Krótki dialog - proszę o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 209
So what will you come up with now Anne ? Are you gonna start calling me names that I'm yet another retarded clutzy weirdo , foul-ball or what ?
Common girl , go at it :)
merix, obrazasz mnie.
Nie wiesz jakie mam wyksztalcenie, nie wiesz jakie studia skonczylam i na jakim poziomem.

You're in danger of hurting my feelings.
Terri has already withdrawn from this forum (not permanently, I hope).
Please choose your words more carefully.

I would like to think that I have helped people on this forum. I believe I have done so with respect and without arrogance.
wyszliśmy poza podstawówkę, bo się zastanawiałaś skąd wiem, co lepiej brzmi, w tym wyapdku wiem, bo a) dostałem po łapach od doświadczonego tłumacza b) rejestr jest inny c) rejestr wpływa na treść i dobór słów

próbuję ustalić, czy Twoja znajoma może być kometentną osobą do oceniania tej dyskusji, bo wyśmiać kogoś, nie znając go, obmawiając za plecami, to brak wychowania i kultury osobistej

po to studiuję język, zgłębiam jego niuanse i niuansiki codziennie, by umieć się obronić przed takimi osobami jak Ty i inni, czasem i doświadczeni tłumacze się mylą

Skończ już, wstydu sobie oszczędź :)
Siunia, przejrzyj dokładnie co napisałem. Bo padły tam słowa "genialne" :)
I tell you what ! I'm trying to write and speak as best as I can but I'm only a learner of english and I've never siad that I'm a shitting expert on english as somone had the audacity to imply that.
Moje imie to Anna jak juz. Czy to wypada tak szanowanemu, wyksztalconemu czlowiekowi pisac "gonna"? Czy to znaczy ze nie dbasz o poprawnosc jezykowa?
Jak tam moze byc? O poprawnosc nalezy dbac wszedzie, nawet tu na tym forum.
ok, dzieki. Jestem wrazliwa kobieta. (narzednik?)
Sav, don't fan the flames, you'll get burned and scrambled :) What will you do then, you poor coaly? :)
Ty sobie wstydu nie szczedzisz. Moja znajoma jest angielka. Ja rowniez interesuje sie jezykiem, ucze sie na tyle ile dam rade, i nawet nie wiesz ile zglebiam. Z rejestrami mi nie wyjezdzaj. Jak chcesz sie czegos przyczepic to i rejestr sie znajdzie. Kazdy sie myli, ale moje przykldy byly w pelni gramatyczne i zrozumiale, o to mi chodzilo, ale Ty zaczales mi docinac. Nawet jak Siunia napisala, ze jest ok, nie pomoglo. Obrazasz osoby, ktore wyjechaly i wykonuja prace fizyczna. Nie wszystkim mamusia dala na studia, nie ktorzy musza sobie poradzic sami.
Powiedziała i upomniała z ironią Anna, sama się do tego nie stodując. Hipokryzja?
Ok,I'm sorry Anna. Is it ok now ? Who did you tell that I'm "that" educated guy ?
I've never said that.I'm a musician by profession. But you know what , I'm really sick of all this malarkey now.
Ja jestem wrażliwa kobieta - ironicznie, ok :)
Ja jestem wrażliwą kobietą - poprawnie.

Lepiej też powiedzieć Jestem (bardzo) wrażliwa :)
Now I really like her in fact but she needs to be brought down a peg or two anyway but in friendly and polite way because she is surely a nice girl.:)
jak ktos chce to wszedzie znajdzie cos nie tak. jedyne co umiesz robic to sie czepiac, chyba ci szowinistyczna duma nie pozwala zaakceptowac, ze nie masz racji?
Nie znasz mojej sytuacji, więc nie wymyślaj mi tu o mamusi. Jak zwykle musisz odpowiedzieć obijając się o inne wątki.

Piszesz do mnie, żebym się zdystansował, a sama nie czujesz dystansu w moich wypowiedziać odnośnie do pracy na zmywaku. Otóż wyjaśniam, bo wolno łapiesz, osoba, która pracuje na takim stanowisku, nie ma takiego pojęcia o języku, jak tłumacz. Bo jest to niemożliwością. Tak? Czy znów mi wyjedziesz, że głupoty piszę?
Na chłopski rozum, nie jest to możliwe: pracować w kuchni po 8 godz. i tłumaczyć teksty, studiując wszelkie niuanse językowe, pracując z tłumaczami i zagłębiając się w arkana i meandry tej dziedziny wiedzy. Ustalone?


