PWSZ - Tarnów - filologia angielska

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 577
poprzednia |
Witam, czy jest tutaj ktoś z tegorocznych maturzystów i przyszłych studentów PWSZ w Tarnowie , którzy dostali się na filologię angielską o profilu ogólnym lub nauczycielskim? Zgłaszajcie się, poznamy się lepiej i podzielimy naszymi obawami :)

Ja mam pytanie do starszych stażem studentów o wybór drugiego języka na studiach. Kiedy się tego dokonuje i jakie języki są do wyboru? Czy na naszej uczelni można chodzić na jakieś dodatkowe zajęcia z jakiegoś języka - darmowe mam na myśli.

I kiedy się trzeba zgłaszać po indeksy i legitymacje studenckie? Jak w ogóle wygląda rozpoczęcie roku akademickiego na PWSZ? Mam masę pytań, dlatego proszę o wyrozumiałość :)
Hej :) ja jestem na dziennych na ogólnej. Z tego co mi wiadomo indeksy będą rozdawane na inauguracji 2 października, (bd pasowanie i osobiście dostaniemy indeksy) uroczystość zaczyna się o godz. 11.00, gdzieś w auli ale to się dowiemy spokojnie. Byłam na kursie przygotowawczym przez tydzień i poznałam 3 wykładowców, z którymi będziemy mieć zajęcia. Jestem zadowolona :) Rozmawiałam z jednym Profesorem i powiedział, że idziemy nowym systemem studiów. Język dodatkowy będziemy mieć dopiero od 2 semestru. Wybierać będziemy pewnie w pierwszym czy jakoś tak. Z tego co pamiętam do wyboru jest: język niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski i francuski. Mnie osobiście bardzo zależy na hiszpańskim ;) Profesor mówił także, że lektorat z dodatkowego języka bd się kończył egzaminem na określonym poziomie ;) pozdrawiam Kolegę! :P
W takim razie witam Koleżankę ze studiów z roku :)

Muszę powiedzieć, że jesteś świetnie poinformowana :) Muszę też się sam wybrać na PWSZ i też popytać co i jak. Mnie zależy na włoskim, bo mam rodzinę we Włoszech, a chciałbym móc się z nimi swobodnie porozumiewać, bo we Włoszech mało kto mówi po angielsku! Także cieszę się, że jest możliwość wyboru tych języków :) Ale mniejsza z tym :)

Ja przez kilka miesięcy chodziłem na wykłady z kilkunastoma osobami z mojego liceum do pana profesora Christophera Brightona i Jacka Lali. I też byłem mile zaskoczony zajęciami. Bardzo ciekawe, interesujące - śmieszne- . Naprawdę z przyjemnością uczęszczałem na te wykłady. Nie wspomnę, że mam notatki z tych zajęć :D Mówisz nowy system . Hmm, ciekawe na czym będzie polegał.

Czyli inauguracja taka standardowa z tego co mówisz, ciekawe, czy wyślą nam e-maila z jakąś informacją, czy też trzeba będzie się pytać na uczelni, albo czytać ogłoszenia. Ja myślałem, że 1-szego października będzie inauguracja lub jakieś inne rozpoczęcie, ale się nie znam, ani nikogo nie dopytywałem. W każdym razie, mam stresa lekkiego, bo jesteś pierwszą osobą, którą poznałem z roku :) a studia już niedługo .

