Studia w Anglii 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 240
Cytat: raiko
Cześć! Mam pytanie odnośnie studiów w Anglii. Zauważyłem, że jest napisane w większości przypadków, że wymagane są 2 przedmioty na maturze rozszerzone, czy nadal tak jest? Ponieważ zdaję na maturze:
j. polski podst
matematyka podst
j. ang. rozszerz
geografia podst
wos podst
hist podst

Czy mam szansę dostać się na jakąś uczelnie biznesową typu Birmingham Business School lub tym podobne?
Wiem, że trochę za późno się za to zabrałem, ale do końca nie wiedziałem, czy chcę zostać w Polsce czy wyjechać do Anglii.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :) !

są wymagane 2 lub 3 - konkretnie zależy to od uczelni, musisz pytać o źródła. chcesz wyjechać na studia w tym roku?
Cytat: pastelowe
Ja aplikowałam na kierunek Fashion Management, więc mój firm to Nottingham Trent. Już zaakceptowałam, nie mam nawet insurance choice - po prostu nie było sensu w czekaniu na pozostałe oferty, wymagania są do spełnienia i jestem w 100% pewna wyboru. Fajnie byłoby poznać kogoś z Polski kto też tam będzie studiował, póki co na nikogo nie trafiłam i będąc na dniach otwartych odniosłam wrażenie, że mało w tym mieście obcokrajowców.

ja studiuję w Nottingham ;). i niestety mylisz się bardziej niż byś chciała.. obcokrajowców jest tu mnóóóóóstwo, a Polaków tysiące. Twój campus to Clifton? w każdym razie nie polecałabym akademików na Radford - serce cygaństwa i tego co najgorsze.. Clifton chyba jest bardziej studencko-angielski, nie znam dokładnie.
kiedy były te dni otwarte? musiałaś być w centrum, Trent ma tam jeden z campusów.. naprawdę Ci się udało, że nie trafiłaś na obcokrajowców ;).
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: raiko
Cześć! Mam pytanie odnośnie studiów w Anglii. Zauważyłem, że jest napisane w większości przypadków, że wymagane są 2 przedmioty na maturze rozszerzone, czy nadal tak jest? Ponieważ zdaję na maturze:
j. polski podst
matematyka podst
j. ang. rozszerz
geografia podst
wos podst
hist podst

Czy mam szansę dostać się na jakąś uczelnie biznesową typu Birmingham Business School lub tym podobne?
Wiem, że trochę za późno się za to zabrałem, ale do końca nie wiedziałem, czy chcę zostać w Polsce czy wyjechać do Anglii.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :) !

są wymagane 2 lub 3 - konkretnie zależy to od uczelni, musisz pytać o źródła. chcesz wyjechać na studia w tym roku?

Tak, zamierzam studia zacząć w tym roku.
Póki co znalazłem takie uniwersytety jak
-Middlesex w Londynie,
-Greenwich też w Londynie,
-Coventry University (tylko tutaj niestety nie mogę znaleźć szczegółowych wymagań odnośnie polskiej matury),
-University of Salford (tutaj to samo co z Coventry),
- University of Chester (tutaj to samo, nie wiem jakie dokładnie progi)
-University of Derby (z tego co mi wiadomo, jeszcze rok lub dwa temu trzeba było mieć tylko rozszerzony Angielski zdany na minimum 65%)
Czy są może jeszcze jakieś inne uniwerki z poziomem w pierwszej 100, gdzie nie są wymagane min. 2 rozszerzenia?

I jeśli chodzi o Londyńskie uniwerki to jak mniemam koszty życia są tam horrendalnie wysokie?

Tak jak pisałem, wiem że trochę późno się zabrałem za szukanie uniwersytetów w UK, ale do tej pory żyłem z myślą, że pójdę na UG w Polsce (konkretnie na prawo).
edytowany przez raiko: 17 kwi 2014
No to chwileczkę, ale termin było do 15 stycznia na aplikacje na ten rok ;)
TAK, Londyn JEST horrendalnie wysoki (TOP najdroższe miasto na świecie)
Na prawo bez rozszerzeń z WOSu i historii?? O.o
Cytat: wizmod
ja studiuję w Nottingham ;). i niestety mylisz się bardziej niż byś chciała.. obcokrajowców jest tu mnóóóóóstwo, a Polaków tysiące. Twój campus to Clifton? w każdym razie nie polecałabym akademików na Radford - serce cygaństwa i tego co najgorsze.. Clifton chyba jest bardziej studencko-angielski, nie znam dokładnie.
kiedy były te dni otwarte? musiałaś być w centrum, Trent ma tam jeden z campusów.. naprawdę Ci się udało, że nie trafiłaś na obcokrajowców ;).

Hej, cieszę się, że się mylę - jednak wolałabym nie czuć się aż tak wyobcowana, zawsze pocieszająca jest myśl że jest dużo więcej osób w tym samym położeniu:) Dni otwarte były w marcu i byłam cały czas w centrum. Zajęcia będę miała również w centrum i akademik - Hampden Halls, też w samym centrum:) Polaków na ulicy spotkałam może 2 i oczywiście kilku w Primarku ;p A Ty studiujesz na University of Nottingham czy na Nottingham Trent?
hej, mam pytanko co do pożyczki jeśli chodzi o studia w Anglii - wysyłamy im cały ten dokument który ma jakieś 20 stron czy tylko jakieś określone? Bo tam gdzieś w połowie było napisane: "Only complete this section if you are applying for a Tutition Free Loan" i już nie wiem co mam wysyłać..... :/
Witam wszystkich, mam małe pytanie, zresztą bardzo ogólne. W tym roku zdaję maturę, trzy przedmioty rozszerzam, język mam w miarę dobrze opanowany, lecz dopiero niedawno wpadłam na pomysł studiowania za granicą. Stąd moje pytanie... Nie mam żadnego certyfikatu i myślałam o tym, żeby zrobić go w maju, w trakcie matur, najpóźniej w czerwcu. Jednak czy to nie jest za późno żeby załapać się na studia w tym roku? Część uczelni kończy rekrutację 25 kwietnia. Nie wiem jednak, czy nie powinnam już wtedy złożyć papierów potwierdzających moją znajomość języka...
Cytat: moskva
Witam wszystkich, mam małe pytanie, zresztą bardzo ogólne. W tym roku zdaję maturę, trzy przedmioty rozszerzam, język mam w miarę dobrze opanowany, lecz dopiero niedawno wpadłam na pomysł studiowania za granicą. Stąd moje pytanie... Nie mam żadnego certyfikatu i myślałam o tym, żeby zrobić go w maju, w trakcie matur, najpóźniej w czerwcu. Jednak czy to nie jest za późno żeby załapać się na studia w tym roku? Część uczelni kończy rekrutację 25 kwietnia. Nie wiem jednak, czy nie powinnam już wtedy złożyć papierów potwierdzających moją znajomość języka...

termin składania aplikacji był do 15 stycznia tego roku. teraz uczelnie prowadzą późne aplikacje i w większości nie ma szans, bo kierunki są oblegane. próbuj w przyszłym roku.
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: moskva
Witam wszystkich, mam małe pytanie, zresztą bardzo ogólne. W tym roku zdaję maturę, trzy przedmioty rozszerzam, język mam w miarę dobrze opanowany, lecz dopiero niedawno wpadłam na pomysł studiowania za granicą. Stąd moje pytanie... Nie mam żadnego certyfikatu i myślałam o tym, żeby zrobić go w maju, w trakcie matur, najpóźniej w czerwcu. Jednak czy to nie jest za późno żeby załapać się na studia w tym roku? Część uczelni kończy rekrutację 25 kwietnia. Nie wiem jednak, czy nie powinnam już wtedy złożyć papierów potwierdzających moją znajomość języka...

termin składania aplikacji był do 15 stycznia tego roku. teraz uczelnie prowadzą późne aplikacje i w większości nie ma szans, bo kierunki są oblegane. próbuj w przyszłym roku.

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że dotyczy to studiów nie tylko w UK, ale całej Europie? (konkretnie mam na myśli Holandię)
a jaki jest tytuł wątku? moja informaja dotyczy UK, nie mam pojecia jak jest w Holandii. jest tu parę wątków i z tego co mi się rzuciło w oczy, niektórzy już się podostawali gdzieś, więc sądzę, że się spóźniłaś. próbuj w przyszłym roku, nic nie stoi na przeszkodzie.
Witam serdecznie. Chodzę do liceum czteroletniego, tak więc maturę piszę za rok ale już zaczynam planować wymarzone studia w uk. Interesuje mnie psychologia choć nie jestem co do tego jeszcze w 100% przekonany. Będę aplikował na jakiś średniej klasy uniwersytet ponieważ mierzę siły na zamiary. Chodzi mi głównie o rozwój a nie samą "naukę". Trochę poczytałem i mniej więcej orientuję się co i jak, ale chodzi o to że jestem taką osobą, że kiedy przychodzi do konkretów muszę mieć wszystko czarno na białym, dlatego pytam was:
Przykładowo chciałbym dostać się na London Maetropolitan University. Po sprawdzeniu wymagań mam mętlik w głowie, otóż wyglądają one tak:
Cytat:
Świadectwo dojrzałości (Maturity Certificate/ Certificate of Completion of Secondary Education) with pass grades in the final classification PLUS

Pre-2005 (‘old’ Matura): pass 5* exams with a grade 3 or above in each one and an overall grade of 4 or higher in Egzamin Maturalny/ Dojrzałości (maturity examination)

Post- 2005 (‘new’ Matura): Egzamin Maturalny/ Dojrzałości (maturity examination) with an average score of 60% or above in Basic level subjects AND at least two subjects at Extended/Advanced level with a minimum 40% if Sciences/Maths subjects or a minimum of 50% if Humanities/Social Sciences subjects.

Plus wersja przetłumaczona (Wciąż nie rozumiem) NIE WIEM CZY JEST AKTUALNA I CZY POKRYWA SIĘ Z ORYGINAŁEM:

Cytat:
1. CO NAJMNIEJ 2 PRZEDMIOTY NA POZIOMIE ROZSZERZONYM:

Minimum 40% Z MATEMATYKI ORAZ INNYCH PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH (NA POZIOMIE ROZSZERZONYM)

Minimum 50% Z PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH (NA POZIOMIE ROZSZERZONYM)

2. JĘZYK ANGIELSKI
Minimum 75% NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

Nie wiem czy dobrze to rozumiem więc, czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi krok po kroku, jakie przedmioty będą brane pod uwagę, jeśli wybieram się na psychologię, czy muszę bezwzględnie napisać matematykę na 40% czy nawet na 60%!? Z ilu przedmiotów muszę zdawać maturę? Proszę uprzejmie o objaśnienie.
edytowany przez WojciechS95: 22 kwi 2014
Cytat:
Cytat: WojciechS95
Post- 2005 (‘new’ Matura): Egzamin Maturalny/ Dojrzałości (maturity examination) with an average score of 60% or above in Basic level subjects AND at least two subjects at Extended/Advanced level with a minimum 40% if Sciences/Maths subjects or a minimum of 50% if Humanities/Social Sciences subjects.

Plus wersja przetłumaczona (Wciąż nie rozumiem) NIE WIEM CZY JEST AKTUALNA I CZY POKRYWA SIĘ Z ORYGINAŁEM:

Cytat:
1. CO NAJMNIEJ 2 PRZEDMIOTY NA POZIOMIE ROZSZERZONYM:

Minimum 40% Z MATEMATYKI ORAZ INNYCH PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH (NA POZIOMIE ROZSZERZONYM)

Minimum 50% Z PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH (NA POZIOMIE ROZSZERZONYM)

2. JĘZYK ANGIELSKI
Minimum 75% NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

Nie wiem czy dobrze to rozumiem więc, czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi krok po kroku, jakie przedmioty będą brane pod uwagę, jeśli wybieram się na psychologię, czy muszę bezwzględnie napisać matematykę na 40% czy nawet na 60%!? Z ilu przedmiotów muszę zdawać maturę? Proszę uprzejmie o objaśnienie.
[/quote]

średnia arytmetyczna z matury minimum 60% z przedmiotów podstawowych
ORAZ przynajmniej dwa przedmioty na rozszerzeniu na minimum 40% z puli przedmiotów typu science lub matematyka LUB 50% z przedmiotu humanistycznego/nauk społecznych.

To naprawdę nie jest napisane skomplikowanym językiem...

Plus pamiętaj, że psychologia w UK to nie jest interpretowanie snów i grafologia, tylko w dużej mierze biologia i statystyka, więc matmy nie unikniesz - zastanów się. studiuję psychologię i u nas nie ma semestru bez matematyki i statystyki, więc jak tak się boisz matmy na 40% to ja nie wiem...
edytowany przez oliwkowa-oliwka: 22 kwi 2014
Cytat: pastelowe
Cytat: wizmod
ja studiuję w Nottingham ;). i niestety mylisz się bardziej niż byś chciała.. obcokrajowców jest tu mnóóóóóstwo, a Polaków tysiące. Twój campus to Clifton? w każdym razie nie polecałabym akademików na Radford - serce cygaństwa i tego co najgorsze.. Clifton chyba jest bardziej studencko-angielski, nie znam dokładnie.
kiedy były te dni otwarte? musiałaś być w centrum, Trent ma tam jeden z campusów.. naprawdę Ci się udało, że nie trafiłaś na obcokrajowców ;).

Hej, cieszę się, że się mylę - jednak wolałabym nie czuć się aż tak wyobcowana, zawsze pocieszająca jest myśl że jest dużo więcej osób w tym samym położeniu:) Dni otwarte były w marcu i byłam cały czas w centrum. Zajęcia będę miała również w centrum i akademik - Hampden Halls, też w samym centrum:) Polaków na ulicy spotkałam może 2 i oczywiście kilku w Primarku ;p A Ty studiujesz na University of Nottingham czy na Nottingham Trent?

na pewno nie będziesz się czuć wyobcowana, obcokrajowców i w mieście, i studentów są tysiące. idealnie mieszkać na campusie :D. będziesz miała wszystko pod nosem, dosłownie :). a do Polaków z 15min spacerem wzdłuż torów tramwajowych :D. ja studiuję na uni of nottingham. kiedy planujesz przyjechać? Trent chyba zaczyna 1. września?
Cytat: wizmod
na pewno nie będziesz się czuć wyobcowana, obcokrajowców i w mieście, i studentów są tysiące. idealnie mieszkać na campusie :D. będziesz miała wszystko pod nosem, dosłownie :). a do Polaków z 15min spacerem wzdłuż torów tramwajowych :D. ja studiuję na uni of nottingham. kiedy planujesz przyjechać? Trent chyba zaczyna 1. września?

19 września mogę wprowadzić się do akademika, potem jest freshers week i dopiero 29 zaczynają się zajęcia :)
Cytat: pastelowe
19 września mogę wprowadzić się do akademika, potem jest freshers week i dopiero 29 zaczynają się zajęcia :)

to tak jak u mnie ;).
powodzenia na maturce :).
Czesc.
Sluchajcie, mam do Was pytanie odnosnie pozyczki: moim firm choice jest University of Liverpool, moim insurance RGU w Aberdeen. Kiedy mam zaczac zajmowac sie pozyczka? Po wynikach maturalnych, jak bede juz wiedzial na 100% gdzie pojde, czy teraz, i wysylac jednoczesnie do Szkocji i Anglii? Zrobil to juz ktos?

Pozdrawiam
Cytat: chap
Czesc.
Sluchajcie, mam do Was pytanie odnosnie pozyczki: moim firm choice jest University of Liverpool, moim insurance RGU w Aberdeen. Kiedy mam zaczac zajmowac sie pozyczka? Po wynikach maturalnych, jak bede juz wiedzial na 100% gdzie pojde, czy teraz, i wysylac jednoczesnie do Szkocji i Anglii? Zrobil to juz ktos?

Pozdrawiam

To są dwa osobne systemy, do SAAS (Szkocja) są już otwarte - aplikuj. Zawsze mozna usunac aplikacje. W Anglii nie wiem, może ktoś mądry zajrzy, najlepiej sprawdź na student finance.
Aplikacja na student finance w Anglii tez już jest otwarta więc lepiej się tym juz zająć, bo według strony odpowiedź zajmie im do 6 tygodni a zawsze może pojawić się jakiś problem
Tak, to prawda, że aplikacje na Tuition Fee Loan do Anglii są już otwarte--wklejam link do formularza, który nalezy wypelnic i z pozostalymi dokumentami listem poleconym wysłac na podany w formularzu adres. Termin do konca maja, ale nalezy to robic juz teraz.

http://www.studentfinancewales.co.uk/media/8741/eu14n_1415_d.pdf
Czy jeśli by się okazało że nie spełniłam wymagania z języka angielskiego 75% to czy mogłabym zdawać IELTS pod koniec lipca i do konca sierpnia dołączyc z wynikami matur i świadectwem? Czy moze od razu po dostaniu wyników matur ja musze do niech napisać czy spełniłam wymagania czy nie?
Cytat: klaudiaje
Czy jeśli by się okazało że nie spełniłam wymagania z języka angielskiego 75% to czy mogłabym zdawać IELTS pod koniec lipca i do konca sierpnia dołączyc z wynikami matur i świadectwem? Czy moze od razu po dostaniu wyników matur ja musze do niech napisać czy spełniłam wymagania czy nie?

To zalezy, jaka masz oferte i czy zgodzi sie na to uniwersytet. Nikt Ci tu nie odpowie, bo nikt nie siedzi w ich glowie. Musisz do nich napisac. Swoja droga 75% to nie jest jakis wygorowany wynik, ielts na 6.5-7.0 jest trudniejszy niz matura... wiec nie bardzo rozumiem Twoj tok myslenia :)
Cytat: oliwkowa-oliwka
Cytat: klaudiaje
Czy jeśli by się okazało że nie spełniłam wymagania z języka angielskiego 75% to czy mogłabym zdawać IELTS pod koniec lipca i do konca sierpnia dołączyc z wynikami matur i świadectwem? Czy moze od razu po dostaniu wyników matur ja musze do niech napisać czy spełniłam wymagania czy nie?

To zalezy, jaka masz oferte i czy zgodzi sie na to uniwersytet. Nikt Ci tu nie odpowie, bo nikt nie siedzi w ich glowie. Musisz do nich napisac. Swoja droga 75% to nie jest jakis wygorowany wynik, ielts na 6.5-7.0 jest trudniejszy niz matura... wiec nie bardzo rozumiem Twoj tok myslenia :)

do dzisiaj też byłam w 100% przekonana że matura z angielskiego [r] to żaden problem :)
Niby wszystko na forum było napisane, ale mam pytanie, bo dzisiaj zainteresowałem się studiowaniem w Anglii. Jestem tegorocznym maturzystą, zdawałem rozszerzony angielski, rozszerzoną fizyką i rozszerzoną matematykę oraz podstawowe przedmioty, więc mam wolne. Czy teraz nie ma już żadnej możliwości aplikowania na studia? Nie jestem w temacie, a po przejrzeniu kilku wątków znalazłem różne informacje.

Patrząc na to UCAS jest podany termin 5 czerwca bodajże na składanie ocen. Wyniki matur są 27 czerwca, więc z tego co widziałem to trzeba wpisać w wyniki maturalne po prostu "Pending". Przede wszystkim czy nie jest za późno, bo niektórzy pisali, że trzeba się ogarnąć z tym tematem już w październiku, niektórzy mówili o styczniu. Raczej spokojnie się dostanę na PW, ale z ciekawości chciałem zaaplikować do Anglii.
Cytat: mikro098
Niby wszystko na forum było napisane, ale mam pytanie, bo dzisiaj zainteresowałem się studiowaniem w Anglii. Jestem tegorocznym maturzystą, zdawałem rozszerzony angielski, rozszerzoną fizyką i rozszerzoną matematykę oraz podstawowe przedmioty, więc mam wolne. Czy teraz nie ma już żadnej możliwości aplikowania na studia? Nie jestem w temacie, a po przejrzeniu kilku wątków znalazłem różne informacje.


Aplikować możesz, ale w praktyce to kompletna strata pieniędzy, bo już oferty są porozdawane dawno, ludzie już nawet je poprzyjmowali (insurance/firm). Zadna uczelnia nie ma przymusu popatrzenia na Twoja aplikacje, na w miarę dobre i dobre (nie mówiąc o bardzo dobrych) nie ma szans.


Cytat:
Patrząc na to UCAS jest podany termin 5 czerwca bodajże na składanie ocen. Wyniki matur są 27 czerwca, więc z tego co widziałem to trzeba wpisać w wyniki maturalne po prostu "Pending". Przede wszystkim czy nie jest za późno, bo niektórzy pisali, że trzeba się ogarnąć z tym tematem już w październiku, niektórzy mówili o styczniu. Raczej spokojnie się dostanę na PW, ale z ciekawości chciałem zaaplikować do Anglii.

Zależy od kierunku, np. medycyna - październik, cała reszta 'zwyklych' kierunków w styczniu, a niektóre kierunki artystyczne czasem w marcu. musisz popatrzeć na swój kierunek. ale to są terminy aplikacji, a nie dostarczenia dokumentów. najpierw aplikujesz, potem dosyłasz wyniki.
Mam pytanie odnośnie kredytu. Kto wam potwierdzał zgodność dowodu etc z oryginałem? Bo tak się zastanawiam czy mogła by mi to potwierdzić znajoma osoba, która pracuje w urzędzie pracy? Jak by nie patrzeć jest to urzędnik państwowy. Chyba...
Cytat: xaleksandrag
Mam pytanie odnośnie kredytu. Kto wam potwierdzał zgodność dowodu etc z oryginałem? Bo tak się zastanawiam czy mogła by mi to potwierdzić znajoma osoba, która pracuje w urzędzie pracy? Jak by nie patrzeć jest to urzędnik państwowy. Chyba...

mi potwierdzała nauczycielka
ale myślę że nie będzie żadnego problemu w Twoim przypadku. Kwestia jest taka że to nie może być Twoja rodzina, ale piszesz, że znajoma, więc wydaje mi się że będzie okej
Właśnie się głupia obudziłam, że deadline aplikacji o pożyczkę online był 30 maja. Czy dotyczy to też osób spoza UK?
Cytat: pastelowe
Właśnie się głupia obudziłam, że deadline aplikacji o pożyczkę online był 30 maja. Czy dotyczy to też osób spoza UK?

to nie byl termin aplikacji online tylko zwykly. dla nowycch studentow. wysylaj jak najszybciej po prostu.
Hej wszystkim,

Na studia nigdy nie jest za późno. Wiele uczelni przyjmuje ludzi nawet we wrześniu. Teraz jest w miarę dobry czas bo wielu ludzi składało kilka aplikacji i mogli dostać po kilka offers, ale oczywiście skorzystać mogą z jednej. Sprawia to, że wiele miejsc zwalnia się.
edytowany przez moderatora: 29 cze 2014
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 240

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa