Studia w Anglii 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 240
Cytat: KazuKi7
A ja tak wtrącę ni z tego ni z owego ;) Czy ktoś otrzymał już odpowiedzi z University of Edinburgh ? czekam i czekam i doczekać się nie mogę :(

Mój syn też jeszcze nie otrzymał żadnej odpowiedzi. W zeszłym roku starszy syn dostał odmowę 25 marca ;-(
@KazuKi7
A możesz zdradzić, jaką dostałeś ofertę z ICL?
Pocieszająca wiadomość dla oczekujących ofert z Edynburga. Przed chwilą na TSR znalazłam informację
"Heard from Edinburgh some hours ago... got an unconditional offer for philosophy." Może to wskazywać na to, że nie zostawili jednak na koniec tylko osób, które słabo według nich rokują.
Cześć wszystkim jeszcze raz! :) ktoś już jest w 100% pewny, że idzie na Aber? Bo mi właśnie kilka dni temu zmienili conditional offer na unconditional ( pisałam w lutym egzaminy o stypendium) i już zaakceptowałam. Ten uniwersytet najbardziej przypadł mi do gustu i już nie mogę się doczekać wyjazdu, choć stres coraz bardziej mnie zżera ;p więc mam nadzieję, że ktoś z Was też bardzo chce iść na ten uni i nie będę sama :)
A może jest ktoś kto wybiera się na studia w Nottingham?:)
@pastelowe
Mój syn wybierze pewnie Nottingham jako drugi wybór. A Ty już zdecydowałaś, które oferty wybierasz?
Ja aplikowałam na kierunek Fashion Management, więc mój firm to Nottingham Trent. Już zaakceptowałam, nie mam nawet insurance choice - po prostu nie było sensu w czekaniu na pozostałe oferty, wymagania są do spełnienia i jestem w 100% pewna wyboru. Fajnie byłoby poznać kogoś z Polski kto też tam będzie studiował, póki co na nikogo nie trafiłam i będąc na dniach otwartych odniosłam wrażenie, że mało w tym mieście obcokrajowców.
Zazdroszę Ci, że umiałaś tak szybko podjąć decyzję. To świetnie, że pojechałaś na otwarte dni i mogłaś się rozejrzeć. Pewnie Ci to pomogło. Są takie miasta, gdzie jest mniej obcokrajowców. Jedni uważają to za wadę, inni za zaletę. Z pewnością poznasz obcokrajowców, jak już rozpoczniesz studia. Mało osób spoza GB wybiera się na dni otwarte.
My jeszcze nie możemy podjąć decyzji, bo czekamy na Bristol. Małe są teraz szanse, ale jeszcze poczekamy.
Moja szybka decyzja była też spowodowana tym, że już zaczyna brakować pokoi w tych akademikach które biorę pod uwagę, a szczerze mówiąc moja cała aplikacja na UCAS była nierozsądna przez moje nierealne mrzonki o utrzymaniu się w Londynie, dlatego nie miałam problemu z anulowaniem moich wyborów nawet zanim dostałam wszystkie odpowiedzi.
Według mnie to zaleta, ale na początku na pewno powoduje większe poczucie samotności i wyobcowania.
Dlaczego szanse miałyby być małe? Czy to ma jakieś znaczenie jak szybko uniwersytet odpowiada na aplikację? Czy Bristol byłby wtedy Waszym firm choice? Życzę powodzenia, na pewno warto jeszcze trochę poczekać.
Ja też czekam na Bristol na UWE tyle że kierunek Games Technology.
Bardzo powoli przyjmują kandydatów. Plusem jest że już jestem w Bristolu.
Znajomy tu studiuje ekonomie jak z nim rozmawiałem dostał ofertę dopiero w połowie kwietnia.
Z tego co widać na UWE zalezy od kierunku i zainteresowania danym kierunkiem, są tutaj też duże grupy.