Mam nadzieję, że zgłosi się tutaj więcej osób z roku z naszego kierunku :) Pozdrawiam

Podaję moje gg, jakby ktoś chciał pogadać :)
3355555
edytowany przez skye_: 18 wrz 2010
Nie miej stresa :P też się tak na początku bałam i specjalnie poszłam na kurs by się wtopić w klimat i właśnie się coś dowiedzieć . Tak to rozpoczęcie jest 2-go w sobotę - dziwne, ale cóż :) Wszyscy są tak samo niepewni i nie wiedzą jak to wszystko bd wyglądać :) Widzę, że aż spać nie możesz (pierwszy post o 2:31) :P don't panic ;) i kto to mówi, udziela rady heh...:P
Akurat wczoraj, a właściwie dzisiaj nie mogłem zasnąć więc szukałem jakichś informacji o uczelni :) ale fajnie, że jest ktoś z roku tutaj :) ja miałem iść na te kursy, ale nie było mnie w kraju a jak wróciłem, to było za późno na zapisy. Ale nie ma co rozpaczać :P

Faktycznie 2 października trochę dziwnie, ale cóż. Jeden dzień dłużej wakacji :)

Jakbyś chciała to odezwij się na gg, to pogadamy :)
Hej dziewczynki jak to 1wszego jest inauguracja przeciez na stronie jest ogloszenie ze 1wszego????Powiedzcie mi czy indeks mozna odebrac kiedy indziej czy konieczna jest obecnosc na inauguracji?Bede wdzieczna za odp .Ja jestem na zaocznych .pozdrawiam:)
Tu nie są same dziewczynki :P jam dziewczynka :P Ale tu jest też obecny przedstawiciel płci męskiej :) Pytałam się kilka razy Pani w rektoracie i mówiła mi, że 2-go. To ja już nie wiem, najlepiej zadzwonić i się upewnić. Annasuder co do Twojego pytania odnośnie odebrania indeksu poza inauguracją to myślę, że jest taka możliwość ale jak już mówiłam najlepiej zadzwonić albo jechać na uczelnie i się dopytać :) pzdr
No, dokładnie, nie same kobiety tutaj są :P
Annasuder, faktycznie, na stronie PWSZ jest informacja, że inauguracja instytutowa jest w piątek 1 października. Każdy instytut ma o innej godzinie taką inaugurację. Hmm, może zajęcia będą od 2-go się zaczynać, skoro udzielają informacji , że 2-go się zaczynają. Nie wiem do końca jak to jest, ale podobno PWSZ-tka jest bardzo niezorganizowana i sami do ostatniego momentu nie wiedzą jaka jest prawda. Trzeba będzie w ostatnim dniu przed 1 października iść i się osobiście zapytać i wziąć odpisać ewentualny plan zajęć. Jeśli chodzi o indeks nie powinnaś mieć potem jakichś dużych problemów z odebraniem indeksu, ale myślę, że lepiej go odebrać ze wszystkimi, żebyś potem nie musiała czekać aż ktoś Ci go wyda.
Witam przyszłych studentów :)
Jak nastroje przed rozpoczeciem studiow ? Ja jestem na dziennej, nauczycielskiej z jezykiem francuskim. Trochę sie obawiam i stresuje, ale to chyba normalne :). Powiedzcie mi, studiowanie anglistyki na PWSZ bylo dla was priorytetem, czy probowaliscie na inne uczelnie? Ja jestem wlasnie z tych zawiedzionych, ze nie dostali sie na Up ani Uj ;) . Skye , jestes chyba jednym z niewielu mezczyzn na filologiach, bedziesz studiowal w milym towarzystwie wielu kobiet :P Mi same baby towarzysza juz od liceum, jako ze byla to klasa jezykowa. Tak poza tym to jestescie z Tarnowa czy z innych miejscowosci?

Pozdrawiam
Iza
:)
Iss91, mnie kobiety w większości towarzyszą i to od samej podstawówki! :) W gimnazjum miałem tylko 3 kolegów w klasie a w liceum aż 6 :D Także żadna nowość będzie dla mnie na studiach :) Nastroje przed studiami podobne jak u Ciebie.

