Tytuł pracy :) pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 99
I'll drink to that! Care to join me for gin & tonic?
Ale martuniu i króliku,
DRuga strona medalu jest taka,że Eva chyba uczy się tego dłużej niż Wy,choć nie jest wszystkowiedząca, tym samym ma większe prawdopodobieństwo trafienia.
Uwzglednijcie to.
Again an example of pure modesty! Be careful: gin & tonic causes infertility.
Perfect! I already have a child so my biological clock can tick itself to death. Worry-free sex. What else could I ask for??
For how long does one have to learn to be impudent?
"Na szczęście jest ktoś, kto wszystko rozumie, jest mądrzejszy od słowników (lub ich cytowanie go obraża - patrz wyżej), zna żywy język, jest dobry w każdej dziedzinie..... Forum gratulujemy evy74!!!"

Akurat, ze eva74 jest na FORUM, to jest bardzo dobra sprawa, bo ona wlasnie zna zywy jezyk.

>jest ktoś, kto wszystko rozumie, jest mądrzejszy od słowników

Studiowanie tylko slownika ( nawet najpilniejsze) nie da Ci tyle co zywy kontakt z jezykiem. Zdarza sie tak, ze w slowniku sa slowa, ktore w jezyku "mowionym" nie sa uzywane, lub wymagaja specjalnego kontekstu. Pare razy spotkalam sie z czyms, co istnieje w slowniku a nikt tak nie mowi .

Przyklad z zycia: potrzebny mi byl pogrzebacz. Nie znalam slowa, przeczytalam w slowniku, poszlam do sklepu, nikt nie wie o co chodzi. Cale szczescie, ze byl na wystawie i pokazalam: "a to o to chodzi, to sie nazywa "xxx", zapisalam sobie, wrocilam do domu, slownik - nie ma.
Popreg - inne slowo, ktore slownikowo sie nazywo "jakos tam" a w zyciu nikt tak nie mowi. NIKT, caly swiat konski uzywa innego slowa.
Tak, ze dobrze jest studiowac slownik, ale nie trzeba tylko na tym konczyc.

To bylo tak, dla przypomnienia, ze kolko rozancowe jeszcze istnieje.
>>Idę od was,

nikt Cię specjalnie tu nie zapraszał:-)), spójrz na siebie, wykłócasz się ze wszystkimi, udajesz eksperta, słuchaj ja mogę nie mieć racji, mogę się kropnąć, mogę być w błędzie co do trading, pal sześć trading, każdy się może mylić, ja nie jestem nativem i mam to gdzieś a Ty nie dość że obrażasz ludzi to wiesz co? masz chyba jakieś problemy z adaptacją społeczną albo nie możesz zlokalizować punktu G w swojej osobowości...więc lepiej wyluzuj wypij szklankę wody albo zrób fikołka, nie wiem napisz do bravo girl albo złóż skargę na ekspedientkę biedronki tylko przestań smęcić i użalać się nad sobą...
:)
>For how long does one have to learn to be impudent?

Cale swoje zycie minus trzy lata.
I was born impudent. It's a personality flaw. So far, there is no known medication.
> albo nie możesz zlokalizować punktu G w swojej
>osobowości...

gigantusie, piękny opis:DDDDDDD
Rozpatrzmy taki prosty przykład:
Działalność gospodarczą rozpocząłem w 1988 r.

Jeżeli przetłumaczymy to
I began my entrepreneurship / entrepreneurial activity in 1988
to zdanie angielskie będzie takie górnolotne. Zwyczajny właściciel stacji benzynowej czy zakładu stolarskiego po prostu tak nie powie.

Druga sprawa:
szukałem w google'u "stages of entrepreneurship"
Dotarlem do takiej prezentacji w PowerPoint:
http://www.pages.drexel.edu/~silverm/Stages%20of%20Entrepreneurship.ppt
zobaczcie sami, czy to są 'etapy działalności gospodarczej"
>> albo nie możesz zlokalizować punktu G w swojej
>>osobowości...
>

Gigantus/ Gigantusie, według mnie to już za mocne...
>> albo nie możesz zlokalizować punktu G w swojej
>>osobowości...


Moje odkrycie: istnieje zaleznosc: czas przebywania na tym FORUM a zlosliwosc czlowieka. Im jestesmy tu dluzej, tym bardziej zlosliwosc sie zwieksza.

Gigantus pelen byl dobroci gdy nie mial lacza w domu. Teraz zaczyna sie uzjadliwiac.
Gigantusie, uwazaj, bo jeszcze troche a eao Cie nie pozna.
Nooo, sami frustraci na tym forum wyżywający się na Bogu ducha winnych. Zgorzkniale towarzystwo, stare panny i kawalerowie.
"The Edward Lowe Foundation classifies entrepreneurship into four distinct stages of development. This article employs these stages of development to describe the progress of a business from the “aspiring” stage, when a company first brainstorms a business idea, to the “professional management” and the “final stage,” where a small business becomes a large-scale firm"
http://www.celcee.edu/abstracts/c2[tel].html

Może to się przyda w tej dyskusji?
from the
>“aspiring" stage, when a company first brainstorms a business
>idea

no wlasnie, czy 'planowanie biznesu' to dzialalnosc gospodarcza?
A może i to?

Registration Guide
... II* Small Business Entreprenurship Marketing TRANSPORTATION & INDUSTRIAL ... the planning stages including the cover design of the upcoming yearbook. ...
www.mhs.mcdowell.k12.nc.us/staff/mlewis/guidance/Registration%20Guide.html - 200k - Wynik uzupełniający - Kopia - Podobne strony
a czy nie jest to może etap "podejmowania działalności gospodarczej"?
a czy nie jest to może etap "podejmowania działalności gospodarczej"?
Entrepreneurship is the practice of starting new organizations, particularly new businesses generally in response to identified opportunties. Entrepreneurship is often a difficult undertaking, as a majority of new businesses fail. Entrepreneurial activities are substantially different depending on the type of organization that is being started. Entrepreneurship may involve creating many job opportunities.

http://encyclopedia.thefreedictionary.com/entrepreneurship

(Wikipedia)

Trochę jeszcze musicie doczytać :-)
sorry, to nie jest definicja działalności gospodarczej ani nawet 'podejmowania działalności gospodarczej'

>Entrepreneurship is the practice of starting new organizations, (particularly new businesses) generally in response to identified >opportunties.

Tu jest wyraźnie napisane: "starting new organisations", czyli to pojęcie obejmuje także takie inicjatywy jak np. założenie fundacji pomagającej szkołom w jednym województwie w sytuacji, gdy szkoły nie otrzymują dofinansowania z budżetu. Powstanie WOŚP też jest przykładem entrepreneurship.

Dalej:
>Entrepreneurial activities are substantially different depending on the type of organization that is being started.

Tu się podkreśla związek 'entrepreneurial activities' z ROZPOCZYNANIEM działalności. Czyli to też nie jest dobrym tłumaczeniem 'działalności gospodarczej'.
W zasadzie po co podtytuł, można tak napisać i kłopot z głowy. Im prostszy tytuł tym lepiej.

The Stages of Starting Up a Small Business

>a small business company -> czegoś takiego się nie używa bo business i company mają to samo znaczenie

business acticity też nie można użyć w tym kontekście
ups... business activity
>>a small business company -> czegoś takiego się nie używa bo
>business i company mają to samo znaczenie

No co Ty powiesz
http://tinyurl.com/guomz
poza tym "company" znaczy towarzystwo, kompania, wielka firma, (duże) przedsiębiorstwo, spółka (handlowa) - także trochę to jest sprzeczne z tym small business
Tu się podkreśla związek 'entrepreneurial activities' z ROZPOCZYNANIEM działalności. Czyli to też nie jest dobrym tłumaczeniem 'działalności gospodarczej'.


No i o to chyba chodzi przy podejmowaniu działalności gospodarczej (patrz tytuł pracy). Twój upór mnie zdumiewa. Jeszcze raz podkreślam: moim zdaniem i Twoje i moje tłumaczenie jest dobre. I Twój i mój wariant (commercial - entrepreneurship) mogą mieć też szereg innych znaczeń w różnych kontekstach, ala taka chyba uroda angielskiego i innych języków.

To by było na tyle (chociaż "commercial" może być mylące, bo przede wszystkim (bez kontekstu) kojarzy się z działalnością handlową lub po prostu komercyjną - np. commercial banks, commercial tv stations itp.)
Jeśli się z tą wypowiedzią nie zgadzasz to szkoda w ogóle czasu na całą tę rozmowę.
ale otworzyles tamten link? Widizlaes, ze na solidnych stronach anglojezycznych uzywa sie nazwy "small-business company/companies"?
Z ciekawości zadałem pytanie natiwom czy small business company to to samo co small business a to ich odpowiedzi:
Angielka: small business company is not used (business and company have the same meaning so the company is redundant). Amerykanka: Generally yes. You would not say "A small business company," though, you would say simply "a small business."

Jest coś takiego jak small business investment company - in the US a small company in which investors can buy shares.

Ten link co podałeś - znalazłem np
b2b small business company - ja to rozumiem w ten sposób że są to firmy które świadczą usługi małym firmom np tworzą dla nich oprogramowanie itp
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 99