Studia w Anglii 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 240
Londyn jest drogim miastem - od tego trzeba zacząć. Musisz mieć dużo kasy albo pracę w Londynie. Jest dużo taniej w innych miastach a wiadomo, że dla większości koszt to istotny element studiowania w WB. Z tych dwóch uniwersytetów - UCL i UofWestminster - jeden to światowy potent a drugi to średni uni w WB. Będziesz miała zupełnie inne doświadczenie na każdym z nich. Łatwo sprawdzić koszty utrzymania - zajrzyj do cen akademików na stronach tych uniwersytetów. Potem sprawdź na innych uniwersytetach w WB - różnica jest kolosalna. Pamiętaj, że w Londynie najprawdopodobnie będziesz musiała mieć również Oyster card - a to dodatkowy koszt (też do sprawdzenia w internecie). Czy łątwo i szybko wciągniez w język zależy od Ciebie a nie od innych. Obracaj się wśród Anglików a nie Polaków i bardzo szybko wchłonisz język. Jest bardzo dużo obcokrajowców w Londynie więc nie będziesz miała najmnieszych problemów z komunikacją - Anglicy są do tego przyzwyczajeni.
Witam! Jestem bardzo szczęśliwa bo dostałam conditionale z Sussex, Portsmouth i Southampton. Całkiem szybko odpowiedzieli bo złożyłam podanie 31 grudnia :P


Mam tylko problem bo nie wiem czy wybrać TOEFL czy IELTS. A wy jakie zdajecie/zdawaliście?
Gratulacje!
Ja zdawałam TOEFL pod koniec zeszłego roku, więc jakbyś miała wątpliwości pisz na PW. :)
Ja zdawałam IELTS w październiku ;) i powiem, że egzamin nie był taki zły. Też miałam wątpliwości, który egzamin wybrać, ale wiele osób doradzało mi właśnie IELTSA.
IELTS bardziej na europejskie studia. TOEFL na amerykańskie/australijskie/nowo zelandzkie z tego co czytałem w Internecie. A jeżeli nie jesteś pewna gdzie chcesz studiować to chyba lepiej zdawac TOEFL. Moja subiektywna opinia.
Zdecydowałam się jednak na IELTS'a. Jeden z Uniwersytetów (Southamton) napisał mi, że Wielka Brytania powoli wycofuje z akceptacji TOEFL, i z tego wzgledu przyjmą tylko IELTS. Portsmouth i Sussex zaakceptowali TOEFL ale niechętnie, też wolą IELTS'a. Bardzo mnie to zdziwiło tym bardziej, że to najbardziej popularne 'studenckie' egzaminy.
TOEFL to amerykański certyfikat, więc logiczne jest, że wolą coś rodzimego :P
cześć wszystkim jeszcze raz, mam takie pytanie:
jak to jest z opłatą za akademik? czy muszę płacić całą sumę od razu? (która jest gigantyczna..), jak to wszystko się odbywa?
Najlepiej sprawdzić na stronie uczelni, albo napisać do nich maila. W Anglii traktują potencjalnych studentów bardzo poważnie. Kiedyś dyrektor jakiegoś wydziału fizyki (nie wiem czy to dobre słowo, ale wiadomo o co chodzi) odpowiedział na wszystkie pytania mojego 15-letniego kolegi :P
Osobiście, twarzą w twarz!
no dobra, w takim razie chyba do nich napiszę. Dzięki ; ))
Cytat: Blathmac
Najlepiej sprawdzić na stronie uczelni, albo napisać do nich maila. W Anglii traktują potencjalnych studentów bardzo poważnie. Kiedyś dyrektor jakiegoś wydziału fizyki (nie wiem czy to dobre słowo, ale wiadomo o co chodzi) odpowiedział na wszystkie pytania mojego 15-letniego kolegi :P
Osobiście, twarzą w twarz!

