nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
541-570 z 619
Wygląda że nikt nie sprawdza, a błędów sporo. Najgorsze że raporty o błędach trafiają do atorów zestawów, którzy je zrobili do jakiegoś testu, test zaliczyli (albo i nie) i o zabawie zapomnieli...

Dobrze by było, żeby (przynajmniej niektórzy) użytkownicy mogli poprawiać byki w nieswoich testach.
nie wiem czy byl juz taki wpis, wiec pisze tu... Skonczylam zestawy na dzien dzisiejszy a chcialabym powtorzyc dalsze, pozostale. Wybieram opcje 'ok, kolejny zestaw' i nic sie nie dzieje...to normalne? tzn ze musze czekac np dwa dni zeby nauczyc sie innych slowek z moich list? z gory dziex za info.
pzdr,
Witam! Proszę o dodanie znaków oraz frlagi portugalskiej. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
W zestawie mission FCE zauważyłam błąd wdowiec to nie WINDOW tylko WIDOW.
>>>W zestawie mission FCE zauważyłam błąd wdowiec to nie WINDOW tylko
WIDOW
wdowa - widow
wdowiec - widower
przepraszam oczywiście że widower :) ale mam jeszcze jeden błąd w tym samym zestawie

zamiast collapde-runąć powinno być collapse

na przyszłość niech zestawy będą sprawdzane bo nie wiem ilu już się słów nauczyłam z błędem...
Ja uważam, że jest wspaniały;d;d;d Popisze ktoś ze mną po ang.????
nie wiem, czy ten błąd był już zgłaszany- w zestawie fishes jest to coat in brradcrumbs, a powinno być breadcrumbs
Jesli mozna cos zasugerowac - system nauki slowek bylby rzeczywiscie swietnym narzedziem, gdyby dalo sie latwiej tworzyc swoje zestawy - w tej chwili koniecznosc mozolnego wklepywania slowek w osobne okienka skutecznie zniecheca. Mozna by przeciez stworzyc mozliwosc wklejania (na zasadzie kopiuj+wklej z pliku tekstowego) 2 kolumn slowek, ktore system sam rozmiescil by w okienkach. Warto byloby tez dodac opcje edytowania czyichs zestawow do wlasnych potrzeb, nie tylko z poziomu nauki. Przydalaby sie tez mozliwosc ukladania zestawow w przyjetej przez siebie kolejnosci nauki czy mozliwosc skakania miedzy nimi wedle upodobania, najlepiej mozliwosc uczenia sie poza opcja "kalendarza nauki".
Dobrze jakby w zestawach można było ustawiać kolejność danych słówek - np. w czasownikach nieregularnych zapomniałem dodać jedno słówko, więc aby znowu było alfabetycznie musiałbym przepisywać od nowa ponad 100 słówek ;)
Ja popieram te opcję. Osobiście jestem nauczycielem jęz. ang. i chciałam stworzyć zestawy słówek do poszczególnych unitów z podręcznika z którego korzystam. Początkowo stworzyłam osobne konto na które każdy słuchacz mógłby się logować, jednak opcja kalendarza, który sma wybiera słówka kompletnie nie jest na rekę. Mam kilka grup na różnych poziomach i tworząc na jednym koncie zestawy dla różnych poziomów będą one nieprzydatne, gdyż opcja kalendarz wymiesza słówka z poziomu elementary z intermediate.
Czy istnieje w ogóle możliwość by korzystać ze swoich zestawów słówek bez opcji kalendarza ????
Brałam jeszcze inne wyjście pod uwagę, a mianowicie zasugerowanie słuchaczom by każdy sam załozył sobie konto i wybrał odpowiedni dla niego zestaw, jednak podejrzewam że perspektywa przeszukania kilkuset stron z zestawami w celu znalezienie jednego ktory dotyczy ich podręcznika mocno by ich zniechęciła. może warto by wprowadzic jakąś wyszukiwarkę wśród zestawów słówek ???

czekam na informacje czy jakiekolwiek zmiany są możliwe, a jak tak to w jakim czasie. Pozdrawiam
Miałem dłuższą przerwę w korzystaniu z systemu do nauki słówek. Po zalogowaniu się ostatnio ze zdziwieniem stwierdziłem że zniknęły mi pierwsze zestawy które sobie dodałem i stworzyłem. Dlaczego? Czy jest jakieś ograniczenie czasowe obecności zestawu?
Przy powtarzaniu słówek (z poprzednich dni) po ostatnim nie wyświetla się prawidłowa odpowiedź tylko od razu komunikat o zakończeniu powtarzania i nie wiadomo czy ostatnie słówko było poprawne. Warto by to poprawić
Popieram przedmówcę! Uczę się trzech języków (ang, hiszp, niem) i w momencie kiedy nie ma podziału na poszczególne języki w takim systemie nauka więcej niż jednego nie ma sensu. Wolę się uczyć słówek tematycznie i nie mieszać zestawów, a przy limicie 60 słówek dziennie słówka niemieckie wchodzą mi po tygodniu dopiero, a hiszpańskie jeszcze później.
Najlepiej by było, gdyby ilość słówek z każdego języka ustawiać osobno i oczywiście każdego języka osobno się uczyło. Może zrobić zakładkę jakąś? Albo w kalendarzu, obok liczby słówek na dany dzień dodać flagę i tyle takich "zestawów" (flaga, liczba słówek) ilu języków jest w zestawach?
Czekam na jakieś rozwiązanie :)
nie mam pojęcia gdzie jest do tego jakaś instrukcja obsługi; nie wiem,np, jak zrobić sobie dzień wolny od nauk
Jola
Witam,

tak się zastanawiam czy można dodać taką opcję w trybie powtarzania słówek, aby powtarzane wyrażenia należało tłumaczyć raz z pl->eng a raz z eng->pl ?

