Listetning - co było?

Temat przeniesiony do archwium.
151-175 z 175
| następna
Nie wiecie czasem czy za literówki odejmują cały pkt czy pół??Prosze o odpowiedz bo mam tego sporo:((
"nie wiecie czy to jest sztywne 60 % czy mniej bo tak jak nap wyzej na stronie British Council jest ABOUT"

Nie chce nikogo martwić, ale gdzieś przeczytałam, chyba nawet gdzieś tu na forum, że zdaża się tak, że jak bardzo dużo ludzi ma zdać, to podwyżają próg do 65%...mam nadzieje, że to działa też w drugą stronę...
Zresztą, jak ma się nawet i 58% z listeningu to jest jeszcze środa, kiedy będziesz mógł sobie poprawić, więc powodzenia!:)
ale to wcale nie ma znaczenia, czy się nie zda którejś z części - liczy się ogólny wynik, tak przynajmniej mówili mi w szkole językowej...
cały, nie ma połówek.
Było plate. Mówiła, że był czysty, ale dosyć stary.
W ósmym wieku powstało miasto, a pytanie było o zamek, który powstał w 13-tym wieku.
Dokładnie po angielsku nie pamiętam, ale na pewno kolejność słów w listeningu była odwrotna niż w pytaniu, tzn. lektorka mówiła coś w stylu "...there was a tea garden, where I sat for a while and gazed ...", a odpowiedź "...looked around sitting in a tea garden" (mniej więcej, nie pamiętam słowo w słowo).
Ja napisałem modern. Też zastanawiałem się, czy nie marble, ale wziąłem to na logikę - kto wstawia marmurowe kamienie do łatania murów średniowiecznego zamku? :)
Z tymi papryczkami miałem problem, bo to było trochę 'zagęszczone' - w sensie jak pisałem odpowiedź na jedno pytanie, to już w audio były te papryczki i się pogubiłem. Napisałem Hot peppers, później poprawiłem na red peppers, tutaj widzę że niektórzy mają tak a inni tak - więc podejrzewam, że było 'hot red peppers', a więc patrząc na klucze z lat poprzednich, obie odpowiedzi będą poprawne.
CZeść,

Ja trochę z innej beczki. W part 2 pierwsze pytanie dotyczyło: " The word tomato is ( i mnie podkusiło, żeby napisać) from Mexican language in origin.

Czy myślicie, że mogą to zaliczyć??? Wiem, że najlepiej byłoby gdybym wpisała poprostu Mexican, ale... no cóż. No to jak myślicie??? Zaliczą to, czy raczej nie???
raczej nie
wpisalam dokladnie tak samo... ale wszyscy nauczyciele w BC zawsze mi powtarzaja ze tu sprawdzaja czy poprawnie uslyszysz inf a nie czy ja dobrze zapisalas, to beda mieli okazje sprawdzic w srode
uznają mi 13 w pierwszym pytaniu do wersji C czy musi być 13th??
ja tam wole modern ;)
a pamietacie jakies odp z grupy A ?
ja pamietam rose garden fish farm round z part 1 part 2 to troche zacmienie part 3 i 4 troche nieciekawie bo nieraz mialam 2 lub 3 takie same odp pod rzad :D uuu np. bbb :D
no tak ale chodiz o to ze do 3 słow mozna wpisywac a 4 juz nie. 4 mozna tylko wtedy gdy np mamy wpisaćjakiśtytuł gazety programu czy czegoś i on składa sie z 4 wyrazów.
tez mialam mnostwo b :) az sie martiwlam ze za duzo :) a potem chyba ciag Aa z tego co pamietam. Strasznie podejrzanie mi to wygladalo

pzdr
jak to? to jak wpisalam 'dinning' zamiast 'dining' to mi zalicza? chyba zartujesz? :D:D:D
Heh, ta. Na tym poziomie tolerowanie błędów? Nie wydaje mi się.
Nie można miec błędów i nie mozna więcej niz 3 słowa chyba ze to tytuł!
No wlaśnie, o to mi chodziło. Zero błędów. Powodzenia jutro :)
Jeny ile osób tu się wypowiada przed zaznajomieniem się z tematem!?.. Można mięc błędy, które nie wpływają na punktowaną odpowiedź. Przykładami jest np. ominięcię a/the kiedy nie jest on wymagany, albo literówka w trudniejszych wyrazach jak np. "accommodation". Wystarczy poczytać dokładnie informacje o egzaminie dostępne u źródła na stronie Cambridge. Mnie to interesowało przed zdawaniem CAE.
ooo a pozniej tez mialam ze 3 A pod rzad :D
to chodiz o to...ze jesli 'dining' czytałby sie identycznie jak 'dinning' to by Ci to uznali...ale niestety wymowa tego słowa jest inna, wiec nie uznaja.
tutaj znajdziecie informacje na temat tego, jak i z czego przygotowywac sie do cae, kiedy zdawac i na co zwracac uwagę. Zapraszam! http://www.e-lama.pl/artykul.php5?id=4751
Temat przeniesiony do archwium.
151-175 z 175
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie