rozszerzony jak poszlo? ;D

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 151
Hmm no właśnie mi też się wydaje że powinno byc przeczenie przy cautiously ale ja napisałam uncautiously a jak juz to jest z in .
Haha, wiecie, że dopiero teraz zauważyłem, że były różne wersje tych matur. Tzn. była pozamieniana kolejność podpunktów w listeningach. Po tym co wrzucił pak_k już zacząłem się bać, ale teraz jak na stronie CKE pojawiły się arkusze dopiero na to zwróciłem uwagę :D
Ja tak samo. Dopiero zauwazylem, ze zmieniona byla kolejnosc. Wystraszylem sie tych odpowiedzi pAKK ale i tak za 1 zadanie tylko 2pkt:(:(
Odnośnie do ostatniego tekstu z II Arkusza:
Nie uważacie, że w 1 przykładzie powinno być raczej 'indicate'? Bo mi się wydaje, że GPS'em trudno pogodę 'predict'... Kolokacje obie poprawne, ale kontekstualnie, to mi pasowało właśnie 'indicate':)
Jak napisalam na 297 slow to ile mi utna w takim razie bo juz kazdy co innego mowi ..
A mnie nachodzą wątpliwości. Wybrałem temat opowiadanie, jednak oparłem je w większości na dialogu (60 - 70%) tekstu. Jak myślicie mogą mi za to polecieć po punktach? Za, nie wiem, kompozycję, formę?
>Jak napisalam na 297 slow to ile mi utna w takim razie bo juz kazdy
>co innego mowi ..

o ja pierdziuu ostro. To nie wiedziałaś że trzeba od 200 do 250? Nie napisali na twoim arkuszu wyjątkowo?? poczytaj zasady na tej stronie CKE, ktora jest podana gdzies wyzej juz. powodzenia...
nie zaznaczylam tematu;(kompletna klapa;{
Tez mam z say niestety
(not to say) :( W ogole nie zwrocilem na to uwagi.

Ale bede mial 3 punkty na pewno (dodatkowe pol jesliby to say uznali, ale pewnie nie), wiec jestem zadowolony (chcialem miec 2,5 przynajmniej, bo to moja najslabsza strona).
Ja dałam indicate :)
Ja miałem identyczną ilośc na próbnej i dostałem 1 punkt za kompozycję.
Wedlug odpowiedzi z Internetu drugi arkusz bezblednie... :)

Zaluje teraz, ze sie do wypracowania bardziej nie przylozylem :(
Ee tam jak juz drugi bezblednie to nawet jak w wypracowaniu cos poknocone ot i tak duzej straty nie bedzie :)
hmm ja sobie sprawdzilam, to z wszystkich zadan mam w sumie 3 bledy po 0,5 pkt(CAUTIOUSLY, LOOK UP, DESPITE). czyli 1,5 pkt w plecy. I z wypracowania coś pewnie stracę...
Może ktoś napisać jakie odpowiedzi do zadania 9?

Arkusz: http://slimak.onet.pl/_m/matury/egzamin_maturalny2009/angielski_PRII.pdf
hej liczyliście %???????????? mi wychodzi mininum 78% , chcialam dobic po 80, ale i tak sie ciesze z tymi moimi glupimi błedami...
A propo, myślicie ze na filologie angielska potrzeba ile % ???????????
>Odnośnie do ostatniego tekstu z II Arkusza:
>Nie uważacie, że w 1 przykładzie powinno być raczej 'indicate'? Bo mi
>się wydaje, że GPS'em trudno pogodę 'predict'

Dopiero po maturze kolega mi to uswiadomil (nie zwrocilem wczesniej na to uwagi), ale...

>... Kolokacje obie
>poprawne, ale kontekstualnie, to mi pasowało właśnie 'indicate':)

...ale wlasnie 'indicate the weather' nie brzmi zbyt dobrze. gdyby tam bylo jeszcze np. '...weather conditions' to bym sie zastanawial.
a co z tym "look up"? ja dałam "check in", ale to był strzał... jak by ktoś w ogóle pamiętał całe to zadanie jak zaznaczył? zazwyczaj dużo tu robię na chybił trafił, albo jak intuicja podpowiada ;P
http://matura.gazeta.pl/matura/1,79505,6573072,Jezyk_angielski__poziom_rozszerzony__przykladowe_odpowiedzi.html
Ja też. Ale dlaczego to nie wiem;/

We are using it to 9.1. _____ the weather, plot directions and track one another.


Co do różnych wersji listeningu... mwahahha ta lala obok mnie się zdziwi jak zobaczy, że ma (prawie) wszystko źle.. :P Oj było trzeba nie ściągać.

Dlaczego cke nie daje klucza...? Przecież już wszyscy napisali...
wedlug odpowiedzi podanych w linku, ktory zamiescilem ponizej, minimum 64% ;-)

filologia? zalezy jaka. najlepsze pewnie kolo 90% + polski lepiej niz przecietnie.
Check in bylo źle, a też to zaznaczyłam. Miało być look up. Odpowiedzi na onecie mozna sprawdzić
Najbardziej denerwuje mnie to z tym predict i indicate.
Od kiedy na GPS można przepowiadać pogode ;]
>a co z tym "look up"? ja dałam "check in", ale to był strzał... jak
>by ktoś w ogóle pamiętał całe to zadanie jak zaznaczył? zazwyczaj dużo
>tu robię na chybił trafił, albo jak intuicja podpowiada ;P
http://matura.gazeta.pl/matura/1,79505,6573072,Jezyk_angielski__poziom_rozszerzony__przykladowe_odpowiedzi.html
dzięki :)


Dandziorex- incautiously to nieostroznie niebacznie wiec chyba raczej nie ale moja kolezanka napisala :cautiousnessly (czyli z rozwaga , ostroznie) to w sumie pasuje
chociaz ci ze strony gazety wyborczej napisali cautiously wiec moze jest jakas nadzieja dla ludzkosci=)
>chociaz ci ze strony gazety wyborczej napisali cautiously wiec moze
>jest jakas nadzieja dla ludzkosci=)

teoretycznie tak. nikt nie jest nieomylny, a to nie klucz CKE. dondziorex jak juz cos...
not to tell sb = not to say to sb? ja napisałem tym drugim sposobem...
Na KULu na szczescie liczy sie tylko angielski (ale moze poziom uczelni nie za wysoki), w wiekszosci jednak polski tez biora pod uwage (i bez rozszerzenia nie ma chyba nawet co podchodzic)
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 151