Ja się co prawda dostałem na UJ, z którejś tam rekrutacji, na Up się niestety nie udało. Nie mniej jednak zależało mi , aby się udać na PWSZ. Na PWSZ dostałem się na filologię angielską i polską, ale wybrałem tą pierwszą. Przemawiał za tym fakt, że nie muszę się przeprowadzać i szukać mieszkania itd, gdyż mieszkam jakieś 3-5 minut od uczelni. Poza tym, wykładowcy z PWSZ to w większości Ci sami z UJ i AGH, więc poziom jest wyrównany. Prócz tego w zeszłym roku chodziłem przez kilka miesięcy na otwarte wykłady na PWSZ z filologii angielskiej więc się trochę przyzwyczaiłem do szkoły i kilku wykładowców :)
Ogólnie PWSZ to dobra szkoła, jak ktoś będzie się chciał czegoś nauczy, to osiągnie dobre wyniki na każdej uczelni. Szkoła jest nowa, dobrze wyposażona, w niektórych przypadkach lepiej niż UJ, czy AGH, ale nie we wszystkich.
Uczelnia ma swoje plusy i minusy jak każda. Jakoś to będzie :)
edytowany przez skye_: 26 wrz 2010
Mezzanine dziekuje za odp.Skye rowniez dziekuje i przepraszam za pomylke:)
Juz zdazylam niestety zauwazyc ze jakies niezorganizowanie panuje na pwsz.....
Ja dalej nie wiem kiedy co i jak sie zaczyna.w piatek dzwonilam do sekretariatu instytutu hum.Pan ktory odebral powiedzial jedynie ze pierwszy zjazd mam 7go ...noi to na tyle nic wiecej nie wiedzial....conajmniej smieszne to dla mnie jest.Jutro jeszcze przedzwonie do rektoratu.Ja niestety mieszkam spory kawalek od Tarnowa i na dodatek zaczelam wlasnie prace dlatego musze wiedziec wczesniej zeby dotrzec doi szkoly i jakos pogodzic godziny pracy..
No to rzeczywiście masz nieciekawie. Wiesz co, ale takie niezorganizowanie panuje chyba na każdej uczelni, bo z kim bym nie rozmawiał ze znajomych, którzy studiują, czy to w Krakowie, czy Rzeszowie, to wszędzie mają ten sam problem. W sekretariatach nikt nie jest poinformowany, nic nie wiedzą a informacje są im przekazywane dosłownie w ostatniej chwili, no ale cóż. Nic nie poradzimy. Praca i nauka, idziesz na całego, ale pewnie na zaocznych lepiej Ci się będzie zorganizować, pod warunkiem oczywiście, że uczelnia Ci to ułatwi, a z tym jak sama zauważyłaś bywa różnie. Dlatego też polecam Ci odebrać indeks ze wszystkimi, bo potem nie wiadomo gdzie będziesz go szukała i nie wiadomo ile prosiła, no i nie ma pewności, czy w szkole ktoś Ci powie gdzie go odebrać, skoro tak kiepsko tam o informacje.
Najlepiej przedzwoń sobie 30-tego tak po południu, wtedy już coś powinni wiedzieć i monitoruj stronę internetową PWSZ może tam też dadzą jakieś informacje.
edytowany przez skye_: 27 wrz 2010
No i proszę :) jest informacja, że 2-go: http://www.pwsztar.edu.pl/news.php?readmore=303
Nasz rok akademicki 2010/2011 ma 2 października o 11 :)
Jeśli chodzi o indeks to lepiej przedzwonić i się zapytać czy można go odebrać po inauguracji. Myślę, że nie będą robić problemu.
Skye no tak troszke chyba za duzo na siebie wzielam naraz....ale musze dac rade nie mam wyjscia.Juz i tak stracilam wiele czasu .Powinnam isc na studia 5 lat temu....ale wyszlo jak wyszlo.Lepiej pozno niz wcale.Dzis dzwonilam juz dwa razy do instytutu.Dowiedzialam sie ze wystarczy jak przyjade na pierwszy zjazd i wtedy dostane indeks.Wy jestescie na dziennych a ja nie wiec mysle ze pewnie dlatego nie musze byc na inauguracji.W kazdym radzie mam nadzieje ze w przyszlosci moge sie z Wami wymieniac tutaj wszelkimi watpliwosciami i problemami natury ang:)
pozdrawiam
Hmm czyli wynika z tego tak,że 1-wszego jest instytutowa inauguracja , a 2-ego chyba wszystkich razem. Tylko pytanie, którego iść? Czy 1, czy 2 października? Czy 1-szego są zajęcia , czy nie. Albo nie zrozumiałem :) Ja się też zapytam w czwartek dokładnie jak to jest z tymi dwiema datami. Izo, oczywiście, że będziesz mogła się z nami dzielić wszelkimi wątpliwościami :)
Pewnie, że piszcie :) byłam dzisiaj w PWSZ i niestety nie ma hiszpańskiego do wyboru, jeśli chodzi o lektorat :( jestem niepocieszona. Ale wybrałam podobny język czyli włoski od poziomu początkującego. Skye witaj w grupie :P no chyba, że włoski średnio-zaawansowany Ci bardziej odpowiada :)
Aha a my idziemy na inauguracje tzn nasz rok akademicki 2-go października. Pierwszy nas nie dotyczy, mają wydziały. Natomiast my dostaniemy osobiście indeksy itd. Jest plan imprezy na stronie uczelni.
Mezzanine oj to szkoda ze nie ma hiszp.Nastawilam sie wlasnie na ten jezyk....i podobnie jak ty biore pod uwage włoski:)No cóż...Skye no dopytaj dopytaj o te dwie daty....dla kogo ta 1wsza wlasciwie jest?Czy zaocznie pierwsze roczniki tez maja ten przywilej otrzymywania uroczystego indeksow czy juz nie?Mi sie wydaje ze z tego co jest napisanie wynika ze 1wszego macie zajecia....ale wobec tego dlaczego dopiero 2 jest inauguracja ?Idon't understand it!!!!
Hej, ja idę jutro na PWSZ się dopytać o ten lektorat, bo przy rekrutacji żadnego nie wybierałem, więc się zapytam, czy przypisali mnie do jakiegoś , bo jak nie to sam wybiorę włoski - Mezzanine od początkującego- jednak średnio-zaawansowany to za wysokie progi dla mnie :P aż tyle po włosku nie umiem :) I z tymi datami się dopytam, oczywiście, może w czwartek będzie już spis zajęć :)

Wg mnie, zaoczny czy nie, student ma te same prawa i status ,więc prawo do odebrania indeksu powinien mieć z innymi, bo raczej wszystkie indeksy dla dziennych i zaocznych muszą mieć wyrobione już na 1-wszego albo chociaż na 2-ego.
edytowany przez skye_: 29 wrz 2010
Skye no chyba masz racje z tym statusem studenta.w takim razie chyba sie skusze i pojawie 2 na uczelni....ale jeszcze czekam na twoje info jutro(czy moglbys spytac jak sie maja te daty w odniesieniu do niestacjonarnych)-please:).A jesli chodzi o wybor jezyka to i tak niestety o istnieniu danego lektoratu decyduje liczba chetnych bo jesli bedzie za malo to nici.Przynajmniej tak mowil nam jeden wykladowca na kursie przyg.Noi licze na to ze jakikolwiek dodatkowy jezyk bedzie oczywiscie od podstaw:)no zobaczymy jak to bedzie ....pozdrawiam w ten pochmurny i chlodny dzionek:)
Hej, ja jestem z filologii ang z językiem francuskim. Z tego co czytam już się tutaj jedna dziewczyna z mojej grupy odezwała :) Fajnie, zawsze to jakoś raźniej. Też właśnie mam dylemat co do 1 i 2 października, mogliby napisać to ciut dokładniej :). No ale cóz, jakby ktoś cokolwiek wiedział, to piszcie. No i mam nadzieje, że wszyscy będzie równie zadowoleni z naszej tarnowskiej uczelni, pozdrawiam !
Hej, dziewczyny, byłem dzisiaj na uczelni i spisując plan zajęć spostrzegłem pod tymi tablicami karteczkę z informacją, że pierwszoroczni mają jutro o godzinie 11:00 w sali C017 (chyba) już nie pamiętam się stawić. I od jutra w sekretariacie naszego instytutu będą wydawane indeksy i elektroniczne kart studenta, czy coś takiego i za cały ten zestaw 21 zł. Jeżeli chodzi o zaocznych usłyszałem odpowiedź pani z sekretariatu: " Może tak, może nie. Nie wiem. A jak myślisz?". Więc lepiej przyjść, kto ma możliwość. To widzimy się jutro o 11:00 :)
Cześć! Ja jestem reprezentantką filologii angielskiej z językiem niemieckim! I od razu zacznę od głupiego trochę pytania: czy na jutro trzeba się ubrać odświętnie, czy zostawić sobie odświętny strój na sobotę? ;)
Lepiej odświętnie, bo to jest inauguracja jednak, tylko nie taka ze wszystkimi razem, ale raczej z opiekunem naszego roku, który nam wszystko wyjaśni. Inni nasi nauczyciele i wykładowcy będą, więc bezpieczniej ubrać się ładnie, w końcu to jakieś rozpoczęcie roku akademickiego i pierwsze dla wielu spotkanie z wykładowcami.
edytowany przez skye_: 30 wrz 2010
Dzięki, skye! :)
Potwierdzam - C017. O ile się nie mylę to chyba w tym nowym budynku.
Mogę też tylko przyklasnąć temu co napisał skye_, lepiej ubrać się >odświętnie< niż potem znaleźć się w zwykłych ciuchach pośród masy ludzi ubranych na - boże, jak ja nienawidzę tego słowa - galowo.
--
Tak swoja drogą to witam wszystkich, ja z fil. angielskiej, profilu ogólnego (nienauczycielskiego), grupy 1-wszej. Powiem szczerze, że nie tyle obawiam się poziomu zajęć (i czy sobie poradzę, etc.) a raczej poziomu samych studentów. Byłoby miło, gdyby jednak większa część grupy była na podobnym poziomie. Więc, może się pochwalicie jak to de facto jest z tym angielskim u Was? Zakładam - aczkolwiek nie wiem czy słusznie - że nie wszyscy tutaj to osoby z kompletem punktów z matury rozszerzonej. Prawda? Oby tak (;^__-)>
Druga obawa natomiast to czas. Jasne, że każdy - wyjątek potwierdza regułę, pamiętajcie - przychodzi tutaj z zamysłem nauki itp, itd. Ale mam nadzieję, że te studia nie zjedzą mi mojego całego czasu wolnego... ot takie sobie marzenie.
--
Tl;dr - miło poznać, damy radę. Jakby coś to gg mam podane w profilu.
edytowany przez Blackiris: 30 wrz 2010
I jak tam nastroje po inauguracji i przed jutrzejszymi zajęciami ? ;) Mezzanine, jak tam na kursie ? Tez byłam zapisana, ale było za mało chętnych i nie zrobili :/ jakie wrażenia ? jak wyglądał taki kurs ?

Widze, ze ktos z mojego ang-niem sie tu pojawił ;)
cześć wszystkim, jest tu ktoś z filologii angielskiej z francuskim? :) pozdrawiam i do zobaczenia jutro na łacinie :D
Uf, dzisiejszy dzień był lekkim wstrząsem dla mnie, wszystko po angielsku i to "przedstawianie się i kilka słów o sobie" - rodem jak na benefisie telewizyjnym TVP2 :P
Ludzie super, szkoła fajna, a zajęcia jakoś tak dziwnie szybko mijały, chociaż to były 1,5 godzinne wykłady. Wykładowcy póki co, nawet nawet :)
To ja odświeżam temat, mimo, że jeszcze trochę czasu. Ktoś już wie że wybiera się tutaj na studia? :>
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 577
poprzednia |