Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

631-660 z 749
Cytat: car321
A co ci się nie podobało w Callanie, znam osoby zadowolone. Oczywiście każda metoda ma plusy i minusy

Czy ktoś może dokładnie opisać na czym polega ten Callan, kilka lat temu był bardzo popularny system nauki, czy warto??
Cytat: magda.go
wygląda na to, że dobór szkoły to bardzo indywidualny proces. Jednym się podoba jedno inny drugie. To czym ja się kierowałam to głównie nie szablonowe podejście, uczę się już milion lat i byłam na wielu kursach. Generalnie bardzo szybko się nudzę. Obecnie jestem w speak upie. Wybrałam sobie mieszany kurs. To my decysujemy jak chcemy sie uczyc. Są tu grupy indywidualne, duze, ale, warsztaty, zajecia temateczne. Próbuję po trochu kazdej formy, zobaczymy, poki co nie narzekam

Co to znaczy "To my decysujemy jak chcemy sie uczyc". Samemu się układa grafik takich zajęć, brzmi ciekawie, ale nie czaję jak to wygląda w praktyce???
Elastyczny system to jednak za każdym razem musi być inny lektor
Cytat: zamek01
Oczywiście, zajęcia w dużych grupach sa kontrpoduktywna, minuta zajęć dla każdego. Powyżej 8-10 taka nauka zupełnie mija się z celem

Chodziłem kiedyś do szkoły, gdzie było 11 osób-słabo. Warto dopłacić do mniejszych grupek
>>>ale wiadomo że trudno się mobilizować samemu
Bardzo nie lubie, kiedy ktos przypuszcza ze wszyscy tak samo sie ucza. Niektorzy lubia byc sami i maja zdolnosci mobilizowania siebie samego. Nikt nie musi nade mna tez stac z batem i mnie bic do krwi (chociaz dla niektorych to jest przyjemnosc)...:-)
Akurat mam za sobą kurs niemieckiego w Goethe Institut i zgadzam się że wygodniej się pracuje w mniejszych grupach. W wielu miejscach wiążę się to niestety z większymi kwotami, no ale tak to już wygląda.
Zresztą Goethe Institut to sprawdzona marka jeżeli chodzi o niemiecki
W kwestii niemieckiego to dobrze uczą w deutsche schule
A co polecicie w jeżeli chodzi o hiszpański, angielski mam jakoś ogarnięty i chciałbym coś zdziałać właśnie z hiszpańskim
wiesz co językowo to generalnie lincoln bardzo dobrze stoi oni mają siedzibę na Chmielnej, przede wszystkim lektorzy są super, dużo serca widać w przekazywanie wiedzy wkładają i przez to od razu też się człowiekowi chce zabrać do nauki, ja z zajęć na zajęcia widzę, że jest coraz lepiej i coraz więcej umiem powiedzieć więc to też napędza i jeszcze żadnych zajęć nie opuściłem bo szkoda by mi było tą wiedzę tracić
Fakt, faktem dobrze jest trafić do szkoły, która specjalizuje się w konkretnym języku
Tylko takich jest rzeczywiście niewiele
A co proponujecie w kwestii Hiszpańskiego
Mój ziomek poszedł na hiszpański, bo miał sporo wolnego czasu, a jest kibicem Realu, więc już jakieś tam podstawy miał. Z tego co pamiętam, chodzi do empiku, ale nie pamiętam na jakiej ulicy. Ogólnie jest zajarany nauką i chwali sobie te zajęcia, bo mają dużo rozmów :)
Empik to chyba to samo co Speak Up, albo się mylę??
Cytat: madulka.know
Empik to chyba to samo co Speak Up, albo się mylę??

Tak to jedna firma
Cytat: madulka.know
Empik to chyba to samo co Speak Up, albo się mylę??

Dwie szkoły, dwie metody, jedna firma
Cytat: madulka.know
Fakt, faktem dobrze jest trafić do szkoły, która specjalizuje się w konkretnym języku

