anglistyka UAM P-ń

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 123
hehe dr Jankowiak niezle zaszalal w tym roku ;)
sala wykladowa to nie karczma! :)))
:D heh
Człowieku jak nie chodziles na wyklady do Jankowiaka to nie masz szans na zdanie nawet zebys przepisal slowo w slowo to co on mowil. Nie ma Cie na liscie obecnosci- egzamin nie zdany. Dobrze wiem bo sama musialam ratowac sie innym profesorem zeby w ogole zdac ten egzamin.
Mimo wszystko- good luck!!!!
Oj, jezeli nie ma Cie na liscie u dr Jankowiaka... nie jest dobrze :(((
ja nie opuscilam chyba ani jednego wykladu u dr Jankowiaka a examu i tak w sesji letniej nie zdalam :(
ja opuscilam dozwolone dwa i dostalam 3+, ale co sie dzialo na liscie: ndst, ndst....bez konca plus pare czwor i jedna piatka
Tak, święta racja. rnWrazliwość na anglityce to powód do udręk. No i po 2 latach sama uciekłam na inną filologię, tez na UAM. rnDla humanistów i wielbicieli szeroko rozumianego dialogu też nie najlepiej. rnHamletyczne istoty powinny mieć zakaz wstępu do IFA UAM, po prostu. We własnym i otoczenia interesie. rnI zrobić sobie angielski gdzieś na boku, w jakimś KJO albo WSJO albo gdzie indziej jeszcze. A studiować coś prawdziwego w ludzkiej atmosferze. No, chyba że te sprawy nie są dla kogos ważne.
montenegro gdzie ucieklas?jaka filologia?bo ja zrobilam tam samo:)a wlasciwie od pazdziernika dopiero zaczynam cos nowego po rocznej przerwie i mam nadzieje na ludzkie traktowanie wreszcie:)
zwiałam na filologie bałkańskie w Novum i się bardzo cieszę. Idę na 4 rok. A Ty gdzie będziesz?Pozdrawiam
ja bede na skandynawistyce:)dostalam sie tez na chorwacka,ale wole zdecydowanie szwedzki:)licze na to ze im mniejszy wydzial tym lepsza atmosfera:)Zobaczymy jak bedzie w praktyce:)pozdrawiam!powodzenia!i jak najdalej od anglistyki;)
To fajnie. Ale widzę że do północy to Ty masz sentymencik!!Nie powiem, szkoda, że nie wybrałaś tej chorw., ale myślę że na tak małym kierunku, jakim jest skandynawistyka będziesz (tak jak ja obecnie) miała więcej swobody wypowiedzi i większy wybór co chcesz robić, o czym pisać, i jeśli coś Cię zainteresuje to sądzę że wykładowcy będą potrafili to docenić. Wydawało mi się zawsze że na anglistyce student ma być automatem do wykonywania testów z angielskiego i na tej podstawie ocenia się jego inteligencję i wartość. Może nie lubisz egzaminów ustnych, ja też sie nimi bardzo stresuję, ale dzięki temu, że nie piszę ciągle testów z wszystkiego co sie tylko da, mam okazję zaprezentować co umiem, myślę i kim w ogóle jestem. Koniec więc z anglistyczną maszynką do mięsa!!! Powodzenia Ci życzę i pozdrawiam. Zaraz wrzesień, stęskniłam się za Novum, tzn miłą jego częścią. Jeszcze raz pozdrawiam, do zobaczenia.
hehe widzę, że powielę los koleżanek powyżej. narazie jeszcze nie zmieniłam kierunku bądź szkoły ale już mało mnei od tego dzieli (dokładniej jutrzejsza fonetyka - 'zaliczenie'). i tak naprawdę to co ktoś tu gdzieś napisał, że hamletyczne istoty nie mają tam szans. ja jestem za słaba i wymiękam ...
tzn. muszę dodać bo mi umknęło, że te hamletyczne istoty to nie mają szans.

w zeszłym roku ktoś z kadry IFA grasującej tutaj napisał "witam w maszynce do mielenia studentów" i tak właśnie się czuję po tym roku ... zmielona.
miejmy nadzieje ze beda sie za to smazyc w piekle;)bo to jest po prostu brak dobrej woli..i nikt mi nie powie ze 'takie sa standardy',bo to jest tylko wygodna zaslona..
