Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
1351-1380 z 1614
Dzięki za odpowiedzi już doczytałem. Czyli niestety 4 miesiące seniority w plecy :( Ale już mam nowe konto więc może jeszcze uda się coś dostać.

+poszukuje chętnych na jakieś tanie mieszkanko, jak coś to piszcie na [email] , na boligportal jak patrzyłem to można coś ciekawego w niezłej cenie znaleźć ;)
Cytat: MMS2106
Też chciałabym jakąś fajną ofertę :)
Szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że tak się wygłupią z HG. Powinni chociażby dawać oferty z wybranej przez osobę strefy... Nie wiem. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

Strefa i miejsce były dla mnie idealne, bo jakieś 200m od mojego wydziału (w Aarhus N), ale za 12m^2 prawie 3000dkk.
Na pewno coś dostaniemy skoro już jesteśmy tam 3-5 miesiące. Ja bym się martwiła na miejscu osób, które złożyły aplikację miesiąc temu. :)
No, to mnie proponowali więcej, bo 33 metry, ale poza miastem, 32 km od wydziału i za 3800 kr. -.-
Chciałabym aby już zakończyli to HG. Albo chociaż dali ogłoszenie kiedy zamierzają przydzielać miejsca. W sumie to teraz tak: wyniki matury, kolejka do akademika i jeszcze listy z ostatecznym przyjęciem. I nic nie da się przyśpieszyć, ehhh.
edytowany przez MMS2106: 25 cze 2014
Cytat: MMS2106
No, to mnie proponowali więcej, bo 33 metry, ale poza miastem, 32 km od wydziału i za 3800 kr. -.-
Chciałabym aby już zakończyli to HG. Albo chociaż dali ogłoszenie kiedy zamierzają przydzielać miejsca. W sumie to teraz tak: wyniki matury, kolejka do akademika i jeszcze listy z ostatecznym przyjęciem. I nic nie da się przyśpieszyć, ehhh.

Listy nie ma co się martwić, bo już zostaliśmy przyjęci :)
Cytat: tutututu
Cytat: MMS2106
No, to mnie proponowali więcej, bo 33 metry, ale poza miastem, 32 km od wydziału i za 3800 kr. -.-
Chciałabym aby już zakończyli to HG. Albo chociaż dali ogłoszenie kiedy zamierzają przydzielać miejsca. W sumie to teraz tak: wyniki matury, kolejka do akademika i jeszcze listy z ostatecznym przyjęciem. I nic nie da się przyśpieszyć, ehhh.

O listy nie ma co się martwić, bo już zostaliśmy przyjęci :)

Jezu, sorry, dwa razy napisałam posta :D
edytowany przez tutututu: 25 cze 2014
...chyba, że ktoś uwalił maturę, ale do tego to trzeba było mieć talent w tym roku. :D

Ciekawe, jak sądzisz: czy patrzą na wyniki matury jak jest zdana? W warunkowym pisało, że mamy przesłać świadectwo i wyniki matury, a nasze oceny nie mają być dużo niższe. Oceny ze świadectwa czy matura?
edytowany przez MMS2106: 25 cze 2014
Cytat: MMS2106
...chyba, że ktoś uwalił maturę, ale do tego to trzeba było mieć talent w tym roku. :D

Ciekawe, jak sądzisz: czy patrzą na wyniki matury jak jest zdana? W warunkowym pisało, że mamy przesłać świadectwo i wyniki matury, a nasze oceny nie mają być dużo niższe. Oceny ze świadectwa czy matura?

Raczej każdy, kto planował studiować za granicą jest zdolny do osiągnięcia 30% :D. Myślę, że niezbyt patrzą na matury (a raczej w ogóle, po prostu musi być zdana). W warunkowym chodziło o oceny, ponieważ poziom matur nie ma jak nam się obniżyć bądź podwyższyć. Zakładam, że każda osoba, która uzyskała min. 15 pkt jest już dawno przyjęta, ponieważ zapłaciła te ileś tam wymaganych euro :D

Wydaje mi się, że na wyniki matur bardziej patrzą u studentów i porównują je z wynikami ze studiów. Bo jasne, że nie patrzą u nich na oceny w liceum, w szczególności, gdy w polskiej rekrutacji w ogóle nie zwracają uwagi na oceny, a wiele osób, które zaczyna studia w Danii to są obecni studenci (przynajmniej ja tak uważam...jak w praktyce jest-nie wiem).
Tylko osoby, które nie zdadzą w 1 terminie nie dostaną miejsca, reszta tak. :)
edytowany przez tutututu: 25 cze 2014
Hej, kiedy odbywa się ostatnia rekrutacja na studia w Aarhus ?Czy wszystko startuje w przyszłym roku i aplikacje składa się do 10 marca?
Znowy do 10 marca chyba że chcesz zacząć studia w styczniu to chyba do września/października trzeba składać
ah, dzieki ;) a co właściwie oznacza rozpoczęcie studiów w styczniu ? czym to się różni ? może głupie pytanie ale chciałabym się coś więcej na ten temat dowiedzieć.
Cytat: martamery
ah, dzieki ;) a co właściwie oznacza rozpoczęcie studiów w styczniu ? czym to się różni ? może głupie pytanie ale chciałabym się coś więcej na ten temat dowiedzieć.


Materiał ten sam. Nie każdy kierunek możesz rozpocząć w zimie, jak również musisz się liczyć z tym, iż kontynuacja czyli top up i master mogą być uruchomione pół roku po Twoim ukończeniu kierunku.
Jeśli masz więcej pytać zapraszam na PW. :)
Cytat: martamery
ah, dzieki ;) a co właściwie oznacza rozpoczęcie studiów w styczniu ? czym to się różni ? może głupie pytanie ale chciałabym się coś więcej na ten temat dowiedzieć.

Nie jestem pewna, ale "druga" rekrutacja jest mocno okrojona z kierunków i chyba dotyczy tylko AP. Nie bierz słów do serca i lepiej sprawdź gdzieś indziej
Tak. Rekrutacja na studia zaczynające się w zimie jest okrojona z kierunków - ale to jest coś co każdy powinien wiedzieć na wstępie jak przegląda wybrane wydziały, które go interesują.
Orientuje się ktoś kiedy mniej więcej będą nam wysyłać jakieś plany zajęć? Zrobią jakieś spotkanie organizacyjne czy coś w tym stylu? Ja na ZIBAT ;)
Cytat: charkotka
Orientuje się ktoś kiedy mniej więcej będą nam wysyłać jakieś plany zajęć? Zrobią jakieś spotkanie organizacyjne czy coś w tym stylu? Ja na ZIBAT ;)

nam robia 'orientation week', ale to BAAA, nie wiem jak zibat ;>

Cytat: onevision
nam robia 'orientation week', ale to BAAA, nie wiem jak zibat

Serio?? fajnie wiedzieć :DD
Jak wygląda wasza sytuacja?
Cytat: herub
Jak wygląda wasza sytuacja?

nadal zadnej oferty z akademiku... ;<
Ja składam na politechnikę w Polszy, bo straciłem nadzieję.
Na facebooku też ciężko znaleźć. 5 minut i ogłoszenie nieważne.
Akademiki milczą, ale piszą, że mieszkania są przyznawane od 2 miesięcy do 8 dni przed datą odbioru kluczy. Jak ruszy kolejka to pewnie oferty będą puszczane lawinowo.
Dla osób zainteresowanych - na chwilę obecną akademiki przyznawane są osobom z dwumiesięcznym stażem na portalu ( mowa o HG) . Czyli jeszcze sobie poczekamy... >.<
Cytat: MMS2106
Dla osób zainteresowanych - na chwilę obecną akademiki przyznawane są osobom z dwumiesięcznym stażem na portalu ( mowa o HG) . Czyli jeszcze sobie poczekamy... >.<

nie rozumiem dlaczego z dwumiesiecznym, bo ja mam juz np. 3 miesiace, jak nie dluzej... grrrr! :D
Sądzę, że listy na housing guarantee idą od najstarszych stażem do najmłodszych. Stąd jeśli większość dostała już oferty, a teraz zjawia się ktoś kto dostał mając dwumiesięczny staż to można przyjąć, że rozdają mieszkania jeszcze im i tym z miesiącem na portalu, a potem wchodzi zwykła kolejka tych co nie chceli lub odmówili HG.
Kochani,
Mam dla Was dobre wieści. Pisałam w sprawie akademików z portalem, który je oferuje i otrzymałam następującą odpowiedź:
The housing guarantee is usually finished around november.

Na pytanie co w takim razie mam zrobić skoro mam 5 miesięcy stażu a w sierpniu muszę przyjechać dostałam poradę:
The chances are not that good, but i would advice you to apply for many accomodations with waiting time 7-12 months, and hope that some of them will be offered to applicants with a little lower seniority.
The more you apply for, the better your chances are.


Tak więc Panie i Panowie, oto na czym stoimy.
Cześć wszystkim :) Planuję wyjechać w lutym na VIA kier. Architectural Technology, rok temu aplikowałam, ale zepsułam esej, resztę rekrutacji przeszłam. Jest tu ktoś o podobnych planach? Fajnie byłoby się poznać :)
Cześć, wybiera się ktoś w tym roku do Aalborg ?
Ja wybieram się raczej w przyszłym roku, na magisterke. Jeśli obrone licencjatu będę miała w lipcu przyszłego roku (2015), to chyba będę mogła aplikować dopiero na semestr letni (w 2016) :/
Dajana93, też planuje od lutego wiec jak chcesz to odezwij sie na PW :)
Cytat: qazaq93
Ja wybieram się raczej w przyszłym roku, na magisterke. Jeśli obrone licencjatu będę miała w lipcu przyszłego roku (2015), to chyba będę mogła aplikować dopiero na semestr letni (w 2016) :/

spokojnie, ja mam obrone za tydzien a pod koniec maja mnie warunkowo przyjeli na uczelnie takze luzik. Teraz tylko sie obronic musze i im jak najszybciej dyplom wyslac i juz ;) takze spokojnie sie wyrobisz na wrzesien 2015
Cytat: adriannkaa9
Cytat: qazaq93
Ja wybieram się raczej w przyszłym roku, na magisterke. Jeśli obrone licencjatu będę miała w lipcu przyszłego roku (2015), to chyba będę mogła aplikować dopiero na semestr letni (w 2016) :/

spokojnie, ja mam obrone za tydzien a pod koniec maja mnie warunkowo przyjeli na uczelnie takze luzik. Teraz tylko sie obronic musze i im jak najszybciej dyplom wyslac i juz ;) takze spokojnie sie wyrobisz na wrzesien 2015

Też właśnie wczoraj wieczorem wyczytałam że mogą mnie warunkowo przyjąć :D To idealnie :) A idziesz na magisterke tam, tak? Wysyłałaś im też jakie miałaś przedmioty i oceny przez te semestry?
Temat przeniesiony do archwium.
1351-1380 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004