem, czy traci... Wiem z doświadczenia- jeżeli komuś się wybitnie nie chce, i nikt mu tu nie pomoże, to znajdzie inny sposób a i tak nie zrobi.

lipoland21, ty chodzisz na studia by czegoś się nauczyć, czy może tylko dla zdobycia tego końcowego świstka?
Cytat: enought
Poza tym, ja wiem, czy traci... Wiem z doświadczenia- jeżeli komuś się wybitnie nie chce, i nikt mu tu nie pomoże, to znajdzie inny sposób a i tak nie zrobi.

Ale Ty mu nie musisz ułatwiać. Na tym FORUM staramy się trzymać zasady, że nie odrabia się za kogoś zadań. Można je poprawiać, ale pytający musi podać swoją wersję (w ten sposób poprawiający widzi z czym ma pytający kłopot i stara się mu pomóc w zrozumieniu zagadnienia).
spoko ,bez bulwersu :D nie muszę się nikomu tlumaczyć. Po to TU napisałam,zeby SPRAWDZIĆ swoje odpowiedzi. I się okazało,że niektore mam zle.:P dziękuje za chęć pomocy enought :)

P.S to nie jest na zasadzie odrabiania, ale się powtorze...chcę sprawidzc, gdyz nie mam pewnosci . Znam swoje mozliwosci :p
enought: własnie nad 2 się zastanawialam, bo nie bylam pewna czy "come" lub "to come" juz mam metlik w glowie

http://handybooks.pl/pl/assets/files/BOOK_15_(3)_PDF.pdf

proszę bardzo.
"od razu się usprawiedliwię- najnormalniej w świecie po prostu po przerwie wracam do języka, więc robiłam w ramach powtórki- ja na tym nic nie tracę, a tylko mogę zyskać ^^"

tu pojawia się dużo takich, którym nie chce się uczyć. Będę ich prośby kierował do Ciebie.
mg : nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Wierz lub nie, ale dużo się uczę,ale nie jestem ze wszystkiego dobra, więc po to są takie fora, żeby móc się poradzić ;p
enought: dzięki ślicznie, bardzo mi się przyda :)
A tak poza tematem. Ludzie i ludziska, po co zaglądać na takie wątki i tracić energię w nich na krytykę drugiej osoby, skoro nie macie zamiaru udzielić pomocy?! NIE ROZUMIEM .Lepiej już w ogóle nie komentować, takie jest moje skromne zdanie ;p
i kto tu traci energie???
edytowany przez boy123: 18 cze 2012
@lipoland21
jasne, uczysz się, ale odrobienie pracy domowej wolisz zlecić innym. Oto cała Ty.
mg: czytaj ze zrozumieniem moje wypowiedzi" Po to TU napisałam,zeby SPRAWDZIĆ swoje odpowiedzi." . jej ludzie , ale macie problem... ot POLSKA
P.S stare jak świat, nie znasz mnie, nie masz prawa mnie oceniać :p
@boy123
Owszem, też tracę "energię", ale nie jestem sama :P też się udzielasz. Lubię takie "konwersacje", odwieczny problem ludzkości, odmienność poglądów, ale cóż , bez nich życie byłoby nieciekawe :P
Cytat: lipoland21
mg: czytaj ze zrozumieniem moje wypowiedzi" Po to TU napisałam,zeby SPRAWDZIĆ swoje odpowiedzi." . jej ludzie , ale macie problem... ot POLSKA

Nie widzę Twoich odpowiedzi.
tylko gdzie wpisałas te niby swoje odpowiedzi?
teraz stac cie tylko na kłamstwa.
Cytat: lipoland21
P.S stare jak świat, nie znasz mnie, nie masz prawa mnie oceniać :p

Oceniam Cię w zakresie, w którym Cię znam. Możesz codziennie przeprowadzać staruszki przez ulicę, ale tutaj przychodzisz, żeby ktoś odrobił za Ciebie pracę domową.
fakt, mogłam wstawić moją uzupełnioną wersję, jednak TO MÓJ INTERES co tak na prawdę z tym chcę zrobić, więc po co wertować te dziwne wywody. Jest takie powiedzenie ,że winny się tłumaczy. Dlatego nie będę 500 razy pisać, że miałam na celu to i owo. Skoro nikt z Was nie przyjął tego do wiadomości, to nie jest mi przykro z tego powodu. Moje sumienie jest czyste, miałam dobre zamiary wobec siebie (nie czyt, jako EGO) i nikogo nie chciałam tu wykorzystać. NIe chcesz, nie pomagasz. Proste jak budowa cepa :)
@boy123
groźny jesteś :P kłamstwo ma różne oblicza, nie wiesz jakie ma moje-czyt. O ile takie jest ;p
"fakt, mogłam wstawić moją uzupełnioną wersję, jednak TO MÓJ INTERES co tak na prawdę z tym chcę zrobić, "

W Twoim interesie jest, żeby się czegoś nauczyć. na tym forum pomaga się osobom, które pokazują, że chcą się czegoś nauczyć. Ty tego nie pokazałaś.

Cytat:
NIe chcesz, nie pomagasz. Proste jak budowa cepa :)

Chciałem pomóc, ale nie tak, jak sobie to wyobrażałaś. Innym zależy na Twojej pracy domowej mniej niż Tobie, prawda?
nie chce mi sie z Tobą dyskutować. pierw ogarnij sie, a pozniej mozesz napisac .
edytowany przez boy123: 18 cze 2012
Przyznaję się, że źle sformułowałam swoją "prośbę" i mogłam wstawić swoje odpowiedzi, ale nie sądziłam, że taka fala zbulwersowanego ludu przejdzie przez forum. Gdyby mi nie zależało, to nie prosiłabym o pomoc, prawda?

@boy123
Ogarnięta jestem, no ale przecież i tak nikt mi nie uwierzy :) Wnioskuję z dzisiejszej dyskusji, że owa pogoda nie służy dobremu nastrojowi, co u niektórych .
Co bym nie napisała, to i tak teraz będzie skrytykowane ...
Cytat: lipoland21
Gdyby mi nie zależało, to nie prosiłabym o pomoc, prawda?

Nieprawda. Niektórym zależy na stopniu/zaliczeniu, innym zależy, żeby się czegoś nauczyć.

Wyczuwam w Tobie ogromny potencjał poprawy. Czekam na następne ćwiczenia z odpowiednim wkładem własnym.
dobra skończ i nie śmieć.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 101
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia