FCE lato 2006!

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 250
Jak Wam idą poszczególne części na kilka tygodni przed egzaminem? Ja niestety nie mogę się pochwalić wynikami takimi jakich bym chciała:
- reading - bardzo różnie, przeważnie 70 - 80%, ale zdarzyło się nawet 65% kilka dni temu.
- use... - ok. 75% i nie mogę dojść chociaż do 80%, mimo że to typ zadań jakie najbardziej lubię. Najwięcej tracę na uzupełnianiu luk, w których nie ma przykładowych słówek do wstawienia. Nawet tam gdzie są 4 do wyboru, zdarza mi się po kilka błędów.
- listening - 80 - 88% i raczej niżej nie schodzę.
hej tez mialam speaking 28 w wawie...eh..mowiac szczerze za szybko minela ta rozmowa:) dopiero zaczynalam sie rozkrecac a tu juz mi kobieta mowi ze koniec...w sumie part 3 bylo calkiem dziwne...bo druga osoba wcale nie podtrzymywala konwersacji.. w pewnym momencie sie troszke zagalopowala i zaczela gadac jak najeta..a pozniej nagle cisza...hm...dziwnie to troszke wyszlo...ale ogolnie mam wrazenie,ze jakos srednio to wyszlo..nie wysililam sie na zadne madre slowka ani nic..ciekawa jestem jak wam poszlo?? mam listening 11.piszcie czy sie jakos przygotowujecie ,moj nr [gg]
> piszcie czy sie jakos przygotowujecie

Wypożyczyłam kilka książek z testami z biblioteki językowej i pojutrze idę po kolejne. W sumie w tych 3 książkach jakie mam jest 14 testów. Robię albo po całym teście, albo tylko daną część z kilku testów, wczoraj i dzisiaj głównie Use of English. Postaram się dzisiaj jakiś speaking zrobić, a jutro nawet kilka.
Poza tym mam parę ciekawych płytek z ćwiczeniami do FCE i przykładowymi speakingami, albo z ćwiczeniem słownictwa. Czasem dodają płyty do różnych gazet i staram się zawsze kupować :-)
Ja mam speaking w ta sobotę =/ w Katowicach. Trochę się stresuję ale trzeba wierzyć w siebie :) 11 listening... i 17 cała reszta, którą pisze w mojej szkole :D przynajmniej się nie pogubię :)rnrnŻyczę powodzenia wszystkim zdającym! Damy radę!!! :)
Hello ja zdaję w kielcach speaking miałam 27 maja i mi całkiem nieźle poszło:)))) miałam dzieci przy globusie i rodzinke przy mapie, moja kumpela eksluzywną restauracje i dwie panie jedżące przy morzu. Part 3:nowoczesne technologie która najważniejsza naszym zdaniem(pralka tv komórka komputer gameboye i bankomat). Jak ktoś już zdawał listening to plisska podajcie mniej więcej co była na gg oki??5536290powtarzam5536290:))))rnPlisska boję się tego listeningu(mam 11 czerwca)rnpowodzenia dla wszystkich:]]]]]]]]]]]]]]
czy znacie jakies fajne stronki, ktore moga pomoc na listeningu?wszystkie płyty i kasety jakie miałam juz przesluchalam,a dalej mam wrazenie,ze to moze byc mala katastrofa;)
polecam BBC 7 i 4 waves:d

duzo sluchajcie (szczegolnie wywiadow z kims i takie tam podobne ) mi to bardzo pomoglo (szczrgolna uwage zwracajcie na sposob laczenia wyrazow i pojedynczych glosek)

zerknijcie troche do fonetyki; tam jest sporo ciekawych rzeczy ktore zachodza podczas szybkiej mowy

na listeningu nie koncentrujcie sie na tym jak ktos mowi i sposobie wypowiedzi , bo zanim sie oswoicie to juz caly listening minie:d

szybko nastwcie ucho na slowka (im wiecej wylapiecie tym lepiej )
w drugim powtorzeniu sledxcie tekst i sluchajac wylapujcie czy dobrze mysleliscie

glowne informacje sa czesto na poczatku lub w srodku wiec musicie uwazac bo poczatek jest najczesciej istotny kiedy to dopiero zaczynacie sie oswajac z mowca:d
Ja musze powiedziec ze idzie mi roznie... od ok 60 do nawet 80-90 ale czy tym sie mozna pochwalic?? szczerze mowiac nie mam czasu siedziec i sie uczyc... w pracy daja mi popalic, siedze do 18-19 i jak wroce do domu to albo nie mam sily albo wezme 1 test i po polowie juz przybijam gwozdzia (usypiam)... wszyscy mowia ze bedzie dobrze... ale.... ludzie!!!! jak przy zerowej nauce mozna cos zdac!! Ech gdyby nie to ze dalam kase to...
Powodzenia dla Was :)
> jak przy zerowej nauce mozna cos zdac!!

Podobno nawet 15 minut dziennie daje wyniki :-) Mi się ani razu nie udało dojść do 90%, więc masz się czym pochwalić. Ja robiąc testy widzę słówka, które się powtarzają, dlatego je sobie zapisuje i staram się zapamiętać różnicę między kilkoma słówkami. Stąd tyle moich pytań na tym forum :-) Wczoraj i dzisiaj przeglądam gramatykę, bo głupio byłoby stracić punkty na banałach, które już dawno powinnam znać, a były rzeczy, których zapomniałam i mogłabym zrobić błąd, więc myślę, że dobrze jest przejrzeć jakąś książkę do gramatyki szybciutko.
A Ty się nie martw :-) Skoro się zapisałaś to znaczy, że czułaś się na siłach, a teraz tylko musisz sobie powtórzyć wszystko. Musimy zdać, bo jak nie my to kto ;)
za 3 dni speaking POZNAŃ .... PRZESRANE!!!!!!!!!!!!!
Mam ten sam termin ;]
cholera po maturz emam takiego lenia ze boje sie z eto teraz zawale ;/ eh
powodzenia i do zobaczenia tam ;)
hmm a ja sie zastanawiam czy lepiej 45 min przed speakingiem wypic piwko czy strzelic banie dla wychiiloutowania:] i co by miec flow lepszy:]
dzieki za slowa otuchy :) ja wlasnie cala (chyba;) gramatyke przejrzalam zeby przypomniec sobie jakies szczegoly... teraz juz robie testy ktore udalo mi sie dorwac :) ech... juz za 2 tyg bedziemy po :)))
powodzonka zycze :)
Mam wrażenie, że do czasu egzaminu już niczego nowego się nie nauczę :| A co do testów to mam kilka pożyczonych książek ale w każdej z nich listening wygląda inaczej, a w jednej ze starszych część z use of English (15 pytań testowych) była w readingu.
Jak najczęściej wygląda listening? Czy są z góry ustalone typy zadań? Ja mam tak:
- Part 1 - 8 pytań, każde po 4 odpowiedzi;
- Part 2 - 10 zdań, do których mam coś dopisać i tu po pierwszym przesłuchaniu zwykle zostaje mi kilka nieuzupełnionych;
- Part 3 - wypowiedzi 5 osób i mam do wyboru 6 opisów tego o czym mówią;
- Part 4 - rozmowa kilku osób, a trzeba dopasować kto o czym mówił.
spoko, nie przejmuj sie... ja dzis chwycilam takiego dola i kryzys ze caly dzien spedzilam z moim lubym poza domem... spacer, obiad, kino, piwko, etc... moze sie zdystansuje i nabiore nowej energii do nauki po takim dniu bez ksiazek :D a listetnig wyglada wlansie tak jak mowisz, tylko spotkalam sie tez z wersjami gdzie w 1 czesci sa po 3 odpowiedzi - czyli prawdopodobienstwo trafienia rosnie z 25% do 33,3% ;)
Pomyliło mi się. Nie 4 tylko właśnie 3 odpowiedzi. Jeden z listeningów, jakie robiłam dzisiaj, ma inną ostatnią część. Jest prawie taka sama jak pierwsza, tyle że w pierwszej są wypowiedzi różnych osób w różnych sytuacjach, a w czwartej teraz miałam wywiad na temat powodzi, w sumie 7 pytań po 3 odpowiedzi. Mi najgorzej idzie 2 część, bo czasem się gubię, czy już coś mówili na dany temat czy nie.
Przypominam o tym linku www.martunia.boo.pl/ebooks/brainstormers.rar
Jeszcze 22 dni jest ważny. Na serwerze jest coś jeszcze, więc skróćcie adres o końcówkę ;-)
co ta ksiazka tak na prawde daje??
Są tam różne ćwiczonka, ale ja chyba nie będę miała czasu jej przejrzeć dokładnie. Podałam linka bo dostawałam dużo maili, nawet jak napisałam, że już konto jest nieważne.
No ja tez zdje na nastepny wtorek, ale w anglii i jestem przerazona bo do 1 czesci nawet nic nie tknelam a teraz przewalam sie przez kasiazke z cwiczeniami i panika czasami mam tylko 3 odp. dobrze. Pytam sie o wszystko jak najeta z gramatyki jak sie nigdy nie pytalam.
Nie wiem jak to bedzie, ponoc w Polsce jest latwiej zdac przynajmniej speaking tak mi znajomi mowili.
aaahhhh... jak nie teraz to za rok :)
Merix - jeśli byś mógł przesła te materiały też dla mnie to byłabym wdzieczna, tez zastanawiam sie nad tym egzaminem i chciałabym zobaczyc jak to wyglada. Pozdrowionka, rnrnSaraarnrnmoj mail: [email] rnrnP.S jeśli ktoś ma jakieś ciekawe czy przydatne materiały to tez prosze o maila, z góry dzieki :)
Merix - jeśli byś mógł przesłac te materiały też dla mnie to byłabym wdzieczna, tez zastanawiam sie nad tym egzaminem i chciałabym zobaczyc jak to wyglada.

Pozdrowionka,
Saraa

moj mail: [email]

P.S jeśli ktoś ma jakieś ciekawe czy przydatne materiały to tez prosze o maila, z góry dzieki :)
>czasami mam tylko 3 odp.

W jakiego typu ćwiczeniach? A od dawna jesteś w Anglii?
od 2 lat przyjechalam z podstawowym ang. przez co sluchanie swietnie mowienie dobrze ale gramatyka rubbish. Ksiazki to mam zestaw cwiczen z ktorych teraz sie ucze FIRST CERTIFICATE TEST N. kenny, L. Luque-Mortimer , Longman do tego jest ksiazka z gramatyka ok 120 zl (20£) I focus on First Certificate Sue O'connel longman dostalam. rnMysle ze bedzie formal letter w tym roku takie mam przeczucie
co do listeningu to tylko czwarta część może być różna. pierwsze trzy mają stały schemat. w 4 spotkałam się, tak jak mówicie, przyporządkować odpowiedzi do imion osób, ale równie często jest zaznaczyć True or False
no i jak po speaking'u tez zdawalam 4 czerwca :)) jak przygotowania do 17 czerwca??
mycha napisz co miałaś. Proszę
Ciekawi mnie 5 pytanie na writing. Lektury są nieobowiązkowe, więc jeśli nie zdążę żadnej przeczytać, a temat będzie interesujący, mogę pisać o dowolnej książce jaką czytałam? W jednym z tematów mam zasugerować ekranizację pewnej książki i na pewno miałabym jakiś pomysł co do takiego tematu. Czy to, że to jednak będzie dotyczyło jednej z lektur, może jakoś wpłynąć na ocenę? Wiem, że to nieobowiązkowe, ale być może za pisanie na podstawie lektur są jakieś plusy :> Czy Wy jakąś przeczytaliście i jaką polecacie z tej sesji?

Przy okazji, jakie rodzaje wypracowań pojawiają się prawie zawsze, a jakie wyjątkowo rzadko?
Jeśli możesz to napisz jakie mialas pytania na speakingu?
ej porazka jutr zdaje speaking a nawet nie mam motywacji zeby troche pocwiczyc gadanie... w ogole nie wiem czy to ma jakis sens...

ej kto jutro zdaje o 12.00 ?? (wawa; hotel; pokoj 05)
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 250

 »

Praca za granicą