Listetning - co było?

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 175
a! wydaje mi sie, ze zamiast hard and clean jest clean and shiny.
Moze znalazlby sie ktos z WERSJA B ? LUB C? :( Znajac moje szczescie trafie na ktores z tych dwoch :/
i z tego co widzialam to jest 5 wersji.. a,b,c,j,k chyba, ze to j i k co innego oznaczalo,ale nie wydaje mi sie
na stetment entry pisze ze ma byc 'pen pencil and eraser' :) to chyba nie jest wielkim błedem wypełniac długopisem.
raczej jest, bo na początku listeningu mówią, żeby pisać ołówkiem.
ło matko.....
ja wpisalam concern i ferry , a tam z tym ze cos bylo once held wpisalam horse races. Najgorsze bylo ostatnie zadanie, za szybko ludzie mowili a za duzo bylo napisane i nie moglam nadazyc eh;P
Dzięki za przypomnienie, już widzę, o czym zapomniałem napisać w part 1 i 2. W part 1 trzeba było jeszcze wpisać, co ściągnęło króla do tej okolicy - chodziło moim zdaniem o HORSE RACES. W part 2 było pytanko jaki rodzaj słomy wybiera - wpisałem CLEAN AND SHINY. Pytali też o jakieś uprawy - wstawiłem POTATOES. W part 3 trzeba było jeszcze wybrać, czego najbardziej się obawiała po zwycięstwie - coś tam increasing recognition.

kirkeness:
Nie wiem właśnie jak jest z tym ferry, bo też mi nie pasowało ferry boat, ale tak wstawiłem, bo wg. mnie fishing boat było dla zmyły. Pytali, czym podróżuje do mainland i on coś tam mówił, że ferry, bo może tam wstawić samochód i jest wygodniej. Chyba, że coś źle zrozumiałem.
Czy jesteś pewna, że miało być BIRDWATCHING TRIPS? Bo ja nie pamiętam już dokładnie konstrukcji tego zdania, ale wydaje mi się, że było coś w rodzaju: (...) BIRDWATCHING or walking trips.
Znow sie wtrącę Ferry boat występuje w google równo 1 1[tel]razy i jestem prawie na 100 procent pewna ze to bylo to:)
a i z birdwatching też wpisałam bez trips... tyle ze napisalam oddzielnie hmm:/
też walnęłam potatos i jestem zła!! jak nie wiem
>Znow sie wtrącę Ferry boat występuje w google równo 1 1[tel]razy i

potwierdzam (100%) - w moim slowniku "a ferry"="a ferryboat"
inna sprawa, ze nie jestem pewien czy mozna oddzielnie napisac ;-)
senshi... wiecej szczegolow, please
glowy nie dam,ale inne osoby tez tak mialy z ktorymi rozmawialam po egzaminie.ale wydaje mi sie,ze obie wersje beda zaliczane.
Nie ma się co tym na razie przejmować, tym bardziej, że czasem pozwalają napisać na 2 sposoby.
chyba trzeba:) bo on tam wyraznie mowil ze ten samoch wozi na mainland no i boat bylo juz wydrukowane
Red-head bylo birdwatching trps i walking holidays
Red-head bylo birdwatching trps i walking holidays
Lassard, egzaminatorzy kilka razy powtarzają, aby używać TYLKO i WYŁĄCZNIE ołówka. Długopisem pisze się TYLKO writing.
Naprawdę nie sądziłam, że dostaniecie wczorajsze zestawy. Czy ktoś z Was będzie jeszcze miał listening i kiedy?

Już piszę o czym mniej więcej była wersja B, ale później nie będę już tu zaglądać, żeby nie porównywać z innymi odpowiedzi i się niepotrzebnie nie stresować :-)

Part 1:

- tekst o owczarkach (sheepdogs) - jedno z pierwszych pytań dotyczyło ilości psów uczestniczących w Trial coś tam :-) Była mowa o tym, że mają 50 minut i na starcie 100 punktów. Pytanie dotyczyło tego, za co tracą punkty i w kilku pytaniach trzeba było odpowiedzieć, jak to jest fachowo nazywane. Zwróćcie uwagę na to, jak nazywał się najwyższy poziom. Ostatnie pytanie to "unpredictable and stubborn", które dotyczyło tego, jakie są te owce. Niestety nie pamiętam wszystkich odpowiedzi.

