Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

421-450 z 615
Cytat: Robbertoxx
Too right, the only one thing that it doesn't concern is sex,imo.

Wszytko co uzywa sie kazdego dnia bedzie pracowalo sprawnie......to nawet dotyczy 'the little grey cells'....:-)
oczywiście !
Cześć Wszystkim,

ja mam taki problem, że chciałbym rozpocząć naukę teraz, ale wszędzie już są potworzone grupy. Czy są jakieś szkoły (najlepiej na Ursynowie), gdzie można rozpocząć naukę w dowolnym momencie? (tylko nie mówcie mi o speak up). I oczywiście żeby to była dobra szkoła :)

Pozdrawiam!
Cytat: meteorr44
Sporo pozytywów tu i tam słyszałem właśnie o English For You. Koleżanka z pracy bardzo poprawiła swój angielski w tej szkole. Widzę to jak dogaduje się z anglojęzycznym szefostwem. Teraz sam mam zamiar powalczyć ze swoim angielskim. Widzę jak dużo dały jej jednak zajęcia konwersacyjne z nauczycielami z Anglii. Śmiga po angielsku i zna tyle idiomów i powiedzonek po angielsku że szok. Sam może też tam wskoczę na kursik od września

Ja osobiście mogę potwierdzić powyższą opinię. Rzeczywiście w English For You jest szeroki dostęp do native speakers. Widzę, że dało mi to całkiem sporo. Ponieważ każdy temat był na początku omówiony przez polskiego lektora, opracowywana była także część gramatyczna dokładnie było wiadomo o czym będzie konwersacja z lektorami anglojęzycznymi. Zajęcia były więc spójne. Dawało to czas aby przygotować się do rozmowy. Podczas spotkań z Anglikiem czy Amerykaninem każdy miał czas aby się wypowiedzieć, poprawiane były błędy i ostatecznie trzeba było mówić, nawet jeżeli popełnialiśmy błędy. Ważne, ze grupa była kameralna. Osobiście wyprostowałem gramatykę, ale przede wszystkim dużo łatwiej idzie mi gadka po angielsku. Z tego co się orientuję oprócz English For You dobrych native speakers ( doświadczenie plus kwalifikacje) znajdziemy w WSC, Cambridge i Angloschool( siostra przygotowała się tam do matury)
edytowany przez car321: 13 paź 2015
Cytat: terri
Cytat: Budda_first
To oczywiste, jeżeli czegoś nie ćwiczymy to szybko nam wypada z głowy.

Ciekawa jestem czy umiesz jezdzic na rowerze? Jak tak, to czy zapominasz jak to sie robi nawet za 20 lat? Chyba nie. Ja mowilam tez o innych rzeczach - use it or lose it'.

To chyba mało trafiony przykład. Oczywiście po 20latach dalej potrafisz jedzic na rowerze, ale po takiej przerwie dasz radę przejechać może 20 km. Jezdzać systematycznie i 100 nie bedzie problemem. Tak samo z językiem po przerwie też się dogadasz, ale mało sprawnie, będzie trudno znalezć słówko i zbudować zdanie. W każdej dziedzinie jazda rowerem, gra siatkówkę, czy posługiwanie się językiem ptaktyka czyni mistrza
Cytat: hape022
Cześć Wszystkim,

ja mam taki problem, że chciałbym rozpocząć naukę teraz, ale wszędzie już są potworzone grupy. Czy są jakieś szkoły (najlepiej na Ursynowie), gdzie można rozpocząć naukę w dowolnym momencie? (tylko nie mówcie mi o speak up). I oczywiście żeby to była dobra szkoła :)

Pozdrawiam!

Na Ursynowie to chyba jest najwięcej szkół w Warszawie, najwięcej mieszka tam młodych ludzi oprócz Tarchomina i Białołęki
Owszem, ale żadnej z tych najbardziej polecanych i większości powstały już grupy...
Czasami można spokojnie dołączyć do grupy, która już powstała.
Cytat: car321
Czasami można spokojnie dołączyć do grupy, która już powstała.

Jeżeli jest się na poziomie powyżej A2. Ciężko dołączyć na A1, każde zajęcia stracone ciężko nadrobić
Dokładnie na b1 czy B2 łatwo samemu nawet nadrobić
Jak ktoś szuka to dzisiaj znalazłem taki ranking szkół w Warszawie link:
http://szkolyjezykowe.zumi.pl/warszawa,index.html
edytowany przez korba1: 14 paź 2015
Cytat: Ziber
Wiem po sobie, sporo czasu zajęło mi przygotowanie się do CAE, przede wszystkim byłem umotywowany chęcią zdobycia lepszej pracy lub awansu. To dodatkowo umotywowało mnie do pracy. Cierpliwie siedziałem nad zadaniami. Oczywiście wiele zależy od lektora, metoda i szkoły językowej. Ale jednak 50-60 procent sukcesu to nasz udział i praca

