Studia w Anglii 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 240
Rozumiem, w takim razie chyba nie mogę Ci pomóc ;)
Jedynie słyszałam że po Aber może być ciężko z pracą, ale to na pewno zależy też od kierunku, jedne są tam lepsze a inne gorsze
Hej wszystkim :)
Jestem studentka pierwszego roku TV Production na Middlesex Univeristy of London i jesli ktos ma jakies pytania to bardzo chetnie odpowiem :)
Cytat: didi_321
Hej wszystkim :)
Jestem studentka pierwszego roku TV Production na Middlesex Univeristy of London i jesli ktos ma jakies pytania to bardzo chetnie odpowiem :)

o to ja zapytam jak Ci przeliczali wyniki z matury i w czy one w ogóle były brane pod uwagę przy takim kierunku...?
Cytat: imogen_poots
Cytat: didi_321
Hej wszystkim :)
Jestem studentka pierwszego roku TV Production na Middlesex Univeristy of London i jesli ktos ma jakies pytania to bardzo chetnie odpowiem :)

o to ja zapytam jak Ci przeliczali wyniki z matury i w czy one w ogóle były brane pod uwagę przy takim kierunku...?


ludzie, ręce opadają, że nie możecie sami tego sprawdzić i się zainteresować, jak wy chcecie iść na studia do innego kraju, jak nie możecie sprawdzić tego na stronie albo napisać maila do uczelni
Cytat: imogen_poots
Cytat: didi_321
Hej wszystkim :)
Jestem studentka pierwszego roku TV Production na Middlesex Univeristy of London i jesli ktos ma jakies pytania to bardzo chetnie odpowiem :)

o to ja zapytam jak Ci przeliczali wyniki z matury i w czy one w ogóle były brane pod uwagę przy takim kierunku...?

Tak, matura była brana pod uwagę. Hmm nie wiem jak przeliczają te punkty, ale ja po prostu wybrałam przedmioty jakie chciałam zdawać na maturze i wraz z Conditional Offer dostałam warunki na ile procent muszę napisać z nich egzaminy żeby dostać Unconditional Offer i tyle. :)
Hej.
Jestem na 1 roku uniwersytetu, studjuje Psychologię i chciałabym podjąć jakieś "work experience"
Czy ktoś moze wie gdzie, jak i jakiej pracy moge szukać?
Cytat: kurkussup
Cytat: imogen_poots
Cytat: didi_321
Hej wszystkim :)
Jestem studentka pierwszego roku TV Production na Middlesex Univeristy of London i jesli ktos ma jakies pytania to bardzo chetnie odpowiem :)

o to ja zapytam jak Ci przeliczali wyniki z matury i w czy one w ogóle były brane pod uwagę przy takim kierunku...?


ludzie, ręce opadają, że nie możecie sami tego sprawdzić i się zainteresować, jak wy chcecie iść na studia do innego kraju, jak nie możecie sprawdzić tego na stronie albo napisać maila do uczelni

:/ nie bardzo rozumiem. po co mam pisać maila do uczelni z pytaniem o kierunek na który się nie wybieram? zapytałam dziewczynę z ciekawości, bo jest kilka kierunków na mdx które mają dosyć luźne podejście do wynikow z samej matury(artystyczne, albo wlasnie tv prod). i tak, potrafię sprawdzić na stronie i napisać maila do uczelni, ale zapytałam na forum.

pozdrawiam frustratów i radze zaczac uczyc sie do tej matury z polskiego, bo po Twoim ostatnim pytaniu na tym forum wnioskuje ze kiepsko z czytaniem ze zrozumieniem, 'a chcecie isc do innego kraju na studia' :)
edytowany przez imogen_poots: 04 sty 2014
i dziekuje za odpowiedz w temacie:)
Nie ma problemu :) Też wybierasz się na Middlesex?
Nie wiem jak jest na innych kierunkach ale ze swojego jestem baaaardzo zadowolona, bo od pierwszego dnia powtarzają nam, że nastawieni są tu na praktykę, dlatego też właściwie cały czas po prostu mamy projekty do wykonania w małych grupach (np. zrobienie filmu dokumentalnego lub tv show) i uczymy się sami na własnych błędach, a potem dostajemy od nich "feedback", mówią nam co było dobre, co złe, i co i jak możemy zrobić lepiej w przyszłości.

Na pierwszym wykładzie powiedzieli nam, że możemy przetrwać te 3 lata, dostać papierek i nic nam to nie da, podczas gdy pracę w tej branży dostanie ktoś bez studiów. Po prostu wszystko zależy od nas, a uni umożliwia nam zdobycie doświadczenia (np. możliwość pracy w studio, spróbowania wszystkiego w praktyce - normalnie bardzo ciężko dostać jakikolwiek staż i zobaczyć jak to wszystko tak naprawdę wygląda, a tu nawet jeśli my obecnie nie nagrywamy nic, to np starszy rocznik potrzybuje asystentów i jak ktoś chce zawsze znajdzie się coś dla niego). Powiedzieli, że my sami mamy czytać książki, robić własny research itp, a oni są po to żeby nas wspierać i rozwiewać wszelkie wątpliwości :). I podoba mi się to podejście, szczególnie jak widzę po znajomych z Polski którzy dzień w dzień kują do cotygodniowych kolosów, a potem i tak nic nie pamiętają....
Cytat: Psychology123
Hej.
Jestem na 1 roku uniwersytetu, studjuje Psychologię i chciałabym podjąć jakieś "work experience"
Czy ktoś moze wie gdzie, jak i jakiej pracy moge szukać?

ja tez studiuje psycho. zalezy gdzie chcesz pracowac. psychologia daje mase mozliwosci nawet bardzo skrajnych, wiec moze chociaz zastanow sie co Cie interesuje.
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: Psychology123
Hej.
Jestem na 1 roku uniwersytetu, studjuje Psychologię i chciałabym podjąć jakieś "work experience"
Czy ktoś moze wie gdzie, jak i jakiej pracy moge szukać?

ja tez studiuje psycho. zalezy gdzie chcesz pracowac. psychologia daje mase mozliwosci nawet bardzo skrajnych, wiec moze chociaz zastanow sie co Cie interesuje.




Psychologia ogólnie mnie interesuje i mi sie podoba, dlatego tez nie mam upatrzonej pracy. Na wielu forach czytałam ze osoby studiujące psychologię zajmują sie osobami niepełnosprawnymi, ja raczej nie widzę sie w takiej pracy. Wolałabym coś w kierunku "experiments/research" lub pracy z dziećmi i tu jest problem bo nie wiem kto by chciał zatrudnić pierwszo klasiste i gdzie aplikować :( ostatnio patrzyłam na stronach typu Job.. Ale znalazłam bardzo powarzne stanowiska raczej dla postgraduate
Cytat: Psychology123
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: Psychology123
Hej.
Jestem na 1 roku uniwersytetu, studjuje Psychologię i chciałabym podjąć jakieś "work experience"
Czy ktoś moze wie gdzie, jak i jakiej pracy moge szukać?

ja tez studiuje psycho. zalezy gdzie chcesz pracowac. psychologia daje mase mozliwosci nawet bardzo skrajnych, wiec moze chociaz zastanow sie co Cie interesuje.

Psychologia ogólnie mnie interesuje i mi sie podoba, dlatego tez nie mam upatrzonej pracy. Na wielu forach czytałam ze osoby studiujące psychologię zajmują sie osobami niepełnosprawnymi, ja raczej nie widzę sie w takiej pracy. Wolałabym coś w kierunku "experiments/research" lub pracy z dziećmi i tu jest problem bo nie wiem kto by chciał zatrudnić pierwszo klasiste i gdzie aplikować :( ostatnio patrzyłam na stronach typu Job.. Ale znalazłam bardzo powarzne stanowiska raczej dla postgraduate

w takim razie przejrzyj profile wykładowców, zobacz czym się interesują, jakie prowadzą laby i napisz, że chciałabyś w jakiś sposób się zaangażować w research. u nas się tak robi, ja w taki sposób dostałam się na staż do jednego laboratorium :) do jako tako płatnej pracy na zewnątrz nie dostaniesz się, bo nie masz do tego kwalifikacji ani doświadczenia.

btw, gdzie studiujesz?
edytowany przez oliwkowa-oliwka: 06 sty 2014
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: Psychology123
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: Psychology123
Hej.
Jestem na 1 roku uniwersytetu, studjuje Psychologię i chciałabym podjąć jakieś "work experience"
Czy ktoś moze wie gdzie, jak i jakiej pracy moge szukać?

ja tez studiuje psycho. zalezy gdzie chcesz pracowac. psychologia daje mase mozliwosci nawet bardzo skrajnych, wiec moze chociaz zastanow sie co Cie interesuje.

Psychologia ogólnie mnie interesuje i mi sie podoba, dlatego tez nie mam upatrzonej pracy. Na wielu forach czytałam ze osoby studiujące psychologię zajmują sie osobami niepełnosprawnymi, ja raczej nie widzę sie w takiej pracy. Wolałabym coś w kierunku "experiments/research" lub pracy z dziećmi i tu jest problem bo nie wiem kto by chciał zatrudnić pierwszo klasiste i gdzie aplikować :( ostatnio patrzyłam na stronach typu Job.. Ale znalazłam bardzo powarzne stanowiska raczej dla postgraduate

w takim razie przejrzyj profile wykładowców, zobacz czym się interesują, jakie prowadzą laby i napisz, że chciałabyś w jakiś sposób się zaangażować w research. u nas się tak robi, ja w taki sposób dostałam się na staż do jednego laboratorium :) do jako tako płatnej pracy na zewnątrz nie dostaniesz się, bo nie masz do tego kwalifikacji ani doświadczenia.

btw, gdzie studiujesz?


Dzięki za pomysł. Wracam na uni... W następnym tyg to pójdę do tutora zapytam czy moge pomagac w jakiś sposób w researchach.... Tak myślałam zeby iść do edin uni i tam sie zapytać ale pierw spróbuje u siebie na Heriot watt
Do ask question--ja wprawdzie nic w TWoim temacie nie mogę napisać, ale zauważyłam, że studiujesz na Heriot--mogłabyś mi napisac, czy to godny uwagi uniwersytet. Kolega wybiera się na Mechanical Engineering i też nad tym uni się zastanawia. Dziękuję z góry.
Cytat: madzia63
Do ask question--ja wprawdzie nic w TWoim temacie nie mogę napisać, ale zauważyłam, że studiujesz na Heriot--mogłabyś mi napisac, czy to godny uwagi uniwersytet. Kolega wybiera się na Mechanical Engineering i też nad tym uni się zastanawia. Dziękuję z góry.

dobry uni, była politechnika :)
Witam! Mam takie pytanie, otóż zamierzam w lutym lub marcu zdać TOEFL'a na uniwersytecie przyrodniczym we Wrocławiu, jak powinienem wpisać to w zakładkę edukacji/kwalifikacji w UCAS?
Mam wpisać pełną nazwę uniwersytetu czy wydziału? Jaki mam dać attendance skoro idę tam tylko jednorazowo zdać go. Nie rejestrowałem się jeszcze na stronce TOEFL'a.
Z góry dzięki za pomoc
edytowany przez ccvwq: 07 sty 2014
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: madzia63
Do ask question--ja wprawdzie nic w TWoim temacie nie mogę napisać, ale zauważyłam, że studiujesz na Heriot--mogłabyś mi napisac, czy to godny uwagi uniwersytet. Kolega wybiera się na Mechanical Engineering i też nad tym uni się zastanawia. Dziękuję z góry.

dobry uni, była politechnika :)

Oliwka ty to wszystko wiesz. Podziwiam :)
Cytat: askquestion
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: madzia63
Do ask question--ja wprawdzie nic w TWoim temacie nie mogę napisać, ale zauważyłam, że studiujesz na Heriot--mogłabyś mi napisac, czy to godny uwagi uniwersytet. Kolega wybiera się na Mechanical Engineering i też nad tym uni się zastanawia. Dziękuję z góry.

dobry uni, była politechnika :)

Oliwka ty to wszystko wiesz. Podziwiam :)

Mam nadzieję, że nie wszystko :) pozdrawiam!
Hej wszystkim:) Też w tym roku chciałabym pójść na studia do UK
wybrane uni:
University of Derby
Middlesex
Metropolitan w Londynie (chociaż słyszałam że nie jest to najlepsza szkoła)
no i w zasadzie to tyle chyba.
Chciałabym studiować dziennikarstwo i fotografie (na Derby podobno są tzw joined courses)
Jest ktoś, kto może coś na ten temat powiedzieć?:) Nie mam zdanych żadnych testów unfortunately... matura: polski rozsz. wos rozsz. ang. rozsz
Pozdrawiam:)
Nika
edytowany przez NikaG: 10 sty 2014
cześć, cześć
ja składam na Graphic Design do
Arts Uni Bournemouth
Uni of Brighton
Glasgow School of Art
Norwich uni of Arts
Nottingham Trent
Hej, dostał już ktoś jakieś oferty?

Ja zdaję na:
Forensic Science na University of Kent,
Chemistry na University of Manchester,
Criminology with Forensic Science na University of Hull,
Criminology with Forensic Studies na University of Portsmouth,
Forensic Studies na University of Wichester.

Na razie dostałam oferty z Manchesteru i Portsmouth (75% overall), ale marzę o Kencie, bo kierunek na Manchesterze tylko połowicznie związany z moimi zainteresowaniami, a reszta to w sumie nie są jakoś niesamowicie dobre uniwersytety.

Jak tam, ktoś teraz cierpi ten sam stres? Z mojej strony powiem tyle: uzależniłam się od wciskania f5 na stronie UCAS-a (boję się, boję się, boję się, BOJĘ SIĘ!).

Jak myślicie, dostaniecie się/spełnicie warunki na Unconditional offer?
Niestety na unconditional offer mogą liczyć tylko Ci, którzy już zdali wszystkie egzaminy. Podobno uniwerek w Bermingham zaczął dawać oferty unconditional osobom przed egzaminami, ale tylko jęlsi mają wysokie przewidywane oceny od nauczycieli. Chcą złapać najlepszych, zanim wybiorą lepszy uniwerek ;-) Chwyt marketingowy.
Musisz się uzbroić w cierpliwość z tymi ofertami. My jeszcze nie dostaliśmy niczego, ale wysłaliśmy dopiero na początku stycznia, więc czekamy.
Tym razem próbujemy innej metody. Wybraliśµy 4 uniwerki od których bardzo trudno dostać ofertę i jeden trochę gorszy, gdzie powinniśmy dostać ofertę. Wiemy, że możemy czekać nawet do maja na komplet odpowiedzi. Zobaczymy, czy się opłaca taka gra.
Witam

Ja osobiście wybieram się na Imperial College London lub University of Edinburgh na kierunek Computer Science :)

Mam też dodatkowo do Was pytanie ponieważ wysłałem już aplikacje 1,5 tygodnia temu i dostałem od Edynburgu prośbę o "provide predicted grades (overall and for AL subjects)" i nie za bardzo wiem w jakiej to formie im przesłać... Czy musi to również przejść przez szkołę itd. jeśli ktoś spotkał się z tą sytuacją lub wie jak sobie z nią poradzić byłbym wdzięczny za odpowiedź na priv lub też tutaj :)
Cytat: KazuKi7
Czy musi to również przejść przez szkołę itd. jeśli ktoś spotkał się z tą sytuacją lub wie jak sobie z nią poradzić byłbym wdzięczny za odpowiedź na priv lub też tutaj :)

Mieliśmy podobną sytuację z UCL z tym, że UCL skontaktował się bezpośrednio z nauczycielką, która sporządziła personal reference. Myślę, że jeśli Edinburgh wysłał mail bezpośrednio do Ciebie możesz spokojnie odpisać bezpośrednio do nich a nie przez szkołę. Gdyby chcieli od szkoły/nauczyciela, to by do nich bezpośrednio napisali - mają przezcież kontakt do nich.
Cytat: Hughes007
Cytat: KazuKi7
Czy musi to również przejść przez szkołę itd. jeśli ktoś spotkał się z tą sytuacją lub wie jak sobie z nią poradzić byłbym wdzięczny za odpowiedź na priv lub też tutaj :)

Mieliśmy podobną sytuację z UCL z tym, że UCL skontaktował się bezpośrednio z nauczycielką, która sporządziła personal reference. Myślę, że jeśli Edinburgh wysłał mail bezpośrednio do Ciebie możesz spokojnie odpisać bezpośrednio do nich a nie przez szkołę. Gdyby chcieli od szkoły/nauczyciela, to by do nich bezpośrednio napisali - mają przezcież kontakt do nich.

Rozumiem tylko jeszcze pozostaje pytanie w jakiej formie... bo to mnie najbardziej trapi... Może orientujesz się jak to napisać ?
Nauczycielka napisała przewidywane wyniki z trzech przedniotów rozszerzonych wymieniając po kolei w formię np. 90-100%. Jeśli proszą Cię też o wynik overall,to może musisz napisać też wyniki matury podstawowej oraz oczywiście overall.
Witaj Kazuki7,
a dokąd jeszcze oprócz ICL i Edinburgh się wybierasz? Zdajesz polską maturę, czy IB?
Polską, a co do wyborów zdecydowałem się tylko na te 2... Albo te albo żadne - do takiego doszedłem wniosku :)
Duży z Ciebie ryzykant! A może masz same 100%??
A jeśłi nie dostniesz od nich ofert, to co wtedy? Studia w Polsce, czy w przyszłym roku jeszcze raz?
Ile będę miał to czas pokaże, a dokładniej pokażą wyniki w czerwcu. Jeśli się nie dostanę to pewnie studia w Polsce, ale mimo wszystko jestem chciwy i nie zakładam że się nie dostanę
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 240

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa