Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
1531-1560 z 1614
Witam, mam pytanie, które spędza mi sen z powiek. Otóż, kiedy dowiedziałam się niedawno o możliwości darmowego studiowania za granicą, od razu porzuciłam wszelkie plany związane z polskimi uczelniami. Mam zamiar złożyć dokumenty poprzez program eduAbroad, ale nie wiem czy warto. Nie jestem orłem w szkole i nigdy nie byłam, moje oceny zawsze oscylowały koło trój. Tak więc świadectwem nie ma się co chwalić. Wiem, że wszędzie piszą, że najważniejsze to ukończenie szkoły, zdana matura, znajomość angielskiego i to co przedstawia sobą kandydat, a oceny są mniej istotne. Jednak przecież istnieją jakieś ograniczenia miejsc i z pewnością nie każdy może się dostać. Więc chciałam zapytać, czy jeśli moje oceny są naprawdę kiepskie, to czy warto w ogóle myśleć o takich studiach? Wiem, ze to takie trochę użalanie się, bo zawsze można spróbować, ale ja już tak mam, że panicznie boję się porażek. Muszę być pewna, że się dostanę, bo jakbym dostała odmowę to najprawdopodobniej pękłoby mi serce. A bez serca to podobno ciężko żyć. Dlatego nie proszę o entuzjastyczną odpowiedź, tylko szczerą, nie obrażę się :)
Ja też nie mam, delikatnie mówiąc, samych 5, a złożyłem. Najwięcej ludzi naprawdę odpada przez angielski i list motywacyjny. Na pewno nie odrzucą Cię Tylko z powodu ocen. To, jak mi tłumaczono, jest tylko jedna z kryteriów i to nie najbardziej ważna. Moim zdaniem lepiej spróbować niż potem się zastanawiać całe życie, czy mogło się zrobić coś inaczej ;)
Moje świadectwo również nie jest imponujące xd ale właśnie wczoraj złożyłam papiery. Z tego co większość osób pisała to oni podchodzą do osoby indywidualnie, dużo daje rozmowa kwalifikacyjna i twoje podejście do kierunku. Lepiej spróbować niż potem żałować ;)
karola1041 na co aplikowałaś ? ;)
Chyba w pierwszej kolejności musicie sobie policzyć czy was po prostu na to stać. Bo minimalne wydatki miesięczne to kwota około 2 tys zł i więcej. A to dla wielu jest suma zaporowa . Ale jeśli się jest silnym i mocno ,ale to mocno zdeterminowanym to i z tym można sobie poradzić ;)
fena222 studiujesz już ? Na czym i gdzie ? Jak tam w Danii z pracą ? ;)
Cytat: boro197
karola1041 na co aplikowałaś ? ;)

Na Architectural Technology and Construction Management na UCN
podpinam się do przedmówców - po pierwsze, to najważniejsze rozmowa kwalifikacyjna, na której musicie ich przekonać, że warto w was inwestować, być bardzo pewnym siebie i pokazać, że jest się zmotywowanym i ma się swoje zainteresowania. a po drugie, to tak - moje miesięczne wydatki to czynsz 2500kr, (nie zapomnijcie, że depozyt też trzeba wpłacić, u mnie to było 10tys.kr, najczęściej równowartość 3-miesięcznego czynszu) bilet miesięczny 365kr, telefon 100kr i jedzenie, na które tutaj jednak wydaje się trochę pieniędzy,do tego np. na moim kierunku musimy jechać na obowiązkową wycieczkę za granicę, za którą płacimy 3500kr, a na 4 semestrze 3 miesięczny internship, na którym też trzeba będzie się jakoś utrzymać. A+ z pracą ciężko, sama zaczęłam pracować dopiero po 4 miesiącach od przyjazdu, a mam znajomych którzy do tej pory nic nie mają, nie ma co się oszukiwać, jest ciężko, albo ma się szczęście, albo znajomości. Ale moim zdaniem te wszystkie negatywy i tak przyćmiewa fakt, że edukacja tutaj jest po prostu genialna, totalnie inaczej niż w Polsce, i żyje się tak, jakoś na luzie.. ja na pewno polecam, po maturze zarobić dużo pieniędzy, jak ma się możliwość za granicą, to wykorzystać, dużo oszczędzać , dać z siebie wszystko na rozmowie i.. Dania czeka :)
A jaki jest poziom trudności testu z angielskiego porównując go do naszego rozszerzenia z ang na maturze?
być może będzie się interesować w tych badaniach w Danii:

One World Center College ma siedzibę w Danii. Ma wiele szkół na całym świecie i jest aktywny w krajach rozwijających się. Oferuje edukację, a także możliwość podróżowania po Europie, Afryce i Indie. Oferuje programy dla wolontariuszy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.oneworldcenter.dk

We offer 3 programs in cooperation with One World University Mozambique
• 18 months Fighting with The Poor Studies, service period in Africa, presentations in Europe and final examinations
• 24 months Fighting with The Poor and pedagogical studies Studies, pedagogical practice, service period in Africa or India, presentations in Europe and final examinations
• 36 months Bachelor in Pedagogy Studies, pedagogical practice, travel in buses to Africa, working period in Europe and examinations in Pedagogy

Starting date:

18 months program starts: 01.05.2015; 01.11.2015
24 months program starts: 01.08.2015;
36 months program starts: 01.09.2015

https://www.facebook.com/Lindersvold.drh

+4552908899
Email: [email]
boro197,chyba na tym forum jestem wyjątkiem. Ponieważ nie jestem studentem,a ojcem młodzieńca który jest na drugim roku informatyki na akademi Lillebælt w Odense.I jeśli chodzi o pracę to faktycznie jest ciężko ,ale można znacząco zwiększyć swoje szanse. Ale niestety w życiu nie ma nić za darmo,pula dostępnej pracy powiększa się bardzo jeśli znamy duński. A wtedy można dostać pracę w sklepach ,barach itp. A z tego co mi mówił syn ofert jest sporo (ale oczywiście szału nie ma ;). I na koniec,jeśli macie pytania od strony "bytowo,finansowo, logistyczno ,organizacyjnej " to służę pomocą
Cześć :) Jedzie ktoś na egzamin do Kielc w czwartek 12.03.15 z Wielkopolski? Bądź z Warszawy i chce się spotkać po drodzę i wspólnie dojechać.
Był ktoś na teście w W-wie ? jak wrażenia ? co było ? ;)
Kochani!!
Ja tez skladam do danii, korzystam z firmy Kastu Internarional. Musze lrzyznac ze jestem baaaardzo zadowolona, wczesniej chcialam z elab ale powiem ze sa... po prostu nie polecam :D
ja skladam na Multimedia Design and Communication
na pierwsze miejsce dalam KEA w kopenhadze, potem odense, kolding, aarhus, aalborg.. obym gdzies sie dostala!
Ocen nie mam superowych, druga klasa 4 z mat, teraz 3 ale rozszerzona
List motywacyjny wydaje mi sie ze napisalam ciekawy, pod koniec marca czeka mnie egzamin z ang :)
jakby ktos sje wybieral di tych miast na studia, odzywajcie sie!!:))
mam nadzieje ze iceny dla nich nie sa tak wazne, z tefo co slyszalam to ilosc godzin, list motywacyjny i referencje sa najwazniesze, a matura musi byc po prostu zdana!
trzymam za Was kciuki!: *
@rainbowx ja aplikuje przez kastu :)
Cytat: boro197
Był ktoś na teście w W-wie ? jak wrażenia ? co było ? ;)

Ja byłam, zdane na B2. Było 67 pytań, głównie odnoszących się do gramatyki i zasad pisowni. Przedimki, zastosowanie czasów. Pare było podchwytliwych pytań, a pare banalnych.
Aplikuję przez eduabroad
Na jakie kierunki i uczelnie skladacie?
Ja na ATCM ktoś może też?
Business Academy Aarhus- kierunek Finacial Management and Services

Ktoś też?: )
http://www.kastu.pl/gdzie_studiowac/o_danii/system_oswiaty_w_danii

roznica między akademia a uniwerkiem :) mysle ze tutaj powinnismy wybierac pod wzgledem tego jak wolimy sie uczyc :)
Jakie zdajecie egzaminy z ang?:)
Cytat: Balalajka
Witam, mam pytanie, które spędza mi sen z powiek. Otóż, kiedy dowiedziałam się niedawno o możliwości darmowego studiowania za granicą, od razu porzuciłam wszelkie plany związane z polskimi uczelniami. Mam zamiar złożyć dokumenty poprzez program eduAbroad, ale nie wiem czy warto. Nie jestem orłem w szkole i nigdy nie byłam, moje oceny zawsze oscylowały koło trój. Tak więc świadectwem nie ma się co chwalić. Wiem, że wszędzie piszą, że najważniejsze to ukończenie szkoły, zdana matura, znajomość angielskiego i to co przedstawia sobą kandydat, a oceny są mniej istotne. Jednak przecież istnieją jakieś ograniczenia miejsc i z pewnością nie każdy może się dostać. Więc chciałam zapytać, czy jeśli moje oceny są naprawdę kiepskie, to czy warto w ogóle myśleć o takich studiach? Wiem, ze to takie trochę użalanie się, bo zawsze można spróbować, ale ja już tak mam, że panicznie boję się porażek. Muszę być pewna, że się dostanę, bo jakbym dostała odmowę to najprawdopodobniej pękłoby mi serce. A bez serca to podobno ciężko żyć. Dlatego nie proszę o entuzjastyczną odpowiedź, tylko szczerą, nie obrażę się :)

Ja tez nie mam swietnych ocen, ale skladam aplikacje,bo a moze sie uda!lepiej probowac niz potem zalowac ze sie nic nie zrobilo gdy mialo sie okazje :)
Jak wam poszły testy z angielskiego?
Dzisiaj przyszły wyniki z Kielc. Zdałam łącznie na 72 pkt (B2). Wie ktoś na ile pkt był cały test i od ilu się zdawało?
kiedy mniej wiecej powinny przyjsc conditional offers?
Cytat: milaolcz
kiedy mniej wiecej powinny przyjsc conditional offers?

pierwsze poczekaj na interview ;)
ja jestem z rocznika 2014, i my dostalismy warunkowe przyjecie 6 maja .
edytowany przez onevision: 15 mar 2015
Cytat: onevision
Cytat: milaolcz
kiedy mniej wiecej powinny przyjsc conditional offers?

pierwsze poczekaj na interview ;)
ja jestem z rocznika 2014, i my dostalismy warunkowe przyjecie 6 maja .

z tego co slyszalam, to nie wszyscy maja interview, to prawda? :) /firma, przez ktora aplikuje mi tak mowila/
w danii patrza na wyniki z matury? ide na multimedia design ;)
Cytat: milaolcz
Cytat: onevision
Cytat: milaolcz
kiedy mniej wiecej powinny przyjsc conditional offers?

pierwsze poczekaj na interview ;)
ja jestem z rocznika 2014, i my dostalismy warunkowe przyjecie 6 maja .

z tego co slyszalam, to nie wszyscy maja interview, to prawda? :) /firma, przez ktora aplikuje mi tak mowila/
w danii patrza na wyniki z matury? ide na multimedia design ;)

wszyscy mają interview, bo to jest obowiązkowy punkt , z którego wyciąga się największą ocenę przy Twojej aplikacji ,bo wtedy sprawdzają Twoje zainteresowanie, motywację i możliwość komunikowania się po angielsku, i można mieć wspaniałe oceny, a zawali się interview to wątpię, że zostanie się przyjętym. jedyną różnica jest to, że nie wszyscy mają osobiste spotkanie, tylko niektórzy po prostu telefonicznie.
Cytat: onevision
wszyscy mają interview, bo to jest obowiązkowy punkt , z którego wyciąga się największą ocenę przy Twojej aplikacji ,bo wtedy sprawdzają Twoje zainteresowanie, motywację i możliwość komunikowania się po angielsku, i można mieć wspaniałe oceny, a zawali się interview to wątpię, że zostanie się przyjętym. jedyną różnica jest to, że nie wszyscy mają osobiste spotkanie, tylko niektórzy po prostu telefonicznie.

Nie każdy ma rozmowę kwalifikacyjną. Na UCN tylko 25% aplikujących i jest przez Skype
Aplikuje/studiuje ktoś hotelarstwo w Vejle ?
Temat przeniesiony do archwium.
1531-1560 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004