nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 619
Mam pytanie czy opcja szybka powtórka kiedyś się kończy, czy należy ją przerwać samemu? Moja sugestia - szybka powtórka powinna być szybka, czyli np. powtórka każdego słowa po 3 razy, a jeśli wystąpi błąd w którymś słowie to kolejne powtórki, ale już tego konkretnego słowa 2 lub 3. Pozdrowienia.
Hej!Ostanio wziełam sobie day off 3 pod rząd, bo nie miałam bardzo dostępu do sieci i co się okazało, że po 3 dniach czekało na mnie 60 zaległych słówek i 170 do powtórki!!!Jakoś z tym wszytkim się uporalam i ostro nadrabiałam przez kilka dni, ale wydawało mi się że w obci day off słowka przechodzą w normalnym trybie a nie jako zaległe, tzn że cały proces nauki wydłuża się o liczbę day offów.Jaki jest więc sens day off, skoro jeśli go nie wezmę i nie przerobie zestawu to wyjdzie na to samo. Albo mi coś nie działa, albo w systemi jest cos nie tak, bo wydaje mi się to bez sensu. Pozdrawiam
W języku hiszpańskim brakuje możliwości wstawiania akcentów. To jest bardzo ważne bo może zmieniać znaczenia wyrazu!!! Jeszcze uważam, że przy WSZYSTKICH zestawach powinna byc flaga, żeby było wiadomo z jakiego języka sa te słówka
Masz rację :)

Zmieniłem - w tej chwili przy oznaczeniu dnia jako dzien wolny cała nauka przesuwa się o jeden dzień do przodu (poprzednio nowe słówka przesuwały się o jeden dzień, natomiast poprawki na ten dzień były rozkładane na kolejne dni - bez sensu, nie? ;)
Myślę, że dobrym pomysłem na usprawnienie powtórek byłoby wprowadzenie dodatkowej opcji "Umiem", od razu na pierwszej stronce, kiedy pojawia się wyrażenie. Jeśli mam ponad 100 słówek do powtórzenia i za każdym razem, aby było zaliczone przez system, konieczne jest naciśnięcie opcji "pokaż odpowiedź" bądź wpisanie odp.+enter. Zajmuje to strasznie dużo czasu przy takiej ilości materiału. Jeśli jestem na 100% pewna, że znam odpowiedź, wolałabym od razu mieć opcję "umiem" bez konieczności czekania na otworzenie się kolejnej stronki. Byłaby to spora oszczędność czasu.
"Pokaż odpoweidź", "Następne" i "Wyrzuć wyrażenie z listy" to troszkę za mało. Tym bardziej, że "Następne" nie powoduje zaliczenia słówka, tylko jego chwilowe pominięcie. Proszę pomyśl nad tym, bo to usprawniłoby działanie systemu, który ogólnie oceniam bardzo dobrze. Pozdrawiam!
No to fajnieże to będzie działać. na razie nie planuje day offów, ale jak tylko sie zdarzy to przetestuje.System jest super i ucze się już 5 tydzień, a to jak na mój zazwyczaj słomiany zapał bardzo długo.Dzięki wielkie
Hej!

Czy liczba powtórek na kolejne dni będzie się zwiększać w nieskończoność? Bo przecieź jak będę miał 100 albo 200 powtórek codziennie to nauka stanie się bez sensu??? Dzięki i pozdr!
Hej!

Czy liczba powtórek na kolejne dni będzie się zwiększać w nieskończoność? Bo przecieź jak będę miał 100 albo 200 powtórek codziennie to nauka stanie się bez sensu??? Dzięki i pozdr!
Zmieniłabym w programie jedną rzecz, a mianowicie to, że np przy powtórkach w miejscu gdzie wpisuje się (juz wczesniej wpisane) słówko, ono juz się pojawia. Pozwala to na małe "oszustwa" kiedy nie pamięta się pisowni.
Mam jedna sugestie. Bardzo zniechaca koniecznos uzywania myszki w celu przejscia do nastepnego slowka. Po wpisaniu wpradzie wystarczy wcisnac enter ale potem trzeba juz recznie wybrac myszka. Ulatwieniem by bylo, aby po kliknieciu entera wybieralo domyslna opcje np. nie umiem. Wtedy mozna by bylo uczyc sie slowek bez ciaglego siegania po myszke (tak jak jest w standardowej nauce slowek)
Trochę z innej beczki: czy zamierzasz w niedalekiej przyszłości uzupełniać Twoje trzy główne zestawy: Phrasal Verbs, Idiomy, Word of the Day???
Hej Lukar!
Dość dobry ten system, ale trochę wolno chodzi, i może urozmaiciłbys go np. nagraniami do słówek??
Takich nagrań mozna poszukać w internecie, lub innych źródłach.
A poza tym - oby tak dalej!
Hej Lukar! Mam pewien problem z programem Nauka Słówek. Pewnego dnia wyczerpałam sobie zasób nowych słówek w zestawach które posiadałam i 2 dni temu jeden z tych zestawów dobudowałam (dodałam sobie kilkadziesiąt słówek). Niestety zauważyłam, że program dalej robi same powtórki ignorując te nowe słówka, które dopisałam w jednym z zestawów. Dlaczego tak się dzieje? Dzieki za poświecenie mi kilku minut :)
Hej, musisz jeszcze raz dodać zestaw do zestawów do nauki - system wtedy dorzuci brakujące wyrażenia do planu nauki.
Jeśli chodzi o % zgodnośc ze wzorem to wszystko jest OK, program przyjmuje każdą odpowiedź, bo to tylko program i nie odrzuca odpowiedzi w przypadku literówki, a to dobrze. Z programu korzystaja ludzie posiadający mózgi i inteligencję, ona właśnie jest po to by odróżnic poprawną odpowiedź od błędnej. Celem programu jest pomoc w nauce, a nauka to nie osiąganie 100% wyników, tylko przyswajanie wiedzy, z której należy korzystać w życiu.

ja poproszę o wzbogacenie programu o ikonki z polskimi jak również obcymi znakami, tak jak jest to w nauce słówek na stronie głównej.