Part 2:

- ta część dotyczyła dziwnej odmiany ryby piracacu czy coś takiego i raczej łatwo było wszystko zrozumieć, chociaż oczywiście nie mam pewności co do wszystkich pytań. Jedno z pierwszych pytań dotyczyło tego, do czego w wadze była podobna ta ryba. Potem o tym, że ciężko ją normalnie złowić za pomocą haku (hook) albo liny (line) - trzeba było wpisać "hook and line". Później o tym, że jej dom przypomina sieć (nest). Wcześniej jeszcze o tym, gdzie pracowała ta gościówa jak go poznała (local ... - nie mam pewności co do tego co tam wpisałam, dlatego nie chciałabym sugerować błędnej odpowiedzi). Pod koniec pytanie dotyczyło tego, co koleś musiał sprzedać (house) i jeszcze kilku pytań nie pamiętam.

Part 3:

- tu rozmawiali o pracy, ale prawie nic z tego nie pamiętam, więc może inni napiszą. Pytania w stylu "co Ci dało największą satysfakcję", "co było natrudniejsze do pokonania" - w przypadku kolesia z Fitness Club czy coś takiego, bał się konkurencji.

Part 4:

1 - tu była mowa o wystawie i o tym, dlaczego po jej zamknięciu facet się tak cieszył i co planował zrobić. Zaznaczyłam, że planował celebration a cieszył się z tego, ile osób przyszło, bo to był prawie że rekord, a w odpowiedziach było coś w stylu "odwiedzających było więcej niż w poprzednich miesiącach".
2 - to pytanie chyba dotyczyło kobiety, która musiała zadbać o odpowiedni transport obrazów. Nie byłam pewna odpowiedzi na pierwsze pytanie i zastanawiałam się nad B (przygotowanie obrazów do transportu) i C (szczególna opieka nad obrazami)
3 - tu chyba było coś o zabezpieczeniu przed złodziejami.
4 - kobieta mówiąca o tym, że znalazła jakieś niedociągnięcie w obrazie, którego inni nie zauważyli. Pierwsza odpowiedź dotyczyła tego, co ją tak ucieszyło (znalezienie tego, co inni przeoczyli), a drugie, co dokładnie zrobiła (znalazła ten błąd)
5 - facet, którego dość trudno zrozumieć i zapomniałam o czym mówił :-)
Chyba jeszcze jestem śpiąca, bo myślałam, że już ktoś dzisiaj miał listening :-) Wybaczcie, ale jak się o 5 rano budzę to później nie kojarzę co i jak :-)
Red-head, jak ogólnie radzisz sobie z listeningiem? W sensie, czy jakieś poprezdnio robione raczej ci wychodziły, czy raczej nie? :>
W czesci 4 ostatni gosc mowił tak ze ciezko bylo zrozumiec.
Czesc 3 była chyba dosc łatwa
ale czesc 2 o rybie wcale nie, szkoda ze to czesc bez powtarzania tym barzdziej ze mialem skrzypiący stolik i zagłuszył mi 2 odpowiedzi. Jak oni przygotowują te egzaminy. czesc 1 była chyba najłatwiejsza.
teraz aby data 13 VI okazała się szczęśliwa :)
chciałem wnieść pewne poprawki i uzupełnienia co do wersji B. Jak nie mam racji poprawcie mnie
1Part
wpisać arena - dotyczyło improvement of local area
ilość psów - wpisać 224 ogolnie uczestnikow bylo 400 ale to distractor
straty punktów za coś nazwanego - turning tail
potem dyskwalifikazja za crossing
eliminacje mogą być powtórzone gdy sheep is hurt
cośtam ma sie zamknąć tu podobno gate ale nie jestem pewien
najwyższy level so called Open level
i ostatnie tak jak kolega unpredictable

2Part
ciężar ryby - tego nie wiem
poznali sie w local hospital
gniazdo przypomina nest
nie mozna zlowic z hook and line
musiał sprzedać tu niestety house był distractorem boat
i używał stick do przyciągania ryb

3part
wpadl na pomysl fitness clubu pracujac jako trener fitnesu
skonczył z praca filmowca bo byla unsecure
w przyszłości problemy to konkurencja
a najwieksza satysfakcje mial ze zdobywania popularności
i jakie ma wizje customera że ma nie do zrealizowania wizje sportow extremalnych

4.Part
pierwszy gość to chyba jednak mowil ze jest aware of sporo wiecej roboty teraz(pytanie co teraz bedzie robił)a zgadzam sie z odpowiedzia o najwiekszej liczbie zwiedzajacych chociaż to było pytanie o jego zadowolenie
2-wydaje mi sie że chodziło o international transport
a w drugim o attention to detail
3- że on accompany paintings w czasie transportu
i że skąplikowane procedury transportu albo coś
4-zgadzam sie z kolegą
5 - to było chyba o pakowaczu
a drugie że robi swoja robote dokladnie albo cos to chyba bylo A w każdym razie na pewno nie współpraca z kolegami
chciałem wnieść pewne poprawki i uzupełnienia co do wersji B. Jak nie mam racji poprawcie mnie
1Part
wpisać arena - dotyczyło improvement of local area
ilość psów - wpisać 224 ogolnie uczestnikow bylo 400 ale to distractor
straty punktów za coś nazwanego - turning tail
potem dyskwalifikazja za crossing
eliminacje mogą być powtórzone gdy sheep is hurt
cośtam ma sie zamknąć tu podobno gate ale nie jestem pewien
najwyższy level so called Open level
i ostatnie tak jak kolega unpredictable

2Part
ciężar ryby - tego nie wiem
poznali sie w local hospital
gniazdo przypomina nest
nie mozna zlowic z hook and line
musiał sprzedać tu niestety house był distractorem boat
i używał stick do przyciągania ryb

3part
wpadl na pomysl fitness clubu pracujac jako trener fitnesu
skonczył z praca filmowca bo byla unsecure
w przyszłości problemy to konkurencja
a najwieksza satysfakcje mial ze zdobywania popularności
i jakie ma wizje customera że ma nie do zrealizowania wizje sportow extremalnych

4.Part
pierwszy gość to chyba jednak mowil ze jest aware of sporo wiecej roboty teraz(pytanie co teraz bedzie robił)a zgadzam sie z odpowiedzia o najwiekszej liczbie zwiedzajacych chociaż to było pytanie o jego zadowolenie
2-wydaje mi sie że chodziło o international transport
a w drugim o attention to detail
3- że on accompany paintings w czasie transportu
i że skąplikowane procedury transportu albo coś
4-zgadzam sie z kolegą
5 - to było chyba o pakowaczu
a drugie że robi swoja robote dokladnie albo cos to chyba bylo A w każdym razie na pewno nie współpraca z kolegami
poprawka dotycząca Part4 pierwszego gościa. Przypomniało mi sie że w 2 pytaniu nie chodziło o liczbe osób zwiedzających. Kolejny distractor ale o straightforward type of display jakoś tak bo on mówił że cieszy sie że artyści nie wymagali żadnych udziwnionych rzeczy co czesto sie zdarza
Sądzę, że będą zaliczać obie wersje.
jak to zazwyczaj szczesliwie sie sklada pisalam nieopisana jeszcze wersje C... ehh no ale moze chociaz teraz komus ja pomoge:
generalnie raczej trudne bylo, szczegolnie 1 i 4 zadanie. w pierwszym odpowiedzi ktore pamietam:
w ktorym wieku: 13th
czemu nie mogla stay w tym hotelu co autor: bo to byl privat house (nie mam pojecia czy to jest ok?????)
jako souvenir dostala: a plate
what was missing: a ladder
drugie- o pomidorach, fajne bylo i calkiem latwe :)
najpierw pytali o to skad byly ale pytanie bylo sformulowane tak ze trzeba bylo napisac: Mexican
do podania byl rok chyba 1690 ale moge sie mylic bo nie mam pamieci do dat :P
gdzies tam bylo jakie jeszcze warzywo sie uzywalo do czegos tam- red peppers
jak co traktowali w Europie pomidory zdanie bylo (...)as a kind of ... experiment
kto pierwszy w Europie uzywal czy sprowadzil te pomidory... Spanish
tytul ksiazki o pomidorach Tastes of past czy in the past- jakos tak
no to tyle co kojarze z pomidorkami :P
trzecie zadanie abc raczej latwe, ale kompletnie go nie pamietam wiec nie pomoge...
i 4 beznadziejne bylo, wiekszosc sie musialam domyslac albo strzelac takie jakies bylo lekko wlaniete :/ generalnie 5 osob sie wypowiadalo o tym czemu wzieli udzial w jakims kursie (kazdy w innym) trzeba bylo dopasowac 1. przyczyne 2. odczucia speakera po kursie.
no to tyle, mam nadzieje ze komus pomoge tak jak sama skorzystalam sporo na swoim speakingu dzieki ang.pl :) kto pisal C dzisiaj jeszcze? jakie odpowiedzi mieliscie? piszcie!!!! :)
dzis mialem listening, moje odpowiedzi:

Zestaw C

Part 1

13th
fully booked
pile of wood
fruit trees
modern stones
taxi
tea garden
plate
dining hall
ladder

Part 2

Mexican
1690
hot peppers
Spanish
experiment
Taste of the past
bottles
fish soup

Part 3

1. contract in theatre
2. foty celebrities z dawnych lat
3. physically good
4. inspire to design on her own
5. unresonable time - to jest zle chyba, powinno byc wanted to take part in designing (?)
6. production team

Part 4
1. znudzona dziewczyna - cheer up - learned something new about herself (?)
2. babka od malowania - she dreamed about it - disillusioned
3. koles od zegarow - financially cos tam, kasy nie mial odp A :D - stimulated cos tam (?)
4. koles z dobra robota - nastepny szczebel - uswiadomil sobie, ze ma problemy z robieniem na czas, hard time cos tam :D
5. dziewczyna od programowania gier - first chance to learn skill cos tam - further education

pytan bylo 34, wiec to wszystkie moje odpowiedzi ;p

i teraz pytanie - jak napisalem dinning zamiast dining i tea-garden zamiast tea garden to 0 pktow?
miałam dzisiaj wersję C >> jak dla mnie było podobne do tego co przerabiałam na kursie ;)
part 1 o hotelu i kobiecie zwiedzającej jakiś zamek...
nie pamiętam kolejności, wpisywałam 13th [century], fully booked, pile of wood, ladder jest poprawne [ja niestety coś innego wpisałam...], plate, tea garden...

part 2 o pomidorach
Mexican, Spanish, 1890 [ja wpisałam 1819... >> jak zwykle te cholerne liczby], experiment, bottle [bottles nie jestem pewna bo tutaj wpisałam coś innego ale po konsultacji z sis wiem że taka była odp.], hot red peppers

part 3
1 pyt. zaznaczyłam że kontakt z teatru [,
2. pyt. coś z celebrities, [z czego czerpała inspiracje]
3. pyt. [o aktorce] mam źle ale powinno być coś z physically
pyt. 4 że chciał brać udział z tworzeniu tych strojów [aktor]
pyt. 5 [jak obcięli budżet] to że więcej pracy w to włożyła czy jakos tak...
pyt. 6 [co dalej chce robić] to że te historyczne kostiumy

part 4

to akurat było moim zdaniem najtrudniejsze [zad. typu 5 speakerów i 2 tasks]
[tematem były kursy, dlaczego ktoś wybrał się na kurs i co mu to dało.]
1. speaker
kobieta chciała się rozweselić [cheer up]
tutaj niestety więcej nie pamiętam.
2. speaker
tutaj miałam problem >> moim zdaniem to będzie odp. improve skills czy coś takiego
kurs był dla niego trudny ze względu na self- coś tam ;) [nie pamiętam dokładnie]
3 speaker
zaznaczyłam że długo marzyła o kursie
i tutaj też miałam problem. chyba disillusioned jest dobrze, ale ja zaznaczyłam cos innego...
4. speaker
z powodów finansowych
czerpał z niego więcej satysfakcji niż myślał czy jakoś tak..
5 speaker
tutaj coś z karierą...
kurs skłonił ją żeby dalej się kształcić..

jak wróci moja siostra to pewnie coś dopisze :D
powodzenia i mam nadzieję, że pomogłam.

ps. kolejność pytań i wpisów niekoniecznie poprawna.
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 175

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie