rozszerzony jak poszlo? ;D

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 151
czyli, niepotrzebnie skreślałam żeby wpasować się w normę.. mam 253 wyrazy.. więc obetną mi 1 pkt :| ?! no to szkoda, że wszyscy nauczyciele mówii mi, że jak się "trochę" przekroczy to nic się nie stanie :|:|
Wzorowe przykjlady odpowiedzi cytowane z interia.pl

>>>Have you got any plans for coming holidays? - co to za zdanie, wg mnie (no ale mnie chyba ddaleko do wzorowych odpowiedzi powinno byc, Have you got any plans for THE coming holidays?
>>>How about going to mountains? drugie, niegram zdanie - powinno byc How about going to THE mountains?
Obawiam sie, ze poziom tych idealnych odpowiedzi, NIBY napisanych oprzez kogos kto sie zna, jest ponizej FCE?
ja tak mniej więcej 80-85%...no zawaliłam sprawe... myślicie, że z takim wynikiem mam szanse dostać się na nauczanie angielskiego na UW? ; /
Ja zawaliłem II część. :( :( Tylko 50-60 % się spodziewam. :(

I część bardzo przyjemna wg mnie.

Pozdro dla wszystkich. :)
Ja tak ok. 80% ale nie składam na filologię tylko na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie;) więc jestem dobrej myśli.
tez bede miala ok 80-85% , kolega pocieszył mnie "może w drugiej rekrutacji się dostaniesz.." filologia , ech.. ;/
Witam,
według mnie matura była bardzo przyjemna i dość prosta jak na poziom rozszerzony.
Mój wynik z zamkniętych to 29,5/32 + 17p za rozprawkę sobie liczę.

Czyli ogółem 93% :D - filologio angielska na UG witaj :)
szczerze to też mi się wydaje, że w tym roku była raczej prosta ta matura. jak robiłam wcześniej jakieś arkusze, to czasem w readingu nie mogłam się skapnąć o co chodzi, a tu wszytkie były myślę przystępne a i w listeningu powtarzali w jakiś sposób informacje, tak że można się było upewnić. no ale zobaczymy jaki będzie wynik ;)
p.s. chyba 90% pisało rozprawkę? jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś wybrał co innego...
>p.s. chyba 90% pisało rozprawkę? jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś
>wybrał co innego...

Ja opowiadanie pisałam! :) Jak zawsze zresztą. Jak dobrze pójdzie to wychodzi 96%.. Beznadziejnie łatwa była ta matura o.O
Tak się zastanawiam. Jak tak wiele osób podostaje się na wymarzone studia filologiczne, to czy też tak wiele z nich się utrzyma? Wg mnie może być dość znaczny hiatus pomiędzy poziomem matury a studiów.

Może za rok będzie trudniejsza i znów będą narzekać? :)
Na studia filologiczne dostanie się zapewne mniej więcej tyle osób, ile uczelnie przygotowały miejsc. Ewentualna łatwość tegorocznej matury może mieć wpływ na jakość nowo przyjętych dopiero za rok - jeśli pójdzie hyr, że na UAM trzeba mieć 99,995%, to chętni z obecnych drugich klas będą musieli się cały rok ostro uczyć.
>Ja opowiadanie pisałam! :) Jak zawsze zresztą. Jak dobrze pójdzie to
>wychodzi 96%.. Beznadziejnie łatwa była ta matura o.O

Jak tak beznadziejnie latwa byla ta matura, to czemu tylko 96%? :)
Ta matura była łatwa :P Miałem jakąś książkę z testami to mój maksymalny wynik był chyba 27,5/32, a tutaj mam 29/32(byłoby 31/32, gdybym nie zmieniał w ostatniej chwili :P). Jeszcze jak dobiję do 80$ z rozprawką to będę szczęśliwy ;D
i'm disappointed : (
Wiesz Pakk, chciałam dać innym szansę! ;)
A ja jestem zła na siebie, bo zmieniłam w dwóch miejscach w ostatniej chwili na złe odpowiedzi. Ale około 90% powinnam mieć, w zależności ile z opowiadania dostanę.
Ja też w ostatniej chwili zrezygnowałam z DESPITE i CAUTIOUSLY. tak bym miała tylko jeden błąd za 0,5 ;P a mam 3bledy. Ale też pomyliłam się przy przenoszeniu jakiegos przykladu z czytania i na szczescie to zauwazylam :)
Naprawde ta matura była dość łatwa... aż się zdziwiłam.
Ja sobie wyliczyłam na razie 30/32. Mam pytanie: czy ktoś z Was zdaje jeszcze rozszerzony francuski na tegorocznej maturze?
Mam do Was pytanie co do zakonczenia rozprawki plusy/minusy bycia dzieckiem sławnych rodziców.Czy uwazacie ze zakonczenie jest poprawne zarówno pod względem stylistycznym jaki i gramatycznym ?

To sum up, there is no one precise answer whether having famous parents is beneficial or not. It depends only on us and our parens if our life will be a "mixed blessing" or not.
Niestety, na poziomie rozszerzonym tolerancja 10% wynosi 1 pkt mniej. Max może być jedynie jak się zmieścisz dokładnie w 2[tel]słów. Wiem, bo rozmawiałam na ten temat z nauczycielem-egzaminatorem, kiedy po maturze próbnej miałam 2 słowa za dużo i 1 pkt mniej.
Nie piszcie A, B, E - arkusze były różne, były grupy więc to co u Ciebie A u kogoś innego może być C. Wejdźcie sobie na interię i tam są odpowiedzi.
Pisał ktoś z Was 'opis'? :D i powiedzcie czy sprawił Wam trudnośc ten tekst z butelkami? ;))
też pod sam koniec zmieniłam odpowedzi...w ten sposób straciłam 3 punkty ;/ a to jest aż 6 %... bardzo decydujące 6 % ;/;/;/
a myślałam, że tylko ja tak mam;/ też dosłownie na obydwu częściach popełniłam ten sam błąd (i nikt mi nie powie, że się uczy na błędach!) i też sobie z dobrego poprawiłam na złe... i okropnie jestem na siebie zła, bo przez to na pewno się mogę pożegnać z ukochaną filologią;|
Teraz żale się przez Internet wylewa?:) Do czego to doszło.
i to jeszcze jedna zaleta tej nowej technologii ;xxxx
a jakiego wyniku się spodziewasz? :D gdzie planujesz/planowałaś? Bądź dobrej myśli! :D
koło 80;/ myślałam o uniwersytecie, bu. wierzę ogólnie w cuda, ale nie tego typu;x a mam pytanie czy ktoś wie ile mniej więcej trzeba, by dostać się NKJO w Krakowie, Suchej bądź w Zakopanem?
>koło 80;/ myślałam o uniwersytecie, bu. wierzę ogólnie w cuda, ale
>nie tego typu;x a mam pytanie czy ktoś wie ile mniej więcej trzeba, by
>dostać się NKJO w Krakowie, Suchej bądź w Zakopanem?

nie lepiej tam zadzwonić i sie dopytać szczegółów w sprawie rekrutacji?...
zrobię to, zapewne:) ale po prostu wcześniej chciałam się dowiedzieć od osób tam studiujących lub dysponujących takimi informacjami:) chciałam po prostu skorzystać z tego forum, uważam, że w końcu od tego jest (oczywiście nie tylko). Ale masz rację! :)
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 151