nkjo bydgoszcz-help!!! Pare pytan... pomozcie.!.!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 138
poprzednia |
hej! rozpoczynam w tym roku nauke w nkjo w bydgoszczy. Caly czas nie moge sobie wybaczyc ze nie dostalem sie na uniwerek... :( Czy ktorys ze studentow albo ktoras ze studentek bylaby tak mila i odpowiedziala mi na pare pytan...? Jak wyglada nauka w nkjo i czy poziom jest wysoki?? slyszalem tez ze pracy licencjackiej broni sie w "slawnym" UAMie... Nie wiem czy ktos moze odpowiedziec mi na to pytanie albo moze ono wydac sie bezsensowne ale jak wyglada dyplom przyznany studentom nkjo przez uAm?? To jest dyplom z uniwerku?? Can't be... A i jeszcze jedno... na stronie www jest napisane ze studenci nkjo moga kontynuowac studia mgr na uamie... Czy to prawda, czy studentow nkjo traktuje sie tam jak niedouczonych, gorszyzch... Prosze o odpowiedz.... Liczy sie dla mnie kazda opinia i informacja... z gory dzieki!
Hej!
Ja, choć nie tak samotny, również przyłączam się do pytania;-)
Szczególnie interesuje mnie kwestia dyplomu NKJO. Czy sam dyplom ma jakieś znaczenie, gdyby np. ktoś nie chciał licencjatu?
Wiem, że skończenie NKJO nie daje wykształcenia wyższego, czy będzie jednak można po tym uczyć?

A tak swoją drogą już nie mogę doczekać się pierwszych zajęć:D:D:D
PS:
naprawdę tak się martwisz tym, że nie dostałeś się na Uniwersytet?
Perhaps it's your destiny...
Ja tam strasznie się cieszę;-)
Hejjj! Chyba tylko w dwoch interesujemy sie nasza przyszla uczelnia...:P Zmartwienie juz mi przechodzi... :) Mam nadzieje ze to kolegium to naprawde dobra szkola... Przynajmniej tak slyszalem...:D
Chyba nikt nam nie odpowie a tak ciekawy jestem tego dyplomu ;P
Eee tam! Sami się dowiemy;-)
...w swoim czasie!
A co do poziomu Uczelni: jestem przekonany, że jest naprawdę wysoki. Egzamin wstępny nie był za łatwy, a i zajęć będzie dużo, więc na pewno w końcu nauczymy się tego języka! A że przy okazji mamy szansę na trochę kultury, literatury...no i dyplom- to tylko się cieszyć:D
Cheer up!
:D :D W sumie masz racje! Niezly optymista z ciebie...!!! W zasadzie to i tak wszystko zalezy od nas... Trzeba jak najlepiej znac jezyk! Ludzie ktorzy beda stresowac sie na uam czy uj i tak pewnie skoncza w szkole jesli nie zrobia czegos dodatkowo... Trzeba byc kreatywnym! :d
zreszta ktos kiedys powiedzial: it's not about our size, it's about the size of our heart! :D Jesli mialbys ochote pogadac to moj numer [gg] !
Pozdrawiam!!!
no to się odezwałem:)
Hejka ja też zaczynam w tym roku naukę w nkjo Wiecie już może czy w collegu są już jakieś wywieszki dotyczące rozpoczęcie itd....
cześć, jestem z wykształcenia romanistką, ale chce wam coś napisać. otóż po pierszwe macie ogromne szczeście że wybraliście właśnie angielski- zapotrzebowanie na rynku na ten język jest ogromne! po drugie - sama kończyłam uniwerek i uważam że kolegia języków obcych są o niebo korzystniejsze - bo po 3 latach już macie uprawnienia do uczenia w szkołach i możecie iść do pracy kontynuując jednocześnie naukę na studiach magistersich. a zatem nie ma tego złego... a poza tym nic więcej wam nie poradzę. pozdrawiam pa
w poniedziałek 3.10 o 10.00 spotkanie organizacyjne, o 13 rozpoczecie w I LO, zajęcia od wtorku 4.10
Do Justyny:
Hej!:)
Ale wiesz, na uniwersytecie też są studia licencjackie, po których możesz uczyć. Co do reszty zgadzam się. Z praktycznego punktu widzenia koledż jest świetny!!Jednak przez tą praktyczność traci się parę drobnych, uniwersyteckich przyjemności:
filozofia,łacina, estetyka, poetyka, teoria literatury etc.
To naprawdę może być fajne!!:D

PS: też sobie zazdroszczę;-)
Dzięki "some" mam jeszcze jedno pytanko Jesteś z Bydgoszczy jeśli tak to na jakiej ulicy znajduje się I LO bo ja niestety nie mieszkam w Bydgoszczy:-((( I jeszcze jedno pytanko czy są już jakieś listy z podziałami na grupy???
Spotkanie organizacyjne jest w collegu?
Mi powiedziano, że w koledżu, na Dworcowej.
(mają jeszcze jeden budynek w bibliotece pedagogicznej)
Ok czyli ONCE MORE!:-))) SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W COLLEGU A ROZPOCZĘCIE W I LO czy może to i to w collegu???
One more thing :-0 Czy są już może w collegu jakieś listy z podziałami na grupy????
listy dopiero są układane, spotkanie jest w nkjo, rozpoczecie w LO I
Thanks "some":-0)) Mam do ciebie pytanko ty jesteś po nowej maturze czy ze starą???
:-))
Czesc wszystkim udajacym sie do NKJO Bydgoszcz ;-) O podziale na grupy dowiedzi sie na spotkaniu informacyjnym, tam tez dostaniecie plan zajec, wykaz przedmiotow itp. Spokojnie, wszystko w swoim czasie ;-)
Z obrona pracy licencjackiej w nkjo jest tak,ze najpierw jest obrona dyplomu w nkjo w bdgoszczy, potem jest kolejna obrona w Poznaniu. Zeby zdawac w Poznaniu musisz uzyskac określona srednia z egzaminow w ciagu 3 lat studiow. Pracy licencjackiej nie musisz bronic w Poznaniu, mozesz np wybrac Lublin.. tylko wtedy dostajesz dyplom z Lublina a nie UAM :-)
Ogolnie radze nacieszyc sie ostatnimi dniami wolnymi bo na studiach zacznie sie ciezka praca. Troche wysilku trzeba wlozyc zeby przetrwac nkjo i nerwów tez tu mozna troche stracic (np podczas egzaminow praktycznych)
Nie będę Was dalej straszyc, fajna szkola , fajny klimat, ludzie. Jesli sie przylozycie dacie radę i nie bedziecie zalowali wyboru :-)
Pozdrawiam i życze powodzenia!
No to sie troszke wystraszyłam:-(((( ale mam nadzieje że będzie ok
jak jestes taka strachliwa to moze lepiej nie iść na studia :P ;)
lepiej być troszke strachliwym niż zbyt pewnym siebie:-))) To nie było złośliwe
wiesz co, dla mnie lepiej jak wszystko jest przygodą jakąs i nowością, a nie że wiem co i jak. tzn. jesli chodzi później o nauke to inna sprawa np. żeby sie dowiedzieć na co zwraca uwage dany nauczyciel czy coś, ale żeby psuć sobie cała niespodzianke nim sie zacznie studiować to takie :/ niech to nawet będzie niemiłe doświadczenie, ale przynajmniej doświadczenie, a nie coś do czego jesteśmy przygotowani. no ale może faktycznie lepiej, że ktoś zada kilka pytań niż ma mu to spędzać sen z powiek :)
8u nos na wsi to nawet sołyts ledwo czyto i zyje, hej!~!!!!!!!!!!!!!!
Masz racje "strange" Ale z drugiej strony wiesz jak to jest : NOWE OTOCZENIE , NOWA SZKOŁA I CIEKAWOŚĆ CIe zdżera A ty gdzie studiujesz??
Fajnie będzie!!:>
Nowe środowisko, nowe znajomości i nowe problemy:)
A za rogiem cukiernia ze świeżymi ciastkami drożdżowymi...w ramach pocieszenia:D
nienawidzę drożdzowej chaty za to, że jest taka cudowna

i mają jagodzianki

wstydziliby się

znam w BDG tylko dwa punkty ale to o dwa drożdzowe punkty za dużo
ech...wiem, rozumiem i łączę się w bólu;-)
...but there's no point in living without it!!
1 rok w koledżu= dodatkowe 10 kg:>
Po trzech latach trzeba będzie kupić sobie taczkę!!:>
Choż z drugiej strony każda sesja to ok - 3 kg, więc...może jakoś da się przeżyć!!

(do zobaczenia w kolejce po jagodzianki!!)
Będzie super;-))))) Napewno !!!!!!!! Najgorsze będą egzminy ale i to sie przeżyje :-(((
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 138
poprzednia |