PWSZ - Tarnów - filologia angielska

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 577
Ja się wybieram tylko powiedzcie mi czy to prawda ze na te studia (profil ogolny) bierze sie pod uwage TYLKO mature podstawowa?
Widzę lekką zmianę w regulaminie rekrutacji z tamtego roku i powiedzcie mi bo nie chce mi się w to wierzyć ze tylko podstawowa sie liczy
Z tego co wiem rozszerzona ma mnożnik 2,0, jakby sie rozszerzona nie liczyla to byloby bez sensu.
tak podobno było w zeszłym roku :] mam nadzieje ze w tym nie bo byłaby lipa :)
Jeżeli przedmiot stanowiący kryterium kwalifikacyjne był zdawany w systemie
„nowej matury” na poziomie: podstawowym – liczba punktów rankingowych równa
się liczbie punktów procentowych, przy poziomie rozszerzonym stosuje się wskaźnik
2,0 natomiast przy poziomie dwujęzycznym wskaźnik 3,0.

Takie cos jest w regulaminie. W sumie czy bedzie tylko podstawa, czy z rozszerzonym to duzej roznicy nie robi, przynajmniej mi ;)
Pisze się "mnie" :) taka dygresja ;)
To jest z regulaminu z zeszłego roku :
"Jeśli przedmiot stanowiący kryterium kwalifikacyjne był zdawany w systemie
„nowej matury” na poziomie podstawowym – liczba punktów rankingowych równa
się liczbie punktów procentowych, zaś przy poziomie rozszerzonym stosuje się
wskaźnik 1,5 chyba, że na poszczególnych kierunkach postanowiono inaczej."
O taką różnicę mi chodzi. Dla mnie lepiej ze rozszerzona ;)
Najwyżej zostanę ninja O_o :D
To podstawowa ci nie poszla ze tak chcesz rozszerzone? Jak dla mnie to byla banalna, plus ten mnoznik 2,0 pod rozszerzone, wiec prog punktowy pewnie bedzie niezly w tym roku :D A "mnie" czy "mi" nigdy nie wiedzialem. Cale zycie sie uczymy :>
Podstawowa była banalna i to mnie uśpiło i porobiłam błędy przez nieuwagę z zapędu :) i boje się ze nie będę mieć tych 96%.
Rozszerzona jak dla mnie była prosta wiec jak będzie razy dwa to będzie wspaniale :D
O widzisz, wlasnie sie dowiedzialem ze mam przyjemnosc z kobieta ^^. To z podstawy trzeba miec minimum 96% zeby sie dostac? Z pobieżnych obserwacji wyniklo mi ze mam chyba jeden błąd, zalezy jeszcze jak wypracowania, z rozszerzonej znow gramatyka mi nie siadla, plus limit ten limit slow na opowiadaniu :/
Jak dla mnie 250 słów na opowiadanie to za mało. Powinno być 350. Cała fabuła zajmuje 200 a chcący jeszcze opisać uczucia i otoczenie to brakuje :) albo pochwalić się pharsal verbs czy coś w tym stylu ;)
250 idealnie pasuje na rozprawkę :)
To jest paradoks, przynajmniej dla mnie. Na rozprawke za duzo, na opowiadanie za malo. Koniec koncow jak zaczalem z moimi rozbudowanymi zdaniami to skonczylem z polowa tekstu wykreslona, a i tak nie mam pewnosci czy cos dostane za kompozycje :x
Można troszkę wiecej napisać (jakiś tam procent z 250) ale nie wiem dokładnie ile. Niektorzy chwalili sie że napisali jakieś 400 słów ale co z tego jak będą miec 0 za kompozycje a mogliby mieć 3 ;) a to jest aż 6 % ;) każdy procent jest na wagę złota ;)
Jak masz wstęp, rozwiniecie i zakończenie to dostaniesz :) i oczywiście ok 250 słów
No wlasnie ja przekroczylem chyba ale juz mi sie nie chcialo poraz n-ty liczyc tych slow. I tak nie ma opcji zebysmy sie nie dostali :P
Ja się boje ze mogę się nie dostać ;)
Nie ma czego :P Ustny juz za tobą? Ja dopiero jutro mam rozszerzony, bać się? :D
Witam to ja się dołączę. Wybieram się na FA ale zaoczną . I jestem ciekawa czy można wybrać lektorat z języka włoskiego.
ja wybieram się na filologię angielską ogólną ale w trybie dziennym:) pozdrawiam ludzi z roku :))
Witam przyszłych pierwszorocznych :)

Dostaniecie się na pewno jak nie od razu to z rezerwy, więc nie wpadajcie w panikę od razu. Jak ktoś zdawał rozszerzoną maturę to nie powinien mieć problemów z dostaniem się. Rozszerzona matura liczy x2 a podstawowa x1. Tak było przynajmniej w zeszłym roku.

