Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 1614
Ja jestem na VIA na BA przez studiujwdanii
AP to nie pomaturalne a pierwszy stopien studiow w Danii.
W Danii masz 2 warianty studiow: BA + MA lub AP + BA + MA

Moje 2 kolezanki i jednej chlopak juz kontynuuja po AP do BA studia (jedna w Danii, a ta para w UK) i sa na 3 roku od razu.

Wiec studia na pewno da sie kontynuowac po AP.
AP nadaja akademie, BA i MA uniwesytety - tak to jest w Danii.

Odnosnie TEKO, nie wiem, pisz do zrodla ...
Aha, odnosnie AP:
w USA tez jest cos takiego jak AP chyba AS to sie nazywa i ta sama zasada, tam sie robi na community college tylko cos takiego i potem tez ludzie studiuja dalej.


Odnosnie TEKO to ew. napisz do mnie [email] jak ja jechalam do siebie na uczelni to pamietam ze spotkania ze ktos do TEKO tez jechal, mialam maile do wszystkich ludzi, wiec moge poszukac.
Zapytałaś dlaczego tak się dzieje. Otoz na studiach zbierasz tzw. punkty ECTS a AP daje ci niewystarczającą ilość do kontynuacji danego kierunku na BA na większości uczelni. Dlatego AP z mojego punktu widzenia jest strata czasu.
A wlasnie ze AP daje wystarczajaca liczbe ECTS - sprawdzone przez 3 moich prywatnych znajomych. Kwestia wybierania sobie przedmiotow obieralnych tak aby mozna kontynuowac po AP. Nap rzyklad marketing management (oni to studiowali na AP i teraz dalej do BA) musieli wybrac statystyke.
A mam takie pytanie bo nikt tu nie mówi o rekrutacji. Na czym to polega ?? jest jakas dolna granica punktów z matury??? czy coś takieg?? Jaka jest szansa ze mozna sie tam dostac ?? czy po prostu przyjmuja wszystkich jak leci. Mnie interesuje BUSINESS ACADEMY COPENHAGEN NORTH. Ale sama nie wiem czy to wypali, angielski niby znam, ale nie wiem co na mutrze powinnam wybrac - ktora mnie czeka w tym roku;) Nie mogę nigdzie znalesc informacji na ten temat.
Wystarczy zobaczyć na stronce akademii badź uniwersytetu ;] tam na pewno znajdziesz to czego potrzebujesz. Ja też myślę o kierunku ekonomicznym i stawiam na matematykę, niestety nic tu po takiej geografii, ech a szkoda, bo naprawdę przyjemnie się jej uczy. To by było na tyle, po prostu zacznijcie sami szukać informacji;)
aa pytałaś jeszcze, czy są jakieś dolne granice. To wszystko zależy od ludzi i ich wyników. Wiadomo, że przyjmują najlepszych. Ogólnie przyjęło się, że angielski mysi być zdany na A (tj. 85% - matura + ocena) i dwa pozostałe przedmioty na B (75%). Z angielskim możesz jeszcze się wybronić poprzez egz. Cambridge (min. Advance, a najlepiej Prof),TOEFL, bądź rozmowę kwalifikacyjną.
Mam takie pytanie, może ktoś byłby w stanie na nie odpowiedzieć: myślę o zrobieniu studiów magisterskich w danii. Chodzi mi o anglistykę, w tym roku robię licencjat i zastanawiam się, czy dyplom ukończenia tych studiów wystarczy jako certyfikat znajomości angielskiego czy musiałabym jeszcze zdać TOEFLa?
Dzięki za odpowiedź ;) zastanawiam się wlaśnie jak to naprawdę jest i czy to możliwe, że się wogole tam dostane. Z Hakesa mówią, że matura nie jest najważniejsza, liczą się głownie oceny, no i angielski. Nie wiem czy sobie robić nadzieje, bo uczę się nie na samych 5 ;\ a wyjechać było by fajnie. Czy te studia w Danii nie są przypadkiem dla wybrańców ?? A i o rozmowie kwalifikacyjnej nie ma ani słowa. Czy to możliwe, ze jej wogule nie ma ?? Dostajesz papiery z opowiedzią i już ?? A wiecie coś ciekawego na temat kredytów ?? Czy ktoś z was może korzystał z czegoś takiego ??
Z magisterką nie wiem jak to wygląda, bo nie jestem na tym etapie. Szanse na studiowanie ma każdy o ile mu na tym zależy. Co do rozmów mozliwe, że nie są przeprowadzane w niektórych uczelniach. Kredytów studenckich nie polecam, gdyż te pieniądze i tak wątpliwie pójdą na nauke;p Znam osoby, które muszą go jeszcze spłacać mimo, że studia już dawno ukończyli.
A'propos nie wiem czy będę miała czas żeby tutaj zaglądać, dlatego Dzyndz w razie dodatkowych pytań łap mnie na gadu:)
Ja tam mialam slabsze oceny niz A z angielskiego i brana byla tylko pod uwage jeszcze matematyka (a nie 2 przedmioty. Do tego test angielskiego, rozmowa kwalifikacyjna. Wiec to kazda uczelnia sobie widac ustala co i jak.
Jestem na VIA University.
Wiec na pewno studia w Danii nie sa 'dla wybranych'.
Ja tez sie obawialam ze troche 'za cienka' jestem, ale Ci ze studiujwdanii.pl pomogli mi sie przygotowac do testu i rozmowy i sobie juz studiuje szczesliwie.
Dziwne ze nie ma rozmowy kwalifikacyjnej, troche smieszne, podobno w Danii przy rekrutacji na studia to jeden z waznych elementow.

Co do kredytow - w Danii trzymaj sie od nich daleko! :)
Witam wszystkich

Mam małe zapytanie ja własnie kończe farmacje w PL i zastanawiam się nad wyjazdem do DK do pracy czy ktoś was może mnie poinformować jak jest z pracą w tym zawodzie w Danii i mam jeszcze jedną prośbę gdzie jest wydział farmacjii w kopenchadze i odense (jak można linki) i w tych miastach też stomatologii bo moja siostra chce ze mną wyjechać tam i tam studjować

Pomocy bo już nie wiem kto mi może coś powiedzieć a widze że tu wszyscy są aktywni i pomocni :):):)

Pozdrawiam
Cześć,

Właśnie jestem w klasie maturalnej i zdecydowałam się, ze chce studiować za granicą. Zastanawiam się gdzie lepiej studiować - czy w Anglii czy w Danii po angielsku? Nie mam certyfikatu, ale czytałam na różnych forach i na www.studiazagranica.pl że do Danii nie są potrzebne te certyfikaty na niektórych uczelniach. Wiecie coś na ten temat, może ktoś się wybiera do tego kraju na studia? No a dodatek, studia w Danii są bezpłatne – super!

Mariolka
Czesc,

Ja studiuje w Danii jechalam wlasnie z Programu eduABROAD czyli www.eduabroad.pl juz ponad pol roku tu jestem - studiuje i pracuje popoludniami po 2, czy 3 godziny (coby rodzice mnie nie finansowali) - jestem zadowolona i bardzo szczesliwa ... jakbym miala wybierac ponownie, to zrobila bym to samo, jupi!
Zapraszam do Danii na studia :P :P
Hej,

ja złożyłam kilka dni temu aplikację na studia w Danii, do VIA :)
teraz czekam na termin rozmowy kwalifikacyjnej, ale to dopiero na początku czerwca ma się odbyć.

Pozdrawiam,
Agata
No to powodzenia :D
hej, chciałabym studiować w Danii na kierunku MArketing Management, ale nie wiem która uczelnia byłaby najlepsza, poza czy z AP degree jest możliwe kontynuowanie nauki na bachelora? chętnie nawiąże kontakt z osobą, która już studiuje w Danii, lub ma taki zamiar. Za wszystkie informacje z góry dziękuje:)
aneta - jezeli chodzi o Marketing Management to idz na VIA w Horsens lub AABC w Aarhus. To sobie znajdziesz: www.studiazagranica.pl

Ja jechalam z tym biurm wlasnie, jestem na VIA.

No po AP kontunuujesz do BA normalnie na uczelni 1,5 roku wystarczy i tez jest za darmo.

Jak cos, to napisz do mnie: [email]
chciałbym troche odnowić temat, jestem zainteresowany studiami w Danii a konretnie chciałem się dowiedzieć czy można tam pracować i studiować tak żeby się utrzymać i jeszcze chociaż troche odłożyć. Obecnie pracuje w Polsce(w tygodniu) studiuje zaocznie ale to wszystko mi się niekalkuluje po opłatach za studia, mieszkanie i życie wychodzi na to że jeszcze do tego dokładam i troche to niema sensu...
Studiuje informatyke i to samo chciałbym studiować w Danii tylko niewiem czy można tam studiować zocznie.
No i chodzi mi głównie o prace czy teraz przy kryzysie jest tam w miare łatwo coś znaleźć?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Chcialabym zapytac czy ktos kto studiuje w Dani posrednicxzyl przez biuro edu-abroad jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna z profesorem, bo dowiedzialam sie ze wiekszosc zalezy od niej ?
Natatita ja jechalam przez www.studiujwdanii.pl z tego co wiem to jest wlasnie eduabroad
kiedys pomagali tylko w wyjezdzie na studia w Danii, teraz wiem ze maja tez inne kraje, no generalnie to jest to www.studiazagranica.pl

No takze ja wlasnie przez nich skladalam papiery i studiuje w Danii juz, wyjechalam w zeszlym roku, takze 2 semestr jestem juz.

Rozmowa kwalifikacyjna no tez na niej bylam :) ...
Ogolnie to nie ma co sie stresowac, no ale lepiej sie przygotowac. Te rozmowy to w miare podobnie wygladaja - pytania rozluzniajaco-zaczepne :P
Takie na poczatek na rozgrzewke, tzn, z tego co napisalas w aplikacji, liscie motywacyjnym.

Potem dostaniezs jakies pyania dot kierunku na jaki hccesz jechac, takze dobrze sobie poczytaj o nim. NO i pytania czy masz juz jakies doswiadczenie w temacie ktory chcesz stuiowac, co wogole wiesz o tym cos.

No po tej rozmowie to podejmuja decyzje czy Cie przyjac na kierunek, wiesz to jeszcze jest przeciez sprawdzenie Twojego angielskiego, bo all jest po angielsku.

Aha i tu sie do wszystkich raczej po imieniu a nie profesor ;-)
dziekuje bardzo za infoo, strasznie sie boje tej rozmowy jakos, a gdzie studiujesz jeslimozna wiedziec?
a jescze chcialam zapytac ang znalas perfect czy potem sie lepiej nauczylas? i ciezko sie tam dostac?
hej Natatita:-)

A gdzie dokladnie zamierzasz studiowac w Danii?? bo ja takze aplikuje w tym roku, do Kopenhagi
Pozdro
Hej Roskilde bo w Kopenhadze samej nie bylko chyba zadnego uniwersytetu ?:p
Uniwersytet dla anglojezycznych w Kopenhadze nie, ale sa rozne inne akademie;-P i tak podązam, jesli mnie przyjma:-) to pewnie mieszkac tez nie bedziesz w Kopenhadze? wlasciwie sie dokladnie nie orientuje... Roskilde to tak dosyc niedaloko stolicy, prawda? a jaki kierunek wybierasz?
bede mieszkac u mamy w Klampenborg to jest 15 min od glownej Kopenhagi, w sumie ide tam na zarzadzanie i marketing ;/ a wole kierunki humanistyczne ale nestety nic takiego nie znalazlam a mozesz mi powiedziec cos wiecej na tenmat tych akademi ?
aha... czyli widze, ze lokum juz masz, fajnie:-) Ja sie wybieram na zarządzanie usługami (na business academy copenhagen north). Powiem Ci,ze tez nigdy nie myslalam,ze taki kierunek bede chciala studiowac, a ja bardzo chce w Kopenhadze studiowac, a tam duzego wyboru nie ma:-) No ale to wynalazlam, i mi sie nawet ta perspektywa podoba. Jestem na etapie pisania listu motywacyjnego, i troche utknelam;-P z tego co wiem po angielksu jest jeszcze znae Copenhagen Business School i Technic School(czy jakos tak)...
nie wiem, co bys chciala o nich wiedzie... wejdz na ich stronki:-) Tsm tez mozna zdobyc tytul bachelora, a potem master degree. Nie wiem czy na wszystkich kierunkach, ale na moim jest 2 lata -AP degree, + 1 rok - bachelor, no a potem master dalej
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004