Jak inne uniwerki to nie wiem.
@pastelowe
Dzięki. Liczyliśmy na UoBristol, bo to świetny uniwerek i dają realne do spełnienia wymagania. Naszym firm choice będzie pewnie UCL. Mam wrażenie, ze uniwerki dają najpierw oferty tym, których chcą mieć najbardziej oraz tym, których nie chcą mieć najbardziej. Na koniec zostają kandydaci, z którymi nie wiedzą co zrobić i czy starczy dla nich miejsc. Czekają więc, ilu kandydatów zaakcepotuje oferty i jeśli będą jakieś miejsca, to dadzą je kojejnym czekającym w kolejce. To jest jednak tyko moja teoria, niepoparta żadną sprawdzoną wiedzą.
A Londyn jest bardzo drogi i to jest przerażające ;-( Dlatego rozumiem Twój wybór.
@RobertoGD
To pocieszająca wiadomość, ze jeszcze w kwietniu można dostać ofertę, ale to chyba zależy od popularności danego uniwerku i kierunku. Games Technology jest zdaje się bardzo popularny, więc mają sporą liczbę kandydatów. Musimy być cierpliwi. Czy tylko tam się ubiegałeś?
@pastelowe są są obcokrajowcy w nottingham, chociażby moja siostra, która studiuje w notingham trent:)
@fifarafa co studiuje Twoja siostra?:) jest zadowolona ze szkoły?
@Babe_2013
No to pocieszające i różnie.
Ja akurat tylko UWE z tego powodu że jestem już w Bristolu. Działam sobie w sferze IndieGameDev i chciałbym tutaj pójść na studia w tym kierunku. W polsce kierunek inżynierski informatyka mnie nudził może dla tego że prywatna uczelnia. Z ledwo dwoma profesorami mogłem sobie na poziomie porozmawiać i mnie czegoś więcej nauczyli. Na UWE jest tak zauważyłem że patrzą na maturę lecz ja dosyłałem referencje po czasie od profesora z zajęć od programowania, dokumenty z uczelni polskiej, technika itd nawet portfolio trochę dałem. Liczyłem na szybszy kontakt ale kierunek jest widać bardzo oblegany. Jak nie w tym roku to w nastepnym albo coś z grafiką 3D. Chętnie bym po prostu do doświadczenia zdobył brytyjski papier z tego w czym chcę działać. A to wcale nie głupia sprawa, chociaż bądźym szczerzy w anglii jest tak że jak masz dobry bagaż doświadczeń i portfolio ciekawe to pracę w gamedevie czy jako grafik 3d znajdziesz. Trzeba udowodnić że umie się to co się robi oraz gdzieś to publikujesz i jest to trochę więcej poza standard.
Chyba jesteś najbardziej wyluzowaną osobą na tym forum ;-) Pełna wiara we własne siły. To mi się podoba. Papier zawsze się przyda. Dopiero jak będziesz specjalista na najwyższym poziomie, nie będą patrzeć na papier. Na początku, gdy doświadczenie jest jeszcze małe, inni będa mieli papier a i doświadczenie też zdobędą. Dlatego zrób te studia, żeby nikt CI nie wytykał w przyszłości. Czasy się szybko zmianiają. Nie wiesz, jak będzie wyglądał rynek pracy za 20 lat.
dostaliście już wszystkie oferty? macie swoje typy jeśli chodzi o firm/insurance?
ja planuję tak: Queen Mary - firm, Brunel - insurance
edytowany przez moderatora: 05 maj 2014
UCL - firm i Queen Mary - insurance :)
Jeśli macie już wszystkie oferty, proszę wpiszcie je na forum, żeby przyszle roczniki mogły się lepiej zorientowac w wymaganiach uczelni. Tej wiedzy nie można niczym zastąpić, potem już nie będzie Wam się chciało ich wpisywać.

Oferta na matematykę 2014/15
Syn nie pisał żadnych dodatkowych egzaminów (np. STEP).
UCL zapowiedział, że sama matura nie jest wystarczająca, dlatego musicie coś wymyśłeć (zrobić), żeby udowodnić im, że Wasza znajomość matematyki wykracza poza program. Zasugerowali zrobienie np. dodatkowych kursów.
Syn zdaje matematykę, informatykę, angielski. Lepsza byłaby fizyka, jeśli ktoś ma szanse na wysoką ocenę lub 4 przedmiot.

UCL - 90% roz. matematyka, 90% roz., 85% roz.
lub 90% roz. matematyka, 85% roz., 85% roz. + STEP GRADE I

University of Bristol - 90% roz. matematyka, 85% roz., 85% roz. i 80% średnia z matury

Durham University - 90% średnia z matury w tym trzy przedmioty rozszerzone

University of Nottingham - 80% roz. matematyka, 85% roz. angielski, 80% roz. informatyka

University of Edniburgh - no offer
Witam,
W tym roku zaczynam studia w Anglii, w Londynie. Wiem, że będzie to Middlesex University albo London South Bank University. Na Mdx dostałem się na sports teaching and coaching i sport science physical strength. Na Lsbu dostałem się na sport coaching and analysis.
Jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw, tylko nie wiem którą uczelnie wybrać. Znam wszelkie opinie internetowych znawców na ich temat i za takie dziękuję. Jeśli jednak ktoś studiuje na tych uniwersytetach to proszę o informacje o podejściu do studenta i kilka słów, subiektywną ocenę. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam,
Wiktor
London Metropolitan - Translation
Average 60% in Basic level subjects, at least 2 Advanced subjects (minimum 40% in Sciences/Maths lub 50% in Humanities/Social Sciences) + minimum 75% in Advanced Level English

SOAS - International Relations&Turkish
średnia 80% z 3 przedmiotów rozszerzonych

Queen Mary - German&Linguistics
średnia 70% z 3 przedmiotów rozszerzonych

UCL - Scandinavian Studies
dwa przedmioty rozszerzone na 72% i jeden na 85%

University of Edinburgh - Scandinavian Studies&Linguistics
no offer
Queen Mary University of London - Business Management
80% średnia z 3 rozszerzeń + IELTS 7.0 overall
Brunel University - Business Management
75% średnia z 3 rozszerzeń, nie mniej niż 70% z każdego + IELTS albo matura rozszerzona z angielskiego
edytowany przez moderatora: 05 maj 2014
Nottingham Trent University - Fashion Management - 75% z przynajmniej 2 rozszerzeń, 60% średnia z podstaw oraz CAE B (wpisałam przy aplikacji ocenę z CAE, stąd akurat taki warunek)

W te wymagane na 75% 2 rozszerzenia może wliczać się również angielski, co wydaje mi się dziwne, ale takie dostałam od nich potwierdzenie :)
Dzięki dziewczyny za wpisanie swoich ofert. Gratulacje! Widać, ze żyje w Was duch życzliwości.
A może jeszcze ktoś będzie odważny i dopisze swoje oferty? Nawet nie wiecie, ile osób mogłoby rzucić trochę więcej światła na proces ubiegania się na studia w GB. Policzyłam, ze to forum odwiedziło ponad 40 osób ;)
Mogę napisać wymagania dla Mature Students , którzy końcą Access course w Anglii.
*University of Glasgow Majority at Merit
* Sussex-30 credits Distinction, 15 credits Merit and GSCE Maths ( B)
*KCL większość credits at Distinction

Dla wszyskich , którzy nie orientują się co to jest Access course. Access trwa około 9 miesięcy i składa się z kilkanastu modułów. Każdy moduł kończy się essayem (min 2 tys słów) czasem też egzaminem. Wypracowanie są oceniane at Pass/Merit/ Distinction- najlepsza ocena. Zeby ukończyć kurs trzeba zdobyć 45 credits.

Jeszcze ja podam moje wymagania :)

1. University of Brighton - International Tourism Management
Matura ogółem na min. 60%, w tym angielski na min. 70%

2. University of Exeter - Management with Tourism with Industrial Experience
Średnia z matury na 85%, w tym min. 3 przedmioty na rozszerzeniu

3. University of Greenwich - Tourism Management with Language
Średnia z matury na min. 70%

4. Aberystwyth University - Tourism Management
Minimum 3 przedmioty na podstawie, w tym jeden musi być zdany na min. 80% + 2 rozszerzenia na 65 %

Mam nadzieję, że komuś pomogłam :)
To i ja dodam swoje oferty :)
UCL -Economics with East European Studies - 85 % roz. matematyka + 2 jakieś rozszerzenia na 85 %
King's College- Business Management- 85 % z 3 wybranych rozszerzeń
Queen Mary University of London -Business- 80 % z 3 rozszerzeń
Brunel University- Business-75 % z rozszerzeń w tym minium angielski na 70 %
Westminister-Business- 60 % średnia ze wszystkich matur
Mój firm choice to King's College, a insurance Queen Mary :) UCL u mnie neistety wypada, bo wymagają rozszerzonej matematyki której ja nie zdaję :(
Cześć

Też chciałbym studiować w Anglii, ale wpierw chciałbym się zabezpieczyć finansowo i pożyć sobie trochę normalnym życiem. Bardzo mi na tym zależy i jeżeli Ty też masz taki cel - zapraszam serdecznie do mojej grupy. https://www.facebook.com/groups/anglia2014.15/
Naszym celem, w zależności od wybranych podgrup będą głównie praca, stabilizacja, nauka.

To nie jest bezsensowna reklama, jestem normalnym człowiekiem, który chciałby pomóc sobie i innym młodym ambitnym Polakom w zdrowej i przyjaznej atmosferze.
edytowany przez Rad_Strony: 11 kwi 2014
Witam!
Jest tu może ktoś, kto wybiera się na SOAS, University of London lub Goldsmiths?
mam unconditional offer z obydwóch, lecz niestety ciężko mi podjąć ostateczną decyzję (kierunki: SOAS- Chinese Studies, Goldsmiths: International Studies and Chinese). Moja sytuacja jest nieco inna, gdyż po maturze wyjechałam do Londynu i obecnie pracuję w Uniqlo w centrum Londynu plus babysitting. Dodam, że nie płacę za mieszkanie, jedzenie, etc., gdyż mieszkam z ciocią. Jedynie co, to transport, który niestety jest drogi.

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia, to ja skorzystałam z biura SI-UK. Naprawdę polecam. Można skorzystać z tamtejszych bezpłatnych porad lub z serwisu Premium. IELTS również zdawałam tutaj i szczerze powiem, iż nie spodobała mi się organizacja (zapłaciłam dosyć sporą sumę, bo aż 145 funtów. Nie mam pojęcia jak obecnie ceny się mają w Polsce). Jeśli się przygotowujecie teraz, to polecam poszperać w internecie, gdyż jest wiele pomocnych stron i arkuszy. Nie ograniczajcie się tylko na książkach. Ktoś tu wspomniał o CAE- również uczęszczałam na kurs i zdecydowanie popieram, iż IELTS jest łatwiejszy. Jednakże ograniczony czas może okazać się stresujący, ponieważ na każdą część ma się godzinę- oczywiście wykluczając speaking.

Powodzenia!

P.s.: mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś z SOAS lub Goldsmiths :-)
Cześć! Mam pytanie odnośnie studiów w Anglii. Zauważyłem, że jest napisane w większości przypadków, że wymagane są 2 przedmioty na maturze rozszerzone, czy nadal tak jest? Ponieważ zdaję na maturze:
j. polski podst
matematyka podst
j. ang. rozszerz
geografia podst
wos podst
hist podst

Czy mam szansę dostać się na jakąś uczelnie biznesową typu Birmingham Business School lub tym podobne?
Wiem, że trochę za późno się za to zabrałem, ale do końca nie wiedziałem, czy chcę zostać w Polsce czy wyjechać do Anglii.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :) !

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 240

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa