Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

211-240 z 615
Cytat: helioska
Blokada, to jak dla mnie zdydowanie największa bolączką podczas nauki języka

Właśnie dlatego jestem wolę lekcje na kursach językowych, bo przełamujemy się przy publiczności. A to najcenniejsze.
Moi znajomi polecają szkołę Peritus Speed School. Za ich namową sama zapisałam się na kurs i nie żałuję. Zawsze możesz umówić się na lekcję próbną i sam ocenisz czy warto.
Cytat: helioska
Blokada, to jak dla mnie zdydowanie największa bolączką podczas nauki języka

Dlatego dobrze mieć nativa w kursie
Cytat: bejotka
Cytat: terri
Co do Esperanto - to dobrze wiedziales ze ja to znam - ale dlaczego tak popularny jezyk nigdzie nie jest uzywany?
No i nie odpowiedziales na moje pytanie:
'Ktore jezyki sa na nim bazowane'? -

1. Jeśli język Espereanto nie jest nigdzie używany, to nie może być popularny.

2. "Które języki są na nim bazowane?" - Źle zadane pytanie. Poprawne powinno być:
Na jakich językach bazuje Esperanto.

Takie wynalazki nie mają perspektyw, światem rządzi angielski
Cytat: smack
Takie wynalazki nie mają perspektyw, światem rządzi angielski

Tak, angielski chyba ostatecznie zdominował świat. Jednak nie przekreślałbym innych języków, choć faktycznie bardziej jako hobby.
edytowany przez kaktus12: 02 paź 2013
Cytat: koczkodan5
Ja akutat skorzystałem na metody w English For You, kursy opierają się na wpółpracy polskiego lektora i nativa. Dużo się mówi, kursy są dynamiczne w małych grupach. Sporo można jescze uzupełnic konwersacji na warsztatach w kafejce dyskusyjnej, miejsce bardzo przyjazne, a tematy prowadzone przez Narivów są ciekawe. Warszataty dają możliwość elastycznego doboru materiału przez Nativa, dla mnie sporą pomysłowością wykazał się Amerykanin Chad, ale także Andrew.
Myślę teraz o kursie zagranicznym, chcę jeszcze bardziej zmusić się do gadanie, podobno English First robi coś takiego, znacie ich usługi, drogo, czy warto ???

Jeżeli chodzi o naukę i system prowadzenia zajeć w English For You to ja mam z grubsza podobne doświadczenie, mnie się oprócz tego, ze oferują pokazną liczbę zajęć z osobami anglojęzycznymi odpowiada, fakt, ze szkoła wyspecjalizowała się w jednym konkretnym języku, czyli angielskmi.
Jak patrzę sobie na doświadczenie, kilkunastolenie to budzi to we mnie zaufanie. Mnie poduczyli akurat dobrze angielskiego( szczególnie mówienie) i przygotowali do egzaminu. Oczywiście można powiedzieć, ze szkoły jak Profi Lingua, która oferują cały pakiet języków też może być wygodne, masz szereg zniżek, każdy więc wybiera po swojemu
edytowany przez summma: 07 paź 2013
Cytat: zamek01
Cytat: barrbarella21
Pewnie ze mozesz śmiało uderzać w Callana! O GB w Wawie słyszałem sporo dobrych opinii, ale sam nie chodzilem, bo mieszkam w Krakowie i tu też uczylem się Callana. w mojej opinii jest to bardzo skuteczna metoda w przełamaniu barier w mówieniu, stworzona właśnie dla takich osób jak wnioskując z opisu - TY. Jesli chcesz, napisz do mnie na priv [email] a dam Ci kontakt do kumpla, który chodził do GB English, pewnie bedzie mogl odpowiedziec na Twoje pytanie. Zawsze warto mówić i (wiem ze kilka osob sie ze mna nie zgodzi) ale wg mnie b. źle że w Polsce najpierw uczymy sie czytać w obcym jezyku, pozniej pisać a na koncu mowić. Naturalnym początkiem w nauce języka jest własnie mowienie. Spójrz na dzieci. Pozdrawiam i życze owocnych przełamań! :)

Dziekuję bardzo za polecenie, byłam na lekcji próbnej i na sto procent zapisze się na cały kurs! Faktycznie, metoda wydaje się być skrojona dla mnie :)

Koleżnka chodziła do GB na Callana i mówi, że to do niej trafiło[/quote]

Co do Callana to jeszcze polecę spokojnie City School, też długo na rynku i chyba jako piwersi zaczęli uczyć Callanem w Wawie
Cytat: tomasz234
Myślę, ze jestem dość klasycznym przypadkiem. Uczyłem się angielskiego już jakiś czas, niestety dotychczas większość kursów była typowa. Ćwiczenie numer 1, 2, 3.... Gramatyka więc u mnie nie jest najgorsza. Mam problem kiedy przyjdzie mi coś powiedzieć, blokada i tyle. Potrzebuje szkoły, która uporządkuje trochę gramatykę, ale przede wszystkim zmusi i zmobilizuje mnie do mówienia.
Jakie według Was będą najlepsze kursy i metody.
Dzięki za informacje...

Najgorsze takie kursy, gdzie walisz ćwiczenie za ćwiczeniem nuuuda
Cytat: smack
Cytat: tomasz234
Myślę, ze jestem dość klasycznym przypadkiem. Uczyłem się angielskiego już jakiś czas, niestety dotychczas większość kursów była typowa. Ćwiczenie numer 1, 2, 3.... Gramatyka więc u mnie nie jest najgorsza. Mam problem kiedy przyjdzie mi coś powiedzieć, blokada i tyle. Potrzebuje szkoły, która uporządkuje trochę gramatykę, ale przede wszystkim zmusi i zmobilizuje mnie do mówienia.
Jakie według Was będą najlepsze kursy i metody.
Dzięki za informacje...

Najgorsze takie kursy, gdzie walisz ćwiczenie za ćwiczeniem nuuuda

Ale z drugiej strony jakoś trzeba wbić sobie materiał do głowy
Mam znajmego, który chce się nauczyć się polskiego, co proponujecie
Cytat: car321
Mam znajmego, który chce się nauczyć się polskiego, co proponujecie

Nie podałeś jednej bardzo istotnej sprawy - czy on przyjeżdża do Polski?
Czy może chce się u siebie w kraju nauczyć naszego języka? W drugim przypadku polecam po prostu kurs językowy.
Cytat: krecik0987
Można pomyśleć także o wyjezdzie np na Maltę

Zgadzam się. Byłem na Malcie i angielskim jest tam drugim językiem urzędowym po maltańskim (w którym o dziwo występują takie litery jak np. "ż"). Wiem z własnego doświadczenia, że najlepiej jest wyjechać na zagraniczny kurs językowy. Jesteś wtedy zmuszony niejako do nauki angielskiego i nie ma takiej sytuacji, że nauczyciel mówi po polsku o jakimś czasie, a potem każe Ci klepać to samo jak papuga. Poza tym Ci native speakerzy są wysoko kwalifikowani.
Sprawdźcie ofertę na www.edu-podroznik.pl (zarówno Malta jak i GB, po przesłaniu maila dostaniecie ofertę).
Każdy ma swój własny sposób na naukę języka, ale najlepiej jest jak jesteś "zmuszony" go używać codziennie:)
à propos Malty, this will make you laugh:
Cytat: zielonosiwy
à propos Malty, this will make you laugh:

Świetny filmik. Rzeczywiście jest w tym dużo prawdy. Płakałem ze śmiechu. Na Malcie podobnych Włochów nie spotkałem, ale w Manchesterze już tak.
Wyjazd, wyjazdem dobra sprawa, ale jaki jest koszt w porównaniu z klasycznym kursem
Cytat: zamek01
Wyjazd, wyjazdem dobra sprawa, ale jaki jest koszt w porównaniu z klasycznym kursem

Nie jestem przekonany czy taka dobra. Większość z nas ma czas na wyjazd w okresie urlopowym.
Wolę regularną naukę, ale takie wyjazdy oczywiście na pewno dużo dają, ale raczej to świetne uzupełnienie kursu.
Cytat: kaktus12
Cytat: zamek01
Wyjazd, wyjazdem dobra sprawa, ale jaki jest koszt w porównaniu z klasycznym kursem

Nie jestem przekonany czy taka dobra. Większość z nas ma czas na wyjazd w okresie urlopowym.
Wolę regularną naukę, ale takie wyjazdy oczywiście na pewno dużo dają, ale raczej to świetne uzupełnienie kursu.

Duży zastrzyk jezyka nie jest zły
Cytat: kondzio1123
Cytat: kaktus12
Cytat: zamek01
Wyjazd, wyjazdem dobra sprawa, ale jaki jest koszt w porównaniu z klasycznym kursem

Nie jestem przekonany czy taka dobra. Większość z nas ma czas na wyjazd w okresie urlopowym.
Wolę regularną naukę, ale takie wyjazdy oczywiście na pewno dużo dają, ale raczej to świetne uzupełnienie kursu.

Duży zastrzyk jezyka nie jest zły

Ale ja nie twierdzę inaczej. Taki wakacyjny kurs może bardzo wiele dać, ale nie powinien zastępować systematycznej nauki. W wielu wypadkach nie trzeba przecież nawet za coś takiego płacić. jeżeli Twój angielski jest już jakoś zaawansowany, to każdy wyjazd zagraniczny, na którym posługujesz się językiem sporo daje.
Cytat: zamek01
Wyjazd, wyjazdem dobra sprawa, ale jaki jest koszt w porównaniu z klasycznym kursem

Klasyczny kurs 10 miesięczny w zależności od szkoły kosztuje 2[tel]zł. W przypadku zagraniczej szkoły językowej, np. moje biuro ma w ofercie 2 tygodniowy kursu j. angielskiego (40h) na Malcie za 2580 zł z zakwaterowaniem. Oczywiście, że powinieneś się uczyć j. angielskiego przez cały rok, ale dzięki takiemu kursowi Twój angielski prawdopodobnie skoczy poziom wyżej.
Nic innego powyżej nie napisałem. Kurs wakacyjny oczywiście może sporo pomóc, ale nie zastąpi regularnej nauki.
Ile Waszym zdaniem potrzeba jest czasu na to zeby tak w miare na dobrym poziomie komunikacyjnym nauczyc sie angielskiego ?
Cytat: patryckab
Ile Waszym zdaniem potrzeba jest czasu na to zeby tak w miare na dobrym poziomie komunikacyjnym nauczyc sie angielskiego ?

najpierw napisz co rozumiesz jako 'dobry poziom komunikacyjny'....
Cytat: patryckab
Ile Waszym zdaniem potrzeba jest czasu na to zeby tak w miare na dobrym poziomie komunikacyjnym nauczyc sie angielskiego ?

Bardzo, bardzo trudne pytanie, ale najlepiej nastawić się na naukę 2-3 letnią. Wszystko zależy od poziomu z jakiego startujesz i jaki chcesz osiągnąć.
Cytat: smack
Cytat: tomasz234
Myślę, ze jestem dość klasycznym przypadkiem. Uczyłem się angielskiego już jakiś czas, niestety dotychczas większość kursów była typowa. Ćwiczenie numer 1, 2, 3.... Gramatyka więc u mnie nie jest najgorsza. Mam problem kiedy przyjdzie mi coś powiedzieć, blokada i tyle. Potrzebuje szkoły, która uporządkuje trochę gramatykę, ale przede wszystkim zmusi i zmobilizuje mnie do mówienia.
Jakie według Was będą najlepsze kursy i metody.
Dzięki za informacje...

Najgorsze takie kursy, gdzie walisz ćwiczenie za ćwiczeniem nuuuda

Fajnie jak w kursie są warsztaty, gdzie każdy może znalezc dla siebie intersujący temat do konwersacji
Z mojej strony polecam Długi Język - szkołę przy Słomińskiego, obok Dworca Gdańskiego. Dużo się mówi i jest native speaker na połowie zajęć.
Czy tak już jest na pozioie poczatkującym w Długim Języku , czy dopiero od jakiegoś poziomu
Ja polecam Lingualand, do której chodzę i jest naprawdę super. Przez kilka tygodni nauki załapałem wiele trudnych słów, których wcześniej nie rozumiałem. Nie boję się także rozmawiać po angielsku!
Po dwóch roku przerwy zdecydowałem się zapisać się do English For You, chodziłem do tej szkoły już jakiś czas temu i bardzo spodobał mi się układ, gdzie kursy prowadzone są w systemie polski lektor/native speaker. Mnie taka froma nauki bardzo się przydała, dzięki temu poprawiło się moje mówienie. Jestem pozytywnie nastawiony na powrót do tej szkoły. Liczę, ze znowu uda mi się coś poprawić z angielskim. Mam nadzieję, ze znowu pochodzę sobie na warsztaty do kafejki English For You, bardzo miłe miejsce, gdzie przyjemnie można spędzić czas.
Cytat: Zanoik94
Ja polecam Lingualand, do której chodzę i jest naprawdę super. Przez kilka tygodni nauki załapałem wiele trudnych słów, których wcześniej nie rozumiałem. Nie boję się także rozmawiać po angielsku!

Fajnie, ale moze napisz więcej szczegółów co dokładnie pasuje ci w tej szkole, piszesz dosyć ogólnie, choć oczywiscie szkoła rzeczywiscie może jest i dobra
Lokalizacja szkoły to nie tylko co się liczy, czasami warto dojechac dalej, aby dostać dobry kurs
211-240 z 615