Anki !! (Mnemosyne Supermemo)

Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 421
Ale ja nie chce wrzucać tego na serwer. Nie chce żeby ktoś korzystał w moich talii. Czy jest możliwość przerzucenia kart bez dodawania na stronę?
Cytat: Volta_per_tutte
Ale ja nie chce wrzucać tego na serwer. Nie chce żeby ktoś korzystał w moich talii. Czy jest możliwość przerzucenia kart bez dodawania na stronę?

Nikt z nich nie będzie korzystać. Tylko ty masz do nich dostęp.
Oj... W takim razie mając kolor włosów blond, nie bardzo wiem jak wrzucić te talie z telefonu na stronę. Chyba, że się nie da akurat z komórki.
A co to za telefon? Jaki system - Android?
Galaxy S III Mini
Android, sprawdzić dokładnie jaki?
Zakładam, że masz już założone konto na stronie Anki? (https://ankiweb.net/)
Oraz, że zrobiłaś synchronizacje z Anki na komputerze? (Jak nie to uruchom Anki, w prawym górnym rogu masz takie kółeczko "synchronizuj").

Na telefonie masz zainstalowany AnkiDroid? (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ichi2.anki)
Włączasz AnkiDroid i w aplikacji na dole po prawej też masz takie "kółeczko" jak w Anki na PC do synchronizacji. Klikasz, podajesz dane do swojego konta i tyle.
No tak... Brakowało mi synchronizacji z kontem na komputerze :/
Wiszę Ci ogromną kawę :)
Mój plik collection.anki2 ma ok 24 MB. Jaki jest najlepszy sposób synchronizacji z Ankidroid? Czy synchronizacja przez Ankiweb ma jakieś ograniczenia co do wielkości pliku? I czy w tym sposobie synchronizacji wymieniane są tylko dane dla kart zmodyfikowanych i dane o powtórkach? A jak jest z mediami? Czy je też można synchronizować przez Ankiweb? Raczej rzadko dodaję media, więc to mógłbym ewentualnie załatwić przez dropboxa.
Czy Ankidroid obsluguje opcję switch profile?
Synchronizacja przez AnkiWeb nie ma ograniczeń co do rozmiaru pliku a także obsługuje media. Jest to najlepsze i najszybsze rozwiązanie.
AnkiDroid nie obsługuje kilku profili.
Znalazłem na Chomiku bazę Super Memo Advanced English skonwertowaną do Anki z plikami dźwiękowymi. Ponad 35 tys kart. Ciekawe bo na Ankiweb nie ma takowej. Kolega trzyma to chyba dla siebie ale można sobie ściągnąć (póki nie zniknie). Baza pod linkiem http://chomikuj.pl/leon.kunicki/Prywatne/Bazy+do+Anki
witam. Chciałbym zapytać, jak zbudować w Anki własną talię, która składać miałaby się z 20 słówek, ale chciałbym aby dołączone były pliki audio.
Czy jest jakieś narzędzie, które pomaga tworzyć taką talię?
Przecież wystarczy kliknąć "dodaj" żeby stworzyć nową kartę. Jak masz listę słówek na komputerze, to możesz je zaimportować bezpośrednio do Anki, będzie szybciej.

Wymowa - popatrz na pluginy do Anki np "Download audio" czy "AwesomeTTS"
duszek000 - Nie orientujesz się czy można zapisane słówka w Anki eksportować do pliku tekstowego, np Worda?
Cytat: Xyz90
duszek000 - Nie orientujesz się czy można zapisane słówka w Anki eksportować do pliku tekstowego, np Worda?

Do pliku tekstowego - plik --> eksportuj
Jako odstępy pomiędzy polami (np pytaniem i odpowiedzią) będzie tabulator, więc najpierw proponuje skopiować wszystko z pliku tekstowego do Excela a później jak chcesz do Worda.

Jest jeszcze plugin "export to html" jednak nie działał zbyt dobrze i miał prolem m.in. z polskimi znakami.
Dzięki.
Nigdy wcześniej, nie spotkałam się z tą metodą a interesuję się super memo. Ale wydaje mi się, że jedno nie będzie wykluczać drugiego. Czy ktoś może polecić jakaś praktyczną, darmową appke na iOS do pobrania?
A ja mam pytanie - bo najwyraźniej jestem informatycznym kretynem i najzwyczajniej w świecie nie umiem z tego programu korzystać - ale kilkukrotnie po nauce danej talii nie mogłem jej drugi raz wczytać lub nie wszystkie karty były już w talii. Podejrzewam, że wynika to z tego, że Anki to "inteligetny" program, który mi dozuje nauke, by była bardziej efektywna - niemniej jednak mi wystarczy typowe wkuwanie i powtarzanie sobie tego jak chce i kiedy chcę - czy jest jakaś taka opcja że wchodze sobie w talie jak mi się żywnie podoba i "tępo" się uczę jak leci i ile chcę? C

Czy po prostu źle to obsługuję?
Narzędzia --> Stwórz filtrowaną talię

Innej opcji nie ma, Anki sam wyznacza odpowiednie interwały powtórek.
Pytanie. W henrym jest coś takiego jak "synonimy". Przykład:
karta numer 1: front: duży, gruby, starszy, ambitny back: big
karta numer 2: front: gruby back: fat

W karcie numer 2 w polu "synonimy" wpisuję big.

W trakcie nauki kiedy widzę front karty numer 1 aby dać poprawną odpowiedź muszę wpisać big. Kiedy widzę front karty numer 2 aby dać poprawną odpowiedź wpisuję fat albo synonim big i henry podaje monit że wpisałem synonim, podając właściwą odpowiedź "fat".

Jak zrobić taki link w Anki? Nie widzę a szukam i szukam

Albo inaczej. Rozwiązaniem problemu jest dołożenie pola na stronie back z synonimami. Pomyślę synonim zamiast głównej odpowiedzi/tłumaczenia i sam sobie uznam że dobrze odpowiedziałem. Ale jak to jest z lukami?
Chyba się nie da, jedyne co to możesz dodać sobie dodatkowe pole z synonimem.
coś namieszałem w anki i nie potrafię tego przeskoczyć
Chcę tworzyć karty, które będą mi się automatycznie odtwarzały jako pary raz polski/angielski a innym razem jako angielski/polski. Zauważyłem, że w moim przypadku czasem znam tłumaczenie z angielskiego, ale nie potrafię znaleźć angielskiego słówka, gdy je potrzebuję.
Kiedyś stworzyłem taką talię, a teraz nie potrafię.

Druga rzecz to wszyscy piszą, że jak mam listę słówek, to automatycznie mogę ją zaimportować
Jak ta lista ma wyglądać? Czym mają być oddzielone słówka, żeby program wiedział jakie słówka mają być w pytaniu, a jakie w odpowiedzi?
heh, co do formatowania tekstu, to nie przyuważyłem odpowiedzi kilka postów wyżej.
Ale poproszę podpowiedź, jak ustawić, żeby tworzyły mi się karty w talii w dwie strony :)
Cytat: pajomcek
coś namieszałem w anki i nie potrafię tego przeskoczyć
Chcę tworzyć karty, które będą mi się automatycznie odtwarzały jako pary raz polski/angielski a innym razem jako angielski/polski. Zauważyłem, że w moim przypadku czasem znam tłumaczenie z angielskiego, ale nie potrafię znaleźć angielskiego słówka, gdy je potrzebuję.
Kiedyś stworzyłem taką talię, a teraz nie potrafię.

Narzędzia - zarządzaj typem notatek, klikasz na "karty" i tam dodajesz (plusikiem) np ang-pl albo pl-ang
edytowany przez duszek000: 01 kwi 2014
A mógłby ktoś polecić program na Androida a'la Anki, bazujący na takich fiszkach, w którym szło by tworzyć talie, włącznie z np. obrazkami po jednej stronie, niemniej jednak który by mi nie wytyczał kiedy którą talię mam się uczyć? Ot, fiszki do kucia się na komórce, wielotematyczne, które bym mógł również ustawiać sobie na komputerze. Bo mnie już powoli irytuje przebudowywanie talii, a przy tym często utrata kart.
Anki utworzył mi folder na partycji systemowej i tam wgrywa nagrania audio. Jak zmienić ten folder? zeby Anki odwalił się od partycji na której jest windows.
Cytat: samakiwalker
Anki utworzył mi folder na partycji systemowej i tam wgrywa nagrania audio. Jak zmienić ten folder? zeby Anki odwalił się od partycji na której jest windows.

http://ankisrs.net/docs/manual.html#startup-options
Wiecie co, ja się nie mogę ogarnąć z tym anki… nie czaję tego, nie mogę utworzyć folderu i zupełnie to dla mnie nie intuicyjne :(
Duszek THX działa.
witajcie. Czytałem na poprzedniej stronie jak dodać to abym mógł napisac słówko i je skontrolowac ale niestety nie doszedłem do tego. Cały czas jest źle albo wogóle się nie chce pojawić odpowiedż i pisze po angielsku że nie znanane pole. Nie powiem że trochę mnie to irytuje bo próbuje od 2 dni to zrobić i nie potrafię ktoś wytłumaczyłby krok po kroku jak to zrobić dokładnie. Mam najnowżego Anki

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź
Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 421

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie