Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
1321-1350 z 1614
No w sumie, ja też mam już 4 mieiące "stażu" (tak jak to wcześniej ujęłaś;)) ale faktycznie, może później złożyłam i później coś dostanę;) właśnie cały czas kontroluję oferty na stronie głównej, ale jak narazie pojawiają się tylko oferty z Brabrandu albo jakieś drogie... Czy jest jeszcze jakaś dzielnica, której powinnam się wystrzegać? :D
Dzięki MMS2106 za pomoc ;)
Nie wiem jak rozplanowałaś sobie przyjazd, ale ja mam jeszcze rozsądną ofertę z EYL College.
Dzisiaj kończą przyjmowanie zgłoszeń. Trochę daleko od BAA, ale za to taniej.
EYL College? Pierwszy raz o tym słyszę....
esaa.dk / College
Nie słyszałaś o tym pewnie dlatego, że jest to oferta na 1/8/14, a większość z Was zapewne wybrało 15/8/14. To akademik, gdzie przyjmują tylko osoby aktywne fizycznie bo mają zajęcia z 15 dyscyplin kilka razy w tygodniu.
Hej!
Szuka ktoś współlokatora w Roskilde???:)))
hmm... rozumiem, że masz potwierdzone jakieś osiągnięcia sportowe? bo z tego co zrozumiałam,to przyjmują tam albo studentów tej uczelni, albo osoby z potwierdzonymi osiągnieciami sportowymi.
Ja akurat mam, ale ogłoszenie było wywieszone w miejscu, gdzie każdy mógł je zobaczyć, więc nie sądzę żeby specjalnie kogoś wybierali. Raczej wywiesili ogłoszenie tak jak ci z nieatrakcyjnych dzielnic licząc na odzew.
Poza tym... nie aplikowałam do nich - mają limit pobytu na jeden rok.
edytowany przez MMS2106: 13 cze 2014
Cześć !
Jestem na 1 roku finansów ale chce zrezygnować i wyjechać na studia do Danii rozpoczynając inny kierunek.
Chodzi o kryteria, na świadectwie z matematyki mam ocene 2, natomiast mój wynik z matury to 90 %.. czy to może być jakimś problemem?

BARDZO PROSZĘ O JAKĄŚ ODPOWIEDŹ. Może ktoś miał podobną sytuację..
Al-er, spotkałam się z taką sytuacją podczas przyjęcia do BAA. Dziewczyna miała dwa na koniec i wysoki wynik z matury i nikt nie robił z tego powodu problemów, co więcej dostała się.

Na stronie eduabroad możesz przeczytać, że podczas rekrutacji masz wykazać się albo odpowiednią oceną ze świadectwa, albo matury
MMS2106

Dzięki za odpowiedź :)

Czy komuś z Was udało się dostać miejsce w akademiku??
edytowany przez MMS2106: 21 cze 2014
Nie, jeszcze nie. Powoli zaczynam myśleć, że nie wyjadę ;/
Herub - dlaczego tak późno złożyłeś aplikacje?
Na początku maja założyłem.
Witam :) Mnie interesuje kierunek Architectural Technology and Construction Management na Business Academy Aaehus. Czy jest ktoś kto może mi powiedzieć coś więcej na temat tej uczelni i kierunku? Jak wygląda proces rekrutacji, czy trzeba składać teczkę z pracami? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
Cytat: herub
Na początku maja założyłem.

Pytałam dlaczego tak późno, a nie kiedy - to już pisałeś ;)
Zazwyczaj aplikacja idzie w parze ze składaniem podania na studia, czyli w lutym lub ewentuanie w marcu, bo na mieszkanie czeka się kilka miesięcy...
edytowany przez MMS2106: 22 cze 2014
Cytat: paula1997
Witam :) Mnie interesuje kierunek Architectural Technology and Construction Management na Business Academy Aaehus. Czy jest ktoś kto może mi powiedzieć coś więcej na temat tej uczelni i kierunku? Jak wygląda proces rekrutacji, czy trzeba składać teczkę z pracami? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

ja osobiscie nie aplikowalam na ten kierunek, ale znam osobe ktora skladala i wiem jak to wyglada. nie musisz skladac zadnej teczki z pracami, nie masz egzaminow z rysunku, proces rekrutacji jest taki sam jak na wszystkie inne kierunki na BAAA, wiec wystarczy wejsc na strone eduabroad lub perfectu lub poprzegladac to forum i wszystkiego sie dowiesz jesli chodzi o sama rekrutacje. ale co jest najwazniejsze, musisz pamietac, ze ten kierunek to nie typowa architektura!
Cytat: paula1997
Witam :) Mnie interesuje kierunek Architectural Technology and Construction Management na Business Academy Aaehus. Czy jest ktoś kto może mi powiedzieć coś więcej na temat tej uczelni i kierunku? Jak wygląda proces rekrutacji, czy trzeba składać teczkę z pracami? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z ściśle architektonicznym kierunkiem to muszę Cię zmartwić. Na BAAA i ogółem na każdej uczelni, która oferuje ATCM uczysz się jak się zarządza m.in. placem budowy, uczysz się tworzyć kosztorysy etc. Po tych studiach współpracujesz z budowlańcami i architektami, ale sama nimi nie będziesz. Od tego jest oddzielna szkoła wyższa Aarhus School of Architecture, po której będziesz miała możliwość zostać właśnie architektem. Tam się składa teczki z pracami, i o ile się nie mylę, jest również w dalszej rekrutacji egzamin z rysunku (czyli bardzo podobny system jak w PL).
Rekrutacja na ATCM nie różni się niczym od innych rekrutacji na BAAA. Najważniejsza jest rozmowa kwalifikacyjna, po której dostajesz ostateczną decyzję, czy dołączysz do grona dumnych studentów :). A tak na serio, na temat rekrutacji, jak to wygląda i co robić zostało już napisane mnóstwo rzeczy. Wystarczy teraz wpisać w google zwykłą frazę " studia w Danii", a otworzy Ci się mnóstwo stron, które w sumie zawierają wszystkie ważniejsze informacje. Ja osobiście polecam atakowanie ludzi na facebooku, którzy studiują w Danii/na BAAA, bo od nich są najlepsze i najrzetelniejsze wiadomości.
Cytat: MMS2106
Czy komuś z Was udało się dostać miejsce w akademiku??

Dostałam ostatnio ofertę w housing guarantee. Odrzuciłam.
ja zrobilam aplikacje na poczatku marca, i nadal nic. (jestem w zwyklej kolejce) :/
Dostałem się na Cphbusiness (Lyngby), poszukuję ludzi do mieszkania razem, proszę pisać tutaj na PW albo na mail:
alexxo(małpa)gazeta.pl
Cytat: onevision
ja zrobilam aplikacje na poczatku marca, i nadal nic. (jestem w zwyklej kolejce) :/

Też się powoli zaczynam martwić. Składałam na początku lutego :(
Ja dostałem też z housing guarantee i zaakceptowałem. Tylko, że dzisiaj dostałem meila z wszystkimi papierami i wyszło, że mieszkanie jest od 15 lipca a ja zaczynam 25 sierpnia. Nie mam zamiaru płacić miesiąc za to żeby czekało na nie puste mieszkanie.

I tutaj mam pytanko. W meilu pisze mi, że dalej mogę szukać mieszkania i nie straciłem seniority ale czy mam po prostu olać tę ofertę nie płacić i tyle? Czy muszę ją jakoś odrzucić bo będą mnie ścigać? Jak ktoś miał taką sytuację to dajcie znać co i jak ;)
Nie wiem. Ja bym grzecznie odmówiła i szukała dalej.
edytowany przez MMS2106: 24 cze 2014
Teraz nie pozostaje nam nic jak tylko czekać na osoby, które zdecydują się na HG. Po załatwieniu tych studentów rusza dopiero zwykła kolejka.
Ja też dostałam opcję Housing guarantee ale również odrzuciłam, już lepsze oferty były na "vacant housing" tylko niestety teraz chwilowo ich nie ma...mam nadzieję, że jeszcze wrócą bo inaczej będzie słabo... na kolejkę chyba nie mam co liczyć nawet :D
Cytat: kubolomo
I tutaj mam pytanko. W meilu pisze mi, że dalej mogę szukać mieszkania i nie straciłem seniority ale czy mam po prostu olać tę ofertę nie płacić i tyle? Czy muszę ją jakoś odrzucić bo będą mnie ścigać? Jak ktoś miał taką sytuację to dajcie znać co i jak ;)

• If you say "no" to a place, after you have received a contract, your application will be deleted and you must start all over again on a new application.


Cytat: miqla
Jmam nadzieję, że jeszcze wrócą bo inaczej będzie słabo... na kolejkę chyba nie mam co liczyć nawet :D

Z tego co czytałam kolejka zacznie otrzymywać oferty jak skończą ludzie z HG. Faktycznie, większość ofert HG jest kiepska, lub beznadziejna, ale niektórzy mają szczęście. Sądzę, że ludzie, którzy składali aplikacje w lutym i marcu coś dostaną, gorzej ze "śpiochami"...
edytowany przez MMS2106: 24 cze 2014
Cytat: MMS2106
Cytat: kubolomo
I tutaj mam pytanko. W meilu pisze mi, że dalej mogę szukać mieszkania i nie straciłem seniority ale czy mam po prostu olać tę ofertę nie płacić i tyle? Czy muszę ją jakoś odrzucić bo będą mnie ścigać? Jak ktoś miał taką sytuację to dajcie znać co i jak ;)

• If you say "no" to a place, after you have received a contract, your application will be deleted and you must start all over again on a new application.


Cytat: miqla
Jmam nadzieję, że jeszcze wrócą bo inaczej będzie słabo... na kolejkę chyba nie mam co liczyć nawet :D

Z tego co czytałam kolejka zacznie otrzymywać oferty jak skończą ludzie z HG. Faktycznie, większość ofert HG jest kiepska, lub beznadziejna, ale niektórzy mają szczęście. Sądzę, że ludzie, którzy składali aplikacje w lutym i marcu coś dostaną, gorzej ze "śpiochami"...

Ja zaznaczyłam HG przez przypadek... Dostałam ofertę,odrzuciłam i liczę na coś fajnego z mojej listy. A raczej powinnam coś dostać, bo aplikację robiłam na początku marca.
edytowany przez tutututu: 24 cze 2014
Też chciałabym jakąś fajną ofertę :)
Szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że tak się wygłupią z HG. Powinni chociażby dawać oferty z wybranej przez osobę strefy... Nie wiem. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać.
Temat przeniesiony do archwium.
1321-1350 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004