Tytuł pracy :) pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 99
poprzednia |
Czesc, jeśli ktoś z was ma chwilkę to proszę o pomoc w przetłumaczeniu tytułu mojej pracy (jestesmy w UE i teraz kazda praca musi miec tytul rowniez w j.ang), z góry dziękuje, a tytul pracy:
ETAPY PODEJMOWANIA DZIAŁALNOŚĆI GOSPODARCZEJ; URUCHAMIANIE MAŁEGO BIZNESU.
To start a trading (In stages) - launching a small business.
Dziekuje za pomoc :)
The Stages of Entrepreneurship - Building Up a Small Business Company
"trading" jest tu chyba nie za bardzo
raczej: ... Building Up a Small Company

albo .... Building Up a Family-Based Enterprise (to jest chyba najlepsze)
>>>>stages of entrepreneurship ---
to chyba zbyt ogólnie i oznacza etapy (elementy) przedsiebiorczości raczej, a gdzieś po drodze zaginął tu element założenia, rozpoczęcia....

> a Small Business Company---
jak już to proponuję: small albo medium enterprise (vide powszechnie używane SME)


>>>Building Up a Family-Based Enterprise (to jest chyba najlepsze)---

hej a od kiedy to mały biznes musi być od razu rodzinny... a jak biznesmen jest singlem to już nie family czy może family-based? A może jest sam dla siebie rodziną?
hm... spotkałam sie z tłumaczeniem Działalność Gospodarcza - jako Business Activity ( określenie to było użyte w umowie sprządzonej przez stonę angielską)
business activity - działalność gospodarcza
small business - małe przedsiębiorstwo; mały interes
to start/launch a small business - uruchomić małe przedsiębiorstwo
to start in business - uruchamiać przedsiębiorstwo
to start on a new enterprise - uruchomić nowe przedsiębiorstwo

Wersja Gigantusa jest OK zmieniłbym tylko to trading bo to handel, obrót handlowy - ale z drugiej strony w sumie na jedno wychodzi :)
nie wiadomo dokładnie czego dotyczy praca - jeśli firm rodzinnych to "family-based" jest ok. , jeśli nie - samo "a small company" - jeśli praca doradza jak takie przedsiębiorstwo założyć

wg mnie: entrepreneur = przedsiębiorca (widziałem mnóstwo tekstów traktujących o przedsiębiorcach z tym słowem)
stąd entrepreneurship jak najbardziej (pewnie, że można rozzumieć to też tak jak mówisz Ty czyli , ale tak samo trading - przede wszystkim jako handlowanie)

Tak myślę
"To start a trading (In stages)" - akceptujesz takie dziwaczne połączenie? (nawet jeśli zmnienimy "trading"?) - chodzi mi o "in stages" - i to do tego w nawiasie. A, no i wszystkie pierwsze liery tytułu (poza przyimkami) powinny być wielkie.
entrepreneurship jest ok.
No nie wiem - to po amerykańsku przedsiębiorczość

Ja bym dał tak:
Stages of starting a business (activity); Starting your small business
>>>akceptujesz takie dziwaczne połączenie?

wpierw niech się koleżanka zaloguje to potem możemy podyskutować merytorycznie:-)
bo ukrywać się i negować wszystko anonimowo (to i bin laden potrafi:P:-))

wiem wiem okrutnie mnie tym samym ukarałaś za mój post w wątku o kłótni:-))

>>>entrepreneurship jest ok.

jak to jest w tym kontekście ok, to ja jestem pszczółka maja :-))
Na 100% pewna nie jestem, za to pewna jestem, ze trading nie jest ok.
Jest too ambiguous
Entrepreneurship and small firms 3/e
David Deakins, Mark Freel (Editor)
Entrepreneurship and small firms 3/e
Search inside this book

List Price: £34.99
Our Price: £33.24 & this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery. See details & conditions.
You Save: £1.75 (5%)

Availability: usually dispatched within 24 hours.


16 Used & New from £7.00

See larger photo

Edition: Paperback

More Product Details ~ See Table of Contents

Perfect Partner
Buy Entrepreneurship and small firms 3/e with Entrepreneurship and Small Business today!
Entrepreneurship and small firms 3/e Entrepreneurship and Small Business Buy Together Today: £63.23

Już jestem pewna. Nie mam teraz czasu, więc nie podaję linków, ale wpisz sobie na googlach, to Ci wyskoczy - pozdrawiam.
>>>Na 100% pewna nie jestem
ochhh... no to po kiego grzybka to negujesz jak nie jestes pewna hahaha:-))

ech dla pewności wejdź proszę .. choćby na na przyklad, dajmy na tona.....www.angool.com ...wpisz trading, poczytaj definicje....

a poza tym przez grzeczność zalogowałabyś się co?..ponawiam swój apel...(walenie głową w ścianę)
Entrepreneurship and small firms 3/e
David Deakins, Mark Freel (Editor)
Entrepreneurship and small firms 3/e
Search inside this book

List Price: £34.99
Our Price: £33.24 & this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery. See details & conditions.
You Save: £1.75 (5%)

Availability: usually dispatched within 24 hours.


16 Used & New from £7.00

See larger photo

"Edition: Paperback

More Product Details ~ See Table of Contents

Perfect Partner
Buy Entrepreneurship and small firms 3/e with Entrepreneurship and Small Business today!
Entrepreneurship and small firms 3/e Entrepreneurship and Small Business Buy Together Today: £63.23""

co to jest...?? jakąś makulaturę mi zapodajesz..:-))punkt skupu (vide kosz) trzy linki na prawo...
weź się zastanów zanim coś napiszesz...:-))
Dzieci nie kłóćcie się. Tomasz już dawno o swoim poście zapomniał, a my tu siedzimy i dzieciństwo marnujemy :) Na rowerek by się wyszło.
>>>Na rowerek by się wyszło.

autostop, rowerek.. europa...rozwiane włosy...komary w zębach....echhchh...
>jak to jest w tym kontekście ok, to ja jestem pszczółka maja :-))

Tak, ale jak na Gucia, to Ty za pracowity jestes. Moze jednak pszczolka Maja?
>>>Moze jednak pszczolka Maja?

tak, jak enterpreneurship jest okej, to tym swoim żądłem postarszę za karę martusie7:-))
> to tym swoim żądłem postarszę za
>karę martusie7:-))

A wiesz co sie dzieje z pszczolkami, po uzadleniu czlowieka? Lepiej tego nie rob. A poza tym, pszczolka Maja ma dobry charakter, nie straszy nikogo.

Chyba sobie pojde troche pogotowac, zaczynam gadac ( czytaj:pisac) glupoty.
>>>pszczolka Maja ma dobry charakter, nie straszy nikogo.

to Ty chyba nie widziałaś lekko zdeprymowanej pszczółki, która wywija swoim żądłem naokoło...takie niezaogowane martusie7 zmykają wtedy gdzie pieprz rośnie:-))a nawet gdzie raki zimują:-))


>>>Chyba sobie pojde troche pogotować
tylko nie przesol ani nie przepierz tej strawy:-))
gigantusiu (a może pszczółko Maju?), to są tytuły książek w sprzedaży w Zjednoczonym Królestwie, a nie makulatura. Wpisz sobie "entrepreneurship.uk", dobrze?

A tak z inneego worka - jakie są korzyści z logowania?
a że nie jestem pewna napisałam z wrodzonej skromności. Ale już jestem.
>>>jakie są korzyści z logowania?

zaloguj się a zobaczysz:-))
>A tak z inneego worka - jakie są korzyści z logowania?

Zaraz korzysci. A tak bez korzysci to nie zalogujemy sie? Z pewnoscia nie ma strat. Nikt nie ograniczy Twojej mozliwosci wolnego wypowiadania sie.

Korzysci:

1. Mozesz "wejsc w profil" innego zalogowanego forumowicza i poczytac sobie inne jego wypowiedzi. Ja bardzo czesto tak robie, gdy mam jakis problem i pamietam, ze juz ktos sie na ten temat wypowiadal. Dzieki temu nie musze sama pytac.
2. Ludzie Cie rozpoznaja i zaczynaja kojarzyc. Ja widzac wpisy osob "zaprzyjaznionych" czytam je z wieksza ufnoscia. Wiem ze ich wyjasnienia sa pewne. Gdy widze "gosc" to praktycznie nie "koduje" jego wypowiedzi, bo nie wiem na ile ona jest pewna. ( to korzysc z logowania dla drugiego uzytkownika, nie dla Ciebie).
3. Sa "poboczne uslugi" tej strony z ktorych mozesz korzystac tylko po zalogowaniu.
zuuuupaaa!!:-))
ine zapomnij wyłączyć bo wykipi:-))
Kilka komentarzy
1. nie wydaje mi sie, ze entrepreneurship znaczy 'dzialalnosc gospodarcza'. To raczej 'przedsiebiorczosc'
2. 'business activity' to 'aspekt dzialalnosci przedsiebiorstwa'. Por. np.
http://www.thefreedictionary.com/business+activity
Zreszta na tym forum tez byla na ten temat dyskusja.

proponuje
stages of launching a commercial enterprise: starting a small business company
'commercial enterprise' brzmi odpowiednio powaznie na tytul pracy; z podobnego powodu dodalem slowo 'company'. Poza tym wybor 'commercial enterprise' pozwala na unikniecie uzycia slowa business, ktore potem sie powtarza.

'starting your small business" - slowo 'your' kojarzy mi sie z poradnikami dla kandydatow na przedsiebiorce, a nie tytulem pracy dyplomowej/magisterskiej itp.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 99
poprzednia |