Co w tym dziwnego? Tutaj na studiach zwyczajnie sie traktuje ludzi po ludzku. U nas wszyscy wykładowcy są po imieniu i na 'cześć', a różne sprawy można z dyrektorem wydziału na fejsbuku załatwić ;)
Nie wiem gdzie to jest u nas :P
Cytat: Blathmac
Nie wiem gdzie to jest u nas :P

wszędzie poza Polską, gdzie wykładowcy mają szacunek do studentów :P mówię o UK, w końcu o tym jest wątek, no.
No ok, ale z kontekstu różnie można było wywnioskować. Przecież nie wiem gdzie studiujesz :D
Jakie uczelnie polecacie pod katem turystyki,biznesu? Moze ktos ma doświadczenie?
Otrzymałam parę dni temu drugą ofertę - z Queen Mary. Dla zainteresowanych 70% z 3 przedmiotów rozszerzonych :)
Ja dostałam ofertę na economics with finance z Surrey i Exeter :) Nie jestem pewna kierunku na 100% ale mam nadzieję, że jakoś mi to wyjdzie.
Słuchajcie, mam pytanie. Która uczelnia ma najlepszy wydział biznesu i zarządzania: Aberystwyth, Brighton, Greenwich czy Edinburgh Napier?
Napier->Brighton->Aberystwyth->Greenwich wg rankingu :)
Dziękuję:)
A dostałaś ze wszystkich oferty?
Jeszcze od Edinburgh Napier czekam na odpowiedź, a od reszty dostałam pozytywnie odpowiedzi;)
Witam,
ja składałem na Westminster, London na 2 kierunki : Computer Network Security i zwykłe IT i dzisiaj jestem po rozmowie telefonicznej - czy ktoś do was może dzwonił? Pod koniec rozmowy powiedziano mi że dostaję ofertę / nie wiem jaką/ i do zobaczenia w połowie września na rozpoczęciu roku ..... ??? Jak to rozumieć? Oczywiście miał mój rozmówca wprowadzić zmiany do UCASA ale jeszcze nic nie ma ? Ktoś może coś takiego miał?
Do mnie dzwonili ze Swansea, ale to juz po dostaniu oferty na UCAS - pytali, czy mam jakiegos faworyta wsrod uniwerkow, czy czekam jeszcze na jakas oferte, poinformowali o tej calej pozyczce od walijskiego rzadu etc.
Skoro powiedziano Ci, ze dostajesz oferte, to nie masz sie czym przejmowac. Ale dla pewnosci ciesz sie dopiero po aktualizacji na UCAS ;)
a co zdajecie na maturze?
Ja zdaję 3 rozszerzenia: polski, geografię i angielski. Najbardziej chcę iść na Queen Mary University of London. Dostałam ofertę i wymagają średniej 80% z 3 rozszerzeń, więc się nie martwię. Wciąż czekam na ofertę z King's College. Czy ktoś już dostał ofertę z tej uczelni?
edytowany przez moderatora: 19 mar 2014
magdalenelondon - będę trzymać kciuki za spełnienie wymagań Queen Mary!:) Też dostałam od nich ofertę i prawdopodobnie będzie to mój insurance choice.
Dziś dostałam moją wymarzoną ofertę od UCL na Scandinavian Studies. Chcą dwóch rozszerzeń na 72% i jednego na 85%. Niesamowicie się cieszę, ale jednocześnie wiem, że muszę ciężko pracować, żeby spełnić te wymagania. Mam w sumie 3 oferty (UCL, Queen Mary i London Metropolitan), czekam jeszcze na 2 decyzje (University of Edinburgh i SOAS).
Inhe - dziękuję, mam nadzieję, że wszystko pójdzie tak jak sobie wymarzyłam :) Musiałaś jechac na interview z UCL? Z tego, co wiem to jest to bardzo prestiżowa uczelnia. Mnie niestety odrzucili, ze względu na to, że nie zdaję matematyki rozszerzonej a wymagają jej na kierunkach biznesowych.
edytowany przez moderatora: 19 mar 2014
Nie, nie miałam interview :) Gdzieś wyczytałam, że UCL od tego roku nie przeprowadza już wywiadów (przynajmniej nie na bardzo szeroką skalę).
Oj, szkoda, ale ważne, że dostałaś ofertę od innego super uniwersytetu!:)
Ja aplikowałam na kierunki językowe, więc na szczęście nie miałam tego problemu z np. właśnie zdawaniem rozszerzonej matematyki (na co nie miałabym żadnych szans ;))
Dostałam dzień po UCL ofertę od SOAS - dla zainteresowanych wymagania, które mi wysłali to średnia 80% z 3 rozszerzeń (kierunek International Relations and Turkish). Czekam jeszcze na informację od University of Edinburgh, ale już na 99% podjęłam decyzję, że moim firm choice będzie UCL, a insurance Queen Mary.
edytowany przez inhe: 16 mar 2014
A ja tak wtrącę ni z tego ni z owego ;) Czy ktoś otrzymał już odpowiedzi z University of Edinburgh ? czekam i czekam i doczekać się nie mogę :(
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 240

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa