nkjo bydgoszcz-help!!! Pare pytan... pomozcie.!.!

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 138
czy jest ktos z I roku niemieckiego??????? odezwijcie sie !!!!!!!!!!! prosze!!!!!!!!!!!
jesteście ze starą czy nową maturąś??
ja z nowa matura
a Ty????????? bedziesz studiowala angielski?
czy ktos z was zaczyna studia na nkjo bydgoszcz???????????????
a o czym Twoim zdaniem to temat?
Ja też jestem z nową maturą Będe studiowała angielski
ja bede studiowala niemiecki:>
Strange wiem ze wypowiada sie tu wiekszosc osob, ktore rozpoczna w tym roku studia na nkjo. zapomnialam dopisac jednego slowka. chodzilo mi o to czy ktos bedzie studiowal niemiecki
HEJKA WSZYSTKIM KTORZY ROZPOCZYNAJA NAUKE W NKJO. JA TEZ JESTEM JEDNA Z TYCH OSOB I WCALE NIE UWAZAM, ZE JEST TO COS GORSZEGO. PRZECIEZ NAJWAZNIEJSZA JEST PASJA, PRAWDA?:)))
Moi nauczyciele niemieckiego i angielskiego w szkole średniej tez są po NKJO w Bydgoszczy I twierdzą że poziom Nkjo i AB sie różni NKJO jest lepsze pod tym względem że jest kładziony nacisk na słownictwo
zgadzam sie z Karolka :>
Moi nauczyciele z gimnazjum i liceum, ktorzy uczyli mnie niemieckiego i angielskiego tez konczyli nkjo. dopiero pozniej robili magisterke:>
przeciez to jest wazne czy ktos uczyl sie 5 lat czy 3 i pozniej sie doksztalcal!!!!!!!!!
przepraszam maly blad!!!!!!!!!!! chcialam napisac ze to nie jest wazne :)))))))))
Ludzie kochani tylko nie porównujcie NKJO z AB !!! Błagam !!! Tego nie mozna porownać !!! skonczylam college, obronilam sie w Poznaniu i mam licencjat UAM, znam ludzi ktorzy konczyli AB i wiem jaki jest ich poziom wiedzy... i na takiej podstawie to pisze.
Hi mysterious girl!!;)
A nie sądzisz, że każda sroka swój ogon chwali??(czy coś takiego...)
Nie twierdzę, że nie jest tak, jak mówisz. Miałem tylko kontakt z kilkoma studentami z lingwistyki stos. i dokładnie z dwiema studentkami z fil. ang. z UKW.
Jeśli chodzi o lingwistykę, to poziom tych osób(na 3 roku)z angielskiego pozostawiał moim zdaniem trochę do życzenia. Wypadali szczególnie blado w porównaniu właśnie ze stud. fil. ang(którzy moim zdaniem mówili niewiarygodnie). Wiem, wiem...nie mi o tym sądzić. Poza tym to by ły tylko dwie osoby- może wyróżniające się- tego nie wiem. Takie tylko były moje spostrzeżenia.
Przede wszystkim jednak sam zaczynam teraz naukę w koledżu i mam wielką nadzieję, że masz rację!! Wiem na pewno, że NKJO w Bydgoszczy cieszy się naprawdę dużym szacunkiem wśród nauczycieli angielskiego.

Ja żyję wizją, że poziom na UKW jest bardzo dobry(fil.ang), ale u nas będzie jeszcze lepszy:D:D:D
(optymistycznie, prawda??)
Pozdrawiam, pa pa!!
i bardzo dobrze,ze wybrałeś tą szkole Sebastianie ! :-) Nauczysz sie na pewno wiecej (o wiele!) Zresztą sam zobaczysz :-)
Co do poziomu ang na lingwistyce stosowanej - no comments! Wiem cos na ten temat, uwierz mi.
Nie musisz miec nadzieji, że poziom w NKJO bedzie lepszy niz na UKW, tak po prostu jest ;-)
Pozdrawiam!
Zycze powodzenia! Pozdrów wykladowców ;-)
sorry jest róznica między filologią i lingwistyką i robienie wyższości z koledżu na tej podstawie jest nieporozumieniem. na filologii dłubiesz 1 przedmiot a z dodatkowego masz lektoraty, na lingwistyce masz 2 przedmioty- i co miałaby być to filologia + filologia? trochę chyba nieporozumienie. zreszta na lingwistyce własnie jest trochę nauczycieli pracujacych również w nkjo i co? lepiej uczą w nkjo niż na ukw, mają w nkjo bardziej pojętnych uczniów? nie sądzę. ukw to dobra uczelnia (jesli chodzi o kierunki językowe) kiedyś tak nie myslałam, ale zmieniłam zdanie. oczywiście nie jest to poziom uam'u czy umk -tak mi się wydaje, ale tym bardziej poziom nkjtu taki nie jest.
Heh.. no kolegium do lingwistyki nie porównuję wogole...to inne studia.
Mysle,że jeśli chodzi o przyswojenie jezyka angielskiego generalnie, a szczególnie w praktyce to NKJO znacznie przewyzsza Filologię.
Prawdą jest,ze niektorzy wykładowcy uczą na UKW... ale też prawdą jest,ze mowili nam.. "jak nie chcecie sie uczyc a chcecie imprezować to proszę idzcie na AB" :-)
Piszesz,że nie jest to poziom UAM... coż zapewne nie wiesz o tym,że absolwenci NKJO zdają egzamin licencjacki na UAMie w Poznaniu,ktora to uczelnia sprawuje opiekę dydaktyczną nad college.
Skonczyłam nkjo, mam dyplom UAM - najlepszej uczelni w Polsce jeśli chodzi o filologie angielska... to,że go uzyskałam chyba świadczyy o poziomie w NKJO...
taaa nie chcecie sie uczyć idzcie do ab- juz kiedys o tym pisalam, nie niektórych kierunkach tak jest, ale na pewno nie na żadnym językowym- wiem z doświadczenia