Niewiele takich szkół a szkoda
Ja zapisałam się teraz na hiszpański do Empik school i jest super :D świetna grupę mam, jest mega fajna kadra. Dużo rozmawiamy, bawimy się jednym słowem językiem. Czego chcieć więcej. Fajne ceny, fajne metody. Ja jestem jak najbardziej na plus. Przyjaciółka mnie namówiła, bo już angielski ogarnęłam, a mam jakiś dryg do języków to korzystam :) I wybrałyśmy promocje better together
Jak bym dobrze znała angielski to też bym rozważała naukę hiszpańskiego
Rzeczywiście English For You to bardzo dobra szkoła angielskiego, ukierunkowana na ten język. Mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o kursy w tej placówce i sporo z nich wyniosłem. Dobrze wspominam zarówno część realizowaną przez polską lektorkę i naszych native speakers. Fajnie, że udało mi się poznać różne odmiany angielskiego. ( Dobrze ogarnięci lektorzy z Anglii i Stanów) Zdecydowanie swobodniej mówię po angielsku, popełniam mniej błędów i lepiej dobieram odpowiedni czas. Moim zdaniem sukces w połowie zależy od szkoły i nawet najlepszego lektora. Ja ze swojej strony włożyłem dużo wysiłku, wkuwałem słówka, przygotowywałem się do testów i chodziłem na fakultety. Taka prawda samemu trzeba wypocić i włożyć pracy. Oczywiście ważny jest odpowiedni przewodni czyli lektor, który wskaże odpowiednią drogę.
edytowany przez masar: 21 lut 2017
Cytat: terri
>>>One (dzieci) jeszcze nie rozumieją jak język będzie dla niech kiedyś ważny w przyszłości.
..Alez przeciez (i mamy tu dowody na forum) nie TYLKO dzieci (do lat 12tu nawet) nie rozumieja jak wazny jest jezyk obcy.
Wiele mlodziezy (od 12 to 18tu) niby uczylo sie w niby szkolach, z niby nauczycielami, ktorzy niby byli platni....a jak przyjdzie co do czego to wlasnie dopiero pozniej otwieraja rece w nocniku pelnych gow....
>>>Dlatego nauczyciel, który potrafi tłumaczyć i motywować młodego człowieka jest nieoceniony.
Z tego co ja wiem, to czlowiek sam powinnien chciec czegos. Motywacja do nauki powinna byc jego (ucznia) celem.

Właśnie, waśnie. Jako dziecko nic nie rozumiałem, starzy wysyłali mnie na kursy i nic mi się nie chciało. Dopiero jak lat przybyło, zaczęło się zarabiać i okazało się, że bez dobrego angielskiego będzie ciężko na rynku pracy zacząłem się ostro uczyć, chodząc na kurs starałem się nie opuszczać zajęć, systematycznie uczyłem się i wiecie co udało mi się sporo zdziałać. Poprawiłem angielski. Tak jak pisałem w nauce liczy się też własna praca i to baaardzo
Nie. Widzisz, zebys byl sluchal swoich rodzicow jak byles maly, to byloby inaczej.
Gdyby rodzice mieli zdolnosci przekazywac co jest dobre dla dziecka (a nie ryczec jak jakies hieny 'on speed' na dzieci) wtedy dzieci moze by ich sluchali.
Prawda, prawda terri
Ale i tak lepiej pózno niz pozniej
Cytat: samanta.spark
Jak bym dobrze znała angielski to też bym rozważała naukę hiszpańskiego

Nauka każdego następnego języka staje się bardziej prosta
Cytat: meteorr44
Cytat: car321
A co ci się nie podobało w Callanie, znam osoby zadowolone. Oczywiście każda metoda ma plusy i minusy

Czy ktoś może dokładnie opisać na czym polega ten Callan, kilka lat temu był bardzo popularny system nauki, czy warto??

Kilka lat temu to był na szał...
Szperając w necie można wyczaić kilka rankingów. Moim zdaniem to dodatkowa pomoc w wyborze szkoły. Oczywiście dobrze jest osobiście znać oceny ludzi którzy chodzili do tej czy innej szkoły. Dla zainteresowanych link do takiego właśnie rankingu szkół językowych.... www.szkolyjezykowe.zumi.pl
edytowany przez meteorr44: 29 maj 2017
Cytat: terri
Nie. Widzisz, zebys byl sluchal swoich rodzicow jak byles maly, to byloby inaczej.
Gdyby rodzice mieli zdolnosci przekazywac co jest dobre dla dziecka (a nie ryczec jak jakies hieny 'on speed' na dzieci) wtedy dzieci moze by ich sluchali.

Niestety i wielu rodzicom wcale nie zależy na nauce i nie mobilizują swoich pociech. To powoduje nierówny start w życie pomiędzy tymi dopilnowanymi i tymi bez wsparcia.
Im wcześniej tym lepiej zacząć naukę języka
edytowany przez car321: 17 cze 2017
631-660 z 749

 »

Studia językowe