Katedra Języków Specjalistycznych - pytania i odp.

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 125
Wiesz, zycie nauczyciela jest baaaaaaaaardzo ciezkie:)Nie ma czasu na nauke:)
Czesc Waldi! przeczytalam twoje wypowiedzi na temat katedry i jestem ciekawa kilku rzeczy - co studiujesz???? wydaje mi sie ze jednak uczysz sie na katedrze - za duzo o niej wiesz... Albo moze stoisz po \"drugiej stronie barykady\"? Za madry jestes:) Pozdrawiam:)
No, niech tam :-)

What is a parallel group study?

What is a phase I trial?

\"I don\'t know what drug I was taking - my doctor knew that for sure - but it was giving me stomachache so I quit\" - what do you call such a patient? What was the design of the trial (one adjective)?

What is the word to describe a trial carried out in several clinics/hospitals, maybe even in different countries? What phase study is it?

What are the most important variables typically accounted for during case-control matching?

What is the English translation for kryterium oceny?

Translate into English:
Analiza zbiorcza wyników trzech randomizowanych badañ III fazy oceniaj±cych skutecznoæ XYZ

Circle the one, two or three correct answers:

In which of the trials below does the sample consist of a small number of sufferers?
a) pre-clinical b) phase I c) phase II d) phase IV

Which of the items below are NOT important for the per-protocol analysis?
a) evaluable patients b) withdrawals c) drop-outs d) ADRs
kiedyś jedna moja koleżanka powiedziała mi, że jestem jak Will Smith - tzn. taki fajny jak W.S. :) a tu teraz jeszcze takie komplementy że jestem za mądry :) no prosze... jakie to miłe... tyle że mocno przesadzone, niestety :(((
widzę że moja postać (nader jednak skromna) budzi coraz większe kontrowersje! hm... ciekawe co by czuli ci, którzy na tym forum na mnie trochę najeżdżali, gdyby rzeczywiście okazało się, że stoję \"po drugiej stronie\"... na samą myśl o tym robi mi się przyjemnie... może potwierdzić tę tezę? kusząca perspektywa, jednak...
... jednak wrodzona prawdomówność każe mi zaprzeczyć. nie, nie jestem pracownikiem kjs ani żadnej innej jednostki UW. ani też żadnej innej uczelni wyższej. nie jestem nawet nauczycielem w szkole średniej, a tym bardziej już podstawowej - nie wytrzymałbym z bachorami (tutaj ukłon w stronę postaci odtwarzanej przez A.S. w filmie \"Gliniarz w przedszkolu\"). robię zato różne inne ciekawe rzeczy, ale to temat na inną dyskusję :)))
P.S. jak rozumiem, to poniżej to są właśnie \"pytania na kolosa z klinicznych\"? Boże drogi, czego Wy się tam uczycie??? nic z tego nie rozumiem, wstyd się przyznać... powodzenia!!! (chyba się przyda...)
lol ;)

jaki Pan miły :)

Może warto upowszechnić tę formę komunikacji?
a nawet gdyby sie okazalo, że jesteś po 2 stronie (zabrzmialo, jak near-death experience :), to co?

mysle, ze nikt nie ma na celu wypisywac tu klamstw (zreszta po co?). przeczytalam na forum kilka wypowiedzi osob jak sadze z mojego roku i wszystko sie zgadza. niestety ;( Zreszta klamstwo latwo udowodnic.
Juz zostala upowszechniona - ta wersja byla omawiana na ostatnich zajeciach :-)

mg
to poprosimy też zestawy dla innych grup :)

jak równość, to równość
Prosze poprosic studentow starszych lat - wersji jest ok. 8. Jezeli ktos nauczy sie ich wszystkich na pamiec, sukces gwarantowany :-)
beda co prawda pewne zmiany :-(

mg
Wiesz, jak tak się temu bliżej przyjżeć to nie jest to takie głupie. Ale ciężko jest zapamiętać coś co cię zupełnie nie interesuje:(
A co do pytań poniżej, to składam dzięki panu Mg za fatygę, ale na zajęcia chodzę i już je mam.
To mial byc zart, oczywiscie - liczylem, ze Pan(i) nie byl(a) na zajeciach i da sie nabrac.

Pozdrawiam

MG
No i po kolosie! Nie było aż tak tragicznie ;) Da się przeżyć
Rozumiem. Nastepny ma byc trudniejszy. OK. :-)
Ojojoj! Nie o to mi chodziło! No jak już się człowiek do czegoś przygotuje, to nie jest to takie trudne. A że zarwałam kilka nocek żeby tego dziadowstwa się nauczyć to chyba nie znaczy że przed następnym kolosem już mam popadać w bezsenność ;) Litości!!!!!
robię zato różne inne ciekawe rzeczy, ale to
>temat na inną dyskusję :)))

A co to takiego ciekawego? Może i ja powinnam spróbować ;)
niejedna osoba wiele by oddała, żeby wiedzieć, czym się zajmuję...
> to chyba nie znaczy że przed następnym kolosem już mam popadać w bezsenność ;) Litości!!!!!

Kein litosc. Wykladowcy sa sady@%#$@, chcialem napisac teachers are sad when students cannot find time to prepare for a test.
No tak, ładnie to się tak znęcać nad biednymi uczniami/studentami? ;) Ja się dopiero wyżywam jak mi jakiś mocno podpadnie ;) Ale tak bez przyczyny? To nie wypada ;) A tak by the way, to się kurczę przygotowałam to tego głupiego testu! Żeby to mi sie jeszcze kiedyś przydało! Ale ja na prawdę nie mam zamiaru siedzieć z nosem w badaniach klinicznych, bądź czymkolwiek związanym z medycyną!
>Ale ja na prawdę nie mam zamiaru siedzieć z nosem w badaniach klinicznych, bądź czymkolwiek związanym z medycyną!

Ale moze sie zdarzyc np. tlumaczenie umowy o przeprowadzenie badania klinicznego albo kosztorysu takiego badania. Akurat ten material przyda sie rowniez tlumaczom \'niemedycznym\'.
Skoro się tak przy tym upierasz...Ale jakby się zdrzyło to mam nadzieję że w razie trudności pomożesz ;)
a ja nie musze nic dawac, bo wiem :p

phi
no to widzisz jaka oszczędność :)
o ba! :)
to podziel sie z reszta ta wiedza, bo jak widzisz waldi wyrosl tu nam na strasznie kontrowersyjna postac..;)
aż sam się dziwię skąd takie zainteresowanie moją osobą :)
No to jak, rozwiejesz nasze wątpliwości?
Niektóre postaci wiele tracą, gdy aura tajemniczości opadnie i widać tylko szarą rzeczywistość ...
no to masz ladna grupke fanow! no ale czemu tu sie dziwic, skoro przemawiasz jakbys znal KJS od podszewki:)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 125

 »

Pomoc językowa