nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 619
Nic dodać nic ująć.
Jeszcze wczoraj zastanawiałem się nad kupnem programu do nauki słówek działającego w ten sposób, a dzisiaj patrzę a tu taka niespodzianka !!! Super ! Rewelacja !
Bravo bravo za chęci i upór w dążeniu do doskonałości.
Pozdrawiam
Czy ktos wie gdzie mozna zglosic techiczny problem, opisany powyzej przeze mnie? Ten watek jest podobno stworzony w tym celu. Niestety zadnego supportu nie uzyskalam ani droga emailowa ani tutaj. Czy ktos sie w ogole tym zajmuje?? bede wdzieczna za podpowiedz.
Czy ktos wie gdzie mozna zglosic techiczny problem, opisany powyzej przeze mnie? Ten watek jest podobno stworzony w tym celu. Niestety zadnego supportu nie uzyskalam ani droga emailowa ani tutaj. Czy ktos sie w ogole tym zajmuje?? bede wdzieczna za podpowiedz.
system BARDZO mi się podoba, super pomysł, szczególnie z tym planowaniem sobie nauki. ale mam jedną małą uwagę (może nie dotarłam do takiej funkcji) ale gdy chcę się uczyć słówek z angielskiego i hiszpańskiego np rano angielski wieczorem hiszpanski (sa wakacje wiecej czasu na tego typu rzeczy) to nie mogę tego jakos połaczyc... jezeli jednak daloby sie oddzielac plan nauki poszczegolnych jezykow byloby super
Witam
1. FAQ a w nim:
a) instrukcja obsługi
b) faq :-) czyli np jak ustawić przeglądarkę, żeby nie podpowiadała itp.
c) błędy i problemy których jesteś śwadom
2. Ocena wiarygodności użytkownika. (skąd ma ktoś kto się uczy wiedzieć jak się pisze)
np: od pewnej ilości zgłoszonych błędów przez różnych użytkowników, zestawy delikwęta zostaną oznaczone jako zagrożone.
np: ocenianie każdego zestawu od 1 do 5 za poprawność (ortografia) i osobno za jakość (przykłady w zdaniach itp)
3. Osobne pole na wymowę i pomoc przy wprowadzaniu znaków.
4. Import wyrażeń z pliku (np. csv)

Brawo za program.
Pozdrawiam
Witam
W jaki sposób można dodać swoje słówka do nauki ?
Pozdrawiam
Musze przyznac ze system jest spoko. jednak do szczescia by jeszcze brakowalo uczenia poprawnej wymowy. Aby np mozna bylo dodac wlasne nagrania wymowy.
Lub tez w zestawach byla mozliwosc wstawienia linku do odsluchania slówka z stron slownikow internetowych.
Hi Lukar,
system jest rewelacyjny i z niego korzystam.
mam tylko pytanie: czy nie byloby mozliwosci, zeby slowka po pewnym czasie klikniecia "umiem" znikaly z nauki? i przechodzily na przyklad do kategorii "nauczone"? wyrzucanie recznie kazdego jest dosc powolnym zajeciem i pwooduje, ze traci sie troche historie tego, co sie robilo.

co do opisow pojec to sie zgadzam z zastrzeniami, ktore kiedys juz czytalam, szczegolnie w kategorii phrazal verbs. na przyklad okreslenie "spotkac kogos na ulicy" ma 3 rozne odpowiedniki: run into sb, bump into sb, cross .. (nie pamietam dokladnie-ciagle sie ucze) z niewielka roznica w znaczeniu a wszystkie trzy pojawiaja sie z bardzo podobnym opisem po polsku. frustujace, jak sie proje uczyc. podobnie jest "wtrocic sie" : cut in, butt in.

nie wiem czy admin ma mozliwosc ingerowania w zestawy, ale miloby by bylo, zeby mozna bylo zwracac uwage albo oceniac zestawy/tworcow.

system jest generalnie rewelacyjny

pozdrowienia

Baska
Hej!
Uczę się z systemem od stycznia i jestem bardzo zadowolona. Od wczoraj jednak coś mi się psuje: dzisiejsze wyrażenia przeskakują mi od razu do zaległych, co jest dość kłopotliwe, ponieważ mam sporo zaległych i nie mogę dotrzeć do tych nowych. Czy problem występuje tylko u mnie? Byłabym wdzięczna za naprawienie błędu;)
a duzo juz slowek umiecie ;)
mam pewien problem. nie wiem, czemu, ale nie działa mi żadna zakładka powyżej 46.
nie wiem czemu, ale nie działają mi zakładki powyżej 46 w nauce słówek.
w slowniczku jest "bluebarry" a powinno byc "blueberry"
czesc Lukar

pisales niegdys ze bedzie mozliwosc zamiany odpowiedzi na pytania... bylo to w 2005r. czy to oznacza ze porzuciles prace nad tym pomyslem?

