nkjo bydgoszcz-help!!! Pare pytan... pomozcie.!.!

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 138
chodzilo mi o 3 padziernika a nie wrzesnia :)
Czy mogłabyś wysłać ten plan jeszcze raz bo nie doszedł Z góry dzięki
czyli once more Nie ma grupy która jako drugi język będzie miała niemiecki????
dokladnie.nie ma sprawdzalam na planie jest tylko hiszpanski i francuski.mam jakies problemy z wyslaniem planu niestety musze wyjsc ale obiecuje ze wysle ok 18. za utrudnienia przepraszam.
Ja bym też był bardzo wdzięczny za plan:
[email]
Jeśłi chodzi o indywidualną org. studiów u nas nie jest tak łatwo. Potrzebna jest wysoka średnia z całych studiów. Ja mam 4,5 i nie wiem, czy to wystarczy. W razie czego będę przynosił zwolnienie"od lekarza"z pieczątką zrobioną z ziemniaka:D:D:D

PS:
A mi się marzy lektorat z francuskiego, ale nie wiadomo, czy otworzą grupę początkującą...

Pozdrawiam, pa pa!!
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko Masz może podręczniki z pierwszego roku na sprzedaż????
Spokojnie, plany dadzą Wam na spotkaniu ;-) Na pierwszym roku nie jest zle, zajecia zaczynaja sie na ogól o 8.15, tylko piatkowe wyklady sa o 7.30... :-( I jeszcze jedno, pierwszy rok w srody i czwartki ma zajecia na Curie Skłodowskiej :-/
Ksiazki raczej trudno Wam bedzie kupic od kogos z ubieglego roku bo one pszydaja sie w ciagu dalszej nauki. Mozecie ewentualnie poszperac na allegro za Vincem, ale watpie czy znajdziecie, bo teraz chyba odowiazuje na zajeciach ta najnowsza wersja (zielona). zreszta wiekszosc ksiazek mozna sobie bardzo tani skserować... i po kłopocie.. ;-)
zabieram sie za wysylanie planu cos wolno idzie nie wiem co jest :/
jesli chodzi o ksiazki to, jak juz wspomniala misterious girl, przydaja sie pozniej wiec najlepiej kupic sobie vinca zielonego nowa wersje (stara potrzebana jest do slowek ale tylko parenascie stron).jesli chodzi o mnie to nie kupowalam zadnych ksiazek wszystko skserowalam. mam na zbyciu jedynie ksiazke do integreted skills o ile bedziesz miala z tym samym panem.do gramy to martinet tez wystarczy ksero zagladalm do tego moze dwa razy.do metodyki to samo wystarczy skserowac pare rozdzialow.do historii sa dwie ksiazki tez kserowalam a wlasciwie kupilam kserowane. z reszta w nkjo majatek na ksero mozna wydac.
poszlo :)
Wielki kiss:* i bardzo dziękuję za plan;-)
Mam pytanko dlaczego piątek nie jest obowiązkowy??Plan jest super :-))) Mi pasuje bo ja będe dojeżdżać
czemu jeszcze planu nie ma na stronie?
chodzilo mi o to ze w piatek sa wyklady, na ktore nie musisz chodzic.od samego rana :/ najpierw grama opisowa potem dwie historie. z poczatku chodzilam na wszystko bo mieszkam w bydgoszczy czasami nie bylam ale nikt tam obecnosci nie sprawdza.czasami bywalo ze przyszlo pare osob.znam osoby ktore mieszkaja za bydgoszcza wiec wyjezdzaly juz w czw o 10 po literaturze i nie mialy zadnych problemow zeby zdac egzamin.to juz zalezy od ciebie. pozdrawiam i powodzenia zycze!!!
Thank you for everything "studentka":-)))))
mam male pytanko czy spotkanie w nkjo 3 pazdziernika jest o 10??
Jeszcze jedno pytanko co oznacza skrót CALL na planie?
CALL - Computer Assisted Language Learning, to fajne zajecia o wykorzystaniu komputerów w nauce języka angielskiego... siedzicie 90 minutek przed kompami robicie to co Pan kaze lub surfujecie po necie - jak kto woli ;-)
dzięki :-))
witam wszytkich!
Chcialabym wam cos powiedziec na temat tego kolegium.
Jest ciezko, ja i wiekszosc moich znajomych jestesmy wykonczeni psychicznie.
Pierwszy semestr jest najgorszy, dostajesz szoku na widok ilosci materialu do nauczenia i sprawdzianow do zdania.
2 semestr to juz troche sie przystosowujesz to tego trybu nauki i idzie w sumie latwo.
ale uwaga, dobrze sie zastanowcie czy na pewno chcecie tylko sie uczyc, nie miec chwili dla siebie a pozniej nie zdac PNJA i wyleciec.
Powiem wam ze mialam w indeksie w wiekszosci 4, kilka 3. Ale z najwazniejszego przedmiotu czyli Gramy mialam 4, co w naszym koledzu jest wysokim osiagnieciem.
No i co mi z tego przyszlo.
Musze poprawiac rok!!!
Wiec sie jeszcze spotkamy.
Ale powiem wam ze nie wiem czy to ma sens gdyz Speakingu i tak nie podszkole na 1 roku znowu (zajecia ze speakingu sa jedna wielka klapa!), a wlasnie ustnego na PNJA nie zdalam :(
Lubie ta szkole, i chcialabym miec juz ten rok za soba, ale niestety, beda mnie dalej malteretowac z tych samych slowek ;)
Pozdrawiam
Hej, Dianka!!!Współczuję Ci, ale wiesz, chyba wszystkie studia językowe są w tym do siebie podobne. U mnie w pierwszej sesji z praktycznej nauki oblewali ludzie, którzy przez całe liceum koncentrowali się wyłącznie na języku rosyjskim(bo o tym kierunku mówię:)). Mówili świetnie, a jednak nie wystarczająco dobrze. Niektórzy zwyczajnie nie nadawali się, ale inni, pomimo wytężonej regularnej pracy, nie byli w stanie zdać nawet po powtarzaniu tego samego roku. Nie wiem od czego to zależy, naprawdę. To jest przykre. U mnie, nawet na trzecim roku zdarzyło się, że prawie pół roku oblało gramatykę opisową!! I co Wy na to??Na trzecim roku!!(na mojej filologii ten przedmiot jest przez 8 semestrów). Jest więc wiele sytuacji, w których można się "wyłożyć". Mimo wszystko moim zdaniem- warto.
Najlepsi na pewno dadzą sobie radę (nie koniecznie za pierwszym podejściem), a jeśli ktoś poważnie podchodzi do tego kierunku- nie zniechęcą go przejściowe niepowodzenia. Jestem przekonany, że i Ty się nie poddasz.
Dopiero teraz sie przylacze do rozmowy, bo wczesniej mialem problemy z netem :/ Mam pytanko do mysterious girl... Czy ciezko bylo obronic licencjatu na UAMie?? A jak wyglada dyplom?? Tzn czym sie rozni od tego po studiach w poznaniu?? I jeszcze jedno... ile godzin tygodniowo jest na pierwszym roku i czy duzo jest zajec z anglojezycznymi wykladowcami??
Za wszelkie informacje dziekuje i pozdrawiam studentow kolegium :)
A czy na sum mozna sie dostac do poznania po college?? :)
pozwolcie ze wypowiem na ten temat. otoz dianka ma racje, ze nauki jest mnostwo non stop tylko zakuwanie slowek i innych rzeczy. te studia sa czasem niesprawiedliwe wiec nie dziwie sie twemu rozzaleniu. ja osobiscie mialam wiele szczescia ze przeszlam ten rok bez szwanku, ale od poczatku zakladalam ze bedzie strasznie ciezko dlatego do pazdziernika wzielam sie ostro za nauke, sama robilam slowka, siedzialam po nocach, wlasciwie mozna powiedziec ze rok z zycia, ale warto bylo. jesli chodzi o speaking faktycznie zajecia sa do bani dlatego trzeba w miare szybko jakims cudem ocenic swoj poziom i wziazc sie do roboty. wiem ze latwo radzic ja nigdy nie bylam w takiej sytuacji, ale chyba innego wyjscia nie ma. mam rade na dla nowych studentow: trzeba sie wziazc solidnie do pracy od samego poczatku pozniej pojdzie z gorki. z reszta wystarczy "usmiechnac sie" do kogos z drugiego roku i polowe roboty macie zrobiona (mam na mysli slowka). pozdrawiam
Mam pytanie do mysterious girl... jestem teraz w 3 klasie i nie wiem gdzie sie udac na filologie ang... na uam pewnie sie nie dostane a zreszta nie wiem czy chcialbym tam studiowac... uczelnia renomowana ale podobno mnostwo stresu...i niemila stmosfera... zreszta renoma w polsce kojarzy sie z przekretami ;) planowalem nkjo bydgoszcz dlatego tu sie wpisuje... jak sie konczy nkjo to ma sie dyplom z UAM?? taki sam jak po UAM?? moze bez sensu startowac do poznania?? prosze o odpowiedz, bede wdzieczny... :D:D pozdroofki
Witam! Osobiscie polecam nkjo bydgoszcz, po ukończeniu nkjo i zdaniu egzaminu dyplomowego jedziesz na egzamin licencjacki na UAM. Po zdaniu tego egzaminu otrzymujesz dyplom licencjacki z pieczecia UAM Poznań. Atmosfera na egzaminie w Poznaniu jest bardzo przyjemna,ale trzeba sie przygotowac dobrze.
Możesz spróbować startować w dwa miejsca (UAM i NKJO) i zobaczysz gdzie sie dostaniesz. Z tego co wiem to dostac sie na UAM to jeden problem, ale jeszcze wiekszy problem to się tam utrzymać, szczególnie w początkowych latach(poczytaj inne posty).
Najlepsza alternatywa chyba jest licencjat w nkjo i kontynuacja mgr na UAM :)
Co do przekrętów... na UAM przekrętów raczej nie widać (w przeciwienstwie do innych uczelni...hmm..) o wszystkim jestes informowany i to szybko, wszystkie informacje są w internecie, jest tam bardzo dobra organizacja i porzadek.
Życzę powodzenia :)
Pozdrawiam.
Ale Wam zazdroszcze!! Zapóźno się ocknęłam i na NKJO startowałam dopiero we wrześniu. Niestety się nie udało, dlatego z takim sentymentem czytam wasze posty....
Co do poziomu na NKJO to słyszałam niedawno, że to najlepsza szkoła w Polsce, więc napewno jest ciężko. Dotarło do mnie, że jak za rok chce startować jeszcze raz to fajnie by było gdybym już zaczęła się uczyć... :/
I w związku z tym mam prośbe: czy może ktoś podać jakie książki są potrzebne na angielski?? Do wszystkich przedmiotów, bo ja to chyba jednak noga jestem z angielskiego i wogle nie wiem czego można się tam spodziewać....

Będę wdzięczna =)
Nie martw się Tremere powodzenia w przyszłym roku!!!!!!!
proponuje testy Krzyzanowskiego, Vince, Martinet, Mariusz Misztal "tests in english vocabulary". nie wiem czy dobrze cie zrozumielam chcesz ksiazki aby sie przygotowac? jakby co mam testy z ubieglych lat :D
mam pytanko Z tego co słyszałam Vince będzie potrzebny na NKJO Czy dostane go gdzieś w bydgoszczy? I ile ta książka kosztuje??
Vince'a dostaniesz w kazdej ksiegarni jezykowej tyle tylko ze na zajeciach otworzysz ja jakies 5 razy a cala czesc na slownictwo jest niepotrzebna, poniewaz wejsciowki ze slowek (odbywaja sie co 3 tygodnie) bazuja na slowkach ze starej wersji Vinca. tak wiec czy tak musisz skserowac czesc ze slownictwem ze starego Vinca no i czesc gramatyczna z nowego,tego jest znacznie wiecej tak wiec jesli chcesz juz kupic to kup nowego (okladka zielona) ale zakrecilam...mam nadzieje ze wiodomo o co chodzi. ludziom, ktorzy raczej kasy nie maja radze kserowac na matejki (kolo nkjo) maja za 10gr przy UKW (na chodka) nawet za 9gr. z reszta zerknij na allegro tam jest duzo taniej. pozdrawiam
nowa ksiazka kosztuje kolo 50zl ale majac legitymacje sluchacza w nkjo lub na UKW masz znizke 20% w ksiegarni na ul.Focha.
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 138