do "rezerwowych" na fil. angielska UJ

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 101
A ja nie rozumiem dlaczego mamy byc poszkodowani tylko dlatego, ze jest nas mniej niz nowych.
Wspolczuje Ci i jest mi przykro, ze sie nie dostalas i rozumiem, ze jestes rozgoryczona. Ale nie uwazam wcale, ze starzy maturzysci byli w tym roku pokrzywdzeni. Na dzienne przyjeto ich 9 chciaz z proporcji wynikalo, ze powinno byc maksymalnie 3. Rozklad proporcjonalny jest sprawiedliwy, w ten sposob sa wybieranu najlepsi kandydaci z danej grupy.
justine55, powiedz mi, nie miałaś szansy zdawac egzaminu i wskoczyc od razu na wyższy rok (jesli zaliczyłaś np. pierwszy??) bo wynik miałaś ładny, z tego co widzę, trzecia lokata na rezerwowych :)A przy okazji- w jakim mieście studiujesz?
Pytam bo ja jestem w podobnej sytuacji, za rok chce zdawać na AP, ale nie zaczynać od pierwszego roku. No, chyba że się inaczej nie da ;)
Już się nawet zastanawiałam, czy by nie zdawać matury jeszcze raz :( co mi po moich piąteczkach, skoro i tak ich nie przeliczą na procenty :(
Eh..... :(
POMYłKA!!!! Oczywiście, nie AP, tylko UJ :):):)
Wszystko mi się już miesza!! ;)
nie, tak sie nie dalo. Juz pisalam wczesniej, ze studiuje w kolegium (nie UJ-u)i po prostu nie da sie od razu na 2 rok. A co do procentowego obliczania to uwazam, ze jest niesprawiedliwy a to dlatego, ze nowi maga skladac podania na ile kierunkow chca i wilu z nich sklada na anglistyke na zasadzie "a moze sie uda" ,maja zalozmy dosc niskie wyniki z matury i takie osoby automatycznie powoduja, ze proporca wzrasta a i tak nie mialbyby szansy sie dostac. Z kolei starych maturzystow jest zawsze o wiele wiele mniej i chocbysmy nie wiem jak dobrze egzamin napisali to proporcja nas zniszczy (a przynajmniej wiekszosc). Sorry, ja naprawde nie mam nic do nowych, ale tak to widze.
Faktycznie, przecież musiałybyśmy miec ten sam tryb, czyli np. być z innego uniwerku gdzie też program się rozkłada na 5 lat... :( Co do procentów, to chodziło mi o to, że naszej matury i naszych ładnych ocen nie przeliczą na procenty.... A nieskromnie powiem, że miałabym 100... Ale nic to. Oczywiście, zgadzam się z Tobą co do "nowych", nawet tu na forum czytałam z jak bardzo żenująco niskimi wynikami ludzie się pchają, bo "a nóż..." Pomijając już zupełnie, że matura nowa starej maturze nierówna.... Ale trudno. Trzeba do przodu, zobaczymy za rok :)
No za rok to juz nie bede probowac, bo mi sie po prostu nie oplaca (mialabym 2 lata w plecy). To byla moja ostatnia szansa:-( Mam jeszcze w poniedz. dzwonic, moze cos sie zmieni...(nie wiem czemu dalej zyje nadzieja)
Fakt, tez zauwazylam ze podania skladali nowi maturzysci z zenujaco niskimi wynikami i to mozno zaburzylo proporcje. Ale przeciez i wsrod tych, ktorzy zdawali egzamin nie wszyscy mieli genialne wyniki.
poza tym, wydaje mi sie, ze przeciez jeszcze jest ta druga kwalifikacja gdy ktos odpadnie. i tu tez brali pod uwage zarowno nowych jak i starych maturzystow... zreszta popatrz, przyjeli 11 starych maturzystow i ok 40 nowych - to i tak niezle.