Jestem bardzo wdzieczny za serwis ktory tworzysz i mam nadzieje ze bedzie jeszcze taka mozliwosc bo wtedy umozliwi to nauke mojej dziewczynie ktora jest francusko jezyczna.
Dlaczego usunąłeś mój zestaw z mojego planu nauki? czy to może jakiś błąd? proszę o odpowiedź..
ja tez nie mam juz zadnego zestawu w swoim planie nauki :(
zalogowałam się i pokazuje mi się taki komunikat
mysql_error: Table './b958_lukar/nauka_slowek_userdata' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
co mogę z tym zrobic?
Chyba cos sie popsulo... Nie ma zadnych zestawow w programie nauki co mnie bardzo zmartwilo. Czy ktos to naprawi lub chociaz da nam uzytkownikom znac ?
Pozdrawiam
Ali.
Zdefiniowałem kilkanaście własnych zestawów na stronie https://www.ang.pl/nauka_slowek.php i uczyłem się ich sukcesywnie. Miałem jednak kilka dni przery i po powrocie okazało się że nie mogę z tych zestawów korzystać. Otrzymuję komunikaty:

mysql_error: Table './b958_lukar/nauka_slowek_userdata' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
mysql_error: Table './b958_lukar/nauka_slowek_userdata' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
mysql_error: Table './b958_lukar/nauka_slowek_userdata' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed


» tryb nauki: wszystkie wyrażenia (dzisiejsze oraz zaległe) - włącz tryb powtarzania w tej sesji
do nauczenia dziś: wyrażeń: 2 ( dzisiejszych: 1 i zaległych: 1)mysql_error: Table './b958_lukar/nauka_slowek_userdata' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed


Uwaga: autor zestawu usunął wyrażenie, które miało zostać teraz wyświetlone!

Wyrażenie zostało także usunięte z Twojego planu nauki.

W czym tkwi problem?
Dziękuję za pomoc

Janusz Fedko
[email]

To pytanie pewnie juz kiedys padlo, ale postow jest zbyt duzo zebym szukala w nich odpowiedzi. mam pytanie: co sie dzieje, gdy nacisne: "nie umiem tego"?zauwazylam, ze kiedy wcisnie sie "chce powtorzyc" (nie pamietam czy dokladnie tak to brzmialo) lub "nie umiem tego" to zanim skonczy sie zestaw na dany dzien dane slowka sa powtarzane. ale czy cos jeszcze?

uwazam ze takie wyjasnienia dot. obslugi powinny byc spisane w latwo dostepnym miejscu.

pozdrawiam
Przydałoby się ponaglenie na skrzynce pocztowej, ze ma sie ciwczenia do zrobienia... cos w rodzaju przypomnienia
Przydaloby sie cos w rodzaju przypomnienia na skrzynce mailowej... "masz zalegle slowka do nauki >>link"
Nie widzę w kalendarzu ile zapamiętałem słówek i ile zostało do nauki, widzę tylko ilość powtórek na przyszłe dni. Co może być nie tak?
Ponawiam pytanie do twórcy systemu (który jest bardzo dobry): czy istnieje możliwość wprowadzenia funkcji polegającej na odwróceniu zestawów (angielski - polski; polski - angielski) czyli zamiany pytania z odpowiedzią? Taka funkcja znacznie podnisłaby efektywność nauki słówek.
Coś mi oszalał ten system.
Dorzuciłem sobie kilka kolejnych zestawow do nauki a mam same powtorki?

Oczywiscie po powtorce wyskakuje:
Nie masz zaplanowanych wyrażeń
do nauki na dzień dzisiejszy.
Jeśli chcesz, możesz jednak jeszcze dziś kontynuować naukę.

Klikam OK - i NIC! Nie przechodzi do trybu nauki.
Czy ktoś moze pomóc?
Strona do nauki słówek ma niefortunnie ustawione klawisze.
Jeśli podam złą odpowiedz to domyślnym klawiszem jest "Umiem" . Osobiście, już nie raz po porównaniu odpowiedzi z tym co wpisałem, nieopatrznie wcisnąłem Enter. I słowo, którego jeszcze sie nie nauczyłem znikało z listy- jako już opanowane.
Lepiej już umieścić jako domyślny klawisz "Chcę jeszcze powtórzyć". Jeśli kliknę go na słowie już opanowanym, to tylko będę go widział jeszcze raz.
Klawisz "Umiem" można uczynić domyślnym tylko przy 100% zgodności.

Ale stronka jest SUPER!
Ponawiam prośbę.
Od dłuższego czasu wyrażenia dzisiejsze przechodzą mi od razu do zaległych (w związku z czym liczba wyrażeń dzisiejszych jest zawsze równa 0) co jest bardzo niewygodne. Czy można to jakoś poprawić?
Coś nie działa. System nie rozkłada zaległych ćwiczeń poprawnie, tzn jeśli nie mam zaplanowanych powtórek na dzisiaj a mam zaległe to rozłożył mi na następne dni a na dzisiaj nic dalej nie mam.

Nie masz zaplanowanych wyrażeń
do nauki na dzień dzisiejszy.

Jeśli chcesz, możesz jednak jeszcze dziś kontynuować naukę.

Chcę i wciskam, że chcę i nic się nie dzieje!!!
Dlaczego system nie pokazuje z poprzednich dni ile się nauczyłem a ile zostało?!

Pozdrawiam liczę na jakąś odpowiedź.
Bardzo ważna uwaga: Zgłaszanie błędów w zestawach może i działa, ale użytkownik któremu zgłosiłem bład w jego zestawie (jęz. hiszpański) dwa tygodnie temu, do dziś go nie poprawił! W ten sposób ludzie korzystający z tego zestawu niestety uczą się z tym właśnie błędem! Musi istnieć jakiś sposób weryfikacji lub choćby poprawiania wprowadzanych słówek przez redakcję i to do redakcji właśnie powinny iść raporty o błędach, a nie do konkretnego użytkownika!
Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 619