Anki !! (Mnemosyne Supermemo)

Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 421
Też można, jednak moja propozycja przynajmniej u mnie działa. Dla każdej talii mam ustawiony odpowiedni język (angielski i niemiecki) i pobiera nagrania tak jak trzeba :)
Heh ;) najbardziej mi się spodobało, że dzięki temu pluginowi można udźwiękowić całe zwroty
stworzyłem jeszcze dodatkowe pole audio ale jest problem.
1. [ tył ] [ tył audio ]
2. [ zdanie ] [ zdanie audio ]
Anki pobiera i wypełnia oba pola prawidłowo --> ale później w gotowej karcie już odtwarza tylko dla głównego [1]
Całe zwroty przy pomocy Google Translator (TTS), a pojedyncze słowa przy pomocy słowników.
Jedyne czego mi brakuje to możliwości zaznaczenia kilku kart i automatycznego pobierania słówek.
Wiem, że to nie byłoby doskonałe, bo czasem do 1 słówka jest kilkanaście nagrań no ale.
Mam problemy z zainstalowaniem wspomnianego pluginu Download audio. Po wpisaniu jego kodu w okienku Anki pojawia mi się komunikat: Nieudane pobieranie. Błąd pobierania: 404. Wcześniej pobierałam inne pluginy, teraz od kilku dni pojawia się ten sam problem. Macie jakiś pomysł?
To chyba coś z Twoim komputerem jest. Przed chwilą pobrałem nomrlanie pierwszy z brzegu plugin o nr "2116130837".
A inne pluginy (np ten o numerze który podalem wyżej) możesz pobrać?

Możesz spróbować Narzędzia - Konserwacja - Sprawdź bazę danych, chociaż wątpie aby to coś miało z tym wspólnego. Może odinstaluj i zainstaluj ponownie Anki?
edytowany przez duszek000: 22 maj 2013
Naprawienie bazy nie pomogło, przeinstalowanie Anki również. Innych pluginów również nie mogę zainstalować - ten sam komuikat. Spróbuję jeszcze wieczorem na innym kompie...
Mam pytanie, utworzyłem kilka talii i jak wprowadzam zmianę w jedną np odwrotne karty albo inna opcja to zmiany automatycznie zachodza dla wszystkich talii, czy mozna wprowadzac zmiany w taki sposob zeby dotyczyly tylko jednej talii?
Cytat: czaron87
Czy mozna wprowadzac zmiany w taki sposob zeby dotyczyly tylko jednej talii?

Jeżeli chcesz tak zrobić, to każda talia musi mieć swój osobny "szablon" - Narzędzia -> Zarządzaj typami notatek
Nie bardzo to rozumiem, ale na innym komputerze bez problemu zaistalowałam plugin Download audio. Plugin jest świetny, polecam wszystkim, którzy preferują udźwiękowione fiszki.
Cytat: duszek000
Jeżeli chcesz tak zrobić, to każda talia musi mieć swój osobny "szablon" - Narzędzia -> Zarządzaj typami notatek

Nie ma tam czegoś takiego jak szablon, nie rozumiem za bardzo twojej odpowiedzi. Mam 3 talie i wszystkie należą do grupy opcji deafult, jak zmieniam opcje w głównym oknie anki to stosuje tą zmiane do wszystkich tali. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli opiszesz to dokładniej.
edytowany przez czaron87: 01 cze 2013
Cytat: czaron87
Cytat: duszek000
Jeżeli chcesz tak zrobić, to każda talia musi mieć swój osobny "szablon" - Narzędzia -> Zarządzaj typami notatek

Nie ma tam czegoś takiego jak szablon, nie rozumiem za bardzo twojej odpowiedzi. Mam 3 talie i wszystkie należą do grupy opcji deafult, jak zmieniam opcje w głównym oknie anki to stosuje tą zmiane do wszystkich tali. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli opiszesz to dokładniej.

W takim razie dodaj nową "opcję default" (a po mojemu "szablon") i przenieś karty (słówka) do niego.

Narzędzia - zarządzaj typami notatek, w nowym oknie kliknij dodaj. Ustaw sobie jak chcesz pola, jak potrzebujesz to stwórz nowe.

Dokładny opis masz na: http://ankisrs.net/docs/manual.html
Nawet jak nie rozumiesz, to możesz przetłumaczyć sobie to translatorem google.
edytowany przez duszek000: 01 cze 2013
Narzędzia --> Zarządzaj Typami Notatek --> Dodaj

dodajesz nowy typ notatki czyli nowy wymyślony ''szablon'' który będziesz mógł zastosować dla dowolnej talii tej którą masz i innych które ściągniesz z internetu. takich szablonów możesz zrobić wiele.

następnie:

okno główne --> przeglądaj --> wybierasz z drzewa talię która cię interesuje --> edytuj --> zaznacz wszystko --> edytuj --> zmień rodzaj notatki --> wybierasz z opcji swój ''szablon''=notatkę.
edytowany przez B1GB3N: 03 cze 2013
empes:
jest jeszcze ''awesomeTTS'', który ( po dodaniu odpowiedniego wpisu w edycji karty ) automartycznie odtwarza słówka i całe zdania z fiszek w dowolnej talii. Warunek stały dostęp do netu. Bynajmniej nie odkryłem jak zrobić aby te nagrania się automatycznie ściągały.
Cytat: B1GB3N
empes:
jest jeszcze ''awesomeTTS'', który ( po dodaniu odpowiedniego wpisu w edycji karty ) automartycznie odtwarza słówka i całe zdania z fiszek w dowolnej talii. Warunek stały dostęp do netu. Bynajmniej nie odkryłem jak zrobić aby te nagrania się automatycznie ściągały.

Dzięki wielkie! Przetestuję.
Może ktoś jeszcze zna fajne dodatki/funkcjonalności, którymi może sie podzielić. Dla mnie osobiście wymowa jest istotnym elementem moich fiszek.
Pozdrawiam :)
Jedną z najważniejszych funkcjonalności w ANKI jest dla mnie ''import'' z plików .txt [ utf8 ]
dzięki temu można ''stworzyć'' talię 10000 fiszek w 2 minuty ;)
Mam klika pytań co do Anki na Androida
- czy można wpisywać odpowiedzi, tzn. sprawdzać pisownię?
- na zdjęciach widziałem, że są 3 przyciski ocen a nie jak w wersji na PC Again, Hard, Good, Easy - czy to nie byłby problem przy synchronizowaniu z Anki na PC - czy trzeba mieć oddzielne bazy czy można korzystać z jednej?

I pytanie o Goldendict na Androida
- czy obsługuje dźwięki?
Cytat: axel33
Mam klika pytań co do Anki na Androida
- na zdjęciach widziałem, że są 3 przyciski ocen a nie jak w wersji na PC Again, Hard, Good, Easy - czy to nie byłby problem przy synchronizowaniu z Anki na PC - czy trzeba mieć oddzielne bazy czy można korzystać z jednej?

Ilość przycisków uzależniona jest w Anki 2 od dojrzałości kart, przyciski są: 2, 3 lub 4. Synchronizacja pomiędzy pc a Androidem działa bardzo dobrze, oczywiście baza jest jedna.
A sprawdzanie pisowni?
Cytat: axel33
A sprawdzanie pisowni?

Jest i całkiem dobrze działa.
A macie pomysł co zrobić, żeby mieć jednakowy poziom głośności plików audio? Niektóre nagrania są tak ciche, że muszę ustawić maksymalny poziom dźwięku, a przy innych można ogłuchnąć.
Cytat: empes
A macie pomysł co zrobić, żeby mieć jednakowy poziom głośności plików audio? Niektóre nagrania są tak ciche, że muszę ustawić maksymalny poziom dźwięku, a przy innych można ogłuchnąć.

Możesz spróbować wyrównać głośność w plikach mp3 np programem MP3Gain.
Cytat: duszek000
Cytat: empes
A macie pomysł co zrobić, żeby mieć jednakowy poziom głośności plików audio? Niektóre nagrania są tak ciche, że muszę ustawić maksymalny poziom dźwięku, a przy innych można ogłuchnąć.

Możesz spróbować wyrównać głośność w plikach mp3 np programem MP3Gain.

Sprawdziłam - obsługuje tylko mp3, a inny program, który poradzi sobie również z .wav?
Zawsze możesz przerobić wszystkie pliki na mp3 pierwszym lepszym programem a w Anki zrobić wyszukaj - zamień .wav na .mp3.
Cytat: duszek000
Zawsze możesz przerobić wszystkie pliki na mp3 pierwszym lepszym programem a w Anki zrobić wyszukaj - zamień .wav na .mp3.

Dzięki!
HEJ! :) Istnieje możliwość wydrukowania listy słowek powstalych w anki?
Cytat: klaudiaa0214
HEJ! :) Istnieje możliwość wydrukowania listy słowek powstalych w anki?

Opcji drukuj nie ma. Możesz wyeksportować bazę/słówka do pliku txt i wtedy wydrukować (lub wcześniej je posortować, usunąć niepotrzebne pola itp np w Excelu).

Poszukaj także w pluginach, kiedyś widziałem jakiś co eksportował do pliku html, ładnie wszystko było poukładane i nadawało się do druku :)
edytowany przez duszek000: 26 lip 2013
Witam Wszystkich serdecznie,

jeden z userów w innym poście napisał coś takiego:

"[...] Dźwięki słówek oraz IPA możesz pobierać ze słowników internetowych np.
http://www.macmillandictionary.com/"

Dlatego mam pytanie. W jaki sposób mogę pobrać słówka (wymowę), aby później wstawić do Anki?
Cytat: Wilczekstepowy
Witam Wszystkich serdecznie,

jeden z userów w innym poście napisał coś takiego:

"[...] Dźwięki słówek oraz IPA możesz pobierać ze słowników internetowych np.
http://www.macmillandictionary.com/"

Dlatego mam pytanie. W jaki sposób mogę pobrać słówka (wymowę), aby później wstawić do Anki?

Pluginem do Anki "Download audio"
https://ankiweb.net/shared/info/31[tel]

Jest tam więcej słowników, z których możesz pobierać, ale nie ma zapisu fonetycznego (IPA)
edytowany przez duszek000: 02 sie 2013
Cytat: duszek000
Pluginem do Anki "Download audio"
https://ankiweb.net/shared/info/31[tel]

Jest tam więcej słowników, z których możesz pobierać, ale nie ma zapisu fonetycznego (IPA)

Dziękuję duszek... nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi. W ciągu paru dni (bo dziś już chyba nie dam rady) to sprawdzę i zobaczę czy jakoś sobie z tym radzę. ;)
Mam jeszcze jedno pytanie. Właściwie dwa, bo jeszcze nie wiem, z którego programu Anki lepiej jest korzystać, czy z Anki 1... czy z Anki 2...

Jak wgrać dodatek w programie Anki 1? W Anki 2 nie miałem z tym problemu, jak przed chwilą próbowałem. Natomiast nie wiem, jak w Anki 2 uruchomić taki tryb przy odpowiedziach, aby słówka wpisywać ręcznie z klawiatury? Wie ktoś może, jak to zrobić w Anki 2?
Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 421

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie