Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

271-300 z 749
Cytat: marcela1984
Hej!ja moge sie podzielic opinią o szkole proschool bo juz ponad miesiac uczęszczam tam na zajęcia i jest coraz lepiej, 120 godzin na starcie+ 60 godzin dodatkowych na inny lub ten sam język w piątki,zeszyt ćwiczeń online(robię sobie zadania nawet jadąc pociągiem). Akurat moja lektora uczy na uniwerku tez więc wszystko mi pasuje.

Właśnie co to jest taki zeszyt on-line, jak sie z niego korzysta???
Miałam dokładnie to samo, testowałam kilka miejsc, w końcu zdecydowałam się na długi język. Bardzo fajny kurs dualny mają. Zajęcia z lektorem i native speaker. Mobilizujące są konwersacje, chce się uczyć.
Polecam EduEdu Online - uczę się już 2.semestr w małej grupie i jest fajnie :) Zaczynam w końcu mówić ;P Wcześniej miałam z tym problem - może trafiałam na lektorów, którzy za mało naciskali albo skupiali się na gramatyce, nie wiem.
Plusem dla mnie jest to, że nie dojeżdżam i nie tracę zajęć w czasie, kiedy muszę wyjechać służbowo. Uczymy się w wirtualnej klasie, widzę i słyszę wszystkich (w grupie są 4 osoby), korzystamy z materiałów audio ('słuchanek') i krótkich filmików.
Kiedyś nie sądziłam, że będę uczyć się przez komputer (nie jestem za bardzo 'komputerowa') ale teraz bym się za nic nie zamieniła :)
edytowany przez Anka_Sus: 28 kwi 2014
Cytat: smack
Według mojej oceny zawsze i na kązdym kursie dobrze jak są zajęcia z native speaker's. Podczas zajeć w English For You na moich kursach zawsze było wiadomo, którego dnia jest polski lektor, którego osoba z USA/UK. Jedniego dnia więcej zadańz książki i grmatyka, drugiego konwersacja z native speakers. To jest dobra metoda nauki-"podkład robi lektor polski, potem dużo gaadania. To jest zrównoważona metoda na przypomnienie sobie angielskiego i przełamanie oporów w mówieniu. Dodatkowo fajną formą spotkań był w English for you taki klubik konwersacyjny, gdzie można dodatkowo poćwiczyć mówienie. Tak czy inaczej istotne, aby w szkole był nadzór nad realizacją materiału

Słyszałem od kilku osób pozytywnie o metodzie nauki w English for you w kursach semestralnych, gdzie jest nacisk na mówienie. Mam pytanie czy może ktoś chodził do tej szkoły w wakcje , gdyż chcę zrobić coś intesywnie, szkoła ma już ofertę na stronie, może polecacie także inne szkoły na wakacje ???
Cytat: kaktus12
Cytat: terri
Widac, ze jak cos jest za darmo, to ludzie po prostu tego nie szanuja.
Ciekawe, bo jak ktos dawalby mi lekcje ang. za darmo, to ja bym bardzo dziekowala za to, a nie traktowala to jako 'niezreczny' obowiazek.

Nie generalizowałbym. Wszystko zależy od człowieka. A zwłaszcza nastawienia. Czy w życiu coś jest tak naprawdę za darmo?

W firmie mieliśmy kurs za darmo, połowa ludzi chodziła, druga olewała, to tak jest jak się coś dostanie
Niestety nie wszystkie szkoły robią kursy w wakacje, ale rzeczywiście to okazja, aby coś szybko uporządkować
Ferdal, fakt, tak to już bywa. Choć to dotyczy raczej dużych firm, bo w tych mniejszych, jak szefostwo płaci za każdą sztukę, bardziej szanuje kasę, to i podejście musi być nieco inne.
Cytat: kaktus12
Ferdal, fakt, tak to już bywa. Choć to dotyczy raczej dużych firm, bo w tych mniejszych, jak szefostwo płaci za każdą sztukę, bardziej szanuje kasę, to i podejście musi być nieco inne.

Czyli co spradzamy obecność, rozliczmy pracownika (czyli mały przymus)
Cytat: ferdal
Słyszałem od kilku osób pozytywnie o metodzie nauki w English for you w kursach semestralnych, gdzie jest nacisk na mówienie. Mam pytanie czy może ktoś chodził do tej szkoły w wakcje , gdyż chcę zrobić coś intesywnie, szkoła ma już ofertę na stronie, może polecacie także inne szkoły na wakacje ???

Ja wiem jak wyglądają zajecia wakacyjne w English for You. Jest rzeczywiscie na tyle intensywnie, ze miesiąc nauki=semestr. Jest ciekawie, gdyż nauka odpowiednio podzielona z naciskiem na mównie. Przy tak dużej ilości spotkań z native spekaers można podszkolić "speaking" i pokonać bariery w konwersowaniu, zwłaszczs, że grupki są bardzo kameralne. Zajęcia wspierają konwersacyjne warsztaty tematyczne w kafejce dyskusyjnej. Warto w tej, czy innej szkoły kontynuować naukę po wakacjach, gdyż liczy się systematyczność. Wakacje to jednak dobry moment, aby dać sobie dużą dawkę języka w krótkim czasie.
Liczy się w nauce systematyczność, gdyż niestety szybko się zapomina rzeczy, których się nauczyliśmy
edytowany przez display-big: 20 maj 2014
Jeżeli chodzi o inne szkoły to zależy czego oczekujemy, więcej gramtyki, czy konwersacji. Sprawa indywidualna
Cytat: display-big
Jeżeli chodzi o inne szkoły to zależy czego oczekujemy, więcej gramtyki, czy konwersacji. Sprawa indywidualna

Chyba zawsze oczekujemy więcej konwersacji, bo zazwyczaj chcemy posługiwać się językiem. ;)
hmm tak patrząc to w Wawie jest bardzo dużo szkół językowych, Na przykład jeśli ktoś ma przedsiębiorstwo to może wysłać swych pracowników nahttp://www.berlitz.pl/pl/szkolenia_dla_firm/szkolenia_grupowe/ gdzie cała lekcja jest prowadzona w języku angielskim a na koniec kursu jest egzamin i certyfikat :)
i nie mają pieniędzy, żeby wykupić reklamę na tej witrynie? Cienko przędą, musząc wynajmować jakąś Honoratę23, żeby wpisywała treści, gdzie popadnie.
Cytat: Sheenaa
Witaj,
Wiele lat, już od podstawówki zawsze uczyłam się dodatkowo angielskiego w różnych szkołach. Efekt był zawsze taki sam: lata nauki, niewielkie postępy. Nie zawsze nauczyciele byli beznadziejni, ale brakowało "bata", dyscypliny. Każdy robił, co chciał, byle płacił. W końcu poleciły mi szkołę językową moje koleżanki, do której one same uczęszczały z b. dobrym skutkiem. W tej chwili trzy z nich są już po kierunkach filologicznych:) Mowa o niszowej (niereklamowanej, tak jak inne sieciówki) szkole Jeziorskiego znajdującej się na Żoliborzu - na Żeromskiego. Istnieją już z dobre 20 lat na rynku, uczą angielskiego metodą bezpodręcznikową, jest b. duża dyscyplina, częste testy, powtarzanie zwrotów do znudzenia. Żeby utrzymać się w grupie naprawdę trzeba b. mało opuszczać zajęć i duuużo się uczyć. Ale są efekty! Teraz jestem na kursie przygotowującym do CAE, jest b. intensywnie, ale czuje się zmotywowana i dobrze przygotowana. Nie znam osoby, która po tej szkole nie poradziłaby sobie na egzaminach certyfikatowych.. Ja polecam w każdym razie

Na czy polega metoda bezpodręcznikowa, zawsze dobrze mieć jakiś "przewodnik" do nauki języka
Cytat: display-big
Jeżeli chodzi o inne szkoły to zależy czego oczekujemy, więcej gramtyki, czy konwersacji. Sprawa indywidualna

Oczywista, oczyywistość, ale jak wprowadzić to w życie
Cytat: display-big
Jeżeli chodzi o inne szkoły to zależy czego oczekujemy, więcej gramtyki, czy konwersacji. Sprawa indywidualna

Jak w życiu wszystko musi być zrównoważone, gramatyka jest potrzebna aby mówić po angielsku poprawinie, nie jest natomiast celem samym w sobie
Cytat: display-big
Jeżeli chodzi o inne szkoły to zależy czego oczekujemy, więcej gramtyki, czy konwersacji. Sprawa indywidualna

Ja akurat potrzebuję taką szkołę, gdzie uczą mówić, grmatyki zawsze można nauczyć się trochę w domu
Ja już dawno temu przestałem korzystać z tradycyjnych kursów i całkowicie przeszedłem na online. Jakiś czas temu szperając po internecie w celu znalezienia jakiś kursów angielskiego przez internet byłem przytłoczony ilością ofert i sprawdzaniem każdego z osobna. Koleżanka z pracy poleciła mi "www.terminal-e.pl" bo podobno bardzo solidnie podchodzą do nauczania.
Zapisałem się na lekcje próbną i tak już zostałem.

Jestem bardzo zadowolony i rzeczywiście są solidni, może akurat mam takiego lektora. Nie wiem ilu mają lektorów, ale są chyba dość niewielką firmą ponieważ bardzo się starają i dbają o swoją opinię.

Od strony technologicznej system jest naprawdę rozbudowany, dużo zadań, ćwiczeń, testów postępu z gramatyki i słówek. Warto.
ja pierdziele same fejki-reklamy (pokorny).

"Jeżeli chodzi o inne szkoły to zależy czego oczekujemy, więcej gramtyki, czy konwersacji. Sprawa indywidualna"

to nie jest sprawa indywidualna.. 99% uczących się woli nacisk na konwersacje

Mógłby jakiś prawdziwy uczeń polecić szkołę z dobrymi prowadzącymi, z naciskiem na konwersacje i niekoniecznie małymi grupami?
Cytat: kosa1111
Oczywiście Speak up jest dużą szkołą języka angielskiego i należy oceniać poszczególne oddziały, nie całą szkołę, gdyż zdania przy tak dużej firnie muszą oczywiście być podzielone

A który jest godny polecenia oddział Speak Up w Warszawie
Proszę o pomoc, czy mogę prosić o polecenie szkoły językowej, która mogłaby uczyć w szkole podstawowej na Mokotowie ? To szkoła publiczna i wiem od znajomych, że jest możliwość zorganizowania takiego kursu w szkole bez potrzeby wożenia stonki na Wolę....
Szkół jest dostatek, najlepiej wziąć kilka na celownik i zobaczyć co zaproponują.
Cytat: kaktus12
Szkół jest dostatek, najlepiej wziąć kilka na celownik i zobaczyć co zaproponują.

Kilka to znaczy ile, w Warszawie jest ogólnie 1[tel]placówek
Ja bym wzięła pod uwagę takie szkoły w Śródmieściu i na Mokotowie jak Lang, TFLS i Warsaw Study Centre. Są to uznane szkoły językowe w Warszawie i co najważniejsze nie są to sieciówki, bo z nimi to różnie bywa.
Ja przede wszystkim uważam, że należy wybierać takie szkoły, które zajmują się jednym konkretnym językiem, zawsze warto trafić do specjalisty, także w przypadku nauki języków. Ważne także, aby było dużo zajeć praktycznych - konwersacji z osobami dla których dany jezyk jest rodzimym- native speakers. Otaczasz się dzięki temu środowiskiem powiązanym z danym językiem, lepiej przyswajasz wymowę i akcent . Jeżeli chodzi o angielski jest będzie to English For You, jeżeli o niemiecki to DEUTSCHE SCHULE, francuski to natomiast np. Espace Francais. Wszystkie te placówki uczą jedngo konkretnego języka
Cytat: pafcio11
Czy mniejsze szkoły od WSc, English For You, Archibalda, Profi Lingua, British Council itd mają jakieś szanse na rynku ???

Oczywiście, ze mają. Jeżeli właściciele wkładają pasję w działalność, inwestują środki w placówkę, nie maksymalizują jedynie zysku to jest dla nich ogrmna sznasa na istnienie. Przykładów jest wiele. Oczywiście konkurencja jest spora
To jest oczywiste, że zawsze lepiej iść do konkrentego specjalisty od konkretnej sprawy, choć oczywiście nie należy zapominać, że cudów nie ma, gdy brak naszego własnego zaangażowania w sprawie
Cytat: Wilderness
To jest oczywiste, że zawsze lepiej iść do konkrentego specjalisty od konkretnej sprawy, choć oczywiście nie należy zapominać, że cudów nie ma, gdy brak naszego własnego zaangażowania w sprawie

Włąsnie, czasami ludzie chcą uzyskać szybkie efekty bez własnej pracy, a brak efektów zwalają na szkołe
Cytat: kosa1111
FCE to jednak jakiś papier, zawsze lepiej mieć już coś w garści .Dlatego ludzie jednak zdaja FCE

Po FCE to jaki czas trzeba liczyć na zdanie CPE
271-300 z 749

 »

Studia językowe