I tak sobie mysle..ze wiekszosc studentow ifa sie do tego mieszania ich z blotem przyzwyczaja..a raczej z tym godzi, bo nie ma innego wyjscia.A we mnie ten oportunizm wywoluje wielki bunt, bo ze zlem nie wolno sie godzic, nawet gdy przyjmuje maski 'procedur'..To postawa Pana Cogito, hamletyczne istoty to rozumieja;)no..to taki filozoficzno-moralny aspekt tej kwestii;)
A może niekoniecznie przyzwyczaja, tylko, jak to było wcześniej wspomniane, ma inne próg wrażliwości i dlatego nie czuje się na IFA tak źle.
czyli wywalanie polowy studentow na jednym egzaminie ustnym jest w pelni usprawiedliwione?egzaminie ktory testuje tylko jedna ze sprawnosci jezykowych..nie mowiac juz o stresie zwiazanym z kazdym egzaminem ustnym i jego nieobiektywnosci(ocenianie na podstawie 'wrazenia').
Pewnie nie. Ale chyba zrobiłam się gruboskórna, bo już nie robi to na mnie takiego wrażenia. Nie życzę sobie jednak, żeby ktoś myslał o mnie, że się godzę na jakieś mieszanie z błotem, bo tak nie jest. Nigdy mnie to na ifa nie spotkało. Być może to tylko kwestia czasu, ale chcę myśleć, że to się nigdy nie stanie.
Na swoje usprwiedliwienie dodam, że jam nauczycielskie dziecko, i chyba mam pewne rzeczy we krwi :)
powiedzcie mi, czy na anglistyce uam jest tak co roku? Tzn, czy co roku nie ma sie wakacji, bo 90% osob nie zdaje egzaminow? To dla mnie okropna wizja... 3majcie kciuki za poprawki!
Na pierwszym roku 90% osób ma jakąś poprawkę - i to, surprise surprise - niekoniecznie z tego strasznego pnja, a np. z historii czy literatury.
Powiem tak: nie przypomniam sobie osoby, która by sobie planowała wakacje bez wolnego września (just in case), ale to, że zawsze i co roku ma się poprawki to bujdy - to nie są studia dla cyborgów i tutaj też można przejść bez poprawek, a nawet ze średnią powyżej 3.8 i załapać się tym sposobem na stypendium anukowe ;) Ogólnie rzecz biorąc: no worry.
No, właśnie chyba o ten próg chodzi.
No właśnie! Gdzie są te standardy, by ulewać z literatury na przykład osoby które, nie chwaląc się, mają w indeksie na innym kierunku, ale tym samym w końcu uniwersytecie prawie same oceny celujące ze wszystkich możliwych literatur? To nie świadczy żle o studencie, ale niemozliwym ograniczeniu procedur, bo nie będe taka paskudna i nie powiem, niektórych wykładowców.
tereferekuku, zdałaś? Jak nie, to się nie martw!
A moze orientuje sie ktos jakie są zasady rekrutacji, bo na stronce UAM pisze ze liczy sie matura z Anglika i ocena z polaka na swiadectwie, a wrazie jakis tam innych bajerów bierze sie pod uwage inne przedmioty zdawane na maturze. Czy to prawda, a jak nie to jakie przedmioty nalezy zdawac na maturze i czy powinna byc rozszerzona?? Chciałbym takze wiedziec ile osób jest na jedno miejsce. pozdrawiam
Grrrr... nie, informacje na stronie IFA i UAM w żadnej mierze nie pokrywają się z rzeczywistością, to jest taka podpucha, żeby zmylić kandydatów.
z trochę innej beczki: czy ktoś może mi podać plan zajęć z zeszłego roku dla I roku anglistyki UAM?? czy podział na grupy jest alfabetyczny?
http://elex.amu.edu.pl/ifa/timetables/ifa/plan.html
szczerze nie wiem czy zdałam. i się tym wcale nie martwię.
ja właśnie z tych co próg wrażliwości mają bardzo nisko i nie wytrzymałam. na pewne poprawki nie poszłam, poprawki z pnja mnie przeraziły, a ustny w poniedziałek - idę tylko po to by zobaczyć jak to wygląda.
miałam wylądować na jednej z filologii słowniańskich ale jednak przenosze się na owianą różną sławą (bo jedni krzyczą, że dobra inni, że zła) wsjo. mam nadzieję, że będzie spokojniej a te wakacje były pierwszymi i ostatnimi po których najchętniej przeszłabym jakąś antydepresyjną kurację w odpowiednim do tego szpitalu (bo rzeczywiście było ciężko). za słaba jestem na ife i psychicznie i pewnie merytorycznei skoro tak źle mi poszło ;)
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 123