Przydać się też może download z różnymi alfabetami
Dziękuję
Wesołych Świąt! Lukar
Wesołych Świąt! Reszta świata
Hej, wielkie dzieki, dodalam i dziala :) Zycze Wesolych Swiat :)
byl juz kiedys ten problem z powtorkami poruszany, ale w przypadku planowania day-off. a co jesli majac zaleglosci rozkladam sobie slowka znow do przodu? bo slowka sie ladnie rozlozyly, ale powtorek mam 200. ;)
dodałem opcję rozkładania zaległych powtórek na kolejne dni
wlasnie testuje :-0 ucz sie slowek z hiszpanskiego z dzialu "Mi familia" i znalazlam jeden blad w sumie maly ale blad... chodzi o slowo "w separacji" ktore wedlug tego programu brzmi seperado, w slowniku znalazlam ze powinno ono brzmiec separado. Jedna literka w sumie. ale zglaszam :-) cos mi nie pasowalo.. pozdrawiam i dziekuje za ta strone, przynajmniej z przyjemnoscia sie ucze.... dzieki
wlasnie testuje :-0 ucz sie slowek z hiszpanskiego z dzialu "Mi familia" i znalazlam jeden blad w sumie maly ale blad... chodzi o slowo "w separacji" ktore wedlug tego programu brzmi seperado, w slowniku znalazlam ze powinno ono brzmiec separado. Jedna literka w sumie. ale zglaszam :-) cos mi nie pasowalo.. pozdrawiam i dziekuje za ta strone, przynajmniej z przyjemnoscia sie ucze.... dzieki
hiszpanski : zona-program podaje mujer mozna rowniez uzywac esposa takze maz prawdopodobnie hombre mmozna uzywac esposo dzieki...
Prosze zglaszac bledy/usterki autorom zestawów. W systemie jest dostępna opcja "zgłoś błąd".
arigatou :)
Po każdym wpisaniu słowka i zaakceptowaniu przez kliknięcie enter, trzeba odrywać dłonie od klawiatury i klikać w odpowiednią ramkę (umiem, chcę powtórzyć, nie umiem) myszką. Czy można usprawnić system na tyle, by po zaakceptowaniu wpisanego wyrazu, automatycznie zaznaczana była ramka-umiem. Wtedy można byłoby nie odrywając ciągle rąk od klawiatury przejść tabem do pozostałych opcji: chcę powtórzyć/nie umiem, lub nacisnąć enter i przejść do kolejnego słówka?
Czy mozna by było wprowadzić system sprawdzania wyrazów bez odróżniania dużych i małych liter. Załóżmy że słowo wpisane przeze mnie jest "taxation" a wzorzec ma "Taxation", po sprawdzeniu poprawności wyrazu mam informacje, że jest ona niezgodna ze wzorcem (jest zgodna w 88%)
Pozdrawiam
hej !!! ja pewnie powtorze to co juz bylo pisane wiele razy. wedlug mnie ten system jest swietny tylko jedna rzecz mi przeszkadza - przeskakiwanie co chwila od klawiatury do myszki. to jest jedyne zastrzezenie jakie mam. pzdr 4 all :D
system do nauki słówek jest spoko. dzieki niemu moge kontrolowac swoje postepy w nauce. nie wiem czy jest cos co mozna w nim poprawic bo jest ok
Lukar, pomoz. Nie wiem, czy to moja wina i cos namieszalam czy moze system mi sie sypie, pojecia nie mam. Zaczelam testowac nowy system nauki slowek kilka dni temu i bylo ok, ale przez ostatnie dwa dni zaczelam robic powtorki, po czym w ramce "wyrazenie" nic sie nie pojawilo, wiec niby co mialam wpisac w odpowiedz? I wtedy jak klikam "pokaz odpowiedz" w "sugerowana odpowiedz" tez jest pusto, wszystko sie blokuje i nic nie moge zrobic. A dzisiaj to w ogole powtorek nie moglam zaczac, od razu tak bylo. Nawet proba usuniecia danego wyrazenia nie pomogla. Prosze, poradz co mam zrobic. Nie chce dokladac nowych zestawow (sam tryb nauki nowych wyrazen dziala u mnie bez zarzutu), zeby potem nie ugrzeznac w tych nieszczesnych powtorkach, ktore jakos sie zaciely.

Poza tym dolaczam sie do prosby innych uzytkownikow, by mozna bylo poruszac sie w programie tylko za pomoca klawiatury, bardzo by to ulatwilo i przyspieszylo nauke.

Nie zgadzam sie natomiast z postem KasiekK, ktora/-y prosi o wprowadzenie poprawek, by program nie rozroznial wielkich i malych liter. Sa bowiem niektore slowa/wyrazenia, ktore trzeba pisac z wielkiej litery i w tym wypadku bylo by to niewskazane. A co to jej/jemu przeszkadza, ze system nie pokazuje 100%? Jak sie zgadza z podana odpowiedzia, wielkosc liter tylko inna, to niech sobie kliknie "umiem" i po problemie.
pomysł super, ale od jakiegos czasu nie działa mi opcja - pokaż szczegółowy plan nauki na wszystkie dni :|
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 619