Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

301-330 z 749
Cytat: car321
Cytat: kosa1111
FCE to jednak jakiś papier, zawsze lepiej mieć już coś w garści .Dlatego ludzie jednak zdaja FCE

Po FCE to jaki czas trzeba liczyć na zdanie CPE

Bardzo indywidualna sprawa, ale 4 semstry
Hej wszystkim. W tym półroczu chodziłem do szkoły Cityschool i wszystkim polecam. Osobiście nie mogę narzekać na nauczyciela, raz że kompetentny, to miły. Ale co najważniejsze - że akurat dla mnie z bielan - dojazd do centrum Warszawy metrem to żaden problem, a Cityschool.pl mieści się tuż przy Rotundzie - bardzo dobra lokalizacja.
Ja polecam wszystkim metode Callana, sama mialam problem zeby sie do niej przekonac, ale po namowie chlopaka ktory uczestniczyl w kursie metodacallana.pl zapisałam się. Kurs szybki, nie aż tak drogi jak oferuja inne szkoly, lokalizacja super. Polecam :)
Cytat: fonk11
Ja przede wszystkim uważam, że należy wybierać takie szkoły, które zajmują się jednym konkretnym językiem, zawsze warto trafić do specjalisty, także w przypadku nauki języków. Ważne także, aby było dużo zajeć praktycznych - konwersacji z osobami dla których dany jezyk jest rodzimym- native speakers. Otaczasz się dzięki temu środowiskiem powiązanym z danym językiem, lepiej przyswajasz wymowę i akcent . Jeżeli chodzi o angielski jest będzie to English For You, jeżeli o niemiecki to DEUTSCHE SCHULE, francuski to natomiast np. Espace Francais. Wszystkie te placówki uczą jedngo konkretnego języka

Zgadzam się z opinią dotyczącą wybierania placówek, które specjalizują się w danym języku. Chodziłam do English For You, która naucza tylko angielskiego. Widać, że zajęcia były prowadzone w sposób bardzo profesjonalny, lektorzy dobrze przygotowani do zajęć pod stałym nadzorem metodyków. Kursy spełniły moje oczekiwania, gdyż dużą część kursu prowadzili Brytyjczyy, którzy rozwijali w dyskusjach tematy wprowadzone przez polskich nauczycieli. Grupki są kameralne. Poprawiłam mówienie, swobodniej posługuję się językiem. Metoda sprawdza jeżeli chcemy zdać FCE/CAE, gdyż dużo punktów dostajemy za "speaking" a ta szkoła stawia na konwersacje. Oczywiście jest w kursie także gramatyka prowadzona pzez polskich lektorów, ale aby potem poprawnie wykorzystywać struktury w dyskusjach z native spekaers.
Cytat: Wilderness
Cytat: etgohome
W mojej firmir kiedyś był kurs angielskiego, ale tera nastały cięcia

Kursy w fiarmach są oczywiście dobrodziejstwem, ale jest jesden problem, pracownicy są zwykle dzieleni na dwie grupy, mocniejsze i słabsze, a to trochę za mało, gdyż od A1 do C1 jest większy podział

Miałam kurs w firmie i mnie się akurat podobało, zależy na kogo się trafi
Cytat: maloln
Uczyłem się tochę Callanem, nie było tak fatalnie, ale rzeczywiście dobrze mieć "podbudowę gramatyczną"

Każdy musi znalezc dla siebie odpowiednią metodę
Cytat: smack
Cytat: maloln
Uczyłem się tochę Callanem, nie było tak fatalnie, ale rzeczywiście dobrze mieć "podbudowę gramatyczną"

Każdy musi znalezc dla siebie odpowiednią metodę

Nie można ufać, ze ktoś nauczy się angielskiego za 2 miesiące
edytowany przez zamek01: 20 lip 2014
czy ja wiem, żeby wybierać szkoły, które zajmują się jednym tylko językiem, jeśli chodzi o angielki to raczej nie ma większego problemu, ale w przypadku innych mniej popularnych języków może się pojawić problem. Moim zdaniem warto skorzystać z dobrych rankingów jak np ten http://expolingua.pl/ łatwo można znaleźć najlepszą szkołę dla siebie
Dobre dodtakowe rankingi szkół jezykowych w tych linkach, oczywiście to dodatkowa wskazówka

http://www.pstro.pl/warszawa/szkoly-jezykowe

http://opinie-o-szkolach.warszawa.pl/warszawa/szkoly-jezykowe-jezykow-obcych-w-warszawie/

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html

Oczywiście trzeba do wszystkiego podchodzić indywidualnie, gdyż każdy z nas ma swoje indywidualne oczekiwania
Cytat: car321
Co sądzicie o kursach przyspieszonych, czy robiliście postępy, ja wolę bardziej systematycznie podchodzić do sprawy

Kursy przyspieszone są dobrym rozwiązaniem właśnie na okres wakacyjny, krótki czas i sporo materiału można zrealizować
Zawsze dobrze mieć certyfiakt po kursie w szkole. Papier zawsze się przyda
Cytat: display-big
Zawsze dobrze mieć certyfiakt po kursie w szkole. Papier zawsze się przyda

Zwłaszcza CAE, sporo daje na rynku pracy
Certyfikat, certyfiaktem, liczy się jednak przede wszystkim znajomość języka w praktycznym użyciu
A do Pi School w Wawie ktoś z Was chodził? Dopiero zaczynam przygode z angielskim a słyszałam o nich b. dobre opinie i tak się zastanawiam...
Cytat: car321
Certyfikat, certyfiaktem, liczy się jednak przede wszystkim znajomość języka w praktycznym użyciu

W wielu przypadkach certyfikat otwiera drogę awansu zawodowego
Przede wszystkim jednak sukces tkwi w biegłym posługiwaniu się angielskim w konwersacjach, wiele rozmów o pracę jest tylko po angielsku
Do Pi School nie chodziłam, ale ja też szukam dla siebie szkoly jezykowej i znajomi mi polecali pracownię językową. W nast tygodniu mam się do nich zapisać, bo podobno są świetni i to nie tylko w j. angielskim
Przy wyborze szkoły stawiajmy na te które mają doświacznie, metodę nauki, ale przede wszystkim pamiętajmy, ze nauka to nasza praca
koleżanka ukończyła kurs jęz.angielskiego w szkole Długi Język na Jana Pawła II 80/5
w śródmiesciu i poleciła mi tą szkołę bo z kolei ja pilnie musiałem podszkolić swój angielski
w związku ze zmianą pracy.Zapisałem się na 16h kurs doszkalający i w zasadzie już kończę.
W grupie jest nas 4 osoby, lektor doskonale prowadzi zajęcia, angażując wszystkich do wsólnych
rozmów.Uważam, że jest to doskonała forma pozwalająca na przełamanie barier w mówieniu.

no i kultura, bo o to przecież chodzi w takich lekcjach o kameralność i inywidualne podejscie do ucznia nawet w czasie grupowych zajeć. a czy prawdą jest , że Długi Język prowadzi też kursy z rozmów kwalifikacyjnych po angielsku? :) brzmi bardzo interesująco.
Jak widać jest kilka dobrych szkół w Warszawie, rzeczywiście konkurencja jest duża, dzięki temu ceny nie idą w górę i jakość jest utrzymana. Jak dla mnie do czołówki należy English For You. Format zajęć i łatwy dostęp do konwersacji z native speakers powoduje, że nauka w tej szkole daje dobre efekty. Można poznać różne odmiany języka angielskiego i oswoić się z różnymi akcenatmi. Mnie to odpowiada, gdyż chodzi przede wszystkim aby mówić i rozumiieć. Zdecydowanie dobrze nauczają też w warszawskim Britisch School na Bemowie, szkoła prowadzi dobre kursy do FCE. Posiadają odpowiednie zaplecze typu tablicee interaktywne.
Cytat: marry123a
Ja polecam wszystkim metode Callana, sama mialam problem zeby sie do niej przekonac, ale po namowie chlopaka ktory uczestniczyl w kursie metodacallana.pl zapisałam się. Kurs szybki, nie aż tak drogi jak oferuja inne szkoly, lokalizacja super. Polecam :)

Wiem, ze Callan ma swoich zwolenników, napisz dlaczego cię podoba i dlaczego w szkole Metodacallana. Czym się wyróżniają, może i sam kiedyś spróbuję i w tej szkole
Może niech ktoś napisze jak dokładnie wygląda nauką tą metodą i co za nią przemawia ???
edytowany przez Wilderness: 27 sie 2014
Callan ma dla jednych plusy, dla drugich minusy, ja ze wszystkim
Ja wolę bardziej zbalansowane formy nauki języka
Dokładnie bez jakiejś podbudowy gramatycznej ciężko będzie poprawnie mówić, gdyż trzeba jednak znać struktury języka
Ja chodzę do british school na wolskiej 50 Mila atmosfera i dobre wyniki w nauce małe grupy lektorzy z USA.
Szkół oczywiście jest wiele i metod także, ale moje doświadczenie w nauce języka angielskiego daje wysoką pozycję English For You. Należę do osób, które dzięki tej szkole bardzo poprawiły swój angielski zarówno jeżeli chodzi o gramatykę, ale przede wszystkim aspekt konwersacyjny. Sprawnie wypada w tej szkole współpraca lektorów polskiego i native speakera. Odbywa się to pod stałym nadzorem metodycznym. Lektor polski przygotowuje temat do konwersacji dla osoby anglojęzycznej opracowując zagadnienia i struktury gramatyczne. Dla mnie bardzo fajnym urozmaiceniem kursu stały się spotkania w kafejce dyskusyjnej, gdzie z osobami z Anglii lub USA prowadziliśmy ożywione dyskusje. Szkoła w rzeczywisty sposób pomaga zmierzyć się z największą bolączką jaka jest strach i lęk przed mówieniem. Native spekaers widać, że posiadają kwalifikacje i umiejętności jak motywować do mówienia. Grupy małe i kompaktowe - atmosfera kameralna. English For You specjalizuje się tylko w angielskim i to ogromy plus, zawsze warto uderzać do fachowców od konkretnej dziedziny
Chciałbym dodatkowo wzmocnić angielski wyjazdem do UK. Czy może ktoś coś może polecić, co sądzicie o firmie T@T lub Lexix, rozważam ich propozycje ???
Zawsze wybierając kurs zagraniczny staraj się jechać tam, gdzie nie ma Polaków
Cytat:
a ja polecam Warsaw Study Centre. Są w Centrum na ul.Widok i na Ochocie. Ja akurat chodziłam na Widok. Drugi kurs miałam ze zniżką 200zł:D Duża szkoła i trzeba zobaczyć całą ofertę np na ich stronie, bo mają ciekawe mini kursy. No i przystojny i profesjonalny lektor!!!!

Jak to jest, że opłaca się szkołą dawać drugi języka z tak dużym rabatem, zwłaszcza takim jak WSC, które mają już renomę i są dość znane na rynku, generalnie dobrze świadczy
301-330 z 749

 »

Studia językowe