a co do tego, ze bylabys 2 lata do tylu - jesli na prawde czujesz, ze anglistyka w Krakowie to cos o czym marzysz to wszystko sie da. ja znam kolezanke, ktora jest 4 lata do tylu probujac po kolei roznych studiow a w koncu trafiajac po polonistykach i koledzach na nasza filologie.
Ja bym na Twoim miejscu sprobowala jeszcze raz za rok. Ze stara matura tez sie mozna dostac na UJ:)
faktycznie w poniedziałek się dowiesz na stówę bo w końcu wtedy będą wiedzie kto zrobi a kto nie wpis z rezerwy. swoją drogą calkiem przypadkiem się dowiedzialam że mam go zrobić w poniedziałek, bo na koncie pisze do 14:]
ps. pięknie mi się to napisało. co za polszczyzna:/
Ej ludzie dostalam sie!!! wlasnie sie dowiedzialam (jeden chlopak przede mna zrezygnowal). Takiej hustawki nastrojow jak w te weekend i dzisiaj to chyba nigdy nie przezylam;-) A jednak marzenia sie spelniaja.
Gratulacje najprzeogromniejsze! :-D
do mnie też dziś dzwonili z UJ z dobrą nowiną i wiecie co? odmówiłam:)
gratuluje justine 55 :)
Ulala! ;)
Wybierasz fil.ang. na AP?
A czemu? :)
tak, AP. czemu? hm. :) mam swoje powody:D gratuluje justine5555555555
Tajemniczaaaaaa... ;)
Pytam, bo sama idę na AP - choć na inny kierunek i choć nie do końca z wyboru :P
ile mialas punktow ze chcieli Cie przyjac z rezerwy?
a i przy okazji witam kolezanke mossie:) ktora jako i ja myslala kiedys o filologii ujotowskiej. A tera co? obie na ap wyladowalysmy!;) bydzie dobrze..N i dolaczam sie do pytania do kolezanki z roku - dlaczego ap? Choc ja tez nawet nie skladalam papierow na uj, tylko na ap. I sama nie wiem czemu..:)pozdrawiam
No, gratuluje justine55!!!!! :):):) Tyle nerwów i w końcu spokój!!!
Czyli jednak jakaś sprawiedliwość jest ;) pozdr.
Hehe :P
Jasne, że będzie dobrze :D
Co słychać? ;)
a wybieram sie za niedlugo do krawczyka. Wpadnij,bydzie milo :) ps.wybaczcie ten karygodny off topic
wybrałam AP, bo, po pół roku zbbierania informacji na temat anglistyk Ap/Uj, rozmów ze studentami tego kierunku obu uczelni etc etc po prostu po solidnym :"wywiadzie" :) w mojej tabelce +/- AP vs UJ chyba wygrała Ap...ja wiem wiem, opinie studentów są często wielce subiektywne, czasem wg zasady "każdy chwali swoje" , i sama się naprawdę przekonam dopiero jak zacznę studiować....ale jakoś tak w podświadomości chyba nawet bardziej w stronę AP mnie ciągnie. Na Uj nie przyjęli mnie za pierwszym razem już drugi raz (choć rokj temu nie była to anglistyka) , wiecie. można się zrazić ;) a tak poważnie, to ja i tak planuję karierę nauczyciela/lektora, a gdzie zdobędę lepsze przygotowanie pedagogiczne jak nie na Akademii PEDAGOGICZNEJ wlaśnie. literatura, językoznawstwo i wszystkie te dziedziny, w których IFA UJ przoduje, owszem, są ciekawe, ale nie są moją pasją, więc nie potrzebuję ich w tak końskiej dawce jak to jest na UJ. natomiast podobno pnja na UJ troszkę na uboczu. a to właśnie przedmioty pnja sprawiają mi największą frajdę (może poza gramatyką praktyczną:))) + gram. opisowa. mówię z doświadczenia, bo mam już za sobą rok anglistyki na niepaństwowej uczelni. no a na AP to podobno niezły wycisk z tego dają.
ot, dlatego właśine wybrałam AP. :) pozdrawiam wszystkich AP-owców i ....UJ-towców też ,noooo..;);)
jeśli to pytanie kierowałaś do mnie, to miałam na UJ 133,5.(o ile pamięć mnie nie myli). rok temu przyjmowali od 134 :D hehe nno ale ine w tym.
Gratuluje:) Do zobaczenia 2. pazdziernika:)
hej!ja tez składałam na uj, byłam na 2. mcu rezerwowej, i wiecie co mimo że mnie przyjeli to rezygnuję!nie interesuje mnie wyscig szczurów.pozdrwiam
z wlasnego doswiadczenia wiem, ze u nas raczej nie ma wyscigu szczurow. jest za to bardzo kameralnie:)
czyli polecasz szkołę?
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 101

« 

Programy do nauki języków

 »

Nauka języka