Z rejestrami trzeba Ci wyjeżdżać, bo to podstawa. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej będziesz się posługiwać językiem, a tym samym rozwiniesz się w drugim języku. Polecam poczytać o strukturze i mechanizmach języka, skoro dużo zgłębiasz.
So I leave you too as Romeo and Julliette ( don't know if put her name correctly:)
contemplating under the drapery of jagged and trailing clouds.:)

Hang on guys and just mend your fences with each other.:)

Who knows ? :)
*two
JA CI NAPISZE JESZCZE WIELKIMI LITERAMI BO KUMASZ WYOBRAZ SOBIE JESZCZE WOLNIEJ NIZ TAKI DEKIEL JAK JA.

To nie jest poziom tlumaczen prawniczych i stwierdzenia sa poprawne.

Rowniez, gdzie jest napisane, ze to z mamusia to chodzi o Ciebie?
Przypatrz sie swoim bledom, potem wytykaj je innym.
Nie używaj pojęć, których nie rozumiesz. Szowinizm to obraźliwe słowo. Znów, nie znasz mnie, a uważasz, że jestem szowinistyczną świnią? Moja droga, on the contrary, szanuję kobiety, co przez całą dyskusję czynię, to Tobie puszczają nerwy.

No zobacz, upłynęło kilka godzin, a Ty nadal nie czujesz różnicy. Co z tego, że jest gramtycznie poprawnie, jak ogólnie nie jest. I wiesz o tym dobrze, bo już zaczęłaś dociekać. Ja mam czas :) Najwyżej Ty się nie wyśpisz.
You may be right Sav, after all our friendship started with a "spat". :)
Dobranoc
Wiesz, moze jak ktos uczy sie i pracuje nie bedzie takim geniuszem jak Ty, ale nie bedzie tez takim pustakiem wywyzszajacym sie nad innymi.
Ktos kiedys madry powiedzial: wiem ze nic nie wiem.
Ty, wydaje sie, ze wiesz, ze wszystko wiesz. To nie zadziala.
przypatruję się całe życie i wytykam również od kirdy zrozumiałem, że mogę i powinienem :)

jest poprawne, zadowolona? heh, no ale i tak nie jest, nie zrozumiesz tego, nigdy nie wejdzie Ci to do głowy, nigdy nie będziesz tego stosować, wszystko na przekór, byle uszczypać, byle odpowiedzieć, ale i tak już leżysz na deskach, pokonana i rozłożona na łopatki, jednak dalej chcesz wstawać, zadając ostateczny cios. Czołgasz się, by złapać za nogawkę bokserek, ale jest już za późno. Wybił ostatni gong. Stało się, Anna przegrała swoją pierwszą walkę. Cóż, pozostaje pytanie, czy warto było? :)
Czemu nie piszecie to wszystko po angielsku, chce sie czegos nauczyc , naprawde , dajcie mi szanse , nie ma piniendzy na kursy , to jest moja jedyn mozliwosc na tym forum obserwoawc jak inni pisza na ?zywo" i chalk it up to experience.

Albo przestańcie juz ! Anna , jestes niegrzeczna :) To był żart , nie wyzywaj mnie od szowinistow prosze :)
Wiem, że nic nie wiem, to Sokrates powiedział :)
Ja się do tego stosuję, ale Tobie nie przepuszczę, bo nie ma w Tobie pokory.
Ostatnie zdanie, ide spac bo pracuje jutro niestety. Nie mam wiec szans na nauke jezyka. Musze sie pociac, coz.
Moze przyjmiesz do wiadomosci to co pisza slowniki i nativi. Ja bede mowic I was at the doctor's, z pewnoscia, ze mowie poprawnie. A to co ty myslisz nie ma tu nic do rzeczy.
Przegralam razem ze slownikami i nativami. Coz samowyniesiony sedzia oglosil wyrok.
Ma, i to wiele. Za kilka lat może tego doświadczysz na własnej skórze i wtedy przyjdziesz zmieniona :)
Exactly Siunia, good "match" ( sorry - night) dear :)
Och chialbys, przeciez Cie nigdy nie zobacze, do niczego mi nie jestes potrzebny.
Jak zostaniesz redaktorem slownika Longman, usuniesz z niego zdania, które zacytowałam, i wstawisz na ich miejsce swoje, przyjde do Ciebie z pokora.
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 209

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa