Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

391-420 z 615
>>>pod okiem metodyka i sztabu lektorów.
Prosze, bys podala tutaj na forum wyksztalcenia tych metodykow i lektorow. Nic wiecej.
Cytat:
Wilderness
25 gru 2011
Popieram to co napisano o English For You, jedna z lepszych propozycji w zakresie przełamania oporów. Cenie tę szkołę za możliwość brania udziału w fajnych dyskusjach w ich klubiku dyskusyjnym. Każda osoba przydzielana jest do innej grupy poziomowej. Wnętrze nie przypomina sali lekcyjnej, lecz prawdziwą kawiarenkę. Podają gratis herbatkę i ciacha- gratis. Wszytko to tworzy naturalny klimat zbliżony do prawdziwej sytuacji, gdy spotkamy Nativa w pubie w Londynie. Kolega chodził natomiast do Cambridge, mówił ,że mają bardzo dobrych nativów. Wiem, ze sie wyrobił w gadce

Sporo pozytywów tu i tam słyszałem właśnie o English For You. Koleżanka z pracy bardzo poprawiła swój angielski w tej szkole. Widzę to jak dogaduje się z anglojęzycznym szefostwem. Teraz sam mam zamiar powalczyć ze swoim angielskim. Widzę jak dużo dały jej jednak zajęcia konwersacyjne z nauczycielami z Anglii. Śmiga po angielsku i zna tyle idiomów i powiedzonek po angielsku że szok. Sam może też tam wskoczę na kursik od września
Cytat:
terri
18 cze 2015
Cytat: koki22
No nie wiem 70 latków to chyba na kursach językowych jest bardzo niewielu, to raczej uniwersytet 3 wieku

No i wlasnie ze nie wiesz. Czy nauka w normalnej szkole jezykowej jest ZABRONIONA dla osob powyzej 30tu lat? Chyba nie.
Tez kiedys bedziesz miala 70 lat (jak dozyjesz) i wtedy dopiero poczujesz jak to boli, jak mlode osoby traktuja cie jak powietrze, i nawet mowia ci gdzie masz prawo sie czegokolwiek uczyc.

Po pierwsze średnia długość dla faceta in Poland to około 80, kobitka 85. Wszystko się zmienia. Dziś 40 latek to młody Bóg ( spójrzmy na film 40 latek z lat 70 to jak dziś 55 latek) Wydłuża sie życie wydłuża się czas na edukację
Proszę dane statystyczne prosto z GUS :)))
Cytat: Budda_first
Proszę dane statystyczne prosto z GUS :)))

ludzie na tym forum maja mnostwo talentow....i nie potrzeba GUS, zeby potwierdzic ze ludzie dluzej zyja jak ich pradziadki.
>>>>Po pierwsze średnia długość dla faceta in Poland to około 80
...ja juz zaczelam marzyc.....:-)
bardzo pozytywnie oceniam sokratesa, szkoła z prawdziwego zdarzenia, oczywiście zależy kto i czego szuka, ale oferta jest szeroka, no i można też na miejscu u nich zrobić sobie certyfikat jak ktoś ma takie zamiary ;)
Hehe widzę, że dyskusja wywiązała się od szkoły do zupełnie "innej beczki". Tak na marginesie nie zgodzę się z przedmówcą. Długość życia wieku niestety ciągle spada. Podwyższenie wieku emerytalnego miało na celu wyeliminowanie wielu emerytów, którzy nie dożywają 67 lat. Z tego co pamiętam długość średnia życia mężczyzn obecnie to 60lat (a nie 80!- 80 to żyli nasi pradziadkowie, którzy zdrowo się odżywiali i wiedli zupełnie inny styl życia).
@Ewella-J - nonsens
@Ewella

dawno takiej bzdury nie czytałem. Poczytaj sobie np. 'Antka' Prusa i zobacz, jak się żyło jeszcze niewiele ponad 100 lat temu
Tak czy inaczej na naukę języka nigdy za pozno
Moja mama ma 62 lata, zpaisala się na angielski i dość dobrze jej idzie, także sie da
Cytat: bonzai
Moja mama ma 62 lata, zpaisala się na angielski i dość dobrze jej idzie, także sie da

Tak, ale nie wszyscy maja mozliwosci, motywacje, ochote, ....co to 62? jeszcze jest mloda kobieta.
Nastawienie, motywacja, determinacja, cierpliwość, systematyczność- cechy potrzebne przy nauce języka
Cytat: Ziber
Nastawienie, motywacja, determinacja, cierpliwość, systematyczność- cechy potrzebne przy nauce języka

Nie tylko przy nauce jezyka.
Tez wtedy kiedy chcesz nauczyc sie gotowac, sprzatac, prasowac, jezdzic samochodem, przechodzic z jednej na druga strone ulicy. Sek w tym ze ludzie nie wiedza co to jest 'cierpliwosc'.
Wiem po sobie, sporo czasu zajęło mi przygotowanie się do CAE, przede wszystkim byłem umotywowany chęcią zdobycia lepszej pracy lub awansu. To dodatkowo umotywowało mnie do pracy. Cierpliwie siedziałem nad zadaniami. Oczywiście wiele zależy od lektora, metoda i szkoły językowej. Ale jednak 50-60 procent sukcesu to nasz udział i praca
Konkretny zysk, wartość dodana to największy bodziec, który motywuje do nauki
Cytat: bonzai
Moja mama ma 62 lata, zpaisala się na angielski i dość dobrze jej idzie, także sie da

Wiek, wiekiem. Liczą się także checi i cel: dobrze znać angielski
Niestety im człowiek starszy to trudniej, ale wszystko jest mozliwe
Cytat: meteorr44
Niestety im człowiek starszy to trudniej, ale wszystko jest mozliwe

Dobrze powiedziane
Znacznie łatwiej uczyć się kolejnych języków, drugiego, trzeciego itd, istnieją zawsze podobieństwa między językami
edytowany przez meteorr44: 30 wrz 2015
Uczyłam się hiszpańskiego, teraz ogarniam łatwiej portugalski, dużo podobieństw.
Cytat: kate.newone
Uczyłam się hiszpańskiego, teraz ogarniam łatwiej portugalski, dużo podobieństw.

Tak, języki z jednej rodziny. Duże podobienstw w gramatyce, ale takze słownictwie
Cytat: Ziber
Nastawienie, motywacja, determinacja, cierpliwość, systematyczność- cechy potrzebne przy nauce języka

Bo nauka to proces długotrwały, obliczony na miesiące. Ale się da, trzeba chcieć.
Cytat: kate.newone
Uczyłam się hiszpańskiego, teraz ogarniam łatwiej portugalski, dużo podobieństw.

Chyba nikt nie musi tlumaczyc dlaczego...
Cytat: meteorr44
Niestety im człowiek starszy to trudniej, ale wszystko jest mozliwe

Jest takie stare juz powiedzenie: Use it or lose it'. Przydaje sie do wszystkiego. Jak rozum nie byl 'uzywany' przez 25 lat, to niestety, trzeba go teraz motywowac..i tyle.
Oczywiście, że jeżeli nie będziemy używali języka to szybko zaczniemy tracić słówka i swobodę porozumiewania się
To oczywiste, jeżeli czegoś nie ćwiczymy to szybko nam wypada z głowy.
Cytat: Budda_first
To oczywiste, jeżeli czegoś nie ćwiczymy to szybko nam wypada z głowy.

Ciekawa jestem czy umiesz jezdzic na rowerze? Jak tak, to czy zapominasz jak to sie robi nawet za 20 lat? Chyba nie. Ja mowilam tez o innych rzeczach - use it or lose it'.
Too right, the only one thing that it doesn't concern is sex,imo.
391-420 z 615