Ja jestem na ogólnej, stacjonarne i już jedną nogą na 2-im roku. Mam za sobą 3 egzaminy wliczając ustny z praktycznego, który miałam dzisiaj (PNJA- zdałam! - wczoraj się dowiedziałam:)). Jeszcze tylko historia i wiedza UK.

Co do lektoratu jak ktoś pytał to nam narzucili język niemiecki. Na początku mówiono, że można wybrać hiszpański, włoski, rosyjski, niemiecki, francuski. Potem okazało się, że tylko 1 spośród tych 3: niemiecki, rosyjski i włoski ale nawet nie dali nam takiej możliwości tylko cały mój rocznik ma obowiązkowo niemiecki lektorat. Nikt nikogo o zdanie nie pytał. Oczywiście można sobie wybrać jeszcze jeden lektorat. Mój kolega oprócz niemieckiego przymusowego wziął sobie jeszcze włoski.
Ale nie oszukujmy się jest dosyć ciężko tym bardziej uczyć się 3 języków naraz :)

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem, pozdrawiam serdecznie :)
Mam pytanie czy na zaocznych można wybrać lektorat z włoskiego.
To co pisałam o lektoratach tyczy się również studiów niestacjonarnych. Oni też mają niemiecki z tego co sprawdzałam. Rocznik przed nami mógł wybierać bez problemu między właśnie : włoskim, niemieckim i rosyjskim (mam tam znajomych, stąd wiem). My idziemy nowym trybem studiów, także i Wy. Nie myślcie o lektoracie, zaczyna się dopiero od 2 semestru, więc gdy będziecie na uczelni to można wypytywać kogo się chce. Tak czy inaczej sprawa lektoratu jest sprawą niewiadomą. Wyjdzie w praniu.

Pzdr
MEZZANINE a nie wiesz może jaki był próg w tamtym roku? :) Pisałaś rozszerzona? :)
Tak poza tym to dobrze, że istnieją jeszcze tacy ludzie, którzy wspomogą człowieka i powiedzą co i jak ;)
Witaj Samurai92 :)

Ja pisałam podstawową, miałam 94% ale nie dostałam się od razu tylko z rezerwy. Z listy rezerwowej przyjęli około 20-30 osób. Nie pamiętam dokładnie. Przyjmowali od 97. Czyli jak ktoś miał 50% z rozszerzonej to automatycznie był lepszy ode mnie. Żałowałam, że nie zdawałam rozszerzonej ale sprawy przyjęły akurat taki obrót a nie inny... dostałabym się wtedy bez problemu. Ale czekałam cierpliwie i się dostałam. Poza tym powiem Wam coś, miałam ludzi w grupie którzy dostali się od razu i odpadli już po pierwszym semestrze, więc nie ma reguły. Jest teraz niż demograficzny, dużo osób składa papiery tutaj, potem rezygnuje i nie ma problemu z zostaniem studentem :) także moja rada : DON'T PANIC ! ;)
Tak na marginesie, rok temu też przecież byłam w podobnej sytuacji, więc całkowicie Was rozumiem :)
Też tak przeżywałam, ale wszystko ułożyło się po mojej myśli - Wam też z pewnością się uda :)
Miejmy nadzieje ze tak sie stanie ;) Ja pisałam rozszerzona i zobaczymy co z tego wyjdzie. W tym roku ogólnie matura podstawowa była banalna więc balam sie ze moze byc i tak ze wszytskich przyjmą ze stówą i po moich studiach bedzie :D ale teraz jak wiem ze rozszerzona sie liczy to moze bedzie dobrze ;) Dzięki za informejszyns ;)
MEZZANINE... dzieki za odpowiedź. I jeszcze takie pytanie czy są duże dysproporcje wśród ludzi jeżeli chodzi o język. Wiadomo z czasem się wyrówna ale na początku... Jak właściwie jest ze znajomością języka. /wiadomo, że nie jest to kurs językowy dla początkujących... ale czy B1-B2 wystarczy. I jak wyglądaj zajęcia ludzie sa aktywni czy tylko biernie słuchają
MEZZANINE a powiedz mi z podstawową maturą (koło 80%) mam szanse sie dostać na ten kierunek czy lepiej sobie odpuścić??:)
edytowany przez becia131: 25 cze 2011
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 577