Miałem tak samo, motywacja awansu w pracy była podstawowym czynnikiem motywującym
Lepiej zawsze zacząć kurs od poczatku niż dołączyć, ale na poziomie B1/B2/C1 nie będzie to większy problem
Kiedyś dołaczyłam na A2 w połowie kursu i nadrobiłam, więc się da
Na A1 jeden jest troszkę trudniej, ale zawsze się da
myślę, że warto rozważyć Sokratesa, prowadzą kursy dla dorosłych, i jak po sobie widzę - dobrze im to wychodzi :D mają chyba dwie placówki jakoś w wawie, jedna na Natolinie i chyba jeszcze Kabaty
Dla mnie jest ważna mniej lokalizacja, bardziej jakość i renoma. Zawsze mozna podjechać
edytowany przez Wokal_99: 05 lis 2015
Przede wszystkim jakość, potem lokalizacja przy wyborze szkoły
Cytat: hape022
Cześć Wszystkim,

ja mam taki problem, że chciałbym rozpocząć naukę teraz, ale wszędzie już są potworzone grupy. Czy są jakieś szkoły (najlepiej na Ursynowie), gdzie można rozpocząć naukę w dowolnym momencie? (tylko nie mówcie mi o speak up). I oczywiście żeby to była dobra szkoła :)

Pozdrawiam!

Popatrz dobrze w necie, szkoły czesto na stronach www podają daty rozpoczęcia kursu
Cytat: kate.newone
Na A1 jeden jest troszkę trudniej, ale zawsze się da

A1 to poziom nauki od którego najwięcej zależy, jak się go przebrnie to reszta spoko leci
Dokładnie, jak ze wszystkim najtrudniej zacząc
Cytat: car321
Dokładnie, jak ze wszystkim najtrudniej zacząc

Ktos raz madrze powiedzial: Nawet maratony zaczynaja sie od pierwszego kroku.
Bardzo - nie polecam - szkoły Speak Up!
Gdyby ktoś chciał zaryzykować, to niech dokładnie sprawdzi umowę, bo można się naciąć jak na umowach w banku. Konsultant przedstawi wszystko w superlatywach (w końcu za to mu płacą), pomijając wszystko to, co może Cię zrazić, np. w moim przypadku rozwodził się nad "tanią" miesięczną opłatą, a nie wspomniał ani słowem, że okres płatności za naukę będzie o kilka miesięcy dłuższy niż sama nauka!!!

Kolejna sprawa. Przy pojawieniu się trudności rozmawiałam z różnymi konsultantami, ale ich zdania były sprzeczne ze sobą... Chcąc usłyszeć ostateczną, właściwą możliwość rozwiązania problemu od dyrektorki szkoły (przy Al. Solidarności w W-wie), dziwnym trafem o żadnej godz. nie mogłam jej zastać w pracy, a pracownicy recepcji tłumaczyli, że nie ma ustalonych godz. pracy... Po kolejnych próbach kontaktu słyszałam, że albo jest na urlopie, albo "akurat wyszła"...
Otrzymałam w końcu kontakt mailowy. Opisałam cały problem i ... Żadnej odpowiedzi nie dostałam... Wysłałam kolejne maile i dopytywałam się, czy docierają do odbiorcy - niestety, konsekwentnie byłam ignorowana.
W końcu zadzwoniła do mnie osoba ze Speak Up, która miała pomóc znaleźć rozwiązanie - chyba pozornie, bo koniec końców odesłała mnie do konsultantów ze szkoły.

I znów to samo... Różne wersje i brak rozwiązania...

Na dodatek zostałam oszukana, bo w związku ze zmianą systemu nauczania obiecano mi dodatkowy miesiąc nauki. Ten argument był wykorzystywany przez konsultantów, którzy odradzali mi rezygnację z kursu - bo przecież nadrobię część zaległości w dodatkowym miesiącu.

Ostatecznie - wyszłam na frajerkę, którą szkoła może bezkarnie lekceważyć...

Zapłaciłam mnóstwo kasy, nie skorzystałam w pełni z kursu bo było to dla mnie niemożliwe czasowo (praca) i nie otrzymałam obiecanego dodatkowego miesiąca nauki - jakoś dziwnym trafem wszyscy konsultanci widzieli w moim systemie dodatkowy mies.nauki, a administracja już nie.

Znów muszę tracić czas na dochodzenie swoich praw i dopraszanie się o informacje w tej sprawie.

Szkoła potraktowała mnie jak "dojną krowę", z którą nie trzeba się liczyć i można oszukać.

Może są zadowoleni uczniowie tej szkoły, ale ja nie polecam ryzykować i narażać się na tyle nieprzyjemności i nieuczciwe zagrania pracowników Speak Up.
O tej wspanialej szkole piszemy juz od lat. Trzeba tylko poszukac to w Internecie.
Nawet ten watek jest od 2011......i dalej ludzie robia swoje.
edytowany przez terri: 16 gru 2015
Cytat: kate.newone
Przede wszystkim jakość, potem lokalizacja przy wyborze szkoły

Dokładnie tak
Cytat: maloln
Cytat: car321
Czasami można spokojnie dołączyć do grupy, która już powstała.

Jeżeli jest się na poziomie powyżej A2. Ciężko dołączyć na A1, każde zajęcia stracone ciężko nadrobić

Pamiętam jak było na A1, ale jak radość gdy teraz myślę o tym jako historycznym wydarzeniu
Jednak poprawiło się w Polsce z angielskim gdyż jedynie około 10 procent kursów to A1, reszta to wyższe poziomy
o fakt bardzo ostatnio poprawił się angielski w Polsce
Cytat: koczkodan5
o fakt bardzo ostatnio poprawił się angielski w Polsce

To zleży od części Polski a le w duzych miastach zdecydowanie tak
Średni poziom Polaka po studiach to B1 plus
421-450 z 615