ADECCO-kto zna? jakie opinie? warto?

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 152
witam proszę napiszcie mi o pracy w belgi bo chce wyjechać
Witam wszystkich
Dostalem oferte pracy w Norwegii przez Adecco jako mech.samoch.co wy o tym sadzicie polegam i czekam na wasza odpowiedz.Pozdrawiam S.
do szukających przygód z adecco a w szczególności adecco belgium Wiem że jak czytacie niepochlebne posty o adecco belgium to myślicie że spotyka to wszystkich tylko was nie spotka, a to nieprawda: zimne mieszkania brak wypłaty w terminie, nie wiadomo czy wszystkie składki opłacone panienka która ma sie zajmować grupą jest niekompetentna w każdej kwestii nigdy wam nie pomoże udaje wystraszoną a tak naprawdę to śmieje się z nas głupich polaczków wykorzystuje niedostateczną naszą znajomość prawa pracy w Belgii. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ POSZUKAJCIE INNEJ PRACY
Witam
Mam pytanie do ciebie Wojo30 Siemanko. Mam zamair jechac na szkolenie które odbedzie w Szaflarach jest ci to pewnie znajome z tego co wyczytałem twoje opowiedzi i informacjie to napewno nie jest ci to opce. A więc do rzeczy mam takie pytanie czy w Norwegii można zarobiec 18000NOK ???
Serdecznie pozdrawia Michał
jesli chodzi o adecco belgium jestem tu z kursu Szaflary ludzie opamiętajcie sie i nie jedzcie do tej pracy same problemy z adecco duże opóźnienia z wypłatami po odliczaniu wszystkiego poza jedzenie tyg. wychodzi 290 to masakra podpisujecie umowe ze przez rok nie możecie zrezygnować jak zrezygnujecie to płacicie kare rok czasy prawie wegetuje jak nie wierzycie podaje prywatnego e-maila i wszystko wyjaśniam dla zainteresowanych [email]
ja stane w obronie adecco pracowalem ladne pare miesiecy przez ta agencje w UK zero problemow, wyplata na czas, mile panie
Do Pyrus 2007:
To zależy w jakim zawodzie masz zamiar jechac czyli jaką bedziesz miał stawkę za godzinę? Więc żeby Ci było łatwiej samemu obliczyc podaje kilka typowych kosztów: mieszkanie 19[tel]koron co dwa tygodnie, jedzenie ok 100 koron dziennie, dojazdy do pracy są zwracane przez adecco (powyżej 7,5km). Najważniejsza jest jednak karta podatkowa bo to od niej zależy jaki podatek będą Ci potrącac. Przy tabeli jaką ja mam potrącają mi ok. 32% (ale to się wacha 27-35,5% w zależności od wysokości wypłaty). Ale sporo dostaniesz w kolejnym roku w ramach feriepenger (dodatek urlopowy) i zwotu z podatku.
Do wojo30 :

Wyczytałem na w necie a mianowicie znalazlem strone tego typu moja norwegia czy coś takiego. Był tam taki artykuł przedstawiajacy jak wysoki jest podatek w Norwegii. Przedstawiono że cudzozimca pracujący w Norwegii krucej niż 4 lata obowiązuje go podatek 15% natomiast po przekroczeniu tych 4 lat przepracowanych podatek wzrasta do 36% w zależności od pensji Serdecznie pozdrawiam
Do Pyrus2007.
Wybacz sarkazm ale podatek 15% to chyba na kole podbiegunowym żeby zachęcic ludzi do pracy i zamieszkania w ciężkich warunkach. A teraz już poważnie. Mnie też się zdażało zapłacic podatek rzędu 16% ale jak miałem przepracowane 2-4 dni w dwutygodniowym cyklu. Nie wierz w cuda. Jakieś 6 tyg temu przyjechał do naszego oddziału nowy elektryk (niepracująca żona i dziecko w Polsce) tabela podatkowa w Norwegii 36%. Na wspomnianym przez ciebie portalu najczęściej ludzie wypisują jakieś swoje domysły, a rzeczowych informacji niewiele. Przekonasz się jak jest naprawdę gdy już tu będziesz. Nie taki diabeł straszny ... :)
Do FRontera.
hej w jakiej firmie pracowałeś przy rusztowaniach ?? bo mam uprawnienia na rusztowania norweskie bym chciał po składać papiery z Góry dzięki.
ps. a Ty teraz przy czym pracujesz i w jakiej firmie ??? pozdro
Ja również jestem zadowolona z Adecco. Pracowałam za granicą - w Anglii, otrzymywałąm na czas wypłatę. Na pewno wrócę jeszcze do UK.
witam wszystkich czy moze sie ktos wypowiedziec na temat rzezni w norwegii chce tam jechac przez adecco ale nie wiem czy to dobry pomysl o swoje doswiadczenie sie nie boje poradze sobie napewno na kazdym stanowisku tylko czy warto jechac i czy mozna zarobic dobre pieniadze (przez ta firme)a nie zostac na lodzie czy szukac przez jakiegos innego posrednika lub u osob na forum
Witam, mam takie pytanie? Czy w tej firmie zatrudniają również kobiety? Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź:). Jak w ogóle wyglądają tam stawki? Jakie mieszkania i w jaka praca? Jeśli jest tam coś dla Pań..?
A ja mam takie pytanie - mam oferte pracy w Bergen jako elektryk, tymczasem wczoraj pojawily sie nowe ogloszenia o tym, ze Adecco szuka tam nadal elektrykow. Mam wrazenie, ze na to stanowisko w Bergen firma prowadzi nieprzerwany nabor, czy to oznacza, ze jest tam az tyle pracy, czy taka rotacja (czytaj zerwania umow z pracownikami)? Druga sprawa - praca podobno nie jest rotacyjna, jednak czytajac o nadgodzinach wynika, ze sa one wylacznie po to by wypracowac sobie bezplatny urlop. Czy te zjazdy np. 6/2 sa wsrod pracownikow powszechne? a nadgodziny obowiazkowe? Na koniec jesli ktos moze mi odpowiedziec - jak dlugo z reguly pracuje sie dla Adecco w NO? Z obecnie obowiazujacej ustawy wynika, ze agencja moze wypozyczac pracownika dla jednego pracodawcy tylko do 18 miesiecy. Z gory dziekuje za odpowiedz.
mam wyjechać do norwegii jako elektryk/energetyk średnich napięć stawka to 186 koron na godz można za to przezyć wyjazd oczywiście przez adecco
http://www.pracanateraz.pl/oferty-pracy/20869-hydraulik-z-jezangielskim-norwegia- jestem bardzo zainteresowany tą ofertą pracy. Ktoś może z Was pracuje już tam jako hydraulik? Możecie powiedziec coś więcej o warunkach pracy itp?

Z tego co czytam do Adecco w porównaniu do innych firm ma całkiem niezłą opinię.
Jak masz wyjechać jako elektryk ŚN jak dopiero jest rekrutacja pierwsze rozmowy mają być w sierpniu a kurs w Szaflarach po nowym roku 3- miesiace. Rozmawialem ze znajomym, był poł roku w Norwegii z Adecco 2 lata temu jako elektryk nie mieli nadgodzin to zarobił tylko 4tys./mc A więc by się zgadzało z tym co muwia przedmówcy.
Witam po długiej nieobecności.
Stawka wynosi dokładnie 186,95 NOK brutto/godz, choć nie znam żadnego elektryka w Bergen, Oslo czy innym większym mieście, który dostawałby tylko tyle. Realne kwoty to 2[tel]NOK butto/godz. Ale nawet przy najniższej stawce spokojnie można żyć.
Skąd taka róznica? Otóż z początkiem roku weszly w życie przepisy, kóre mówią, że pracownik najemny musi dostać taką samą stawkę jak osoba na tym samym stanowisku na stałe zatrudniona u wynajmującego :)
Poza tym kwestię zarobku najlepiej rozpatrywać w skali roku gdzie dochodzi: feriepenge (za 2013r 12% z rocznego zarobku brutto wypłacane w połowie czerwca kolejnego roku) a także bardzo często dosyć wysoki zwrot podatku. I nagle okazuje się, że realny podatek roczny w Norwegii jest porównywalny (lub niższy) z najniższą stawką podatku rocznego w Polsce.
A jeżeli dodać jeszcze socjal (dla tych, którzy mają dzieci i żyją w związku małżeńskim, nieopodatkowane 970NOK na każde dziecko miesięcznie) to jest naprawdę dobrze :)
Jeżeli ktoś w Polsce zarabia miesięcznie więcej niż 6000zł na rękę pacując max 48godz/tyg to ten wyjazd mu się nie opłaca.
Pan jojne pisze że kolega zarobił tylko 4tys/mc. A ja mam pytanie: zarobił czy tyle mu zostało po odliczeniu kosztów jedzenia i mieszkania (względnie czy tyle wysłał do kraju)?
A teraz szybkie wyliczenie w skali DWUTYGODNIOWEJ:
75godz x 186,95 NOK/godz = 14021,25 NOK
14021,25 NOK - 32% = 9534,45 NOK
9534,45 - 2000(mieszkanie) - 1400 (jedzenie) = 6134,45 NOK
6134,45 x 0,52(kurs korony) = zostaje ok 3200zł na dwa tygodnie i to jest najniższa kwota, bo znam takich, którzy potrafią przeżyc miesiąc za 1500NOK jedząc jakieś zupki i mrożone pizze za kilkanaście koron.
my trzymiesięczny kurs kończymy 13 września a copotem to jeszcze nie wiemy
Z tym oczekiwaniem jest największa bolączka bo może to być kilka dni a może być i rok :(
W moim wypadku to były 4 miesiące. Na szczęście ominął mnie kurs językowy z racji dobrej znajomości języka angielskiego, poza tym z tym językiem norweskim to jest taka bajka, że tu co region to inny dialekt i czasami mieszkańcy sąsiednich miast nie do końca się rozumieją. Dlatego też nie zamierzam się uczyć języka, znam kilka zwrotów grzecznościowych i to mi wystarczy.
Wojo zostało mu 4tys./m-c bez nadgodzin.
Do bazyli - powiedz jak kurs, można przeżyć , wyżywienie p.podobnie obozowe.
Dużo was z tej branży i jak sama nauka norweskiego. Czy podają jakieś terminy wyjazdu.
Pozdrawiam
Z relacji osoby która co roku wyjeżdża za granicę, Adecco to jedna z najbardziej zdzierających kasę agencji na rynku.
Witam wszystkich!
Wczoraj bylem w Warszawie (siedzibie Adecco) na rozmowie niby z przedstawicielami Norweskiej firmy, a okazalo sie ze rozmowa byla z osoba która prowadzila to spotkanie informacyjne tylko ze na osobnosci.
Chce wyjechac do Norwegi jako hydraulik przez tą firme i zaczynam sie troche mieszac i zastanawiac czy to ma jakis sens.
Wszystkie kursy spelniajace moje kwalifikacje, jak i dyplom czeladniczy zrobilem, bo tego podobno wymagaja Norwedzy, przynajmniej tak Mi powiedziala Pani z adecco.
Teraz mam jechac na jakiesz szkolenie BHP...
Pytanie mam czy zna ktos moze jakies Norweskie biura pracy?????
Konkretnie interesuje Mnie Oslo, bo moze wyjade na wlasna reke.
Angielski znam doskonale, mieszkalem 12 lat w UK, ale tam juz nie polecam nikomu!
witam mam pytanie do bazyli69 wyjechał już ktoś z twojej grupy do pracy jako elektryk Średnich Napięć ? bo też mam właśnie ofertę na to stanowisko przez adecco , chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej z góry dzięki za informacje
Witam. Pracowałam w Adecco z narzeczonym i ja osobiście nie polecam... Dlaczego?
Po pierwsze bałagan w domkach masakraaa poprostu w łazience chodziły robaki po ścianach także fujjj... Po drugie narzeczony wypłate dostał a ja już czekam tydzień i dalej nie mam wypłaty...
Może i solidna firma ale nie w moim przypadku. A i mają okropny bałagan w papierach nic sie nie zgadza co miało być. Także ja dziękuje za taką firmę.
powodzenia innym życzę....
Mam pytanie.Czy ktoś został pozytywnie zrekrutowany do pracy w Belgii przez ADECCO w charakterze operatora maszyn?Jak wygląda rozmowa z pracodawcą?Jest to duży koncern i dość duże wymagania jak na pracownika najemnego z tygodniowymi umowami.Dodatkowo trzeba odbyć kurs j.niderlandzkiego.
witaj 4wojtek4 odpowiem tobie za bazylego69 nikt jeszcze nie wyjechał pod koniec pażdziernika dostalismy dopiero DSB i raczej w tym roku chyba nie wyjedziemy brak zleceń zima i wogóle nie wiedzą co z nami zrobić kontakt z nimi jest ciężki unikają nas - nie odbierają telefonów na emaile odpisują z laską i to na niektóre ośrodek po naszym kursie zostal przeniesiony do rabki
edytowany przez zyga72: 21 lis 2013
Witam. Zna Ktoś może taką firmę jak TIME PERSONALE w Norwegii. Jeżeli tak to na jakich warunkach oni zatrudniają, jakie mają stawki itp. ?
Dzięki zyga72 za informacje , jak już uda ci się wyjechać to wrzuć jakieś informacje na forum jak tam na miejscu sytuacja wygląda , podobno jedna grupa elektryków SN już wyjechała w tym roku ale nic po forach nie piszą jak im tam się wiedzie . Więc jeśli będziesz coś wiedział to napisz z góry dzięki i powodzenia życzę.
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 152

 »

Pomoc językowa