wiesz uzyskanie licencjatu po nkjo nie znaczy, ze nie uzyskalabys go studiujac na ab. tylko po prostu wybierajac studia na ab (ukw) zdajesz go tam, a w nkjo tak nie jest. a konktynuowac nauke mozesz zawsze na uamie.
zreszta poziomu nauki nie chce porównywać, ale poziom naboru na filologie w nkjo i na ukw mogę (i nie chodzi wcale tylko o ten rok, bo ten był skopany przez nowe matury)- dostać się na ab było znacznie trudniej niż do nkjo
dla niezbyt zorientowanych rozpoczecie jest 3.10 o godz.10 na dworcowej dostaniecie plan i takie tam mam na mysli sekcje angielska potem do I LO na 13 na uroczyste rozpoczecie- nic ciekawego nudy straszne!!!osobiscie nie ide ale pierwszakom polecam!na pytania chetnie odpowiem :)
w koledzu jest cool!!!
Cześć studentko nkjo!!
Ja mam pytanie:
jak osoby prowadzące zajęcia traktują dwukierunkowców??
Znasz kogoś, kto tak studiuje??Nie robi nikt problemów przy przeskakiwaniu z grupy do grupy??Czy dużo jest osób dwukierunkowych??
ufff...to chyba tyle:)
Byłbym bardzo wdzięczny!!
(trochę się martwię, bo orłem nie jestem-ani intelektualnym, ani organizacyjnym);-)
Mam pytanko do studenki Czy plany zajęć w NKJO są znośne czy do bani????? Dużo jest godzin??
moja kumpela studiuje dwa kierunki ale na drugiej uczelni ma indywidualne wiec u nas na wszystkich zajeciach jest.nie chodzi na wyklady bo ma praktyki akurat w ten dzien.jesli chodzi o to jak ja traktuja to sa raczej wyrozumiali mozna sobie isc na zajecia do drugiej grupy jesli oczywiscie prowadzi je ten sam nauczyciel (nie zawsze sie tak zdarza). ogolnie to nie slyszalam o jakis problemach pod warunkiem ze chodzisz na zajecia. czasami tez przepisuja np pedagogike,psychologie (to akurat drugi rok) albo historie stanow czy anglii (u mnie na roku tak bylo). tak poza tym mam juz plan dla calej sekcji angielskiej wiec jakby co moge wyslac na maila :)
pierwszy rok ma zawsze fajny plan codziennie na 8.15 do 13.25 raz do 15.10 w pt wyklady mozna nie chodzic wiec ogolnie luz drugi trzeci rok nie ma juz tak kolorowo :( zajecia do 17-19 pelno okienek. jak juz pisalam wczesniej mam plan moge przeslac. pozdrawiam
mogłabyś przesłać mi plan mój adres [email] Aha a czy są już jakieś podziały na grupy?
z góry dzięki
z tego co wiem grupy sa 3 jak zawsze z tym ze nie ma juz lektoratu z niemieckiego sa za to dwie grupy hiszpanskie.w zeszlym roku byl problem bo ludzi ktorzy wybrali hiszpanski bylo pelno wiec alfabetycznie czy tam na chybil trafil przerzucili pare osob na francuski. niektorzy szczesciarze sie pozamieniali i wybrai mniejsze zlo czyli niemiecki.w tym roku pewnie nei bedzie problemu bo sa dwie hiszpanskie.do jakiej grupy nalezysz dowiesz sie na spotkaniu 3.09.jesli bedziesz chciala zmienic grupe zrob to tego samego dnia.po prostu zapytaj sie czy ktos nei chce przejsc moze kogos znajdziesz.
p.s. plan przeslalam
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 138