Pzdr Paweł
A mi bardzo nie odpowiada to, że na podstronach z poszczególnymi językami nauka słówek nie jest osobna. Chodzi mi o to, że chciałabym osobno uczyć sie słówek angielskich i osobno hiszpańskich a takiej opcji nie ma nawet po zalogowaniu się na inne konto na tym samym komputerze. To jest duża wada.
Bardzo prosze o odpowiedz czy jest czasowe ograniczenie dostepnosci zestawu w nauce slowek. Jestem nauczycielem i chcialabym stworzyc takie zestawy dla uczniow. Jednak boje sie, ze poswiece duzo czasu a pewnego dnia zestawy znikna.
cześć, jestem od niedawna na stronie i rozpoczęłam naukę słówek i mam takie pytanie ponieważ nie mogę się jeszcze odnaleźć: czy da się ustawić powtórki żebym powtarzała i codziennie uczyła sie słówek nie z jednej dziedziny a z kilku na raz i tu chce zaznaczyć że odnalazłam opcje mieszania ale szczerze to średnio ona miesza bo odkąd zaczęłam naukę powtarzałam praktycznie podobne słownictwo ;/ tam trzeba coś pozaznaczać czy jak? ;>
z góry dzięki i pozdrawiam ;)
Witam,
mnie się strona bardzo podoba. Mam tylko jedno pytanie. JAk wczoraj wydrukowałam sobie szczegółowy plan nauki, to wyszło mi z dodanych zestawów po 10 słówek do lutego włącznie. Mam mieszane zestawy. Dzisiaj chciałam powtórzyć od razu z dóch dni i okazało się, że dzisiaj mix wyszedł inny, wczorajszy pozostał bez zmian.
Czy ja coś zrobiłam nie tak, czy to błąd stronki?
hmm... wcześniej wchodziłam na tą stronę i nie miałam żadnych problemów... a teraz jak chce dodać mój zestaw do nauki to nie pamiętam jak mam to zrobić :( ehh może mi ktoś pomoże
obserwuję ten sam problem .
zaznaczyłem mieszanie zestawów ale cały czas wyskakują słówka tylko z jednej dziedziny.
w moim przypadku przy powtarzaniu ( a także przy nauce nowych słówek ) wyświetla się "IDIOMY" - czyli pierwsza dodana kategoria, następnych jak nie było tak ich nie ma.
może ktoś wie w czym rzecz?
obserwuję ten sam problem .
zaznaczyłem mieszanie zestawów ale cały czas wyskakują słówka tylko z jednej dziedziny.
w moim przypadku przy powtarzaniu ( a także przy nauce nowych słówek ) wyświetla się "IDIOMY" - czyli pierwsza dodana kategoria, następnych jak nie było tak ich nie ma.
może ktoś wie w czym rzecz?
ja mam pytanko.. czy można skasować zestaw którego się teraz niby uczę?? Bo ja niechcący kliknęłam na ten co nie tzrzeba
Ja chciałem zgłosić malutki błąd. Co prawda kosmetyczny, ale zawsze. W dziale znaków diakrytycznych języka hiszpańskiego nie ma 'ü', a stanowi on część języka ;]

Ogólnie fantastyczna robota z systemem nauki :) Zdałem na nim CAE, maturę, teraz liczę na sukces z hiszpańskim ;]
Good job, Lukar! :)

Pzdr
Kiedy będzie możliwość tłumaczenia z angielskiego na polski, bo widzę, że do tej pory nie ma tej opcji.
Ja też mam problem z mieszaniem. Jest tu administrator czy jeszcze nie wrócił z wakacji? Pomocy.
Przydałaby się możliwość użycia niestandardowych znaków przy dodawaniu pytań, poza tym nie wyświetlają mi się zestawy z kategorii inne języki
A czy istnieje możliwość szybkiej powtórki wszystkich do tej pory nauczonych słówek? Czy ta opcja działa tylko w przypadku poszczególnych dni?
Hej!
Czy mozna ustawic plan nauki na nieaktywny? wprowadzilam sobie baze 50 slowek i chcialabym aby system przepytywal mnie z nich wszystkich, jednak tak nie jest. moge nauczyc sie tylko 10 dziennie, pozniej (moze wystepuje blad?) ale mimo tego ze jest napisane, ze moge nauczyc sie wiecej, nie moge przejsc do kolejnego zestawu. Czy to sie da gdzies ustawic? dzieki za odpowiedz!
Temat przeniesiony do archwium.
541-570 z 619